Jump to content
Dogomania

SAMOPOMOC forumowiczów w kupowaniu mięsa dla psów


AM

Recommended Posts

Co do strony BIOSK (chyba kiedyś było po prostu BARF) - wcześniej były wypisane sklepy, gdzie można te mrożonki kupić. Raz nawet pofatygowałam się do jednego z takich sklepików w W-wie, ale niestety nie było tego, czego szukałam (zmielone warzywka, aktualnie musze niestety trzeć to na tarce - liczyłam, że mnie taki gotowy produkt wyręczy). W związku z tym mam pytanie: gdzie kupujecie te gotowe barfy ? Na stronie nie ma żadnego kontaktu poza adresem mailowym...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonsai_88']A może ktoś z was wie gdzie kupić dobre mieso w Krakowie, Katowicach albo Gliwicach?

Wracam z moja suką do barfu, a że w końcu mam samochód to będę mogła przywozić sobie mięso - byle by dobre [poprzednio zrezygnowałam z powodu ciągłych zatruć u Birmy... takiej rewelacyjnej jakości mam mieso na osiedlu :(][/QUOTE]

Ja w Katowicach zaopatruję się głównie w Leclercu oraz małym sklepiku mięsnym, gdzie niektóre rzeczy są na prawdę tanie (moim zdaniem) i mięso jest zawsze świeżutkie. W tym sklepiku większość rzeczy, które mnie interesują są niestety na zamówienie. Dla przykładu łapki kurze są po ok. 1 zł za kg, wątroba wołowa ok 1,5 zł/kg, serce wołowe ok. 5 zł/kg, kości cielęce (długie, łopatki, biodra, innych jeszcze nie dostałam u nich) po 1,5/kg, szyje z indyka za 5 zł/kg, podroby drobiowe przeważnie 5-6,5/kg, ale trafiają się i tańsze. Poza tym czasem wystawiają jakieś kości całkiem za darmo, ale przeważnie rano. Raz się załapałam na darmowe ogony wieprzowe, ledwie do domu mogłam dojść :P
Natomiast w Leclercu kupuję głównie drób. Są to albo korpusy z kurczaka po 0,99 zł/kg, albo różne elementy z kurczaka (czasem całe ćwiartki, skrzydła, szyjki) "pachnące" za 0,99 - 2 zł/kg. Ostatnio mają też korpusy z indyka za 2,99/ kg, lotki z indyka za 1,99/kg. Kości wołowe z mięsem tzw. rosołowe są po 1,59/kg, ale trzeba na nie polować i to przeważnie rano. Ładne są kości schabowe wieprzowe za 2,99/kg. Poza tym kupujemy głowy i kręgosłupy z łososia za 2zł/kg. Pozostałe mięsne sprawy są dość drogie.
Bardzo fajne kości cielęce (drobne, z dużą ilością mięsa) są w Auchan w Mikołowie, 5,99/kg, ale też trzeba na nie trafić. Z tego co się orientowałam mają we wtorki i czwartki chyba dostawę cielęciny, w każdym razie najlepiej spytać kogoś przy rozbiorze mięsa, bo czasem im się nie chce kości wyłożyć i przygotują "pakiet na życzenie". Podobne kości bywają też w Auchan w Katowicach, ale trafiałam na nie tam dużo rzadziej niż w Mikołowie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

[quote name='Barabara']Czy wie ktoś może, gdzie można dostać mięso w rozsądnej cenie w Toruniu, lub okolicach?[/QUOTE]

mieszkam 90 km. od Torunia ,jak byś chciała mieso (kurczaki ,indyki ,łapki kurze ) to daj znac na pw ,ale nie wiem czy po mniejsza ilość opłaca Ci sie jechać,ja mieszkam blisko wiec kupuję na bieżąco bo nie mam zamrażarki tylko lodówę ,więc bdybys się zdecydowała to trzeba by było odebrac mięcho na drugi maskymalnie dzień

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='PaulinaT']ja kupuje w tzw. "taniej jatce" niedaleko rynku jeżyckiego tuz przy ul. Kościelnej.
Można kupić mieloną nutrie z kością, jagnięcinę z kością, kości baranie (ładne, często żebra lub od mostku), ogony z nutrii, koninę, ogony końskie, serca i wątrobę, języki końskie, mielone końsko-wołowe (w tym jest większość podrobów). Ceny między 2,50 (wątroba) a 7,50 (jagnięcina z kością) za kg.

