Jump to content
Dogomania

owczarki środkowoazjatyckie co robić??


Recommended Posts

Witam bardzo proszę o informację od znawców rasy , kupiłam dwa owczarki środkowoazjatyckie, mają obecnie 4,5 m-ca. Suczka jest strasznym "lizusem" wita się z kazdym kto do nas przyjezdża jak ze starym znajomym , pies jest bardziej powściągliwy nawet dla domowników.
Interseuje mnie czy suka zawsze będzie taka ufna do obcych , czy charakter tego psa się zmieni.
Jeżeli chodzi o psa jest nieufny i nieposłuszny nie reaguje na przywołanie wrecz ignoruje osobę która go woła nie jest głuchy!, obawiam się problemów z jego strony .
Nie chcę go złamać siłą ale jednak nie mogę sobie pozwolić aby pies mnie zdominował. co robić???

Link to comment
Share on other sites

Piesek u hodowcy też niechetnie zadawał się z ludźmi.
To jest moje pierwsze doświadczenie z tą rasą obawiam się po obszernej lekturze na temat tej rasy że mogą być z nim problemy . może wiesz czy charakter tych psów zmienia się z czasem .

Link to comment
Share on other sites

Mały( TORO) łazi wszędzie za Suczką (ORA) , ona jest posłuszna reaguje na wołanie , on ignoruje mnie i innych ale kiedy zobaczy że Ora biegnie on po chwili rusza za nią , ale za nią a nie dlatego że się go woła.
Psy mają b.duży teren wokół domu , mam dla nich kojce ale psy zamykam tylko wtedy gdy ktoś obcy jest na terenie , chcę aby pilnowały terenu i raczej nie zadawały się z obcymi. Poświęcam im dużo czasu uczę abym mogła "grzebać " im w miskach ( nie wykazują agresji). To nie są moje pierwsze psy miałam już doczynienia z wieloma rasami ale nigdy żaden szczeniak nie zachwywał się tak jak TORO.

Link to comment
Share on other sites

Dynio ja nie jestem specem ale każdego psa da się wychować!Choćby w takim stopniu,żeby był posłuszny,odwoływalny i nie stważał zagrożenia dla bliskich mu ludzi...Może powinnaś zaprosić do siebie behawiorystę?Albo iść z nim do psiego przedszkola?
Myślę,że najpierw pies wogole musi zacząć reagowac na Ciebie:razz:Kiedy go wołasz po reakcji nagradzaj smaczkiem.Nie odpuszczaj-musi zareagować.Jeśli nauczy się,że zawołasz go raz czy dwa i dasz spokoj nauczy się,że może Cię ignorować.Jakoś wogóle nie mogę sobie wyobrazić szczenięcia niechętnie odnoszącego się do człowieków;)
Czy on bawi się z sunią?
Czy psy mają pilnowac terenu czy być towarzyszami ludzi?
O nią raczej nie powinnaś się martwić.CAO mają rozwinięty zmysł stróżowania-nie chodzi przecie o to żeby się rzucała na wszystko co żywe;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Zachowania szczeniaków są różne, one dopiero poznają świat. Molosy późno dojrzewają i z ich szczenięctwa trudno coś prognozować. Tak serio to o można mówićo problemach z charakerem dopiero powyżej dwóch lat.
Tak długo dorastają, a potem tak szybko odchodzą... Kiedy się dojżałoscią takiego psa nacieszyć ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...