Jump to content
Dogomania

Kupno Nowofundlanda-proszę o pomoc


mariaa

Recommended Posts

Witam:)
od dawna zastanawiam się nad kupnem Nowofundlanda.Chciałabym, by cena szczeniaka nie przekraczała 2000 zł. Interesują mnie hodowle z wielkopolski. Jaką z nich moglibyście polecić? Jestem nie doświadczona w tej kwestii, dlatego proszę o pomoc.
Z góry dziękuje :D

Link to comment
Share on other sites

Myślę,że dobrym rozwiązaniem jest poczytanie na dogo lub na forum molosów (linki nie działają) działów o rasie.Tam zgromadzeni są posiadacze,hodowcy czy potencjalni właściciele. Poczytaj o miotach i hodowlach.

W takich sytuacjach polecam również pojeżdżenie po wystawach,gdzie prezentowane są psy danej rasy. Możesz wówczas nie tylko poobcować z psami,pobserować,które Ci się podobają...ale również poznać hodowców i ich stosunek do psów.Dowiesz się może o planowanych miotach,a przy okazji może nadarzyć się okazja poznania przyszłych rodziców bądź jednego z nich

ps
edytuję bo linki szaleją

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

hej wszystkim!! chcę w bardzo niedalekiej przyszłości zaopiekować się nuffkiem. Chodzi
mi o okres sierpień/wrzesień. Doradźcie mi proszę, którymi hodowlami warto się zainteresować (tzn. że wiecie że zwierzęta są zadbane i zdrowe)? Mieszkam w woj kuj-pom ale nie stanowi dla mnie problemu pojechanie kilka województw dalej. Może orientujecie się jakie hodowle mają w planach mioty w tym okresie? I proszę podajcie mi orientacyjną cenę takich szczeniaków(z rodowodem). Bardzo zależy mi na tych informacjach i z góry bardzo Wam za nie dziękuję!! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Martittka - Wątpię byś znalazła na forum kogos kto oficjalnie skrytykowałby kogos i czyjąś hodowlę - mówimy tu oczywiście o hodowlach legalnych i zarejestrowanych w Związku Kynologicznym.
Co do polecanie- to tez ciężki temat, gdyż jest to reklama chyba raczej nie dozwolona na forum.
Polecam stronę klubu nowofundlanda [URL="http://www.nowofundland-klub.pl/index.html"]Związek Kynologiczny w Polsce - Klub Nowofundlanda[/URL] lub Portal Miłośników NF - [URL="http://www.nowofundland.pl"]www.nowofundland.pl[/URL] a także zapraszam na wystawy - tam poznasz hodowców. Największym spotkaniem nowofundlandziarzy jest klubówka - [COLOR=#22229c][URL]http://www.nowofundland-klub.pl/informacje[/URL].[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

Witam ponownie!!! Właśnie czekam na mojego wymarzonego a raczej wymarzoną niufkę ;) w poniedziałek będzie już u mnie i wprost nie mogę się doczekać!!! Póki co latam po sklepach (po mieście i po tych internetowych) i szykuję wyprawkę :)
Co do wyboru hodowli powiem tak - na początku źle podeszłam do sprawy, pytając w wielu hodowlach o planowane mioty... to nie jest prawidłowa droga, bo jednak nie powinno się wybierać hodowli tylko dlatego, bo planuje mieć szczeniaczki. Teraz wiem, że docelowo wybrałam odpowiednią drogę. Pojechałam na wystawy. I powiem tak - jeśli ktoś zastanawia się którą hodowlę wybrać powinien też się na takowe wybrać . Obserwując zarówno niufy a przede wszystkim ich właścicieli (hodowców) samemu wybierze się odpowiednią dla siebie. Mi akurat szczególnie bardzo spodobała się jedna hodowczyni - jej stosunek do swoich psów i ogólna radosna aura, którą wokół roztaczała. Okazało się, że akurat będzie miała jeszcze w tym roku szczeniaczki. No i tak się ułożyło, że jedna czarna królewna trafi do mnie :)
Aczkolwiek, gdybym miała poczekać jeszcze kilka miesięcy na niufka z tej hodowli na pewno bym poczekała!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...