Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

13 minut temu, Poker napisał:

Boję się wchodzić na wątki.

Ja też... i na swój telefon, bo tam codziennie milion powiadomień. Dzisiaj ktoś dzwonił z olxa (bo skoro tyle ogłoszeń to pewnie fundacja...), że znalazł pseudohodowlę owczarków belgijskich... 70 psów około, jak pojechali po szczeniaka (który zresztą im padł... bo tak, i tak kupili), to widzieli parę psów martwych :( Teraz z dziewczynami szukami organizacji, która zajmie się tak ogromną interwencją... eh....

12 minut temu, elik napisał:

Tysiu kochana dzięki za te informacje   

Nie ma za co :) Widziałam jak mocno zaangażowałaś sie w pomoc ślepaczkowi, w kupie siła :)

9 minut temu, elik napisał:

Na fb jeszcze dwie dziewczyny pisały, że sa chętne.

Cudnie, to przypomnę dziewczynom to info jak śleputkowi uda się wyjść ze schroniska.

6 minut temu, elik napisał:

 

Już lecę wyróżnić chłopaczka.

Dziękuję :)

6 minut temu, Jaaga napisał:

Tak, chodzi mi o sunię, bo jej nikt na razie nie wypatrzył.

Może to i dobrze... bo trafiłaby jeszcze na łańcuch. Takie małe przecież mało jedzą... może to dobrze, że jest w boksie, do którego mało kto dociera. shoto podkusiło wczoraj, aby zajrzeć do boksów z tyłu, przy polach... no i trafiła na dziubdziusia maluńkiego i dopytała... i tak oto świat zobaczył maleńką. Wierzę, że dostanie swoją szansę. Podobno jest oceniona na młodą sunię, bardzo łagodna.

Link to comment
Share on other sites

32 minuty temu, Tyś(ka) napisał:

Ta opcja, o której wyżej pisała elik to dom w Holandii - ale Pani dopiero może psiaka zabrać w kwietniu, do tego czasu powinien gdzieś być umiejscowiony i mieć wyrobiony paszport. Zobaczymy co i jak.

Nie pisałam o Holandii i nic dokładnie, bo ta Dziewczyna z fb prosiła, żeby nie pisać konkretów.

Link to comment
Share on other sites

 

10 minut temu, elik napisał:

Na fb jeszcze dwie dziewczyny pisały, że sa chętne.

Cytat

Cudnie, to przypomnę dziewczynom to info jak śleputkowi uda się wyjść ze schroniska.

Tych deklaracji nie widać w poście od razu. Są w odpowiedzi na moje posty i trzeba kliknąć w napis Odpowiedzi.  Jedną deklaracje widać od razu, bo  nie jest w odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

19 minut temu, Tyś(ka) napisał:

 

Może to i dobrze... bo trafiłaby jeszcze na łańcuch. shoto podkusiło wczoraj, aby zajrzeć do boksów z tyłu, przy polach... no i trafiła na dziubdziusia maluńkiego i dopytała... i tak oto świat zobaczył maleńką. Wierzę, że dostanie swoją szansę. Podobno jest oceniona na młodą sunię, bardzo łagodna.

Chodziło mi o to, ze tu nikt jej nie wypatrzył. Moja córka ma swoje dwie chi ( te które socjalizowały Sarcię i Yuri) i w głowie mi się nie miesci, jak takie maleństwo wytrzymuje w kojcu. Chociaż naszą Kissi wykupiłam na Słowacji chorą z hodowli i wtedy tez nie wierzyłam, jak ona dała radę przeżyć tam 4 lata.

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, b-d napisał:

Podeślijcie proszę jakieś konto do przelewu, to jak będę mógł to jakiś grosz prześlę.

Ale w sprawie którego psiaka? :)


Dziewczyny były w schronisku, wróciły z kolejnymi psami w sercach.... Mam sporo zdjęć, ale je wstawię w wolnej chwili.

Ślepek trafił na 4 dni do lecznicy.

zam2.thumb.jpg.bebd574862d2f1a4ff3d69a70d4d8c16.jpg

zam3.thumb.jpg.843c3f39e93e02dcddabb5a340601b93.jpg

 

  • Like 4
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, Jaaga napisał:

Moze być chory lub mieć np. padaczkę. To koszmar. Po kazdej porcji zdjęć ze schroniska mam dość i siedzą mi w głowie te w najgorszym stanie. On na pewno też nie dopcha sie do miski, psy wyczują, jak bedzie słabszy i wtedy go zagryzą.

Jesli ogłosisz sunię, to wstaw link, wyróznię ogłoszenie. 

