Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

26 minut temu, Jaaga napisał:

Jesli Tola wstawi go w wątku staruszkowym,  ludzie zdecydowaliby się go wesprzeć deklaracjami, to mógłby przyjechać do nas. Zadeklarowałam tam, ze będzie czekać miejsce na któregoś z nich.

Czyli, gdyby były deklaracje to ten drugi mógłby przyjechać do Was ?

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, elik napisał:

Tak :)  Nie pisałam, że to nieaktualne. Na razie jest zarezerwowany na 4 dni i czeka na zabranie w szpitaliku. Podobno szpitalikiem trudno to miejsce nazwać, ale mimo wszystko jest czyściej i bezpieczniej niz na boksach ogólnych.

Przerażający jest widok tego nowego śleputka :(  On też powinien być jak najszybciej zabrany, bo tam nawet byle pyrdek go zaczepi i może skończyć się tragicznie :(

To miejsce miało być szpitalikiem, takie było kiedyś nasze założenie - dla chorych psów, po wypadkach; wyposażyliśmy to miejsce w kojce, miało być sterylnie, czysto, z materacami.

Ale schron nie mógł chyba pogodzić się  z inicjatywą fundacji  -  zrobiono "przemeblowanie",  zawieszono inną tablicę z innym napisem no i jest jak jest - to bardziej izolatka niż szpitalik...

Ale dla udręczonych psów z boksów ogólnych to na pewno wybawienie. W tym szpitaliku przebywał tez dosyc długo zamojski Max z odgryzionym uchem...

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Bardzo się cieszę, ze niewidomy psiak już bezpieczny; szybka, dobrze zorganizowana akcja - gratuluję!

Dzwoniła do mnie dzisiaj Kasia, która m.in go zabierała, powiadała jak to wszystko wyglądało.

Inne zdjęcia rozrywają serce, jak zawsze zresztą:(

Większość tych starszych, mniej atrakcyjnych psów nigdy nie opuści tego więzienia:(

Lezy mi na sercu to maleństwo - sunieczka, gdyby nie ta sytuacja ze szczeniakami już bym ja zabierała:(

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Jaaga napisał:

Moze reszty już nie wstawiaj :( Mnie również serce peka na milion kawałków. Ten pies bez natychmiastowej pomocy wkrótce tam zostanie zagryziony.

Szkoda, ze malenkiej suni nie udało się zrobić zdjeć.

Tolu wstaw go proszę w pierwsze posty na wątek staruszków. 

 

8 minut temu, elik napisał:

Czyli, gdyby były deklaracje to ten drugi mógłby przyjechać do Was ?

Tak, oczywiście zaraz wstawię.

Link to comment
Share on other sites

52 minuty temu, kado napisał:

A jest pewne,ze on niedowidzi czy to tylko przypuszczenia?

Jest jakaś minimalna szansa, że widzi na jedno oko. Tak przynajmniej mówił pracownik Dziewczynom.

40 minut temu, Jaaga napisał:

Jesli Tola wstawi go w wątku staruszkowym,  ludzie zdecydowaliby się go wesprzeć deklaracjami, to mógłby przyjechać do nas. Zadeklarowałam tam, ze będzie czekać miejsce na któregoś z nich.

Jejku! Byłoby wspaniale... jaki to byłby mniej więcej koszt miesięcznego utrzymania?

Mam nadzieję, że uda się kolejnym psiakom pomóc, serce boli z niemocy... :( Jeszcze Bezunia się dzisiaj gorzej czuje...

Ślepaczek rudy lisek faktycznie jest w szpitaliku, ale przynajmniej nie dopycha się do miski. Jutro Dziewczyny pojadą po niego. Może uda się im dorobić jeszcze mikro suni zdjęcia i temu a la spanielkowi-wielkiemu smuteczkowi, który dzisiaj trafił do szpitaliku.

Link to comment
Share on other sites

Tysiu, ja wyłączam się z działania. Zaczęłam, bo jak pisałaś, masz już za dużo na głowie i  nie masz czasu. Ale jeśli znalazłaś czas, to ustępuję pola :) Oczywiście moje zobowiązania są jak najbardziej aktualne i będę kibicować psiaczkom.

