Jump to content
Dogomania

Bliźniaczki- Aza i Anu - znalazły wspaniałe, kochające domy! :)


Rybc!a

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dziś z ciekawości weszłam na stronę schroniska w Elblągu, przeglądam psiaki do adopcji, zatrzymałam się na jednym psie i czytam kilka razy imię psa bo aż nie uwieżyłam.
Jest prawie identyczna 5 letnia sunia o imieniu Anu tylko że ma jasną i ciemną łatkę na oku :)
[URL]http://www.schronisko.elblag.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2505:anu&catid=51:psy-mae&Itemid=56[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Wczoraj Anu miała zabieg żeby wyjąć śrut, zabieg szybko minął i zrobiliśmy jeszcze prześwietlenie stawów. Łokcie bardzo ładnie wyglądają, lekko zmienione stawy biodrowe ale nic szczególnego się nie robi. Anu będzie brała tabletki żeby wzmocnić produkcję mazi oraz żeby na stare lata nie kulała bo może na jedną łapę. Mamy już nie szaleć tak bardzo, możemy biegać sobie w agility tak jak teraz czyli rzadko :)
W sierpniu na obóz później odpoczynek i za jakiś czas na zawody treningowe tyle że w mniejszej klasie niż tej co Anu biega.

[IMG]https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/t1.0-9/10388569_902675879759659_3220030274127510675_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Miała to w lędźwiu, koleżanka mi napisała : [COLOR=#141823][FONT=Helvetica] [/FONT][/COLOR][COLOR=#141823][FONT=Helvetica]ten rodzaj śrutu: "przeznaczony do strzelania na większe odległości, najczęściej w otwartym terenie. Ostry czubek daje zwiększoną zdolność penetracji. Spisuje się nieźle w broni gładkolufowej, a szczególnie średniej mocy jak HW30 i HW50." -.-' ten człowiek doskonale wiedział co robi.[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Na obozie było bardzo fajnie, Anu miała na obozie znów dzień nie biegania więc daliśmy jej spokój na drugi dzień biegała prawie swoim normalnym tempem :)

Filmiki : https://www.youtube.com/user/aleksandraleszek/videos

Teraz mamy inny problem z Anu do kilku tygodni zmieniła się jest wystraszona, zagubiona ciągle nadsłuchuje czy nie ma burzy, przy otwartym oknie cięzko jest jej zasnąć, a spacery to porażka w ogóle nie che chodzić na długie spacery bo się boi teraz zmieniłam jej trase spacerową i przez tydzień nie będziemy wchodzić do parku bo Anu tam panikuje. Zobaczymy czy to cos da i chcę pojechać z nią pobrać krew bo coś szybko schudła a miałam z tym problem żeby ważyła cały czas 15 kg a nie 16, a teraz waga stoi na 15 kg i nie jest tym radosnym pieskiem na spacerach.
Damy znać co i jak będzie coś wiadomo

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Miałam ją obserwować i gdy po tygodniu jej to nie przejdzie mieliśmy wysłać krew do badań. Ale odbyło się bez kucia, ćwiczyłam przez tydzień codziennie  z Anu, nie chodziłam do parku, omijałam znajomych i znajome psy. Codziennie kieszenie wypełnione parówkami najchętniej Anu je zjadała podczas strachu. Zmieniłam nasze trasy i chodziłyśmy gdzie indziej. I pomogło ćwiczenie z Anu przez tydzień :) Po 5 dniach Anu bardzo chciała do parku bo ciągnęła w strone do parku ale nie pozwalałam jej i chodziłyśmy obok parku. Po tygodniu poszłyśmy w miasto ćwiczyć i w ten sam dzień wieczorkiem poszłam z nią do parku i Anu piszczała gdy widziała psy i wyrywała się do nich. Gdy ją puszczałam do psów biegała i bawiła się z nimi ( nawet z psiakami które wcześniej omijała ) :)

Link to comment
Share on other sites

Tak kochane kibicujące dogomaniaczki, cieszę się, że szczęśliwe dziewczynki mogą teraz czekać na właściwy domek:loveu: :loveu::loveu:
Zmasowany atak trzeba przypuścić na ogłoszenia tak, aby pozostały razem. W schronisku podpisałam dwie umowy adopcyjne (na każdą z nich).
Zarówno my (ja z koleżanką) jak i Jamorki byliśmy miło zaskoczeni kondycją suczek po pobycie w schronisku. Zostały nam przekazane wysterylizowane, bialutkie, czyściutkie i zdrowe. Tak to wygląda na dzień dzisiejszy. Sunie z wielką ufnością przeszły w nasze ręce. Podziękowania dla wszystkich pracowników i wolontariuszy ze schroniska w Elblągu. :lol::lol: :lol:
W czasie drogi Aza i Anu były bardzo grzeczne, na początku drogi Aza troszkę wymiotowała, ale po podaniu tabletki wszystko przeszło i do końca drogi było wspaniale. Podróż trwała długo, gdyż często zatrzymywałyśmy się w zajazdach i złapał nas korek w okolicach Warszawy. Sunie nabrały do nas takiego zaufania, że w czasie przystanków ludzie nie mogli uwierzyć, iż znamy się z pieskami zaledwie kilka godzin. Na smyczkach zachowywały się poprawie, załatwiały wszystkie potrzeby i były bardzo grzeczne. W samochodzie musiałam przypiąć je smyczkami do uchwytów, gdyż cały czas przepychały się do przodu, aby polizać nam chociaż ręce. Jedno na nie spojrzenie i ogonki fruwały w powietrzu ze szczęścia.
Do Jamora dotarłyśmy około godziny 20, sunie wyskoczyły z auta i zwiedzały teren z zainteresowaniem.
Dzisiaj odwiedziłyśmy je przed wyjazdem do Wrocławia. Jamorki cudnie się nimi zajęły, był spacer w parku i czułe pożegnanie.
To jest relacja z podróży, o suniach napiszę jeszcze parę słów jutro.
Zapadły mi w serducho jeszcze bardziej ... :oops::oops: :oops: koleżanka z Niemiec, która towarzyszyła mi powiedziała, że jest to najpiękniejszy duet, jaki mogła sobie wyobrazić. Wiem, że z zaakceptowaniem nowego właściciela nie będą miały żadnego problemu, wystarczy dać im troszkę serca.



P1030122.jpg


P1030129.jpg


P1030131.jpg

P1030104.jpg?t=1250286954

P1030109.jpg

 

Czytam to przypominając sobie nasze pierwsze spotkanie i ani chwili nie żałowałam, że je rozdzieliłyśmy. Nie muszą rywalizować o serducho człowieka i obie szczęśliwe ...

Rodzinko Anulki ... takiego domku nawet nie mogłam sobie wymarzyć, a takiej przyjaciółki dla Anulki jak Ty Olu to tylko we śnie (który to stał się jawą). :loveu:

To samo tyczy się opiekunów Azuni ... :klacz: 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...