 

15 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

W pilnej potrzebie jest jeszcze ten rudasek z opuszczoną głową. 
Psu krwawi z pyska - przegryzł sobie język, psy odganiają go od misek. Pies ze stresu dokonuje samodestrukcji...

Dziewczyny i o niego jutro dopytają...
zam14.jpg.e4ad13ceaf4d254b61ef396915457e88.jpg

Tego psiaka dzisiaj nie było. Ma stan zapalny w organizmie, biegunkę z krwią i na chwilę obecną jest w lecznicy. Psiak łagodny około 3 lata, toleruje koty.

Link to comment
Share on other sites

42 minuty temu, Tyś(ka) napisał:

Kolejny ślepawy pies do wyciągnięcia NA JUŻ. Jemu dokuczają inne psy: potrącają, przewracają, grożą mu. Pies zrezygnowany, raczej nie wychodzi z budy... Pies średniej wielkości.
 

zam7slep.thumb.jpg.2af6d6e3de9e0177f8224ae8865587ce.jpg

 

 

Resztę wstawię później...

Moze reszty już nie wstawiaj :( Mnie również serce peka na milion kawałków. Ten pies bez natychmiastowej pomocy wkrótce tam zostanie zagryziony.

Szkoda, ze malenkiej suni nie udało się zrobić zdjeć.

Tolu wstaw go proszę w pierwsze posty na wątek staruszków. 

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, kado napisał:

Serce mi pękło na milion kawałków...:(

:((( 

8 minut temu, agat21 napisał:

boze, ile tego nieszczęścia :( 

Co jednemu się pomoże, to pojawia się dziesięć innych :(

On się już poddał na maksa. Czy byłoby dla niego gdzieś miejsce? 

Tak, Dziewczyny mówią, że jemu trzeba pomóc w pierwszej kolejności. W okolicy nie ma miejsc w hotelach :( 

8 minut temu, Jaaga napisał:

Moze reszty już nie wstawiaj :( Mnie również serce peka na milion kawałków. Ten pies bez natychmiastowej pomocy wkrótce tam zostanie zagryziony.

Szkoda, ze malenkiej suni nie udało się zrobić zdjeć.

Tolu wstaw go proszę w pierwsze posty na wątek staruszków. 

:( 

Dziewczyny jutro będą robić zdjęcia temu biszkopcikowi z zakrawawionym pyskiem, więc może dorobią i sunieczce... :(

Dziękuję, że pojawi się na wątku staruszków.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tyś(ka) napisał:

... Ale widać jak jest "ogromna". 

Przy pracowniku:
zam4.thumb.jpg.a20dab8f2ea89cbfc89a15bc0927b71e.jpg

I widać, jak się go boi  :(  Gdyby mogła, to wkleiłaby się w beton  :(

Ja też dostałam kilka zdjęć tego "nowego" nieszczęśnika niewidomego, ale Tysia już je wkleiła..

Rudasek zarezerwowany w szpitaliku, ale nie należy się cieszyć,  że będzie diagnozowany,  czy leczony. Po prostu dzięki Dziewczynom został odizolowany i tylko, a może, aż tyle. Przynajmniej nie grozi mu już zagryzienie, co i tak jest juz bardzo dużo.

Resized_20190225_112210.jpeg.0fd729899921fd238e42c36238955f81.jpeg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Tak, masz rację elik - wstępnie jest jednak DT, o którym pisałam wyżej i jutro będą chciały Dziewczyny go zabrać ze szpitalika. Oczywiście jeżeli znajdzie się inny, domowy to byłoby wspaniale. Na pewno nie wróci do schroniska, do boksów ogólnych.

Tak :)  Nie pisałam, że to nieaktualne. Na razie jest zarezerwowany na 4 dni i czeka na zabranie w szpitaliku. Podobno szpitalikiem trudno to miejsce nazwać, ale mimo wszystko jest czyściej i bezpieczniej niz na boksach ogólnych.

Przerażający jest widok tego nowego śleputka :(  On też powinien być jak najszybciej zabrany, bo tam nawet byle pyrdek go zaczepi i może skończyć się tragicznie :(

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tyś(ka) napisał:

:((( 

Tak, Dziewczyny mówią, że jemu trzeba pomóc w pierwszej kolejności. W okolicy nie ma miejsc w hotelach :( 

 

Jesli Tola wstawi go w wątku staruszkowym,  ludzie zdecydowaliby się go wesprzeć deklaracjami, to mógłby przyjechać do nas. Zadeklarowałam tam, ze będzie czekać miejsce na któregoś z nich.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...