Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

2 godziny temu, elik napisał:

Dobrze byłoby też zrobić mu ogłoszenie na OLX  np przykład. Mój niewidomy staruszek Teo w ten sposób znalazł dom po 1,5 miesiąca pobytu w hoteliku.

Powiedziałam dziewczynom Adopcje-Zamosc, żeby zrobiły OLX. One są autorkami tekstu, a ja trochę zabiegana jestem i nie dam rady dorobić kolejnego olx, z nowym tekstem. Może się uda...

2 godziny temu, Tola napisał:

Ciężko ogłaszać na OLX psiaka, który jest w schronisku...

Jego tez najpierw trzeba byłoby gdzieś zabrać, poznać, bo wtedy wiadomo, do jakiego domu się nadaje...

To też prawda :( Nic nie wiadomo o nim... kompletnie. Wiem jeszcze tylko tyle, że jest zaciekawiony za człowiekiem, podąża za głosem.

2 godziny temu, Tola napisał:

Mnie bardziej chodziło o pokazanie biedaka na dogomanii, na wątkach, na których bywasz

Będę pokazywać powolutku, dzisiaj już troszkę padam na twarz ze zmęczenia.

2 godziny temu, elik napisał:

Przydałyby się jakieś lepsze zdjęcia, żeby był bardziej widoczny i banerek.

Banerek nie problem, a czy byłyby możliwe lepsze zdjęcia tego biedaka?

Nie wiem czy uda się coś zdziałać ze zdjęciami. "Moje" Dziewczyny na razie się nie wybierają do schroniska... może któraś z Zamościa bęzie mogła podejść i dorobić... ale i on nie umie dopchać się do siatki.

2 godziny temu, elik napisał:

Jeśli tam w schronie nikt mu nie pomoże, nie przeniosą go do boksu z małymi psami, nie doprowadzą go do miski, to biedak nie pożyje zbyt długo :( 

On już jest przeraźliwie chudy.

:(( elik, wiem... :(( 

2 godziny temu, Alaskan malamutte napisał:

Elu, zabranie tego psiaczka stamtąd to jedyna możliwa pomoc....

Tylko przez kogo?! :( To jest straszne, ta niemoc...

2 godziny temu, elik napisał:

I trzeba to zrobić jak najszybciej, bo jego szanse na przeżycie z każdym dniem maleją :(

Ja chyba dzisiaj nie usnę  

elik, ja też mam nockę z głowy. :(

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Tola napisał:

Ciężko ogłaszać na OLX psiaka, który jest w schronisku... 

 

 

7 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Powiedziałam dziewczynom Adopcje-Zamosc, żeby zrobiły OLX. One są autorkami tekstu, a ja trochę zabiegana jestem i nie dam rady dorobić kolejnego olx, z nowym tekstem. Może się uda...

To też prawda :( Nic nie wiadomo o nim... kompletnie. Wiem jeszcze tylko tyle, że jest zaciekawiony za człowiekiem, podąża za głosem.

 

Koniecznie trzeba go ogłosić na OLX, bo on nie koniecznie jest porzucony. Mógł się zgubić i ktoś go szuka. Może wypatrzy go na OLX.

Dobrze byłoby dowiedzieć się w schronie z jakiego terenu został przywieziony, gdzie go odłowiono i na tamten teren dać ogłoszenie. Może jakiś dogomaniak jest z tamtego terenu, mógłby porozwieszać jego zdjęcia z numerem telefonu np na Tysię.

Link to comment
Share on other sites

Z tego ciągłego myślenia jak mu pomóc i ze zgryzoty rozbolał mnie żołądek i jest mi niedobrze.

Temu biedakowi grozi nie tylko śmierć głodowa.  W każdej chwili grozi rozszarpanie przez współtowarzyszy niedoli :(  Wiadomo przecież, że psiaki w schronie wyładowują stres na najsłabszym osobniku, a ten biedaczek jest całkowicie bezbronny :(

Może też nie trafić na noc pod dach, co przy minusowych temperaturach i jego wychudzeniu też może skończyć się tragicznie :(

Nie można też żądać od kierownika schronu, żeby stworzył mu bezpieczne warunki, bo to może się dla psiaka skończyć tragicznie :(

To my musimy zabrać go ze schronu i to jak najszybciej.

