Jump to content
Dogomania

SAMOPOMOC forumowiczów w kupowaniu mięsa dla psów


AM

Recommended Posts

[quote name='Bura']Podobno gdzieś koło wieliczki jakaś ubojnia jest, stamtąd brała mięso znajoma, ale nie jestem z Kraka więc niech się inni wypowiedzą. Ona brała koninę i wołowinę z tej rzeźni.[/quote]

Byłoby super- moje okolice:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szumaki']witam , ja kupuje od kilku lat mrozone mielone kurczaki na Bazarku na Dołku przy ul.Płaskowickiej i Braci Wagow Wczoraj płaciłam 1,50 za kg a czasem płace 1.28 pozdrawiam ms[/quote]

oooo to jest to co mnie interesuje! to jest tzw "dołek" ? ;)
ja tam mieszkam obok!! ;) powiedz prosze gdzie kupujesz - ktora buda? Czy to wyglada sensownie? czy to kosci i mieso? Jak czesto w jakich godzinach i dniach mozna dostac? Mrozone to maja duzo wody w sobie? Czy kg to faktycznie kg "miesa"?
bardzo sliczne dzieki;)

Link to comment
Share on other sites

witam, to jest taka kula zmrozonego miesa zmielonego z kosteczkami To mozna kupic w budzie na rogu DROB'' z kupieniem nie ma kłopotu tylko kolejki w soboty sa tam tez łapki po 2,5 szyjki po 1,5-1,7 i korpusy ale ja korpusy kupuje w grossie na hawajskiej po 0,98 i watrobke po 4,4 natomiast na derenioewj za ujeciem wody na tyłach koscioła jest buda i tam mieso wolowe mielone z koscmi 4 zł za kg a bez kosci 6 zł za kg pozdrawiam ms

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nutka']Wydaje mi się ze tanie miesko można kupic w zklepie miesnym <jakies ozorki czy serduszka> ja zawsze kupuje w sklepach miesnych[/quote]

ciezko kupic mieso w warzywniaku:roll:

[B]szumaki[/B] sliczne dzieki za odpowiedz - tak zastanawiam sie jeszcze nad ta buda na tylach kosciola - rozumiem, ze chodzi ci o kosciol sw. Tomasza? tylko nie moge tej budy skojarzyc:roll:ona sie jakos nazywa? jakis opis?:oops::eviltong:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja niestety sklepu nie mogę polecić, ale za to tanie produkty które uwielbiają moja psiaki to przedewszystkim korpusy drobiowe, albo przełyki (chyba wołowe), cenowo nie wychodzi zbyt drogo, szczególnie korpusy są ok 2 zł za kg. A w sklepach mięsnych często moża sie dogadać. Wiele mięcha się wyrzuca, ja np. ostatnio dostałam 2 kg udek które miały iść do wyrtzucenia. Polega to na tym,że mięsko które leży jakiś czas nadaje sie jeszcze do zjedzenie ale wg jakiś tam wymogów sklep nie może już jego sprzedać.

Mam nadzieje,że chociaż troche przyda sie to co napisałam :) Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze W-wa, ale Marysin Wawerski, rynek (Korkowa).
Są tam sklepy mięsne i w jednym czy w dwóch z nich są okrawki z chrząstkami INDYCZYMI, piękniutkie, świeże, różowe, pachnące mięsko, ale niezawsze można dostać.
Naprawdę świeże, bo to dla ludzi (np. do rosołu), a 4 zł za kg - jak na indyka to niedużo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonsai_88']A są jakieś tanie mięsne w okolicy Gliwic [Zabrze itp.]? Najlepiej z "dziwnymi" mięsami - u mnie dostanę kurczaka, indyka, wołowinę i wieprzowinę, ale ciężko jest o podroby czy inne gatunki mięsa, a ta odrobina nie jest za tania....[/QUOTE]

Kaczka, geś - skrzydła, korpusy lub szyjki gęsie w gliwickim Tesco. Tanie.

Ogony wołowe (całe- dzielą na kawałki)- ok 6 zł, serca woł- jakieś 5 zł, wątroba, przełyki wołowe, płuca, same mięso z głowy woła- na targu (ale on jest chyba tylko we wtorki i piątki) koło Cmentarza Lipowego w G-ce. Najtańsza wołowina jaką udało mi się dostać. Nie mówię tu o szpondrach, żeberkach czy innych takich.

Dobrze zaopatrzony jest w mieso także sklep mięsno na rogu z Al. Korfantego i Wieczorka w G-ce. Mieli swego czasu jagnięcine, ale dość drogą, najtańsze było za jakieś 16 zł/kg. I ogólnie zaopatrzony dobrze jest mały targ koło rynku.

W makro w Zabrzu jest do dostania królik i skrzydła kacze.


Ale generalnie przez cały okres kupowania surowiwzny dla psów, to niestety ale podroby drobiowie, były znacznie droższe niż wołowe.

Link to comment
Share on other sites

Witam. [B]Jestem z Łodzi[/B]. Jezeli jest ktos zainteresowany to [B]kupuje TANIO porcje rosolowe[/B] po [B]99gr/kg[/B] (Złotno - supersam) maja zawsze ok 20 kg, wieksza ilosc trzeba zamawiac. Znalazlam kiosk (Pojezierska) w ktorym sa po [B]80gr/kg[/B] ale nie wiem jak wygladaja bo juz nie bylo. W tym samym miejscu jest sklep w kt porcje rosolowe sa po [B]1,20/kg. [/B]
Na teofilowie [B]w "TEOFILKU"[/B] jest hala targowa[B]. Mozna tam kupic przelyki po 2,80kg.[/B]
Gdyby ktos chcial to w sklepie miesnym 50m ode mnie kupuje [B]raciczki [/B]po [B]80gr/kg[/B]

Gotuje dla schroniskowcow wiec cena jest bardzo wazna ;)

Link to comment
Share on other sites

Jakby ktoś z was chciał, to u mnie na osiedlu [Łabędy - Literatów, sklep EKO] można kupić po 3 zł kości wieprzowe [codziennie świeże]. Co prawda nie ma tam za dużo mięsa, ale jak się dołoży dodatkowy plaster mięcha dla psa to będą świetne :). No i porcje rosołowe z kury mam za 2 zł...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katarama']A ja ostatnio w Szczecinie znalazłam korpusiki po 1zł, to tej pory płaciłam po 2 zł czasem nawet 2,50 zł za kilogram, a teraz tylko 1 zł :)[/quote]
Katarama - daj znać gdzie :cool3: Bo moje psy za korpusikami przepadają :lol:

Link to comment
Share on other sites

chciałabym żeby mój pies przepadał za korpusami. Ja w okolicy Gliwic Gierałtowice w ubojni drobiu kupuje porcje po 1 zł, a kurze łapki za 0,7 zł jest tam jeszcze gulasz z kurczaka za 6,9, czasami gulasz z kury mięsnej za 4,9. Cóż kiedy mój pies najbardziej lubi wieprzowinę- więc czasami dostaje tzw kości boczkowe - mięso i chrzastki

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...