Jump to content
Dogomania

SAMOPOMOC forumowiczów w kupowaniu mięsa dla psów


AM

Recommended Posts

[quote name='Ashley']Największy wybór jest w czwartki, dużo też w piątki i sobotę - w dużej hali na Bałuckim i w małej hali przy Dolnej znajdziesz wszelkie szeroko rozumiane drobiowe, wołowe, wieprzowe, jest jeszcze budka przy małej hali przy Dolnej - tam znajdziesz poliki wołowe, podroby, serca i różne inne paskudztwa :) Konina, jagnięcina i inne, bardziej "ekskluzywne" mięsa znajdziesz w sklepie [URL]http://www.zyga-smak.pl/index.php?link=tekst&tresc=sklep[/URL] tutaj, czyli przy hali Bałuckiej. No i oczywiście, jak to na rynku, możesz też kupić prawdziwie podwórkowe kurczaki i kaczki u pań ze wsi - siedzą na rynku przy Dolnej. Smacznego :)[/QUOTE]

Bylam dzisiaj zrobic male rozeznanie i wlasnie sie dziwilam, ze poza wolowina, wieprzowina i drobiem wszelakim niczego ciekawszego nie znalazlam ale zwiedzilam tylko ta duza hale. W takim razie musze udac sie jeszcze na ta mala hale, ogolnie ceny troche korzystniejsze niz na zielonym rynku :multi: Powiedz mi, a te mostki jagniece to gdzie dostalas ? I w jakiej cenie mniej wiecej, pamietasz moze? Pytalam w paru miejscach o zwacze ale wszyscy mowili, ze tego raczej w sklepie miesnym normalnym nie kupie, bo nikt sie w to nie bawi i ubojnie od razu same czyszcza te zoladki wiec musialabym sie dowiadywac u zrodla :roll:

Link to comment
Share on other sites

Zapraszamy do odwiedzenia stoiska firmowego As-Pol Mięso dla psów podczas Krajowej Wystawy Psów Rasowych w Świebodzicach w dniach 3-4 grudnia.
Tylko podczas wystawy [URL="http://www.sklep.miesodlapsow.pl/krolik-z-koscia-1kg.html"]BIOSK królik[/URL] w cenie 8,00 zł / 1 kg :) [URL="http://www.sklep.miesodlapsow.pl/golonka-indycza-4szt.html"]golonki indycze[/URL] 1,99 zł :)
Jak zwykle na naszym stoisku będzie można nabyć np. [URL="http://www.sklep.miesodlapsow.pl/zoladki-wolowe-nieczyszczone-1kg.html"]żwacze wołowe nieczyszczone[/URL], szeroką gamę produktów z dziczyzny i wiele innych.
Informujemy, że istnieje możliwość odbioru zamówionych karm poprzez sklep internetowy [B]bez kosztów przesyłki[/B].
Serdecznie zapraszamy :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PumaD']Bylam dzisiaj zrobic male rozeznanie i wlasnie sie dziwilam, ze poza wolowina, wieprzowina i drobiem wszelakim niczego ciekawszego nie znalazlam ale zwiedzilam tylko ta duza hale. W takim razie musze udac sie jeszcze na ta mala hale, ogolnie ceny troche korzystniejsze niz na zielonym rynku :multi: Powiedz mi, a te mostki jagniece to gdzie dostalas ? I w jakiej cenie mniej wiecej, pamietasz moze? Pytalam w paru miejscach o zwacze ale wszyscy mowili, ze tego raczej w sklepie miesnym normalnym nie kupie, bo nikt sie w to nie bawi i ubojnie od razu same czyszcza te zoladki wiec musialabym sie dowiadywac u zrodla :roll:[/QUOTE] Mostki jagnięce, a właściwie to żeberka jagnięce, tylko część "odmostkową" kupuję w sklepie obok dużej hali, tam gdzie jest też konina i różne inne cudeńka - wprawdzie raz udało mi się dostać mostki jagnięce w Kauflandku u w sklepie mięsnym Olewnika, ale to była jednorazowa sytuacja. Do sklepu idę zwykle raz na tydzień, dwa i odbieram to, co zamówiłam, czyli "odmostki" jagnięce+ ogony cielęce i dodatkowo kupuję różne mielone i co mi tam jeszcze do głowy wpadnie, więc niestety nie jestem w stanie podać Ci ceny:( Jak zauważyłam z początków moich zakupów na rynku, czasami jest mięsny tydzień lepszy i się obkupuję, czasem jest trochę gorzej - ale zawsze można się zapytać, kiedy będą mieć coś fajnego. Mała hala przy Dolnej to ułamek hali Bałuckiej, ale jest kilka mięsnych stoisk z wołowiną, cielęciną, wieprzowiną i jedno czysto drobiowe, gdzie można trafić kadłuby i szyje kacze i gęsie, jeśli akurat nie świeże, to mrożone. No i obok głównego wyjścia z małej hali, z prawej strony jest budka (ma chyba napisane wielkimi literami podroby, a może mięso dla psów, jakoś zapomniałam, co dokładnie...) w której można dostać serca, ozory, poliki, wątroby, płucka i.t.p. z wieprza, wołu i cielaka - oczywiście asortyment nie jest stały, nigdy nie wiadomo, co akurat będą mieli:) Jak jest dobry tydzień, to kupuję więcej i zamrażam, dzięki temu mam prawie zawsze prawie pełną zamrażarkę i spokojnie poluję co sobotę.

