Jump to content
Dogomania

Jak urozmaicaci jedzenie 2,5 miesiecznemu amstafowi


Guest Milka1

Recommended Posts

Mam pytanie moj Amstafik koffany Milka ( Suczka ) ma 2,5 miesiaca i mam pytanie czy powinnienem jej juz jakos urozmaicac jedzenie bo jak narazie je sama sucha karme Eukanube Junior ... ???

Link to comment
Share on other sites

Nic nie dawaj. Jak je suchą karmę to bardzo dobrze. Jak zaczniesz kombinować, urozmaicać to rozpuścisz szczeniaka i bedziesz musiała potem robić podchody z jedzeniem i serdecznie go zapraszać do miski....
Dajesz mu dobrą, pełnowartosciową karmę-i taka jest mu potrzebna. :D

Link to comment
Share on other sites

Ja również radzę nic nie zmieniać, przynajmniej na razie i oczywiście jeżeli obecna karma mu służy.
Twój psiak to jeszcze szczeniak, "urozmaicanie" mu pożywienia może doprowadzić do rozstroju żołądka. Możesz dodawać mu witaminki czy jogurt (najlepiej po konsultacji z wetem, aby nie przedobrzyć), jeśli jest taka potrzeba, ale podstawowa karma niech będzie zawsze ta sama.

Link to comment
Share on other sites

Z tym jogurtem i podobnymi radziłabym ostrożnie, bo moja sunia po takich dodatkach miewała zawsze rozwolnienie. Poza tym uważam, że jesli psiak dostaje dobrą karmę to nie należy podawać dodatkowych preparatów witaminowych, bo można łatwo z tym przesadzić, a to odbije się na zdrowiu naszego pupila.

Link to comment
Share on other sites

Swiete slowa przedmowcow - nie dawaj nic - karma jest tak zbilansowana, ze jest dobra - i zadnych dodatkowych witamin, no poza ( to zdanie naszego weta) arthroflexem - na stawy. Ja rowniez mam szczeniaka - 6 i pol miesiaca i tak jest karmiony - co prawda z ta roznica ze jest na RC Digest&Osteo. Systematycznie przybiera na wadze i dobrze wyglada - wiec ciesze sie
Moj jak nie chce jesc karmy ( a zdarza sie mu to jak marudzi) to ugotuje a potem zmiele mu watrobe wolowa - wymieszam pare lyzeczek z karma i ...zaden pies sie nie oprze! Rabie az mu uchole sie trzesa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...