Jump to content
Dogomania

SAMOPOMOC forumowiczów w kupowaniu mięsa dla psów


AM

Recommended Posts

policz sobie tak ok 2% dziennie wagi psa - tyle mniej więcej idzie żarełka dla psa.
ceny tu są konkurencyjne w megapaku, ale już te kilogramowe czy 0,5 kg to są takie jak i w innych firmach. Ciekawe jak z jakością? Czy te megapaki trzeba potem siekierą łupać aby wydobyć odpowiednia ilość karmy?

Link to comment
Share on other sites

Witam,

jestem z Warszawy i mam do zaoferowania wołowe mięso dla psów w cenie 5zł./kg.
Mięso jest mielone (nie tak drobno jak dla ludzi, jest w kawałkach), pakowane w paczki po 1 kg.
Zawiera tylko naturalną wołowinę:
- elementy chude,
- elementy tłuste,
- niekiedy elementy chrzęstne.

MIĘSO JEST MROŻONE !!!

Raz na 2 tyg. przywożę je dla swoich psów spoza Warszawy. Chętnie zamówię większą partię i podzielę się.
Mam dwa owczarki niemieckie. Z mięska korzystamy od dobrych kilku lat.
Psiaki są zadowolone, zdrowe, nic im po tym mięsie nie dolega.
Mają ładne futro, dobrą kondycję. Nie mają problemów żołądkowych, ani alergicznych.
Chętnie je jedzą.
Proponuję kupno 1, 2 lub 3 kg. na tzw. próbę.

mail kontaktowy: [email][email protected][/email]

p.s.
Nie zapewniam niestety transportu, więc chętnych zapraszam do siebie.

Link to comment
Share on other sites

Ja niestety muszę powiedzieć, że z BIOSKIEM kontakt bardzo słaby, żeby nie powiedzieć, że go nie ma.
Zostałam olana...
ok. 3 tygodni czekałam na zestawienie cenowe - nie doczekałam się.


BIAŁYSTOK:

Mięso cielęce - ścinki, kości, chrząstki, podroby - 1 zł/kg [B]na giełdzie rolno-spożywczej w Białymstoku.[/B]
Takie odpadki poubojowe. Można też kupić ogony, cały 'układ pokarmowy' krowy albo cielaka (10 zł za wszystkie te podroby, nie wiem ile to jest, ale z 10 kg to napewno waży.)
Mięso normalnie dopuszczone dla ludzi, tylko po prostu to są takie odpadki poubojowe.

na giełdzie jest też sporo wieprzowiny i kurczaka - można kupić bardzo tanio.
Niestety ja nie kupowałam, bo nie karmię wieprzowiną a kurczak moje psy uczula.
Z indyka - szyje są niedrogie.

Link to comment
Share on other sites

Poszukuję kogoś z okolicy do dzielenia się "łupami" z ubojni. Mam możliwość zamawiania różnych elementów wołowych na prawdę za grosze. Wszystko świeże i sprawdzone przeze mnie, niestety trzeba zamawiać spore (jak dla mnie) ilości. Brałam żwacz wołowy cały (był ogromny i w całości, więc trzeba go poporcjować samemu), przełyki wołowe, podroby, wszystko za grosze, ok. 2 zł/kg. Ja niestety nie dysponuję wielką zamrażarką, więc tego wszystkiego dla mnie za dużo na raz (przywozi mi to znajomy ojca). Ja to odbieram w Dąbrowie Górniczej, bo tam mi to dowożą. Jeśli ktoś byłby chętny na takie smakołyki dla pupila to proszę o kontakt na priv.

Ze swojej strony mogę zaoferować np. porcjowanie, bo sama to i tak robię (dzielę na kawałki, nie mielę). Możliwe, że istnieje też możliwość zamówienia podobnych elementów końskich, ale o to muszę jeszcze dokładnie dopytać.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Czytałam tu kiedyś, że można kupić gdzieś głowy łososi albo inne pośledniejsze kawałki ryb za niewielką kwotę. Zna ktoś takie miejsce w Warszawie? Mam psa na rybnej diecie i bardzo przydałoby mi się takie info.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']Byłam w Makro, łbów nie mieli, ale kupiłam tanio płotki ;)[/QUOTE]

czasem łbów nie ma, to fakt, ale warto polować :) są jeszcze inne skrawki łososiowe, ale chyba nigdy nie trafiłam na żadną inną rybę.

A za ile płotki były? :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HelloKally']Panbazyl, o jaki targ Ci chodzi?[/QUOTE]
Ten akurat w Piaskach, ale jest to sklep objazdowy z wędlinami i mięsem co to po okolicznych bazarach jeździ. Pewnie i w Bychawie takie są :) W następną środę sprawdzę z jakiego oni są miejsca (dziś nie dałam rady, bo koordynuje serię szkoleń i dziś był dzien szkoleniowy właśnie, więc mialam sporo zajęć).

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Ten akurat w Piaskach, ale jest to sklep objazdowy z wędlinami i mięsem co to po okolicznych bazarach jeździ. Pewnie i w Bychawie takie są :smile: W następną środę sprawdzę z jakiego oni są miejsca (dziś nie dałam rady, bo koordynuje serię szkoleń i dziś był dzien szkoleniowy właśnie, więc mialam sporo zajęć). [/QUOTE]
Miło z Twojej strony, ja czekam z niecierpliwością na info, bo teraz kupuję taką mieszankę, niby nie narzekam, ale trochę mało mięsa na tym jest,


Jeśli ktoś kupuje mięso ze sklepu, to zaglądajcie do sklepu Łmeat łuków, mają tam w rozsądnej cenie takie podłużne kostki na których było nieco mięsa, po 1.60zł oraz kości pokrzepowe po 2zł, jak są śmierdzące, to po 1zł (ja takie śmierdziuchy daję raz w tygodniu)

Link to comment
Share on other sites

jak masz możliwości być rano w Lublinie, to - tylko nie pamiętam czy w sobotę czy w niedzielę, ale rano - jest (kurcze, a moze byl, wieki nie bylam tam) taki targ pod Leklerkiem na Turystycznej - mają tam wielkie ilości mrożonych kostek dla psow (takie mielone) w dość dobrych cenach.

Link to comment
Share on other sites

no ja wieki nie bylam tam....
Dziś za to na wiejskim jarmarku w "mieście" Piaski znalazlam mrożone kostki mielone dla psow - z kością mieloną 1.60 zl za kg (karma dla psów i kotow -sklad - surowce wolowe, odpady porozbiorowe indycze - to jest z mielona kością), oraz karma mięsna wołowa (2.40 zl za kg (skład - mięso wołowe). Producent Zakład Produkcyjny Kamy dla Psów Świniokierz Włościański 24, gm. Budziszawice, siedziba "Rasko" Sp.J. ul Witosa 5, 97-225 Żelechlinek.
(ten Świniokierz mnie rozwala)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...