Jump to content
Dogomania

SAMOPOMOC forumowiczów w kupowaniu mięsa dla psów


AM

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Jestem zainteresowana zakupem mięsa wołowego najchętniej w kawałkach ale mielonka też będzie ok. Potrzebuję 15 kg co miesiąc, wysyłka albo odbiór osobisty. Małopolska lub Podkarpackie (jestem z Tarnowa ale mogę podjechać). Ktoś coś wie?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Hej. Systematycznie jeżdżę po mięso dla moich psów do ubojni. Gdyby ktoś był zainteresowany wspólnym zamówieniem, to zapraszam :) Mieszkam w Warszawie na Ochocie

Jest to WOŁOWE mięso, bardzo mocno krwiste, bardzo czerwone, w kawałkach (niezmielone) a więc widać dokładnie, co to jest. Bez domieszek podrobów, kości, chrząstek, MOMu, czy produktów pochodzenia zwierzęcego typu wargi, wymiona itp.

Cena: 6,50zł/kg, minimalne zamówienie to 5kg.

Link to comment
Share on other sites

Po mięsko warto wybierać się na targ, ja zaopatruję się w Będzinie i Dąbrowie Górniczej, ceny za wołowinę w granicach 6-7 zl/kg, mięso beznadziejne dla ludzi ale rarytas dla psa (te wszystkie przerosty), ostatnio kupiłam 15 kg, pani mi ładnie poporcjowała, w gratisie dostaje zawsze jakieś kości czy podroby. Pies szczęśliwy a mója kieszeń mniej cierpi niż po wizycie w osiedlowym mięsnym;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zastanawiam się nad przejściem na BARF, ponieważ mój szczeniak nie chce jeść praktycznie żadnej suchej karmy. Na początku mu smakują, ale po jakimś czasie odmawia jedzenia ich. Ponieważ szczeniak szybko rośnie zaczełam dodawać mu surowe mięso do karmy...i teraz suche go w ogóle już nie interesuje :P Ale samo mięso to za mało więc zastanawiam się poważnie nad BARFEm

Tylko gdzie w Warszawie/Piasecznie najlepiej kupować mięso kości itp? Szukać na targach? W hurtowniach? czy kupujecie on-line? Z suchą karmą miałam łatwą sprawę, zamawiałam przez Internet, przychodziła paczka i na miesiąc był spokój. Z BARFEM też chciałabym mieć jak najmniej kłopotu. A zamrażalnik mam mały, więc nie kupię 50kg mięsa na raz.

Co polecacie? Na Allegro znalazłam kostki po 3zł\kg u dystrybutorów BARF, których znalazłam w Internecie ceny to 8-18zł/kg (strasznie dużo jak dla mnie), w hurtowniach z tego co czytam na forum to też kilka zł/kg ale trzeba kupić duże ilości. No i nie wiem już gdzie szukać...może macie jakieś sprawdzone miejscówki, żeby było dobrze, tanio, różnorodnie i nie w hurtowych ilościach?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Po mięsko warto wybierać się na targ, ja zaopatruję się w Będzinie i Dąbrowie Górniczej, ceny za wołowinę w granicach 6-7 zl/kg, mięso beznadziejne dla ludzi ale rarytas dla psa (te wszystkie przerosty), ostatnio kupiłam 15 kg, pani mi ładnie poporcjowała, w gratisie dostaje zawsze jakieś kości czy podroby. Pies szczęśliwy a mója kieszeń mniej cierpi niż po wizycie w osiedlowym mięsnym;)


Gdzie kupujesz w Dąbrowie? Jestem tam 6 razy w miesiącu i bardzo by mi odpowiadała miejscowość. Teraz muszę do Będzina jeździć, a zamrażarka niewielka :/
Link to comment
Share on other sites

Gdzie kupujesz w Dąbrowie? Jestem tam 6 razy w miesiącu i bardzo by mi odpowiadała miejscowość. Teraz muszę do Będzina jeździć, a zamrażarka niewielka :/

na targu na redenie, w czwartki...przybliżone namiary na stoisko mogę podac jak się teścia dopytam... bo z racji tego, że mieszka 3 minuty od targowiska to on robi nam zakupy a my tylko odbieramy;)
Link to comment
Share on other sites

