Jump to content
Dogomania

SAMOPOMOC forumowiczów w kupowaniu mięsa dla psów


AM

Recommended Posts

Jeśli ktoś z Was zna jakieś miejsce gdzie mozna tanio kupować mięso dla psów lub wybiera się po mięsko i może przy okazji zrobić zakupy innym forumowiczom to zapraszam do tego tematu i wymiany adresów, telefonów i maili.

Link to comment
Share on other sites

ja moge pomoc w zakupie niedrogich[b] kurzych lapek. [/b]

nie wiem dokladnie ile kosztuja, bo moja mama ma skleroze :wink: ale na pewno nie wiecej niz 1,5 zl za kilogram. jak tylko dowiem sie konkretow, to ewentualnie sprostuje.

lapki sa obrane z tej brzydkiej skory i pazurow.

kupuje je w Radomiu, gdzie mieszkaja moi rodzice, w hurtowni drobiu. mozna tam kupowac detalicznie (pol kilo tez sprzedadza).
dostwa do Warszawy gratis 8)

ewentualnego odbioru ode mnie najlepiej dokonywac w poniedzialek, jako, ze lapki przyjada do Warszawy w niedziele wieczorem, a ja nie mam w domu duzej lodowki. mieszkam na Kabatach.

jeden problem - rodzice nie jezdza do tej hurtowni regularnie, wiec nie obiecuje regularnych dostaw :wink:
w ten weekend postaram sie tam pojechac.

moje namiary:
Asia
0608 450 022, [email][email protected][/email]

Link to comment
Share on other sites

Poznań:
[url]http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=11396[/url]

Podam ceny miesa, jakie pamietam z grudnia:
drob mielony z koscia - 3zl/kg
nutria mielona z koscia - 3,30zl/kg
nutria mielona bez kosci - 6zl/kg
gulasz z nutrii - 11zl/kg
gulasz jagniecy - 12zl/kg
nutria cala - 8zl/kg
ogony nutrii - 2zl/kg

Link to comment
Share on other sites

W kazdym wiekszym markecie, gdzie jest stoisko rybne i sami "rozbieraja" lososia, mozna kupic kregoslupy z tej ryby za ok. 1zl/kg - barfowcy bardzo sobie chwala - wczesniej warto sie umowic na konkretna godzine z pracownikami tego dzialu co do odbioru rybek :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tufi']Poznań:
[url]http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=11396[/url]

Podam ceny miesa, jakie pamietam z grudnia:
drob mielony z koscia - 3zl/kg
nutria mielona z koscia - 3,30zl/kg
nutria mielona bez kosci - 6zl/kg
gulasz z nutrii - 11zl/kg
gulasz jagniecy - 12zl/kg
nutria cala - 8zl/kg
ogony nutrii - 2zl/kg[/quote]

Szkoda, że to tak daleko od W-wy. :( A może ktoś ze stolicy ma jakieś miejsce z tanim mięskiem.

Link to comment
Share on other sites

Skrzydełek w całości to się boję dać, a obierać przyznam, że mi się nie chce.
Fajne byłoby np. takie mielone drobiowe z kością w cenie 3 - 4 zł.
Teraz kupuję drobiowe żołądki, serduszka itp. w Macro albo na bazarku. Płacę chyba ok. 5 zł/kg (niedługo będę kupować to sprawdzę) i mielę. Tylko zajmuje mi to wtedy prawie cały zamrażalnik. :evil:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

[quote name='Genia']Cześć Ludek.Na Okęciu są hurtownie drobiu i tam piekne mielone korpusy
kupuję po 1.50 z kurcząt. :D :D[/quote]

Co prawda na Okęcie mam kawał drogi, ale raz na jakiś czas mogę się wybrać.
A w którym miejscu konkretnie kupujesz? I czy kości są dobrze zmielone?

Link to comment
Share on other sites

Skręcam w prawo przy dużym sklepie ogrodniczym w prawo i do końca ulicy
a potem w lewo i jakieś 30 metr. i pierwsza hurtownia po lewej stronie.
Mięsko jest super zmielone -to sa mięsne korpusy dla ludzi ale lepiej im schodzi dla psów.

Może znajdę telefon.

Link to comment
Share on other sites

Ja kupuje zmieloną kurzyne z wołowiną ( z kością), po 3zł. Pakowane w paczce po kilogramie lub mniejsze jak ktoś woli. (nie wiem jaka waga). Mięsko jest świetne, nie ma nieprzyjemnego zapachu, mało tłuszczu. Moje psy są zachwycone.

Facet przywozi mi do domu.

Niestety nie moge podać namiarów na niego bo wozi mi mięsko grzecznościowo prawie 100km. Więc jeśli ktoś będzie zainteresowany, przy najbliższym zamówieniu moge komuś z Wawy wziąć.

Link to comment
Share on other sites

Z tłumaczeń faceta wynika, że kurczak (korpusy) dorzucany jest aby mięso dobrze przechodziło przez maszynę do mielenia. Dla mnie i wielu moich znajomych to dobre połączenie. Kurczak, jest świetny na masę...
Są tam kości kurze i wołowe, chrzęści, czasem trafią się zmielone tchawice i inne "smaczne" części. Nie wiem w jakich proporcjach, ale nie jest ich dużo. Na pewno jest znacznie więcej mięsa niż "dodatków"

Kiedyś brałam od innego faceta mięso, to były (podobno) tylko policzki wołowe. To było STRASZNE!!! Smród jakbym zwłoki trzymała w domu :-? Kupa tłuszczu i na dodatek droższe. Na "nowe" mięso przeszłam ponad rok temu i jestem bardzo zadowolona.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...