Jump to content
Dogomania

SAMOPOMOC forumowiczów w kupowaniu mięsa dla psów


AM

Recommended Posts

[quote name='ladySwallow']Evel, to, co było pod Leclerciem, swojego czasu było przeniesione pod Zamek, jak jeszcze byłam w Lublinie - miesiąc temu na pewno. Może nadal jest?[/QUOTE]
wieki temu to na Rusałce to coś było. ale to było za poprzedniego systemu.
To ktoś wie gdzie jest TO teraz?

Link to comment
Share on other sites

U mnie - to co prawda nie jest pod Halą :) można kupić szyje z gęsi, strusia i kaczki (struś 10 zł, kaczka i gęś po 8 zł), skrzydła kacze (8zł), kości i kolanka cielęce (6,5 i 7 zł) i niestety drożej już baranianę, koninę, strusia, mielone śledzie i łososie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hallie']Mam pytanie do osób, które robią zakupy pod halą mirowską, czy można tam kupić takie rzeczy jak szyje z gęsi czy korpusy z kaczki? W jakiej cenie kupujecie tam ogony cielęce/wołowe?[/QUOTE]
Pod HM takich rzeczy nie widziałam, w kacze i gęsie części zaopatruję się w Makro - mrożone skrzydła i szyje z gęsi były po 6zł z kawałkiem (czasem udało się taniej taniej) za kilogram, korpusy kacze też jakoś podobnie ale już nie pamiętam dokładnie. Kupowałam tam też ogromne kości wołowe, ale to raczej żeby psa zająć a nie żeby się najadł, no i minus bo w wielkich pakach..

Link to comment
Share on other sites

Jeśli myślę o tym samym, to te kości w worach są wieprzowe :) niestety. Też kiedys kupiłam, a potem dopiero przeczytałam nalepkę. Chyba że jednak sa wołowe, bo ja nie spotykam. Kaczki i gęsi też kiedys kupowałam w Makro, ale już od dłuższego czasu mi sie nie udało, podobno schodzą w 2-3 dni po dostawie. Bywają również łososie po 1,5 za kg, takie kręgosłupy z głową, na tym jest dośc dużo mięsa, trzeba zapytac pracowników działu, bo w normalnej ofercie ich nie ma :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Monia*']Pod HM takich rzeczy nie widziałam, w kacze i gęsie części zaopatruję się w Makro - mrożone skrzydła i szyje z gęsi były po 6zł z kawałkiem (czasem udało się taniej taniej) za kilogram, korpusy kacze też jakoś podobnie ale już nie pamiętam dokładnie. Kupowałam tam też ogromne kości wołowe, ale to raczej żeby psa zająć a nie żeby się najadł, no i minus bo w wielkich pakach..[/QUOTE]

Dzięki to muszę się wybrać do makro i popatrzeć co mają :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sangoma']Jeśli myślę o tym samym, to te kości w worach są wieprzowe :) niestety. Też kiedys kupiłam, a potem dopiero przeczytałam nalepkę. Chyba że jednak sa wołowe, bo ja nie spotykam. Kaczki i gęsi też kiedys kupowałam w Makro, ale już od dłuższego czasu mi sie nie udało, podobno schodzą w 2-3 dni po dostawie. Bywają również łososie po 1,5 za kg, takie kręgosłupy z głową, na tym jest dośc dużo mięsa, trzeba zapytac pracowników działu, bo w normalnej ofercie ich nie ma :)[/QUOTE]
Trafiłam na przedostatnią pakę wołowych, też błyskawicznie schodzą bo tylko raz mi się udało ;).
Dawno nie kupowałam kaczek ani gęsi, więc nie wiem, nawet nie mam kiedy pojechać.. Ale jak jeździłam kilka miesięcy temu nie było problemów z dostępnością :).
Kiedyś kupiłam łososiowe głowy, ale niezbyt mi zapach odpowiadał, rodzina na pewno by mnie wyprowadziła szybko z domu :p.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aysel']Słuchajcie, jeśli jest tu ktoś z Bialegostoku i potrzebuje barfu to ja z taką sprawą:
Otóż mamy w Suwałkach przedstawicielkę barfu primexa. Sklepy zoologiczne w Białymstoku olewają ją i nie chcą kupować bo sądzą, że się nie sprzeda (nie wiedzieć czemu...).
Ja osobiście zamawiam u tej Pani jakieśtam ilości typu 7-8 kg, ale to jest mało, żeby owa Pani goniła z Suwałk do Białegostoku żeby przywieźć mi dostawę.
Jeśli ktoś byłby chętny do 'wspólnego' zamówienia to proszę do mnie pisać na gg: 1625025 lub na maila ([email protected]).
To dość pilne, bo niedługo chciałabym zamówić (kończy mi się powoli mięsko).

A apropo mięsa - są różne rodzaje, i jest bardzo dobrej jakości. Toleruje je mój pies z alergią i druga alergiczka na antybiotyki w drobiu - tuu w ogóle nie ma objawów alergii to znaczy że mięso najwyraźniej z dobrego źródła.
Ofertę można znaleźć na necie. Jak coś to pytać.