Link to comment
Share on other sites

Dowożę barf na Pragę w miejsca gdzie sa zajęcia Wesołej Łpaki.
"menu" dostepne pod [url]www.sangoma.pl/barf.htm[/url]

W piątek przy okazji wypadu do Lublina, wieziemy znajomym, jeśli ktoś z lubliniaków ma ochotę na coś z Primexu, to zapraszam. Kontakt na mail podany na stronie w linku powyżej.

Link to comment
Share on other sites

Są korpusy kurze, indycze, szyje kurze, indycze. Serca, wątroby, drobiowe, wołowe, cielęce, płuca cielęce, wołowe, czasem nerki, żołądki drobiowe, z gęsi. Chrząstki indycze, wieprzowe. Mostki wieprzowe, kości karkowe. Kości cielęce, ogony cielęce, ogony wołowe. Można dostać elementy z gęsi. To tak z tgeo co ja kupuję. A czegoś konkretnego poszukujesz?

Link to comment
Share on other sites

ela i edzia - tak, jeszcze można się dołączyć do zamówienia. :) Odbiór byłby możliwy na Puławskiej przy Morskim Oku w godz. 10-18 w tygodniu u betty_labrador albo ja mogłabym podrzucić gdzieś do centrum (kampus UW, linia metra świętokrzyska - imielin).
Na Hali Mirowskiej jest sporo budek z drobiem, tak szukaj kurzych łapek, nie pamiętam numeru budki, trzeba po prostu popytać. Jest kilka sklepów wyłącznie z drobiem, nawet jak nie ma wystawionych łapek warto zapytać, bo czasem mają gdzieś schowane, niewystawione.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aysel']
BIAŁYSTOK:

Mięso cielęce - ścinki, kości, chrząstki, podroby - 1 zł/kg [B]na giełdzie rolno-spożywczej w Białymstoku.[/B]
Takie odpadki poubojowe. Można też kupić ogony, cały 'układ pokarmowy' krowy albo cielaka (10 zł za wszystkie te podroby, nie wiem ile to jest, ale z 10 kg to napewno waży.)
Mięso normalnie dopuszczone dla ludzi, tylko po prostu to są takie odpadki poubojowe.

na giełdzie jest też sporo wieprzowiny i kurczaka - można kupić bardzo tanio.
[/QUOTE]
Mam do Ciebie takie pytanie, aby się upewnić - czy to chodzi o tą giełdę na ul. Andersa?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aysel']
BIAŁYSTOK:

Mięso cielęce - ścinki, kości, chrząstki, podroby - 1 zł/kg [B]na giełdzie rolno-spożywczej w Białymstoku.[/B]
Takie odpadki poubojowe. Można też kupić ogony, cały 'układ pokarmowy' krowy albo cielaka (10 zł za wszystkie te podroby, nie wiem ile to jest, ale z 10 kg to napewno waży.)
Mięso normalnie dopuszczone dla ludzi, tylko po prostu to są takie odpadki poubojowe.

na giełdzie jest też sporo wieprzowiny i kurczaka - można kupić bardzo tanio.
Niestety ja nie kupowałam, bo nie karmię wieprzowiną a kurczak moje psy uczula.
Z indyka - szyje są niedrogie.[/QUOTE]
Dobrze wiedzieć :multi: A ja tam wybieram się, wybieram i wybrać nie mogę :diabloti: No to mam motywację, chociaż z tym barfem u nas idzie ciężko :mad:

edit: ups - wykasowałam część posta, bo pomyliłam watki :oops:

