Jump to content
Dogomania

Pies Bez Rodowodu Na Zawodach?


Marta i Maks

Recommended Posts

Cześć chciałam się was o coś spytać,ponieważ mój Maksiu jest bez rodowodu,a bardzo bym chciała startować z nim na zawodach Obedience w Krakowie 28.06 w Klasie 0 moje pytanie brzmi czy mogę z nim startować w Zawodach jeżeli on nie ma rodowodu w Klasie 0?

Link to comment
Share on other sites

oczywiscie ze tak ! ja startuje z suczką bezpapierową i z samcem papierowym i nikt nigdy nie wyroznial zadnego :evil_lol:. nie mozna startowac w zawodach rangi np mistrzostwa Polski , w takich innych spokojnie tak.

Link to comment
Share on other sites

Pewnie! Ja też z moją się przymierzam do obi ale dopiero gdzieś za rok. A jest to totalny kundel bez rodowodu ze schroniska ;]
Tylko pamiętaj, ze jeżeli to zawody oficjalne to musisz być członkiem ZKwP i musisz mieć dla swojego psa książeczkę pracy. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

obedience( po ang. posłuszenstwo) i PT(skrot od nazwy Pies Towarzyszacy) to sporty oparte na posłuszenstwie, (zobacz regulaminy na stronce GKSzP)
IPO to sport w ktorym sa trzy konkurencje (tropienie , posłuszenstwo, obrona) a nie jak ktos napisal ze IPO to obrona .
PP to skrót znaczacy Puchar Polski , czyli ze dane zawody zaliczane sa do klasyfikacji w pucharze
psy bez rodowodu maga brac udzial w zawodach , nie moga startowac tylko w Mistrzostwach Polski danej dyscypliny ale to juz mch napisała :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Podłącze się pod temat żeby nie zakładać nowego :)
Mam bezpapierowego labradora i chciałabym wystartować z nim w zawodach. Konkretnie chodzi mi o te zawody:

[TABLE="width: 0"]
[TR]
[TD="align: left"]Pruszków[/TD]
[TD="align: left"]23-24.06.2012[/TD]
[TD="align: left"][I]Zawody Obedience[/I][/TD]
[TD="align: left"][/TD]
[TD="align: center"][/TD]
[TD="align: left"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="align: left"]Warszawa[/TD]
[TD="align: left"]28-29.07.2012[/TD]
[TD="align: left"][I]Zawody Obedience[/I][/TD]
[TD="align: left"][/TD]
[TD="align: center"][/TD]
[TD="align: left"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="align: left"]Warszawa[/TD]
[TD="align: left"]22.09.2012[/TD]
[TD="align: left"][I]Zawody Obedience[/I][/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[TABLE="width: 0"]
[TR]
[TD="align: left"]Jaktorów[/TD]
[TD="align: left"]3-4.11.2012[/TD]
[TD="align: left"][I]Zawody Obedience





[/I][/TD]
[/TR]
[/TABLE]
Co muszę zrobić przed zgłoszeniem się? Czy muszę pójść do związku i się zarejestrować i założyć psu ksiązeczke startową? Jakt o wygląda?

Link to comment
Share on other sites

tak musisz isc do zwiazku, zapisac siebie (jesli nie masz 16 lat to rodzica), opłacić jednorazowe wpisowe (50zl), skladke roczna (70zl) i wykupic ksiazeczke (5 zl). Wszystko zalatwisz od reki w sekretariacie, nie musisz przychodzic w czasie sekcji szkolenia.

i byc czujnym przy zgloszeniach, bo sa limity zgloszen a w okolicy Wawy duzo chetnych i trzeba miec refleks przy zglaszaniu :)

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje za informacje! A czy mogę w takim razie jeszcze zapytać, nie mogę znaleźć ( oprócz Jaktorowa) gdzie się zgłasza. Czy muszę po prostu wypatrywać kiedy będą podane jakieś szczegóły czy one już gdzieś są a ja amator nie potrafie znaleźć? I czy mogę wrazie co zapisać się a dopiero później pójść do związku skoro tak szybko miejsca są zajmowane? Najbardziej mi zależy na tych w Pruszkowie, ale nie znalazłam żadnych szczegółów o tych zawodach...

Do związku spróbuje przejść się w poniedziałek, podejżewałam, że tak należy zrobić ale chciałam się upewnić :) Super, że można to załatwić od ręki, bo zawody w miare niedługo więc należałoby mieć już wszystko przygotowane.

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.psysportowe.pl/forum"]www.psysportowe.pl/forum[/URL] [url]www.akiline.pl[/url] [URL="http://www.obedienceinfo**********"]www.obedienceinfo . fora. pl[/URL] tam chyba najszybciej sa informacje o zawodach. czlonkowstwo sprawdzaja chyba dopiero na zawodach, ale nie jestem pewna.

Link to comment
Share on other sites

Może to nie ten temat ;) ale chciałam się zapytać kiedy mogę pierwszy raz wystartować w zawodach Obi? Mam 10 miesięcznego psiaka i ma jeszcze w sobie coś ze szczeniaka nie chciałabym żeby go coś rozpraszało i w ogóle chodzi mi o pierwszy start nie wdg. regulaminu tylko tak na podstawie waszego doświadczenia ;)

Link to comment
Share on other sites

Uważam, że wszystko zależy od psa. Każdy pies jest inny, jedne dostosowują sie szybciej, inne potrzebują więcej czasu. Obi (przynajmniej z mojego punktu widzenia) ma byc przede wszystkim zabawą, kojarzone bardzo pozytywnie dla psa, radośnie. Pierwszy start potraktuj jak próbę, nie denerwuj się jak Wam coś nie wyjdzie na zawodach, początki nie zawsze są idealne :)
10msc to jeszcze dzieciak aczkolwiek moja 4-letnia też sie zachowuje jak dzieciak.. więc ja bym po prostu z psem ćwiczyła w różnych warunkach, obserwowała i zdecydowała wtedy gdy zauważę że pies jest gotowy na udział w zawodach (nie rozprasza się nadmiernie, nie ucieka z komedy, skupia się i ma radość z pracy). Nic na siłę, nie na szybko, myślę, że bedziesz wiedzieć kiedy pies jest już gotowy :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...