Jump to content
Dogomania

SAMOPOMOC forumowiczów w kupowaniu mięsa dla psów


AM

Recommended Posts

wiem gdzie to - wyobraź sobie. Kiedyś nawet burmistrz tego miasta przyslał nam zaproszenie na rajd rowerowy. :)

A jak będziesz na gieldzie to potem napisz co tam było ciekawego.

Ja tu w pobliskim miasteczku mam w zoosklepie po 2 zł mrożonki kostno - mielone (z dostawą do domu), ale do Ciebie im chyba jednak za daleko jechac....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sangoma']u mnie na stronie jest już link do oferty, [url]www.sangoma.pl[/url] na dole pod menu jest ikonka Barf, po kliknięciu lista produktów z cenami. Produkty będą dostępne od połowy listopada.[/QUOTE]

Czuje, ze za jakis czas sie spotkamy :lol:

Link to comment
Share on other sites

Tak w soboty jest otwarta. Chyba do 14, ale lepiej byc przed południem bo potem nie ma już wyboru.
Zamknięta jest w niedziele i... poniedziałki!
Ja się ostatnio przerzuciłam na mrożonki kupowane na Sielance. Znacznie taniej... ostatnio za 20kg zapłaciłam... 20pln :o

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PaulinaT']Tak w soboty jest otwarta. Chyba do 14, ale lepiej byc przed południem bo potem nie ma już wyboru.
Zamknięta jest w niedziele i... poniedziałki!
Ja się ostatnio przerzuciłam na mrożonki kupowane na Sielance. Znacznie taniej... ostatnio za 20kg zapłaciłam... 20pln :o[/QUOTE]

Dzięki za wiadomość! Ja w Poznaniu będę gościnnie na wystawie, ale rynek jeżycki jest blisko, więc zamierzam kupić trochę mięcha... Mam nadzieję, że będą nutrie! Mój pies jeszcze takiego mięcha nie jadł. Czy Twoim psiakom smakuje nutria?

Link to comment
Share on other sites

A w Białymstoku?
Nic nie mogę znaleźć... Kompletnie.
Póki co daję gotowane, ale Eni dobrze się miała na barfie.
Druga sprawa - gdzie można dorwać kurczaki 'nieuczulające' :D
Zrezygnowałam z barfu, bo Eni miała uczulenie na jakieś g*wno w tych kupnych kurczakach z reala...
Teraz to nawet na wsi nie kupisz drobiu nie na antybiotykach...
Może ma ktoś jakieś namiary?
A najlepiej jeszcze, gdy mięso byłoby od razu na miejscu mielone z kośćmi. Mam małe psy (ważą po 2 kg) i nie ma szans, żeby gryzły kości i je zjadały. To znaczy gryźć będą ale nie zjedzą tyle, ile trzeba.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bulina']Ja kupuję mięso na Hali Targowej,mają bardzo przyjzane ceny!! Kupisz tam praktycznie wszystko. Kurczaki kupuję w ubojni na Bielanach Wr.[/QUOTE]

dzięki :) na Hali byłam wczoraj.

a w którym miejscu jest ta ubojnia?

Mile widziane namiary na nutrie, baraninę :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bonsai']Mi udało się zdobyć bardzo tanie kości baranie i ogony końskie. Zazdroszczę Wam tego sklepu!! :)[/QUOTE]

O, a w Wawie kupiłaś?

Naszła mnie chęć na znalezienie czegoś nietypowego, jakieś barany właśnie czy inne nutrie.. Jakieś pomysły, gdzie takie rarytasy w stolicy? :razz:

Link to comment
Share on other sites

U nas na polach są myszy i jak ładnie zagadasz z Hexą to może się podzieli :cool3: (z Shiną się nie dzieli :evil_lol:).

Ja mam problem z dostaniem kurzych łap :placz:. Obeszłam wczoraj pół Pruszkowa w poszukiwaniu łapek i jedyne co dostałam to świńskie raciczki :cool1:. Nawet do Tesco pojechałam w desperacji ale też nie było. Pani niedaleko mnie w mięsnym powiedziała że sanepid na sprzedaż kurzych łap nie pozwala :-o. Niestety HM odpada, bo nie zdążę po pracy dojechać... Zna ktoś jakiś mięsny w Pruszkowie z łapkami kurzymi albo nóżkami cielęcymi?

Link to comment
Share on other sites

Nie znasz się, Hexa mówi że dobre :cool3:

W takim razie może się do makro wybiorę i przy okazji szyje i skrzydła pokupuję. Chcę je karmić mieszanym, bo sama karma powoduje szukanie smakołyków typu myszy i śmierdziuchy na spacerach :mad:, a do tego młodej coś zaczęło pstrykać w zadniej części ciała :shake:. Na barfie tego typu problemów nie było...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladybird']O, a w Wawie kupiłaś?

Naszła mnie chęć na znalezienie czegoś nietypowego, jakieś barany właśnie czy inne nutrie.. Jakieś pomysły, gdzie takie rarytasy w stolicy? :razz:[/QUOTE]
Niestety... Byłam w Poznaniu na wystawie i w międzyczasie wpadłam na tamtejszy rynek...

I robiłam rozeznanie. Fermy nutrii są w Polsce trzy czy cztery - dwa lub trzy pod Poznaniem, jedna pod Białymstokiem. Raczej małe szanse, że w Warszawie takie coś się dostanie. :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bonsai']

I robiłam rozeznanie. Fermy nutrii są w Polsce trzy czy cztery - dwa lub trzy pod Poznaniem, jedna pod Białymstokiem. Raczej małe szanse, że w Warszawie takie coś się dostanie. :([/QUOTE]
pomyśl nad szczurami. Tego w każdym mieście na pęczki. Bo nutria to taki większy szczur przecież.

ale z tego co pamiętam (kiedyś mieszkalam na Mazowszu) to tam się hodowało nutrie - tak po wsiach w klatkach. Popytaj może gdzieś jeszcze hodują dla futer, bo mięsa tam nikt nie jadał, bo to szczur przecież:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladybird']O, a w Wawie kupiłaś?

Naszła mnie chęć na znalezienie czegoś nietypowego, jakieś barany właśnie czy inne nutrie.. Jakieś pomysły, gdzie takie rarytasy w stolicy? :razz:[/QUOTE]

[B]ladybird[/B] baranina i konina jest na Hali Mirowskiej - mąż kupował często jak byłyśmy na [B]barfie[/B].

Link to comment
Share on other sites

konina może jest, nie wiem, bo ze względów etycznych nie kupię (dla mnie koń to taki duży pies..), a baraninę widziałam tylko w wersji dla ludzi - czyli mięso z kością (z przewagą mięsa oczywiście) i bardzo drogie.. :shake:


[quote name='Sylwia M.'][B]ladybird[/B] baranina i konina jest na Hali Mirowskiej - mąż kupował często jak byłyśmy na [B]barfie[/B].[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

a ja ostatnio byłam na wiejskim jarmarku, takim co to co tydzień jest w każdej większej wichurze i o dziwo co spotkałam???? Faceta z roznymi suchymi karmami dla psow i kotow oraz wędzonymi gnatami i - co było zupełnie jak jakieś objawienie - koleś miał mrożonki mielone po 250 gram za 1.60 zl za kg. Patrzylam na to prawie jakbym zobaczyła kosmitów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...