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze jedno pytanie do białostoczan :) - kupuje ktoś primexowy barf w Kameleonie? Bo z tego co wiem mają, tylko nie wiem w którym - na Ryskiej czy w tym drugim (na Św. Rocha chyba)? Któregoś razu byłam w tym na Ryskiej, to na drzwiach kartka wisiała, że mają Barf, ale w sklepie, jak cały przeszłam wybierając różne tam akcesoria i smakołyki dla Oskara, tak żadnej zamrażarki z tym barfem nie widziałam... A nie interesowałam się tym wtedy na tyle, żeby zapytać czy rzeczywiście to mają i gdzie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agNeta']Jeszcze jedno pytanie do białostoczan :) - kupuje ktoś primexowy barf w Kameleonie? Bo z tego co wiem mają, tylko nie wiem w którym - na Ryskiej czy w tym drugim (na Św. Rocha chyba)? Któregoś razu byłam w tym na Ryskiej, to na drzwiach kartka wisiała, że mają Barf, ale w sklepie, jak cały przeszłam wybierając różne tam akcesoria i smakołyki dla Oskara, tak żadnej zamrażarki z tym barfem nie widziałam... A nie interesowałam się tym wtedy na tyle, żeby zapytać czy rzeczywiście to mają i gdzie...[/QUOTE]
Byłam na Ryskiej, widziałam informację, ale zapomniałam zapytać... W piątek znów tam będę, tym razem zapytam :)

Link to comment
Share on other sites

O, super, to jakbyś coś się dowiedziała, to daj znać proszę :) to przynajmniej będę wiedziała od razu gdzie się udać po potencjalne zakupy :)
Mnie to np. głównie by interesowało czy mają te mrożone żwacze wołowe, bo w świeżej postaci to taki rarytas dla pieska ciężko by było dostać, nie mając dojść do jakiejś ubojni ;)

A wiesz może, na której to giełdzie mają takie tanie mięsko, jak Aysel wspominała (bo nie mam jeszcze odpowiedzi na to pytanie)? W sumie to myślę, że chodziło o tą na Andersa, ale ja to praktycznie na tych giełdach nie bywam, więc wolę się upewnić, zanim gdzieś się wybiorę ;) bo jest jeszcze ta giełda w Fastach, no ale nie wiem, czy tam mięsne stoiska też są, czy tylko owocowe i warzywne?

Link to comment
Share on other sites

Wiesz co, jest ubojnia i masarnia w Turośni Kościelnej (tutaj link nawet znalazłam z informacjami na jej temat: [url]http://www.e-podlasie.pl/wizytowka/bost_zaklad_miesny_jakim_bogdan_jakim_stanislaw_s_j_1034892.html[/url]), żebym miała jak, to bym tam się wybrała, no ale ja nie mam prawka, a mój tata jak na razie raczej nie ma czasu żeby tam podjechać, więc pewnie nie prędko to miejsce odwiedzę, ale może kiedyś się uda :) Ciekawe czy tam by mieli świeże żwacze i jakieś tanie gnatki czy podroby, pewnie coś by się znalazło.

Link to comment
Share on other sites

[I][B]amanda-1a[/B][/I], nie wiem czy byłaś już w tym Kameleonie, bo nic nie piszesz ;) ale ja akurat dzisiaj tam byłam i już wszystko wiem :) to tam właśnie na Ryskiej jest ten Barf, stoi zamrażarka tam na prawo od gryzoni, pytałam sprzedawczyni co mają z tego barfu, to mi tam trochę wymieniła co jest i pokazała w tej zamrażarce jak to wygląda, są np. skrzydełka z kaczki, kości cielęce, indyk, coś ze strusia, mieszanki warzywne, barf dla alergików, dla młodych i dorosłych psów, i albo to są takie części popakowane do woreczków albo w kostkach po 250 g; są też takie tańsze kostki (1 zł za kostkę 250 g), ale to już nie z Primexu. No a żołądków niestety na obecną chwilę nie mają, ale w poniedziałek ma być podobno dostawa (tylko to może być późnym popołudniem lub nawet już po zamknięciu sklepu), to we wtorek można zadzwonić zapytać czy są żołądki i w ogóle co jest :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...