Jump to content
Dogomania

Krowy, byki, cielaki.


Greven

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

[quote name='Tarzanka']Jak z cielaczkami znalazły domek?[/quote]
Jednego cielaka kupiłam, drugiego nie zdążyłam...

[quote name='MonikaP']Greven, co z nimi - tymi dorosłymi i maluchami?
I - przepraszam za to pytanie - masz pewność, że i tak nie skończą za jakiś czas w rzeźni? Czy tam, gdzie trafiły, mają na pewno dom do naturalnej śmierci?[/quote]
Sprawa stada dorosłych krów nieaktualna (na razie).
Tak, czy inaczej, ja sprawdzam nowe domy, niezależnie od tego, czy mam dać psa, konia, czy świnię, królika, kozę, cielaka, kota itd. Tak myślę, czy dawałam jakieś jeszcze zwierzęta, ale chyba nie ;) Każdorazowo podpisywana jest umowa adopcyjna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='blonditipsy']Nie zjem nigdy wołowiny (chyba,że w gościach )[/quote]
Wołowina w gościach jest sojowa? :evil_lol:

[quote name='BIANKA1']O , szkoda , że tak póżno tu trafiłam , bo krowa by mi się przydała . Tylko taka co mleko daje [/quote]
Poważnie? Chcesz?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Greven']Ok. Ewentualny transport zorganizujesz?[/quote]
Wejdzie na takiego busa ? Ja w nim stoję i jeszcze jest miejsce 3 m długa paka .
To moje gospodarstwo na 1ha ziemi . Obleci ?


[URL=http://img29.imageshack.us/i/p1010284640x480.jpg/][IMG]http://img29.imageshack.us/img29/8634/p1010284640x480.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Obleci :diabloti:

Jeśli chodzi o kozy, to do Twojego dostawczaka wejdzie całe stado i na dodatek piętrowo, ale nie wiem, jak by było z krową. Ja mam tylko cielaka - który zmieści się bez problemu z tym całym stadem kóz - ale Ciebie interesuje krowa dorosła mleczna i tu jest pytanie: czy podłoga wytrzyma nacisk punktowy? Krowa nie będzie ważyła dużo, ale mimo wszystko...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amarylis']Mój wuja sprzedaje krowy na rzeź...niestety. Mają krowy. Tylko nie wiem, czy Cię to interesuje, bo z okolic Poznania. Popytałabym się...[/quote]


Amarylis, ale jakiegoś buhajka też Biance sprezentujesz? ;-) Bo krowa bez niego nie będzie dawać mleka ;-).

Link to comment
Share on other sites

Ech .............chyba zrezygnuję z tej krowy .
Właśnie Monika mi uświadomiła , skąd krowa ma mleko :evil_lol:
Jak urodzi dziewczynke , to pół biedy , ale jak chłopczyka :roll:
Co ja będę robić z pół tonowym bykiem :razz:

Amarylis , u mnie przez wieś kilka razy w tygodniu jeżdzi samochód i trąbi . Na miejscu skupuje od ludzi zwierzeta . Ładują co jest .:shake:Koni nigdy nie widziałam , ale świnie i cielaka , a czasem też krowy . Zwykle sa to stare krowy z gospodarstw produkujących mleko , Sąsiadka z przeciwka oddawała taką , co nie zachodziła w ciążę . Dowiedziałam sie o tym już po fakcie .
Cielątko mogę od niej kupic w każdej chwili po cenie żywca . Ale co zrobię z ogromnym bykiem . W zeszłym roku pierwszy raz w życiu dotykałam ciekaczka . Miał takie aksamitne futerko . Zaprowadziłam wnuka żeby zobaczył jak wygląda krowa . Do dziś wiszą jego rysunki z tej wizyty . Wiosna kupiłam stadko łysych kur pofermowych . Z 16 szt mam 4-7 jajek :evil_lol:
Sąsiadki mówia , że " wyniesione emerytki " i że one umra do wiosny , bo fermówki żyją 2 lata . Ja się nie znam , ale będą u mnie do śmierci i zostana pochowane . Nie przełnę własnej kury :roll: Lubię swoje kury , łażą za nami jak psy . Sąsiadki mówią , że kur sie tak nie owaja , ba jakby wszedł cygan , to by bez problemu wszystkie zgarnął .:diabloti: Ja się chyba na wieś nie nadaję :mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...