Link to comment
Share on other sites

37 minut temu, elik napisał:

Tysiu, ja wyłączam się z działania. Zaczęłam, bo jak pisałaś, masz już za dużo na głowie i  nie masz czasu. Ale jeśli znalazłaś czas, to ustępuję pola :) Oczywiście moje zobowiązania są jak najbardziej aktualne i będę kibicować psiaczkom.

elik, jestem Ci BARDZO wdzięczna za pomoc:)
Sama masz ogrom spraw na głowie. DZIĘKUJĘ.
Dzięki Tobie ruszyła sprawa do przodu! Ja też bardzo z doskoku robię wszystko.

Link to comment
Share on other sites

59 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Jest jakaś minimalna szansa, że widzi na jedno oko. Tak przynajmniej mówił pracownik Dziewczynom.

Jejku! Byłoby wspaniale... jaki to byłby mniej więcej koszt miesięcznego utrzymania?
 

Hotelikowanie wynosi 36o zł na miesiąc z jedzeniem. Pies mieszkałby z nami. Na wątku staruszkowym są chyba już jakies deklaracje. Tylko tam generalnie małe zainteresowanie jest psiakami. Nie wiem, jak jeszcze mozna pokazać biedaka. Wygląda, że utrzymuje się przy życiu resztkami sił. Wiem, że trudno zebrac deklaracje, ale jakby sie udało, to może przyjechać. Tym bardziej, ze Mimi pojechała do swojego domu i jest z nami tylko Mysia.

Tolu, ja tak samo stale o małej myśle.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

46 minut temu, elik napisał:

Tysiu, ja wyłączam się z działania. Zaczęłam, bo jak pisałaś, masz już za dużo na głowie i  nie masz czasu. Ale jeśli znalazłaś czas, to ustępuję pola :) Oczywiście moje zobowiązania są jak najbardziej aktualne i będę kibicować psiaczkom.

Elu - ja tez dziękuję za tak aktywne włączenie się w pomoc dla ślepaczkadziekuje-ruchomy-obrazek-0054

 
Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, Jaaga napisał:

Hotelikowanie wynosi 36o zł na miesiąc z jedzeniem. Pies mieszkałby z nami. Na wątku staruszkowym są chyba już jakies deklaracje. Tylko tam generalnie małe zainteresowanie jest psiakami. Nie wiem, jak jeszcze mozna pokazać biedaka. Wygląda, że utrzymuje się przy życiu resztkami sił. Wiem, że trudno zebrac deklaracje, ale jakby sie udało, to może przyjechać. Tym bardziej, ze Mimi pojechała do swojego domu i jest z nami tylko Mysia.

Tolu, ja tak samo stale o małej myśle.

Tam większość psów do zabrania, tylko ja już dawno zrozumiałam, ze pomimo starań nie mozna pomóc wszystkim.

Bardzo to smutne, dołujące, w schronie staram się wyłączać emocje, ale nigdy mi się to nie udaje:(

Link to comment
Share on other sites

19 minut temu, Tola napisał:

Tam większość psów do zabrania, tylko ja już dawno zrozumiałam, ze pomimo starań nie mozna pomóc wszystkim.

Bardzo to smutne, dołujące, w schronie staram się wyłączać emocje, ale nigdy mi się to nie udaje:(

Ale te aktualnie wstawione to już jakiś wysyp bied. Co jeden to gorzej wyglada i wymaga szybciej pomocy. A niektóre takie piękne i adopcyjne. Taki terrierek, którego widać na zdjęciach czy to czekoladowe cudo z długimi uszami.

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, Jaaga napisał:

Ale te aktualnie wstawione to już jakiś wysyp bied. Co jeden to gorzej wyglada i wymaga szybciej pomocy. A niektóre takie piękne i adopcyjne. Taki terrierek, którego widać na zdjęciach czy to czekoladowe cudo z długimi uszami.

To po zimie, bardzo ciężkiej w schronie...

