Jump to content
Dogomania

Wasze yorki i ich kolorki :)


owczarnia

Recommended Posts

  • Replies 378
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='madziulka']hej ! może powiecie mi jak długi włos mają wasze pieski? Tiko ma 6 miesięcy a włos 10cm długi ,zastanawiam się czy to dużo czy mało ? Włos mierzony na tułowiu.:cool3:[/quote]ponoc dluzszy wlos jest mocniejszy i lepszy toz zalezy jak chcesz aby mial mniej to zetnij mi sie wydaje ze jest normalna dlugosc kazdy yorus ma inny wlos rosnacy w swoim tempie to indywidualan sprawa.Nie masz sie co martwic tylko kochja i dabaj o swojego pupilka:-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Moj pieseczek ma jakies 10 tyg i juz zaczela mu sie wybarwiac glowka(od skory jakis cm wloski zrobily sie srebrne), i tu sie wlasnie was chcialam zapytac czy najpierw to yorki zabarwiaja sie na srebrno? No bo szczerze mowiac to nie slyszalam jeszcze chyba zeby od razu z czarnego zrobil sie brazowy , czy jak to sie mowi zloty :p . Jak to bylo u was, i w jakim mniej wiecej okresie piesek najbardziej zaczal zmieniac swoj kolorek z tego pierwszego czarnego?
:laugh2_2:
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

w zależności od genów yorki wybarwiają się albo bardzo szybko albo też całe życie, jeżeli chodzi o główkę to Twój york najpierw będzie miał srebrny kolor natomiast później z tego srebrnego zrobi się złoty - niestety na to trzeba trochę czasu :razz:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE='pingwinek=]']Moj pieseczek ma jakies 10 tyg i juz zaczela mu sie wybarwiac glowka(od skory jakis cm wloski zrobily sie srebrne), i tu sie wlasnie was chcialam zapytac czy najpierw to yorki zabarwiaja sie na srebrno? No bo szczerze mowiac to nie slyszalam jeszcze chyba zeby od razu z czarnego zrobil sie brazowy , czy jak to sie mowi zloty :p . Jak to bylo u was, i w jakim mniej wiecej okresie piesek najbardziej zaczal zmieniac swoj kolorek z tego pierwszego czarnego?
:laugh2_2:
pozdrawiam[/QUOTE]

[COLOR="Red"]Zanim zalozysz nowy temat, napiszesz post lub wkleisz zdjecie, bardzo prosze abys zapoznal/la sie z Regulaminem Forum!


Mod.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam:p .Mój Jogi ma śliczne ubarwienia choć ma niecałe 6 miesięcy to na główce jest jaśniuteńko beżowy,na grzbiecie był czarny ale teraz ma extra pasemka bo od spodu rosną mu szarawo-srebrnawe,ale 20 czerwca idzie na obcinanko wiec efektu tak fajnego już nie będzie ale i tak zauwazyłam ,że spod tych szarych jescze raz rosną mu ciemniejsze prawie czarne.Łapki ma też beżowe ale troszke ciemniejsze od pyszczka:cool3: .Brzuszek ma jaśniutko beżowy.-hmm mam co do tego pytanko jakie yorki powinny mieć ubarwienie??Prosze o odp.:lol:
POZDRAWIAM;) MADZIA&JOGI:cool1:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

mam do was pytanie czy to możliwe żeby york był śnieżno biały/? u mnie na osiedlu jest taki piesek wyglądajęcy na te rasę ale bialutki a waścicielka upiera sie że to bardzo niespotykane umaszczenie i drogie ?? zgupiałam i to na pewno nie maltańczyk ani bolończyk!

