Jump to content
Dogomania

Trymowanie palcami


Shall

Recommended Posts

[quote name='Grey'] nie mam zamiaru kompromitować się na forum.
[/quote]


A mimo to nadal piszesz kolejne posty :evil_lol:

Konkrety, proszę bardzo:
1. Podpisywanie się pod każdym postem "groomer", to było zabawne tylko za pierwszym razem, teraz jest żenujące.
2. Tak samo żenujące jest odkopywanie staaaarych i nieaktualnych watków tylko po to, żeby się reklamować :roll: Widać, że nawet nie czytasz całych wątków... Tak jak to zrobiłeś w wątku o środkach uspokajających - problem już dawno rozwiązany, właścicielka poradziła sobie sama, a Ty i tak uprawiasz auto-reklamę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']:lol:Witam!
Widzę sporo krytyki co do mojej osoby,ja nie boję krytyki ,proszę o konkrety! Ja zabieram głos ,wtedy kiedy znam temat.
Pozdrawiam groomer.[/quote]

Hehe :roflt:

Proszę Cię, nie pisz więcej takich głupot o trymowaniu.

Link to comment
Share on other sites

Witam!
Potwierdza to moje spostrzeżenia,każdy chce być mądrzejszy od drugiego.Najlepiej napisać jedno zdanie pełne ironii i jest dobrze.Widzę, że nie warto czasu tracić i tutaj udowadniać swoich racji.Wiele osób nie zrozumiało o czym ja piszę,ja nikomu nie okazałem złośliwości,ani ironii,będę obserwował tych wszystkich mądrych.:lol:
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Witam!
Potwierdza to moje spostrzeżenia,[B]każdy chce być mądrzejszy od drugiego[/B].Najlepiej napisać jedno zdanie pełne ironii i jest dobrze.Widzę, że [B]nie warto czasu tracić[/B] i tutaj udowadniać swoich racji.Wiele osób nie zrozumiało o czym ja piszę,ja nikomu nie okazałem złośliwości,ani ironii,[B]będę obserwował [/B]tych wszystkich mądrych.:lol:
Pozdrawiam.[/quote]

:roflt::roflt::roflt::roflt:
( Jakikolwiek inny komentarz jest zbyteczny. Pan [I]groomer[/I] sam się spuentował)

Co do tej 'obserwacji' - czuję się wyróżniona :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Hodujemy Cairn Terriery.Właściwa pielęgnacja włosa u psów tej rasy opiera się tylko i wyłącznie na trymowaniu palcami.Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć,że trzeba mieć naprawdę dużo wprawy,by wiedzieć,co,gdzie i kiedy podskubać,aby uzyskać oczekiwany efekt.Trymerów nigdy nie używamy,a nożyczki są przydatne jedynie do odpowiedniego uformowania stópek i okolic pod ogonkiem:))

Link to comment
Share on other sites

Nie jestem groomerem :evil_lol: ale swoje (i nie swoje) psy skubię palcami- bardzo to pracochłonne, ale dokładne i [B]bezbolesne[/B] - deerhoundy najlepiej się "obrabia" jak leżą... na kanapie. Wtedy wszelkie zabiegi znoszą bez problemu- po prostu śpią. Jeśliby coś je zabolało dałyby mi znać od razu.

Obawiam się, że Pan Groomer nie jest wcale groomerem tylko nastolatkiem nudzącym się bez szkoły (zaczęły się wakacje...), ale za to jak potrafi rozruszać temat! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Trymuję swoją bandę palcami - mam 6 szczotek parsonkowych. Psiaki, które do mnie przyjeżdżają na trymowanko też trymuję palcami - chyba, że pies jest maxi kosmaty, a wystawa za tydzień - wtedy trymerek.

Trymowanie palcami to dla mnie podstawa utrzymania dobrego włosa. Trymowanie trymerem i używanie innego sprzętu jest ok, ale na krótką metę, wszystko potem wychodzi, albo w postaci kiepskiego włosa, albo w postaci odrostów w różnym stadium rozwoju.

Na swoim blogu - adresik w podpisie - pokazałam troszkę trymowania jednego z moich klientów

zapraszam do obejrzenia i czekam na konstruktywne komentarze :)

pozdr

Aga i banda

Link to comment
Share on other sites

Wszystko zalezy od tego co te grabki robią. Jeśli tną wlos- zawsze jestem przeciwko. Jeśli wybierają podszerstek no to raczej się z tego ucieszymy i to właśnie robi się przed skubaniem, jeśli wybierają martwy okrywowy no to musimy sprawdzić czy będziemy zadowoleni z efektu. Czy wybierają rownomiernie, czy zostawiaja taką długość na jakiej nam zależy. Wtedy absolutnie nie widzę przeciwwskazań. No chyba ze jeszcze psa to boli. Ale grabki raczej "mają wyczucie". No proste, jeżeli ci grabki nie niszczą szaty no to proszę bardzo :P Mi palce wystarczają.

