Jump to content
Dogomania

Serce drobiowe


Aga

Recommended Posts

Ostatnio moje psiaki niezbyt chętnie jedzą suchą karmę (pomimo, że zawsze uwielbiały - cóz może lato tak działa), więc mieszam im ją z sercami drobiowymi ugotowanymi z ryżem. Nie podaję im serc codziennie, bo też mam wątpliwości, czy to nie za często. W sercach jest wyższa dawka "złego cholesterolu" więc może uważać na to.

Może ktos madrzejszy się wypowie :roll:

Link to comment
Share on other sites

alanka, też myślę, że powinien się wypwiedzieć ktoś mądry :wink:

Znalazłam na stronie weterynarza taką treść:

"Podroby

nie stosujmy ich częściej niż 1x w tygodni, jedynie serca mogą stanowić podstawowy składnik codziennej diety "

Niby wypowiada się weterynarz, ale słyszałam już wiele wersji, np., że psu nie wolno jeść ani surowych ani gotowanych kości kurczaka, a na jednej z psich stron znalazłam: "GOTOWANE KOŚCI Z KURCZAKA - są po rozgryzieniu bardzo ostre i mogą zrobić psu dużą krzywdę. Surowe skrzydełka czy szyjki nie są niebezpieczne i można dawać je psu. "

Każdy mówi co innego :-? i kogo tu słuchać...? Z tymi podrobami też różnie słyszałam :roll:

Link to comment
Share on other sites

Ponieważ mięsa te stanowią doskonałą podstawę psiego manu. Zawierają odpowiednią ilość białka i tłuszczy. Podroby powinno się raczej stosować jako dodatki do obiadku pupilka. Ale oczywiście jeśli piesek bardzo lubi serduszka i nie ma po nich żadnych kłopotów żołądkowych, nie zaczyca wyglądać zbyt "dobrze", oczywiście można je podawać.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Ja codziennie podaje mojemu AST-owi podroby+mięso+ryż+warzywa, i narazie wszystko jest w porządeczku, ma dużo ruchu i żadnych zbędnych kilogramów :wink: (przynajmniej tak mi się wydaje :roll: ).

I tak jeszcze przy okazji ; łeb świński można podawać? To jest podrób czy mięsko?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

widzialam juz duzo psow karmionych wolowina z ryzem i wygladaly na prawde marnie, nie wiem tylko czy to byla wolowina surowa czy gotowana ale wszystko jedno moje psy na widok surowego miesa wychodza z kuchni a gotowanego pilnuja pod kuchenka chociaz wolowine to dalam tylko raz

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Robię mix 'mięsny' - wołowina, serce cielęce, okrawki mięsa indyczego /tanio można kupić w Makro - 8,5 zl za kg. / i troszkę drobiowych watróbek.

2x w tygodniu mix mięsny nie jest gotowany ale dodawany do ryżu, mieszaniny kasz i warzyw.

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...