Jump to content
Dogomania

Czy zgryz może się zmienić?


tongue

Recommended Posts

[quote name='ppaattkkaa']:eek3: :eek3: Mam psa afre i afra ma nierówny zgryz poszłam do weterynaża a weterynasz powiedział że to się skoryguje za rok i już 3 lata mineła a pies ma jesczcze nierówny zgryz co mam zrobić?:eek3:[/quote]

Jeśli pies jest nie wystawowy, to dać sobie spokój. Chyba, że pies czuje dyskomfort?

Link to comment
Share on other sites

A my już po wizycie u psiego stomatologa.
Mamy z ząbkami nic nie robić przez miesiąc.
Pyś do tego czasu podrośnie, tzn może jej się jeszcze przodozgryz pogłębić i jeśli tak się stanie, to będzie oki, bo kiełki wysuną się przed siekacze. Szczytem piękności to ona nie będzie (nie musi, toż to kundel że hej! Choc wetka dopatruje sie podobieństwa do podengo, hehe), ale szczęki sie będą domykać i nic nie będzie przeszkadzało.
Jeśli jednak wada się nie pogłębi i zgryz będzie nadal kolidujący, to trzeba będzie usunąć 2 skrajne siekacze.

Tak więc czekamy.

Link to comment
Share on other sites

...zgryz i "zgryz" z nim zwiazany jest tym wiekszy im wiekszy wlasciciel zebow...bardzo czesto bledne karmienie doprowadza do wad w uzebieniu-prpopnuje wybrac sie do dobrego weta-czasami jak pies jest mlody-jest duzo latwiej....wada taka ujawnia sie tez w zwiazku z wadami genetycznymi...tu bym sie zastanowila nad powielaniem takiego reproduktora czy suki...

...beczkowate przednie nogi swiadcza rowniez o bledach zywieniowych...czy pies byl karmiony?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam i mam pytanie.Mój 5 miesięczny szczeniak ma podwójne uzębienie (kły)
Byłam na przegladziei powiedziano mi ,ze jeśliw najbliższym czasie mleczne nie wypadną to muszę je usunąć u weta.Mleczne kiełki siedzą bardzo mocno.Próbuję je obruszać,ale ani drgną.Psiak wygląda jak OBCY:lol:
Myślicie,że mają szansę na naturalne wypadnięcie?.Niechętnie myślę o narkozie.

Link to comment
Share on other sites

Mój grzywek też to miał, stałe kły rosły a mleczne ani myślały wypadać, siedziały bardzo mocno, żadne ruszanie nic nie pomogło. Mogę się tylko wypowiedzieć na podstawie mojego psa ale jeśli pies jest rasowy i ma być wystawiany to bym nie czekała z usuwaniem, u małych ras to podobno częste. Ja też sie bałam narkozy ale wszystko poszło jak po maśle, pies po narkozie zachowywał się jakby nic się nie stało. Bardzo szybko się wybudził ok. 1 godz. No tylko troche pohisteryzowała przy zastrzyku ale to już trudno. W sumie było tak jak powiedzieli mi bardziej doświadczeni dogomaniacy, ja to bardziej przeżywałam niż on.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mój grzywacz też miał podwójne kły , jak miał skończone 6-mcy to powoli mu je obruszałam i same wypadły.

[quote name='*hania']Wet moim jamnikom usunął mleczne kły bo było ryzyko w późniejszym czasie, że zgryz będzie nieprawidłowy:shake:

_________________
[URL="http://www.republika.pl/z_dachu"][COLOR=royalblue]www.republika.pl/z_dachu[/COLOR][/URL][/quote]
ale ja znam taki przypadek, że psu po wyrwaniu kłów zrobił się nieprawidłowy zgryz

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...