Link to comment
Share on other sites

lusia22
No ja się nie spotkałam z tego typu ubarwieniem :shake: Mój Ramzes ma białawy włos ale to nie jest biel tylko bardziej srebro... Widziałam na jakiejś stronie krzyżowkę Yorka i Pudla- śnieżnobiała suczka na sprzedaż :)
I ten psiak normalnie jak Yoreczek wygląda? Skoro właścicielka mówi że droga odmiana... zapytaj czy psiak ma rodowód :cool3: bo jestem ciekawa...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lusia22']mam do was pytanie czy to możliwe żeby york był śnieżno biały/? u mnie na osiedlu jest taki piesek wyglądajęcy na te rasę ale bialutki a waścicielka upiera sie że to bardzo niespotykane umaszczenie i drogie ?? zgupiałam i to na pewno nie maltańczyk ani bolończyk![/quote]
Może york-biewer?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasia_m']przepraszam, ze lekko nie na temat ale ten wiedze bardzo uczeszczany...mam 2 pytania a wlasciwie prosby..
- w jakim wieku yorczkowi "staja" uszka?
- jakies adresy dobrej hodowli moge prosic?
chce kupic siostrze na urodziny suczke z rodowodem
z gory dziekuje[/quote]

1. Nie jest to regula, gdyz kazdemu yorkowi w innym wieku uszka staja. Moze to byc 10tyg. a moze byc kilka miesiecy. Oczywiscie powinnismy pomoc troche naturze:cool3: O uszkach jest troche [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=2305"]tutaj[/URL]

2. A spis hodowli jest [URL="http://www.yorkland.pl/index.php?option=com_bookmarks&Itemid=60&catid=1&lang=pl_PL"]tutaj[/URL]

Pozdrawiamy,

Link to comment
Share on other sites

Ostrzyglam Suzanke i spod czarnych szczeniecych wlosków wyłonił sie piękny nowy kolorek jak widac na zdjeciu...

[IMG]http://republika.pl/blog_yp_1079319/2183263/tr/suz.jpg[/IMG]

[IMG]http://republika.pl/blog_yp_1079319/2183263/tr/suz4.jpg[/IMG]


Ps. za te fryzure zrobiona u gromera w moim miescie zaplacilam 60zl!!! :shake: Nie podoba mi sie sposob obciecia myslalam ze inaczej to bedzie wygladalo...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nova22']Ostrzyglam Suzanke i spod czarnych szczeniecych wlosków wyłonił sie piękny nowy kolorek jak widac na zdjeciu...

[IMG]http://republika.pl/blog_yp_1079319/2183263/tr/suz.jpg[/IMG]

[IMG]http://republika.pl/blog_yp_1079319/2183263/tr/suz4.jpg[/IMG]


Ps. za te fryzure zrobiona u gromera w moim miescie zaplacilam 60zl!!! :shake: Nie podoba mi sie sposob obciecia myslalam ze inaczej to bedzie wygladalo...[/quote]

Czemu Ci się nie podoba?
BARDZO ŁADNIE WYGLADA:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Do którego roku pies się może wybarwiać?
Bo u Ramzesa widzę coraz to nowsze kolory- myślałam że będzie biały i tylko morda kremowa- tak było po obcięciu- a teraz grzbiet (był sebrny- jasny) zrobił się taki stalowy ponieważ trochę włosów zrobiło się czarnych :crazyeye: , przy uszkach i mordzie włoski są ciemnorude a na czubku głowy ma czarno-szare pasma przeplatające się z biszkoptowym, do tego włoski mu ciemnieją przy pyszczku, a na ogonku zrobiła się czarna plamka :)
Ludziue na ulicy pytają czy robiłam mu balejaż :evil_lol:
Na główce można bez problemu wyodrębnić dużo różnokolorowych pasm- czy ten kolor się jakś ujednolici, czy tak już zostanie?
(Ramzes ma 1,2 roku)

Link to comment
Share on other sites

wiecie na zdjeciu tak dokladnie nie widac ale np pod mordka musialam sama wyrownac wloski bo byly straszne "zęby". poprosilam gromera o to zeby porzadnie wygolił włoski dookola pupki a on wogle ich nie ruszyl - znow robilam to sama...:shake: nie wycioł wloskow pomiedzy opuszkami na łapkach a tez o to prosilam! Zaplacilam sporo a i tak musialam poprawic. :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...