Nie wiem czy to dobry dział, ale do białostockiego wątku mało kto zagląda.[/QUOTE]

pisałam do Ciebie na gg jednak nie odpisałaś mi, może szybciej odczytasz tą wiadomość tutaj. jeśli to jest jeszcze aktualne to mogłabym się dołączyć do zamówienia :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Journey'][B]Monia[/B], gdzie zaopatrujesz się w mięso? Znasz w Warszawie jakąś godną polecenia hurtownię?[/QUOTE]
Zanim się przeprowadziłam kupowałam przy Hali Mirowskiej większość kości, później w Makro zaczęłam kupować gęsie, kacze części i podroby, a teraz zamówiłam ze strony [URL="http://www.sklep.miesodlapsow.pl/category/AS-POL,b.html"]Aspolu[/URL] bo nie mam samochodu i nie mam nawet kiedy iść na jakiekolwiek zakupy - dowożą do domu i nie muszę nigdzie biegać, wszystko ładnie zamrożone dotarło ;). W każdym miejscu coś innego jest tańsze, więc jeśli duże ilości to trochę się trzeba nachodzić/najeździć.

Link to comment
Share on other sites

Czy ktoś się orientuje, gdzie w krakowie można kupić ( najlepiej) zamrożone, zmielone mięso dla psów (najlepiej z kośćmi/chrząstkami)?
Bo wygląda na to, że mój pies w końcu znalazł coś, co chce jeść. Byleby właśnie zmielone, bo tak normalnie, to się kosteczek gryźć nie chce. A filetami przecież go karmić nie będę! :D I jeszcze najlepiej, żeby można było zakupić nie w ilościach hurtowych tak jak w sklepach internetowych, bo zamrażalnik mam ograniczony :)

Link to comment
Share on other sites

I byłam dziś w makro. Kupiłam szyje gęsie, korpusy kacze i po paczce serc jednych i drugich. Ale mają jeszcze wątroby i żołądki kacze tyle, że te są droższe. Koście cielęcych i wołowych dużo też było. Fajne były ogony wołowe, ale już bardzo drogie, choć mięsa na nich sporo było, ale na bazarze swoim mamy cielęce, więc nie kupowałam. Najfajniejsze te szyje i super ich cena :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Atthis']Czy ktoś się orientuje, gdzie w krakowie można kupić ( najlepiej) zamrożone, zmielone mięso dla psów (najlepiej z kośćmi/chrząstkami)?
Bo wygląda na to, że mój pies w końcu znalazł coś, co chce jeść. Byleby właśnie zmielone, bo tak normalnie, to się kosteczek gryźć nie chce. A filetami przecież go karmić nie będę! :D I jeszcze najlepiej, żeby można było zakupić nie w ilościach hurtowych tak jak w sklepach internetowych, bo zamrażalnik mam ograniczony :)[/QUOTE]

Witaj!
Dostałam na próbę od znajomej zamrożoną paczkę 2,5 kg zmielonej wołowiny z chrząstkami - dla psa i dla mnie, rewelacja!!!
Sklep w Katowicach, jest również internetowy! Podaję linka:
[URL]http://www.sklep.miesodlapsow.pl/[/URL]
Gdyby się skrzyknąć w Krakowie,to można zamawiać za jedną opłatą kurierską:razz:
Jedna "paczka" to 4 bloki po 2,5 kg za cenę 35,-
Do tego dochodzi niestety transport.

Link to comment
Share on other sites

Monia ja kupowałam dziś po 2,93zł ale to była jakaś promocja na te, ale były jeszcze drugie za 3 z kawałkiem. Jak dla mnie to super cena. Wszystkiego było dużo, więc chyba nie mam wielkiego problemu z dostaniem. Ja już wiem, że będę się tam zaopatrywać :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hallie']Monia ja kupowałam dziś po 2,93zł ale to była jakaś promocja na te, ale były jeszcze drugie za 3 z kawałkiem. Jak dla mnie to super cena. Wszystkiego było dużo, więc chyba nie mam wielkiego problemu z dostaniem. Ja już wiem, że będę się tam zaopatrywać :D[/QUOTE]
To rzeczywiście tanio :-o. Koniecznie muszę zaplanować wycieczkę choćbym miała po nocy z 10-cioma kilogramami mięcha piechotą wracać :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Tanio, tanio, tylko jeden mankament, że ważność do końca listopada tego roku, nie wiem jak te drugie. I radzę uważać w kasie, bo dziś była cena 5.75 ale oczywiście zwrócili różnicę, tylko trzeba było zauważyć. Ja wzięłam tylko 3 kg niestety bo nie mam jeszcze zamrażarki dla psów, a w normalnej ledwo dzisiejsze zakupy upchałam.

Link to comment
Share on other sites

byłam teraz za Krakowem okolice Bochni Gdowa dokładnie Łapanów Wolica (może ktoś z Was będzie wiedział) mój wujek pracuje w jakiejś ubojni mięsa i tam są bardzo tanie mięska dla psów, np za kurze łapki za 1kg chcą tylko 60gr sama przez tydzień karmiłam tym moje psy i ciotka cały czas karmi tym mięsem swoje psy i są w bardzo dobrych formach. Gdyby ktoś był zainteresowany to zapytam dokładnie wujka jak ta wioska się nazywa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kajaa21']byłam teraz [B]za Krakowem okolice Bochni Gdowa dokładnie Łapanów Wolica[/B] (może ktoś z Was będzie wiedział) mój wujek pracuje w jakiejś ubojni mięsa i tam są bardzo tanie mięska dla psów, np za kurze łapki za 1kg chcą tylko 60gr sama przez tydzień karmiłam tym moje psy i ciotka cały czas karmi tym mięsem swoje psy i są w bardzo dobrych formach. Gdyby ktoś był zainteresowany to zapytam dokładnie wujka jak ta wioska się nazywa[/QUOTE]

Kaja!
Zapytaj,zapytaj;) Dziewczyny z Krakowa powinny być zainteresowane:razz:
A te okolice to dobrze zna Foksia i Dżekuś, bo tam gdzieś jedźi do pracy!
To mogłaby za kuriera robić:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...