Link to comment
Share on other sites

Grabki, krótych używam - marsa, wyciągają jedynie podszerstek, nic nie ucinają. Natomiast nożykami - też marsa, czasami zdarza mi się uciąć włos :roll: dlatego wolę resztę skubać palcami
niektóre rasy praktycznie tylko palcami robię, np terier irlandzki

Link to comment
Share on other sites

Ja mam równiez grabki marsa (jedne w czarnym plastiku, drugie z drewniana rączka, ale główka ta sama) mam 2 sznaucery mini - i u jednego psa tna siersc, a podszerstka prawie nie wyjmuja, a u drugiego wyjmuja podszerstek, a włosa - nawet gdybym sie baaaardzo starała nie utna ;-).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mam pytanie:
Czy trymowanie bardzo boli?Oczywiście chodzi mi o psiaka, ponieważ sędzie pokazał mi, w którym miejscu nie powinno być sierść. Ale nie wiem jak się za to zabrać. Ma za dużo włosa na główce na czubku. Nigdy tego nie robiłam. To jest pies moich znajomych, wyżeł czeski.
Proszę o każdą możliwą poradę.
Proszę mi powiedzieć wszystko co jest niezbędne(jakieś preparaty itp.) do trymowania.
Pozdrawiam serdecznie:
Ewelina&Amber

Link to comment
Share on other sites

Generalnie boleć nie powinno. To wyrywanie MARTWEGO włosa, ktory u innych ras sam wypada. Chyba, że mocno nam zależy na wyrzeźbieniu sylwetki, wtedy skubiemy włos krótki i to może boleć, zależy od psa.

Podstawy:
- wyrywasz tylko najdłuzszy, zazwyczaj łatwo wychodzący włos,
- na palce nałóż specjalne gumowe nasadki albo rękawiczki, inaczej będziesz miała odciski dobrze znane gitarzystom
- wiele osób stosuje specjalne pudry do trymowania, aby włos jeszcze lepiej się chwytało, dla mnie starczają same rękawice
- pies nie powinien byc kąpany przynajmniej parę dni przed skubaniem ponieważ włos stanie się śliski
- rwiesz pewnie, zgodnie z kierunkiem wzrostu sierści, PO KILKA włosków, warto napiąć skórę nad skubanym miejscem

Ja przed skubaniem zawsze usuwam podszerstek. Pracuję od góry do dołu żeby sobbie odkrywać po kolei. Jak pies jest mocno zarośnięty to najpierw przeskubuję, tak degażuję ten włos, a potem sobie rzeźbię po kolei, unoszę wastewka po warstewce, przydaje się grzebień żeby włosy się równo ukladały i było widac ich długość.

Jesli skubiemy bardzo krótko to psa może boleć. Niektore są tez wrażliwe nawet na wyrywanie dlugich wlosów w niektórych partiach. Zależy od zwierzaka. Ale skóra się po pewnym czasie przyzwyczaja. Ważne żeby na początku nie skubac od razu calego na łyso np. tylko stopniowo, przyzwyczajac psa do tego zabiegu.

Link to comment
Share on other sites

Jesli sie nie budzi to i ten sposób dobry :D

Ale zdecydowanie najlepszy sposób to nauczenie psa spokojnego stania. To się zawsze przyda, czy czesanie, czy fryzjer, czy weterynarz. Stopniowo, najpierw niech postoi kilka sekund albo choc jedną! :D Potem coraz dłużej. Albo jeśli nie na komende stój to chociaz aby nie szalal na stole. Czyli też bierzemy na chwile i nagradzamy jak jest spokojny i tak coraz dłużej. Ja swojemu zwykle pozwalam siedziec czy lezeć przy skubaniu, ale niestety czesto tpies musi stac aby zrobić go odpowiednio no i też dojść do wszystkich miejsc, a utrzymanie nawet małego psa jest uciążliwe.

Może popróbuj zająć go też jakimś gryzakiem, żeby miał rozrywkę kojarzył zabiegi z czyms przyjemnym. Ale tak jak mówię, nie za długo na początku, niech sie przyzwyczaja.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...