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Tola napisał:

Bardzo się cieszę, ze niewidomy psiak już bezpieczny; szybka, dobrze zorganizowana akcja - gratuluję!

Dzwoniła do mnie dzisiaj Kasia, która m.in go zabierała, powiadała jak to wszystko wyglądało.

Inne zdjęcia rozrywają serce, jak zawsze zresztą:(

Większość tych starszych, mniej atrakcyjnych psów nigdy nie opuści tego więzienia:(

Lezy mi na sercu to maleństwo - sunieczka, gdyby nie ta sytuacja ze szczeniakami już bym ja zabierała:(

 

Ja bym też zabrała to maleństwo tym bardziej,że szykuje się transport szczeniaczków ale nie mamy funduszy na utrzymanie w sumie by było 4 psiaków.Przekracza to nasze możliwości.

Czy nie ma możliwości na jakieś BDT za karmę i weta tak mikroskopijnej suni? Zapewne sunia jest wysterylizowana skoro przebywa na boksach ogólnych.Wykąpać,zrobić przegląd weterynaryjny i malutką ogłaszać.Powinna migiem znaleźć dom.Hotelikowanie już dość znacznie powiększy koszty. Ja mogę dołożyć się do karmy.Na dzień dzisiejszy nie wiem ile ale pomogę.

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, Anula napisał:

Czy nie ma możliwości na jakieś BDT za karmę i weta tak mikroskopijnej suni? Zapewne sunia jest wysterylizowana skoro przebywa na boksach ogólnych.Wykąpać,zrobić przegląd weterynaryjny i malutką ogłaszać.Powinna migiem znaleźć dom.

Też bardzo chciałabym dla tego maleństwa BDT,gdzie go znaleźć?  :(

Link to comment
Share on other sites

 

Resized_20190225_112210.jpeg.0fd729899921fd238e42c36238955f81.jpeg

serca  to znaczy juz bezpieczny kokany w tym ,,szpitaliczku ,,

na cztery dzioneczki

             a potem moze pojechac do Jagi?

 matko jedyno ile nieszczescia

w  oczenkach wszytkich .... nasze serce juz niedlugo i glowy nasze nie beda normalne

 z tego nieszczescia

 z tej potwornosci swiata ...

Link to comment
Share on other sites

49 minut temu, Nadziejka napisał:

 

Resized_20190225_112210.jpeg.0fd729899921fd238e42c36238955f81.jpeg

serca  to znaczy juz bezpieczny kokany w tym ,,szpitaliczku ,,

na cztery dzioneczki

             a potem moze pojechac do Jagi?

 matko jedyno ile nieszczescia

w  oczenkach wszytkich .... nasze serce juz niedlugo i glowy nasze nie beda normalne

 z tego nieszczescia

 z tej potwornosci swiata ...

Ten jest już zabrany chyba przez dziewczyny z Zamościa. Gdyby były deklaracje na tego drugiego niedowidzącego burego średnego biedulka, co jest dodany na wątku staruszków, to on mógłby przyjechać.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minut temu, Jaaga napisał:

Ten jest już zabrany chyba przez dziewczyny z Zamościa. Gdyby były deklaracje na tego drugiego niedowidzącego burego średnego biedulka, co jest dodany na wątku staruszków, to on mógłby przyjechać.

Byłoby cudownie,ale gdzie pisać o deklaracjach..tu czy na wątku staruszków? Jego widok dobił mnie całkowicie:(

Link to comment
Share on other sites

18 minut temu, Jaaga napisał:

Ten jest już zabrany chyba przez dziewczyny z Zamościa. 

Zgadza się rudy ślepy lisek-szkielet jutro o 15 jedzie do DT.
kado, w sprawie tego kolejnego, chyba-ślepuszka z zawieszoną głową najlepiej byłoby deklarować na wątku staruszków, tak myślę.

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, Alaskan malamutte napisał:

Wydaje mi się, że należy założyć psiakowi osobny wątek, wtedy wszystko byłoby w jednym miejscu, czytelne i jasne. .

Ja też tak sądzę i trzeba go jakoś nazwać...nie może być Slepaczkiem:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...