Jump to content
Dogomania

Ech,ci znawcy ras


Ula

Recommended Posts

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja po ogonku odrozniam tylko, no i moze troche po ilosci siersci. Wydaje mi sie tez, ze husky maja taka jakby "maske" na pysku. No to chyba sie nie dowiem co to mogl byc za pies.

hmm...to jak je rozrozniasz??? Bo haszczaki i malamuty moga miec taka sama maske na glowie, i bardzo maja podobne ogonki...

moim kryterium jest zawsze wielkosc(malamuty sa potezniejsze), dlugosc tlowiu (w stos. do wielkosci malamuty sa krotsze od husky), budowa pyska (malamuty maja krotsza kufe i potrzniejsza, nie wiem czy wlasciciele malamutow sie ze mna zgodza..ale wg. mnie malamutom widac wiecej warg)...no i sa bardziej posluszne

Mi sie wydaje, ze husky sa mniej puchate, maja ogonki nizej, a jesli podnosza to nie podkrecaja ich na koncu. Husky wygladaja bardziej lisio niz wilczo i maja wg mnie dziwne pyski. Takie nierzeczywiste. Malamut ma wilczy pysk a huski jakis taki sztuczny, jak by sie nie ruszaly to moznaby powiedziec, ze sztuczne sa.

Link to comment
Share on other sites

hmm.. albo to byl wyjatkowo ogromny malamut, albo cos innego. ja mam na dysku fotke owczarka srodkowoazjatyckiego o umaszczeniu huska. a to jest juz taki maly cielak.. [wkleilabym fotki ale nie umiem P]

Wiosna, wyślij mi to zdjęcie, to je w poniedziałek po południu umieszczę w tym topiku ! :D Może okaże się podobny to tego psiaka, to widziała go Mag.

Link to comment
Share on other sites

hmm... wedlug mnie to czy sa puchate czy nie nie zalezy od rasy..tylko od pory roku-linieja tak samo

ogonki podkrecaja tak samo... jezeli ogon jest na bok wywiniety..jest to wg. wzorca wada dyskwalifikujaca u obu ras

no a co do pyska..to wilczy pysk mi bardizje przypomina Husky niz Malamut

No to nie umiem odroznic.

Do tej pory jakos mi sie udawalo.

Link to comment
Share on other sites

Witam!

Mam pytanie do wlascicieli malamutow. Czy wasze psy sa wam posluszne tzn. mozecie bez obaw spuscic je ze smyczy i wiecie ze nigdzie bez waszego zezwolenia nie odejda i nie narozrabiaja? Jak reaguja na inne psy, koty, kury itd.? Pytam, poniewaz mozliwe ze niedlugo zostane wlascicielem takiego pieska (suczki ) i chcialbym zeby byl mi posluszny.

Link to comment
Share on other sites

No to nie umiem odroznic.

Do tej pory jakos mi sie udawalo.

no to sie juz nie wstaram ;)... skoro odrozniasz je..bo ja mam czasem klopot ;)

Ja widuje na okraglo te same. Takie ktore chodza po "moim" lesie. Mozliwe, ze poprostu mialam fuksa.

Link to comment
Share on other sites

Agnieszko O.Ja nie bede dla ciebie zadna konkurencja na wystawie w koszalinie za rok.

To bedzie moja pierwsza wystawa i wiem ze nie mam zadnych szans,bo moj pies nie ma 3 P1.Oprocz tego wszystko ma dobre,bo juz byl na 1 wystawie i dostal bdb.Ale sprobowac mozna.Ja chce zeby byla doskonala.I tylko o to mi chodzi.

Ale o konkurencje z mojej strony nie musisz sie martwic. :)

Pozdraiwm serdecznie

Ula&ANuk&Gaja

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...