Piesologia, ja niby z Warszawy, ale już z Piasecznem, to Ci nie pomogę. Generalnie jeżeli chodzi o różnorodność, to wszelkie wysyłkowe primexy i pieskistefki oferują mięso rozmaitych gatunków, choć jakościowo, no cóż, jak dla mnie nie bardzo. Na targach jest drożyzna i często po dychu sprzedają pod szumną nazwą okrawki- ścięgna z tłuszczem, ledwo podbarwione mięskiem.

Musisz się zorientować, co dostępne jest w sklepach w Twoich okolicach. Wiele dużych supermarketów ma doskonały wybór mięs- kupuj w promocjach, to co najtańsze (no może z pominięciem kurcząt). Mięso z allegro te kostkowe to syf, ale możesz dać w ramach "obniżenia jakości" mięsa "filetowego".

Pamiętaj, że poza mięsem powinnaś dawać też mięsne kości (jak skrzydełka, ogony, żeberka, grzbiety) oraz podroby.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za podpowiedzi. Wybiorę się na targ w Piasecznie do sklepu Metka. Czytałam w Internetach, że mają tam duży wybór mięs z dobrych cenach...zobaczymy. Jeśli chodzi o sklepy internetowe, to ceny są dość wysokie 10-15zł/kg lub 5-6zł/kg ale wtedy ceny wysyłki są kosmiczne np 53zł. Jeśli ktoś ma jeszcze inne pomysły, lub kupuje większe ilości i chce się podzielić to zapraszam do kontaktu :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Gdzie kupujesz w Dąbrowie? Jestem tam 6 razy w miesiącu i bardzo by mi odpowiadała miejscowość. Teraz muszę do Będzina jeździć, a zamrażarka niewielka :/

ja właśnie się przeżucam na BARF
Kupuje Kostki wołowe - zmielone - po 2,5zł w Żelisławicach (za porębą)

wołowiną w kawałkach też bym nie pogardziła :D lub podrobami - serca przełyki itp
 

Link to comment
Share on other sites

ja właśnie się przeżucam na BARF
Kupuje Kostki wołowe - zmielone - po 2,5zł w Żelisławicach (za porębą)
wołowiną w kawałkach też bym nie pogardziła :D lub podrobami - serca przełyki itp

U mnie mielone odpada, tylko w kawałkach ;)

Ale na rynku zawsze jest na szczęście :)
Link to comment
Share on other sites

Jeżeli macie w okolicy sklepy z sieci Sokołów można kupić na promocji II wołową, śliczna :)  nawet po 9,90 do 12 zł za kg ale jeżeli jest promocja, w normalnej sprzedaży po 16 zł. Udziec z indyka po 12 zł za kg a kawałki od udźca tzw gulaszowe ze skórką po 9,90 zł za kg, wieprzowina to ceny nawet od 8 zł łopatka.

Poluję ;) również na super okazje w sieci Makro czasem się coś uda kupić w cenie przystępnej, po mięsie w kostkach kupowanych dla psów mój miła biegunki, było dość tłuste.

 

Kocurkotka, jakie kupujesz to mielone w kostkach, Aspol, Primex czy jeszcze coś innego, dajesz wieprzowe często ?

Link to comment
Share on other sites

Ostatnio kupowałam ścinki wieprzowe po 4zł kilogram, wołowe po 8zł kilogram, baranina za 10zł/kg. Ale trochę po to jechać muszę... Kurę, kaczkę, indyka u mnie w sklepach na razie najtaniej, lub znajoma mi kupuje- dzisiaj zamówiła u znajomego kaczkę za 7zł/kg, udka 3,90zł/kg, porcje rosołowe ze skrzydełkami i sercem 3zł/kg, szyje indycze i kacze 5zł/kg, rosołowe z indyka 6zł/kg. Za to niestety nie spotkałam koniny, zostaje mi aspol :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...