Jump to content
Dogomania

Wydzielina ropna z siusiaka u mlodego jamnika


joannab1

Recommended Posts

Hej Wszystkim.

Mam nieco kłopotliwy problem z moim podopiecznym jamnikiem.

Niedlugo skonczy 8 miesięcy. Od jakiegos czasu zauważyłam u niego wydzieline ropną z siusiaka, niektorzy mówią, ze to normalane u młodych psów, nie martwilo by mnie to gdyby było chwilowe, ale utrzymuje sie od jakiegos czasu. Nie wiem co robic czy iść do Weterynarza czy przeczekać? Proszę o poradę co robić.

Link to comment
Share on other sites

Jest to dość częste u psów,ale lekarz powinien zobaczyć,jakiego rodzaju jest to wydzielina.Możesz przemywać rivanolem lub mocno rozcieńczoną nalewką nagietkową (1łyzka na szkl. wody)dostaniesz w każdej aptece, mój ś.p.pies miewał czasami takie stany i obecny też ma i wetka dała mi maść,którą stosuje się na wymiona krów,działa szybko i stosuje się krótko,bo po 3 dniach jest spokój,ale jednocześnie polewam siusiaka rivanolem.Nazywa się to Tetra Delta i wet pokaże Ci,jak się z tym obchodzić jeśli nie umiesz. Zdrowia psinie życzę!

Link to comment
Share on other sites

Dzieki za odpowiedż.Jesli chodzi o tą wydzieline to jest raczej w postaci płynnej i dośc często ostatnio mu sie zbiera i zasycha tworząc takie malutkie czopy ropne. Mam pytanie odnośnie tego Revinolemu czy jest on dostępny w aptekach bez recepty i cenowo jak to wygląda? a ta nalewka też bez recepty? Można stosowąc odzielnie te lekarstwa lub łączyć razem? Proszę o odpowiedz!Dzięki!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moj pies ma od pewnego czasu nadmierną wydzieline z siusiaka :-? Kolor zielonkawy i ma specyficzny zapach. Bylam u dwoch roznych wet, ktorzy jednoglosnie stwierdzili, ze nie ma stanu zapalnego i trzeba plukac rumiankiem lub nadmanganianem potasu. Skorzystalismy z rady weta, lecz wydzielinka dalej sie pojawia. Czy ktos z Was mial taki problem?

Link to comment
Share on other sites

bedac wczoraj kontrolnie u veta powiedzielismy mu ze nasz maluch dziamga sobie siusiorka baaaardzo namietnie
vet obejrzal, pokazal ze zaczerwieniony pod wlosem i jest troche ropki
powiedzial ze u panow pieskow to czesto sie zdarza, zwlaszcza jak spotykaja suczki z cieczka
kazal przemywac rivanolem (odpadlo bo jestesmy 2 dni po przeprowadzce na nowym panelu nie znioslabym plam) lub kalium
przemywamy kalium, maly dostaje wscieklizny ale z pyszczaka juz mu nie smierdzi od ciuckania siusiaczka
w zwiazku z powyzszym polecam dokladne ogledziny i przemywanie

Link to comment
Share on other sites

Pewnie chodzi o nadmanganian potasu... po dodaniu do wody woda zabarwia sie na różowo/fioletowo... roztwór ma właściwosci antyseptyczne... nie wiem jak z dostepnością na rynku...
Pozdrawiam cieplutko :wink:

PS.: Mój szczylek tez ma jakąś dziwną wydzielinę z siusiaka... słyszałam, że to normalne u samców...
Nie wiem co z tym robić...
Czasami przemywam rumiankiem...

Link to comment
Share on other sites

ale vet nie kazal wycierac tylko odciagnac napletek i wpuszczac tam plyn.
kalium dostalismy u veta ale pewnie w aptece jest
zapach z pyszczaka minol juz po 2 (!!!!!!) dniach przemywania a i siusiaczek mniej czerwony jest i maly juz go tak namietnie nie ciucka.
Moze i jakas ilosc wydzieliny jest normalna u pieskow ale to chyba w jakichs granicach.
Ja z efektow jestem bardzo zadowolona i moge z czystym sumieniem metode te polecac

Link to comment
Share on other sites

mój golden miał tez taką wydzielinę z siusiora i ją wylizywał ,poszliśmy do weta zrobiono wymaz i sie okazało,ż eto gronkowiec więc skonczyło się na antybiotykach
ja bym tego wcale tak nie zoastawiała bo przemyscie srodnkiem dez moze dac tylko chwilowy efekt

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...