jakby ktoś coś taniej znalazł w Poznaniu to proszę o info :)

A! A skąd wytrzasnąć żołądek wołowy / żwacz????????[/QUOTE]
Właśnie przymierzam się do BARFu u psicy ( koty na BARFie od dawna :p ) .
Mam nadzieję,że znajdę ten sklep i że on jeszcze istnieje. To sklep mięsny dla ludzi czy tylko dla zwierząt?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Darianna']Ktoś ma dostęp do taniego mięsa i kości w okolicach Dębicy/Rzeszowa/Tarnowa?[/QUOTE]


Możesz jeździć do Jasła, ale ja będę mieć dostęp do fajnego mięska za grosze tylko że musiałabyś zobaczyć, jak wygląda, czy Cię praca przy nim nie zniechęci. Napisz do mnie na [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] to Ci poślę foty.

Link to comment
Share on other sites

Mieszkam 20 km od Dębicy, raz w miesiącu zamawiam ze znajomymi hodowcami mrożoną karmę mięsną dla psów. Najbliższej dostawy spodziewamy się w sobotę po Wielkanocy.
Karma występuje w dwóch wersjach:
-karma mięsna -tzn. wołowa
-karma mięsno-kostna -tzn. wołowo-drobiowa.
Karma to mielone mięsne resztki wołowe same, lub z dodatkiem bardzo drobno mielonych porcji drobiowych.

Karma jest mrożona:
w bloki 10 kg - cena za blok mięsna 15 zł, mięsno-kostna - 12zł,
w małe kostki 25 dag - cena karmy w kostkach to odpowiednio mięsna 2zł/kg, mięsno-kostna - 1,50zł/kg.

Jeżeli ktoś z okolicy byłby zainteresowany do zapraszam i proszę o wiadomość na PW do wtorku wieczorem.

Link to comment
Share on other sites

No, mam upchane żarcie w zamrażalniku, o dziwo chyba się uda przejść przez to bez kupowania wolnostojącej zamrażarki, bo te kosteczki mrożone są fajne, kompaktowa i łatwo to upchać :) Teraz tylko od jutra degustacja rudych, a zwłaszcza anorektyka-wybrzydzacza :) mam nadzieję, że będzie smakować, bo ja tych 30 kg nie zjem ;) Chyba że Pawłowi w bigosie będe przemycać, hihihihihii :D

Dziękuję Aziza!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam! Jestem tu bardzo króciutko a trafiłam szukając surowizny dla mojego labka. Jestem z Torunia i chętnie przestawiłabym psa na Barfa lub RMB ale... dopiero się uczę jak to się je. Jesteście znawcami tematu, więc może podeślecie mi kilka cennych info? Jeśli ktoś jeździ gdzieś po tego typu pożywienie to chętnie podłączyłabym się pod zamówienie :) W ramach wdzięczności mogę następnym razem ja pojechać ale nie mam namiarów :) Wspomożecie nowicjuszkę? Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich,
Forum czytuję od dawna,stąd zresztą wzięłam pierwsze informacje i zainteresowanie Barfem.Sama stosuję tę dietę u moich psiaków i rzeczywiście wychodzi im to na zdrowie.Ale do rzeczy.Aktualnie zajmuję się dystrybucją zamrożonych produktów na terenie Wrocławia i Dolnego Sląska (m.in.żołądki wołowe,wołowina,drób,podroby,mixy warzywno-owocowe).Szczegółową ofertę wraz z cennikiem chętnię prześlę zainteresowanym.Zapraszam więc:) kontakt ekokarmawrocł[email protected]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lutra']Witam wszystkich,
Aktualnie zajmuję się dystrybucją zamrożonych produktów na terenie Wrocławia i Dolnego Sląska (m.in.żołądki wołowe,wołowina,drób,podroby,mixy warzywno-owocowe).Szczegółową ofertę wraz z cennikiem chętnię prześlę zainteresowanym.
no i posłałam zapytanie i czekam i czekam i czekam na informację.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...