Jump to content
Dogomania

Sunia już na Paluchu... Szuka domu.


Recommended Posts

[quote name='pajunia']Gdyz obronczynie slepych miotow ( jak np. ja) maja dosc wyzwisk, pomowien, obelg ze strony takich, jak ty - gagato.[/quote]
Nie Pajuniu,ja nigdy nie używałam wyzwisk wobec nikogo.Nie używałam też obelg ani pomówień. W dodatku ja jestem jedna,więc nie ma takich jak ja...Szanuję poglądy nawet całkiem odmienne od moich,a walczę tylko o jedno:zeby nie trzeba było ratować raz juz uratowanego psa.
Nigdy też Cię nie atakowałam, bo pamiętam,że kiedyś fajnie nam się rozmawiało.Rozumiem też,że oferowane przez Ciebie schronienie dla już urodzonych i widzących szczeniąt jest jakimś wyjściem z sytuacji . Nie rozumiem tylko tak paskudnej w stylu walki o ślepe mioty,jaka miała miejsce na watku Emdziołka oraz braku jasnych i klarownych informacji na wątkach . To wszystko.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Gagato, dla nas, czyli dla naszej Fundacji, nie ma znaczenia, czy to slepy miot, czy widzace juz szczeniaki, czy dorosle psy w potrzebie, lub staruszki potrzebujace pomocy. Jesli tylko mamy szanse pomoc, to pomagamy.
Tylko jesli chodzi o te psiaki z tego watku, poinformowano mnie, ze wlasnie Cekinka prosila Emira o pomoc dla tej rodzinki i bylam przekonana, ze Emir pomogl.

PS. [QUOTE]Nie używałam też obelg ani pomówień.[/QUOTE]

Gagato a czy to nie Ty przypadkiem gdzies napisalas ( takiego posta mi wyslano), ze P. potrzebne sa szczeniaki na wywoz do Niemiec i tyle tylko wynika z dobrego serca P. i to za kase uzbierana przez nawiedzone dogomaniaczki. To P. to chyba chodzi o mnie, czyli Pajunie. Jesli sie myle, to przepraszam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Eva12']Możliwe że znajdę im dom:)
ale jeszcze nie wiem czy to wypali ;)[/quote]
Dzięki, Ewo. Czekam na jakieś konkrety.

Co sądzicie o zbiórce pieniędzy na jakiś DT bądź hotelik? Ja deklaruję 100 zł m-c.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pajunia']Gagato, dla nas, czyli dla naszej Fundacji, nie ma znaczenia, czy to slepy miot, czy widzace juz szczeniaki, czy dorosle psy w potrzebie, lub staruszki potrzebujace pomocy. [B]Jesli tylko mamy szanse pomoc, to pomagamy.[/B]
Tylko jesli chodzi o te psiaki z tego watku, poinformowano mnie, ze wlasnie Cekinka prosila Emira o pomoc dla tej rodzinki i bylam przekonana, ze Emir pomogl.[/quote]
O,to tak jak Emir...Tyle,że Emir nie ma dokąd wywieżć szczeniąt, a schron ma określoną pojemność....

Link to comment
Share on other sites

Maluchy, jeśli mają 3 tygodnie, to już widzą więc o uśpieniu i tak nie ma mowy. Rozumiem konieczność usypiania ślepych miotów w niektórych przypadkach, ale sama bym tego w życiu nie zrobiła, za miękka jestem. Wiem, że te uśpione maleństwa śniły by mi się po nocach, a serce by mi pękło. Nie każdy ma tyle siły, żeby uśpić szczeniaczki, uszanujcie to dziewczyny.

Skupmy się teraz na szukaniu im jakiegoś dt. Nie mogą tam zostać, bo za tydzień zaczną wyłazić z budy. Zaraz ściągnę tu pixie, może w mapie dogo poszukamy jakiegoś dt. Najlepiej by było zabrać maluchy wraz z mamą, ale jeśli to będzie niemożliwe (bo jest ich 5) to może uda się choć 4 umieścić w dt u dogomaniaków, a tego jednego z mamą? Za tydzień będą już mogły jeść same.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania-tygrysiczka']Maluchy, jeśli mają 3 tygodnie, to już widzą więc o uśpieniu i tak nie ma mowy. Rozumiem konieczność usypiania ślepych miotów w niektórych przypadkach, ale sama bym tego w życiu nie zrobiła, za miękka jestem. Wiem, że te uśpione maleństwa śniły by mi się po nocach, a serce by mi pękło. Nie każdy ma tyle siły, żeby uśpić szczeniaczki, uszanujcie to dziewczyny.

Skupmy się teraz na szukaniu im jakiegoś dt. Nie mogą tam zostać, bo za tydzień zaczną wyłazić z budy. [B]Zaraz ściągnę tu pixie, może w mapie dogo poszukamy jakiegoś dt[/B]. Najlepiej by było zabrać maluchy wraz z mamą, ale jeśli to będzie niemożliwe (bo jest ich 5) to może uda się choć 4 umieścić w dt u dogomaniaków, a tego jednego z mamą? Za tydzień będą już mogły jeść same.[/quote]
Zeby tylko nie skończyło sie to jak na wątku 4 zaginionych zamojskich psow,skąd Pixie równiez zniknęła bez słowa wyjasnienia...

Link to comment
Share on other sites

Ewo, pisałem - Wesoła.

Szczeniaków nie ma... Wg. pani, która dokarmia sunię, wczoraj nad ranem wykradli je pijacy :shake:. Pieski zapewnie już nie żyją...

