Jump to content
Dogomania

Wasze yorki i ich kolorki :)


owczarnia

Recommended Posts

Kochani ,mój Tuffi w pażdzierniku skończy 3 latka. :D Długo jego grzbiecik był czarny jak smoła,ale od jakiegos czasu zaczęły się pokazywać stalowe włoski.I jest ich coraz więcej. :wink: Wybarwiać zaczął się od pupeczki. :hmmmm: A ja już myślałam ,że bedzie taki czarny ten jego grzbiecik.No, lepiej póżno niz wcale.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 378
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witaj Zazula.Mysle że za szybko martwisz się.Mój Mozart zacząl wybarwiac sie po 2 latach,ale za to ma wzorcowy kolor.psy ktore wybarwiaja się pozniej lepiej trzymaja kolor.Co do marzeń hm nalezy je realizowac.Kto powiedzial ,że masz zdobywac CWC, CACIBY,tylko nieliczni mają tą przyjemność.To ma być dla ciebie przygoda więc wystaw psice i dobrze sie baw.Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Zazulka ja takze podpisuje sie pod wszelkimi postami dotyczacymi iz nie masz sie cos przemowac. Moj Oskarek moze i wczesniej sie zaczal wybarwiac bo kolo 5 m-ca ale co z tego jak do tej pory wloski sobie a kolorek sobie. Jest teraz 50/50 zalezy jak patrzec na niego, bo jak od gory to stalowy a jak z boku to czarny i tez mam caly czas nadzieje, ze w koncu do konca sie wybarwi, a Ty swojej Toleczce daj czasu bo jest naprawde jeszcze mlodziutka. Ja juz kiedys pisalam ze u mnie na siedlu jest York (rodowodowy) ktory wybarwil sie na bardzo jasniutkiego w wieku 4 lat, a wlascicielka mi mówiła ze byl podobnego kolorku do Oskarka, wiec czekajcie cierpliwie i wiazcie papilioty ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

A mój Minusik ma 16 mieś. i wygląda ślicznie. Główkę ma złotą (taką rudawą) , taki sam kolorek na brzuszku i nóżkach.Chociaż widzę że tylne łapki mają srebrne przejaśnienia, ale przewagą jest złoty.Natomiast tułów jest ciemny- zależy jak się spojrzy -z boku się srebrzy a na grzbiecie raczej ciemno. Obcinam go na chłopczyka więc co wizyta u fryzjera to włos jest mocniejszy, no i zawsze dobry balsam, który nie wiem jak się nazywa , ale kupuję go od pani która ma hodowlę Yorków ( i zawsze strzyże Minuska)- jest rewelacyjny.

Link to comment
Share on other sites

Daguś.Niestety nie mam w komputerze zdjęć obecnych Minusika-tylko jak był całkiem malutki i czarny).Jak tylko zrobię takie zdjęcia zaraz wkleję je do galerii. Ale widziałam Twojego Oskarka-jest śliczniutki i wydaje mi się że jaśniej ubarwiony od mojego urwisa.Pozdrawiam.Agnieszka

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry.

Szukałam w tematach odpowiedzi na moje pytanie ale nie znalazłam.Jeśli cos przeoczyłam - przepraszam.

Chodzi mi o białe łatki u yorków.( krawatki i skarpetki).
We wzorcu jest napisane ze białe łatki to wady .
Różnie mi hodowcy odpowiadają. Czasami ze to wada czasami że nie .
NIektórzy mowią ze to oznaka dobrego wybarwiania w przyszłosci inni ze wręcz przeciwnie.
Czy te łatki sie wybarwiają ?
Jedna hodowczyni powiedziała , że yorki które maja białe wlosy to mają je ukrywane pod tymi złotymi z brody.
Ja widziałam zdjecia yorków z białymi łatkami w tapetkowym świecie i to były chyba z bakaratu yorki( bo taki był podpis zdjęcia)
Przeważnie widziałam łatki u małych yorków czy to znaczy że się wybarwiły czy że zostały ukryte ??

I jak jest ze złotym yorkiem- szczeniakiem ( całym złotym) widziałam takiego na allegro .
Wiem ze tam sa przekety i tak jest pewnie w tym przypadku.
Widziałam "białego " i czarnego dorosłego yorka ... ale nie złotego jako szczeniaka.
Co o tym sądzicie?
Dziękuje za odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

Czesc wszystkim,
Mam pytanie:czy ktos ma takiego"dwukolorowego"psa jak moja Viki.Tyl jest bardzo jasny od przodu pojawilo sie duzo czarnych wlosow i do polowy jest wysrebrzony ale tyl to chyba "bawelna".odkad podaje biotyne to jakosc szaty sie poprawila ale ca-zy sie wyrowna?Viki ma 4,5 roku,byla raz ostrzyzona ale teraz chce ja miec w dlugim wlosie.
Moze ktos ma podobne doswiadczenia?
[img]http://fotoalbum.wzt.pl/fotografie/847_fotki_4ad92b0/12640_167917.jpg[/img]

Z gory dziekuje,
Agnieszka i yorki :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Agnieszko droga
Widziałam taka suczkę a byłą to mama mojego Fosterka z tą róznicą,że ona miała jeszcze troche ciemnych włosków na pupie.Mój Foster ma 7 m-cy a już 2 m-ce temu zaczął sie wybarwiac na srebrno a pyszczek ma jasnobeżowy.
Szczerze mówiąc bardzo podobaja mi się ciemne yorki ale one chyba tez się z czasem przebarwiaja na jasno prawda?

