Jump to content
Dogomania

Za chudy, zbyt pobudzony


sonikowa

Recommended Posts

Kto twierdzi, że nie ma ruchliwych niufów??!! Polecam zapoznać bliżej moją Benię :evil_lol::evil_lol::evil_lol: Ja też kupując pierwsza niufkę była przekonana, że to nieruchawe, leniwe smoki. Musze przyznać, ze Solka w wieku sześciu lat spełnia te wymogi :shiny: natomiast Benia dobiega do 4 latek i nie widać, zeby zamierzała sie ustatkowac :shake: Z tego co zauwazyłam istnieje dość spory odłam niufowych wariatów;) więc Twój Burin naprawde nie odstaje od normy :-)

Link to comment
Share on other sites

Podpisze sie pod tym co napisala Pysia i Fruzia .

Lekki Niuf to marzenie i radosc .Moj misiek w wieku 3 latek wazyl 65 kg i wszyscy bylismy szczesliwi z tej wagi . W wieku 3 latek byl on niesamowicie energiczny i skory do zabawy , dopiero po kastracji powoli sie uspokoil ,co nie oznacza ,ze stal sie calkowitym leniwcem .
Pamietaj ,ze te psy bardzo szybko rosna i najwazniejsze jest by nie przybieraly na wadze w tym samym tempie .Nie zapominaj o ich stawach .Ciesz sie ze Twoj Niuf tylko tyle wazy . Jego energia ,to normalne u mlodego psa i to potrwa jeszcze troche .Niufy uwielbiaja ruch ,ale jeszcze wieksza przyjemnosc sprawia im praca z czlowiekiem . Postaraj sie dla was wszystkich cos znalesc co bedzie sprawiac wam wszystkim radosc ,czyli i psu i rodzinie .
Jesli poczytasz na portalu Nowofundlanda , to wtedy zrozumiesz co mam na mysli . Byly juz rozne przypadki Niufow ,gdzie inni lapali sie za glowe , pare przykladow??
1- pan spaceruje ze swym Niufem , Niuf ma szelki i do nich zaczepiona belke . Spaceruja sobie ,psiak sie cieszy ,a ludzie pana wyzywaja od sadystow , bo jak mozna psa jako konia pociagowego traktowac?? Pan ma w nosie komentarze , idzie dalej i jeszcze sie chwali ze za miesiac belka bedzie wieksza ,Niuf szczesliwy ciaga te belke .Przechodni wyzywaja .
Moral taki ,ze Niufy to psy pracujace i tego im tez trzeba .Pies byl piekny ,same miesnie i w super kondycji . Dodam ,ze Niufy zawsze byly psami pracujacymi , wyciagaly lodzie na brzeg , wyciagaly siecie z wody i transportowaly rzeczy na swym grzbiecie .
2- plywanie .
Niufy kochaja plywanie i to tak mocno ,ze czasem wlasny pan /pani nie moga w obecnosci swego psiaka poplywac ,bo on zaraz ratuje swa rodzine . Czyli niektore sa tak przejete rola , ze nikt z rodziny nie ma prawa do wody wejsc ,bo psiak zaraz ich ratuje .
Jest wiele przykladow pracy z Niufem ,ale kazdy indywidualnie powinien dopasowac to do swego psa ,co on lubi .Zycie z Niufem jest wesole jesli kazdy jest swiadom pozytywow i negatywow tego zycia i sie na nie godzi .

Moj skonczyl 5 lat i jak dostaje swej " glupawki " to nie idzie go uspokoic .Mimo uwazania na jego wage ,przytylo mu sie i jestesmy bardzo uczuleni na jego stawy .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...