Szukamy więc DT tylko dla suni... Mogę płacić za nią 100 zł m-c.

Link to comment
Share on other sites

Sunia jest super. Jest bardzo inteligentna, spokojna, charakter ma bardzo pokojowy. Przyjzna, ufna...

[URL=http://img14.imageshack.us/my.php?image=73460977.png][IMG]http://img14.imageshack.us/img14/649/73460977.png[/IMG][/URL]

[URL=http://img14.imageshack.us/my.php?image=zzzr.png][IMG]http://img14.imageshack.us/img14/2625/zzzr.png[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kacper_29']Ewo, pisałem - Wesoła.

Szczeniaków nie ma... Wg. pani, która dokarmia sunię, wczoraj nad ranem wykradli je pijacy :shake:. Pieski zapewnie już nie żyją...

Szukamy więc DT tylko dla suni... Mogę płacić za nią 100 zł m-c.[/quote]

Pijacy sprzedaja te szczeniaki aby miec forse na wodke.

Link to comment
Share on other sites

Lidia Eriksson till Urzad gminy Halinow

Witam

Od dluzszego czasu czytam o duzej ilosci bezdomnych psow w Halinowie i okolicach. Widzialam te psy na zdjeciach, sa chude, poranione, maja choroby skory i kleszcze. Podobno gmina nie interesuje sie ich losem, slyszalam, ze schronisko dziala fatalnie, psy sa pozbawione opieki lekarskiej, usypiane nagminnie, bo obiekt przepelniony. Przeczytalam, ze niektorzy mieszkancy boje sie zawozic bezpanskie psy do schroniska , bo sa przekonani, ze pies od razu zostanie usmiercony.
Prosze o rzetelne wyjasnienie sprawy bezpanskich psow w gminie oraz dzialalnosci schroniska.

Z powazaniem

Lidia Eriksson



From: Olga Łopuchin <[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]>
Date: 2009/4/30
Subject: Odpowiedz na pytanie - bezdomne psy
To: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
Cc: Jolanta Damasiewicz <[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]>, Marian Kwiatkowski <[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]>, Robert Grubek <[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]>, Kamila Murawska-Heleszko <[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]>

W odpowiedzi na Pani pytanie informuję, że Urzędowi Miejskiemu w Halinowie nie są znane fakty przytoczone przez Panią. Na terenie gminy nie istnieje schronisko dla bezdomnych zwierząt.
Gmina Halinów ma podpisaną umowę z Lecznica weterynaryjną w Wołominie, która z terenu naszej gminy odławia bezdomne zwierzęta, a następnie przeprowadza badania, leczy, szczepi, sterylizuje, poddaje obserwacji. Ponadto Lecznica ma obowiązek znalezienia właściciela psa lub znalezienia nowego opiekuna, a w przypadku braku takiej możliwości odwozi zwierzęta do schroniska, z którym ma podpisaną umowę. Lecznica w Wołominie ma przeszkoloną i fachową kadrę, która czuwa nad zwierzętami.
Jednocześnie informuję, iż nadzór nad Schroniskami posiada Państwowy Powiatowy Lekarz Weterynarii, który nadaje podmiotowi weterynaryjny numer identyfikacyjny, prowadzi rejestr działalności nadzorowanych i tym samym obejmuje schronisko swoim nadzorem.
W związku z powyższym należałoby zgłosić swoje wątpliwości i zarzuty na funkcjonowanie schronisk do Powiatowych Lekarzy Weterynarii.
Ponadto informuję, iż większość psów bezpańskich, która trafia do lecznicy ma znamiona chorób, a także są wygłodniałe. Jest to naturalna kolej rzeczy, że jeśli zwierze nie posiada opieki to również nie jest zadbane. Gmina w miarę swoich możliwości i zgodnie z przepisami prawa dba o zwierzęta bezpańskie poprzez ww. czynności.
Z poważaniem
Olga Łopuchin | Insp. ds. ochrony środowiska
Urząd Miejski w Halinowie | ul. Spółdzielcza 1 | 05-074 Halinów
Tel. (022) 783-60-20 wew. 141 | Fax. (022) 783-61-07
Email: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] | Internet: [URL="http://www.halinow.pl"]www.halinow.pl[/URL]

Link to comment
Share on other sites

W poscie 39 podalam wam moja korespondencje z gmina Halinow o sytuacji bezdomnych psow. Dzisiaj wysylam do burmistrza nastepny mejl o tej suczce z prozba zajecia sie nia. Wykorzystajmy prawo, ktore zmusza gminy do objecia opieka psow w potrzebie i zmusmy gmine do opieki nad suczka. Jak slyszalam jest w Halinowie jeszcze kilka szczennych suk, nie damy rade same zapewnic im nadzoru. Poza tym gmina musi zajac sie kastracja i czipowaniem psow. Ten kto wie w ktorym miejscu jest suczka powinien zglosic ja do lecznicy w Wolominie, bo ta jak napisano w odp. z urzedu gminy , ma podpisana umowe z Halinowem o odlawianiu i opiece nad bezdomnymi zwierzetami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kacper_29']Ewo, tak. Sunia lubi dzieci.

Li1, miejscowość, w której koczuje suczka nie podlega pod gminę Halinów.

Znalazłem DT dla suni, 300 zł m-c. Deklaruję 100 zł m-c. Ktoś pomoże finansowo?[/quote]

Pod jaka gmine podlega ? Napisze do tamtej gminy i poprosze o pomoc dla suczki.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...