Aga i Foster

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

WITAM I ODNAWIAM TEMAT
MOJA MAŁA MA 12 TYG NA GŁOWCE MA JAKIŚ 1CM OD SKÓRY WŁOSKOW JASNYCH NA PÓŁ ZE ZŁOTYM A GRZBIET 0,5 CM CIEMNY SZARY CZY TO NIE ZA WCZESNIE NA WYBARWIANIE WŁOSA NA GRZBIECIE OGÓLNIE MA DUŻO WŁOSKÓW
WCZESNIEJ BYŁO NAPISANE ŻE JAK SIE WCZESNIE WYBARWIA TO BĘDZIE MARNY I JASNY WŁOS CZY TO PRAWDA?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A ja mam pieska 3 mies i koncówki włosków na główce sa czarne ale jak je nieco rozchyle przebija siwizna a przeciez powinien być kolor złoty - czy rzeczywiście jest tak, że ta głowka najpierw robi się lekko siwawa a potem dopiero wybarwia się na brąż ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marlon']A ja mam pieska 3 mies i koncówki włosków na główce sa czarne ale jak je nieco rozchyle przebija siwizna a przeciez powinien być kolor złoty - czy rzeczywiście jest tak, że ta głowka najpierw robi się lekko siwawa a potem dopiero wybarwia się na brąż ?[/quote]

Tak powinno byc. Miki jest na etapie wybarwiania glowki z srebrnej w brazowa :wink: Mam nadzieje, ze grzbiet zostanie ciemnostalowy, a nie srebrny :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marlon']A ja mam pieska 3 mies i koncówki włosków na główce sa czarne ale jak je nieco rozchyle przebija siwizna a przeciez powinien być kolor złoty - czy rzeczywiście jest tak, że ta głowka najpierw robi się lekko siwawa a potem dopiero wybarwia się na brąż ?[/quote]

Marlon mó psiak dokładnie tak się wybrawiał, a spójrz jaki teraz ma pycholek jednokolorowy

[img]http://img268.imageshack.us/img268/3391/nowe10326zc.jpg[/img]

Pozdrawiamy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Daga_i_Oskar']

Marlon mó psiak dokładnie tak się wybrawiał, a spójrz jaki teraz ma pycholek jednokolorowy

[img]http://img268.imageshack.us/img268/3391/nowe10326zc.jpg[/img]

Pozdrawiamy[/quote]

Ja chce takiego jednokolorowego pycholka u siebie :angel: Chce, aby miki poszedl w slady OSKARKA!! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Ja miałam obawy, że moja Tola przez całe życie będzie czarna. Ma głowkę troszkę pasemkowatą, ładne łapeczki i brzuszek, ale grzbiecik zaczął się jejw ybarwiać dopiero jakiś miesiąc temu, gdy skończyła rok! I to "od tyłu!" Tylną połowę ma już pokrytą ślicznymi cemnostalowymi odrostami, przód jeszcze jest smolistoczarny. A włosów ma taką ilość, że gdybym chciała ją zapapilotować, to musiałabym ich założyć chyba kilkaset! Chyba zostawię ją bez nich, i zobaczymy, co to będzie. Nawet jak straci połowę włosów, to i tak będzie ich miała wystarczająco dużo! :D
Aisza natomiast wybarwiła się w wieku czterech miesięcy, i jest dość jasna. Ale włosięta ma strasznie rzadziutkie!
Śmiejemy się w domu, że Pan Bóg się pomylił i włosy Aiszy oddał Toli! :D
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='iWoNai']Wiesz owczarnio...ja bym za to bardzo chciala by moja sunia byla czarna...Wystarczy by lepek i nozki miala wybarwione-a reszta czarna. Teraz tak wyglada...i jest sliczna...jakos sobie niewyobrazam jak bedzie "srebrna"...

Kazdy ma jednak swoj gust...nie ma powodu do zmartwien![/quote]Mamy taki sam gust wiesz moim znajomi maja Yorczna Rockiego i kets jak mazrenie czarno zlota kuleczka z fajnym wlosem jak misio przytulanka...rozkoszny...teraz zamierzam kupic Yorczka i wlasnie boje sie zeby nie byla taki ajsny platynowo srebrny ....wiem sa wzorce a le mam tez swoj guscik i nie wiem jakiego wybrac aby byl ceimny....znalazlam super sczeniaczkia le rodzice tacy jasni sa ze mam metlik...nie wiem co robic:-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...