Link to comment
Share on other sites

Tysiu, wzmianka o tym biedaku na profilu Waszek Organizacji  ma mały zasięg, bo mało osób tam zagląda. Napisałam to na Waszym profilu.

Koniecznie trzeba mu zrobić osobne wydarzenie, tylko o nim. Będzie można go udostępniać, zapraszać znajomych. Będzie miał większe szanse, że zobaczy go ktoś, kto może dać mu dom, czy choćby zapewnić hotel.

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, Nadziejka napisał:

mysle modle

 iwkllejam  biedunia

 Z wateczku Bezuni porwallam

czeka rudunio maluni niewidomy na ratunek ..

Ciociu Nadziejko, na tym wątku nie trzeba tego wklejać. Tysia już to zrobiła. Bardzo pomocne dla psiaka będzie wklejanie tego na innych wątkach, tak, żeby zobaczyły to także osoby, które tu nie zaglądają.

Link to comment
Share on other sites

27 minut temu, elik napisał:

 

Koniecznie trzeba go ogłosić na OLX, bo on nie koniecznie jest porzucony. Mógł się zgubić i ktoś go szuka. Może wypatrzy go na OLX.

Dobrze byłoby dowiedzieć się w schronie z jakiego terenu został przywieziony, gdzie go odłowiono i na tamten teren dać ogłoszenie. Może jakiś dogomaniak jest z tamtego terenu, mógłby porozwieszać jego zdjęcia z numerem telefonu np na Tysię.

Chyba trudno zgubić niewidomego psa. Zresztą wtedy na pewno ktoś szukałby go pierwsze w schronisku. Bardziej prawdopodobna jest opcja, ze stracił wzrok i ktoś się go pozbył, ale oczywiście warto ogłosić i sprawdzić wszystkie mozliwości. Niektóre przyczyny utraty wzroku trzeba diagnozować i leczyć np. cukrzycę czy jaskrę. Mały musiałby więc trafić do okulisty. Takie specjalistyczne przychodnie są w Krakowie i wrocławiu, może więc warto zrobić ogłoszenia na te miasta, ze szuka chociaż DT. Tylko raczej nikt się nie zgłosi, jeśli psiak nie będzie zabezpieczony finansowo pod czyjąś opieką. 

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Jaaga napisał:

Chyba trudno zgubić niewidomego psa. Zresztą wtedy na pewno ktoś szukałby go pierwsze w schronisku.

Ludzie robią nieraz tak głupie rzeczy, że już mnie nic nie zdziwi. Po adopcji mówi się co i jak, prosi o to czy tamto, a potem pies ginie, bo okazuje się, że robili dokładnie odwrotnie.

Może i szuka, ale weź pod uwagę, że psiak mógł trafić do schronu w Zamościu po zgarnięciu go np na Śląsku. Gminy mają takie głupkowate umowy, że psiaki są wożone przez hycli po całej Polsce. Gmina wybiera schron nie najbliższy, tylko najtańszy.

Link to comment
Share on other sites

18 minut temu, elik napisał:

Może i szuka, ale weź pod uwagę, że psiak mógł trafić do schronu w Zamościu po zgarnięciu go np na Śląsku. Gminy mają takie głupkowate umowy, że psiaki są wożone przez hycli po całej Polsce. Gmina wybiera schron nie najbliższy, tylko najtańszy.

Schronisko w Zamościu też to robi? Myslałam, ze obsługuje tylko okoliczne miejscowości. Wiem, o czym piszesz, bo tak jest np. w Wojtyszkach czy Cieszynie. 

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, elik napisał:

Może i szuka, ale weź pod uwagę, że psiak mógł trafić do schronu w Zamościu po zgarnięciu go np na Śląsku. Gminy mają takie głupkowate umowy, że psiaki są wożone przez hycli po całej Polsce. Gmina wybiera schron nie najbliższy, tylko najtańszy.

Eliku, pamietasz Nutelcię, tą bez łapinki? Nie dowiedziałam się, skąd ona zostala przywieziona....Na wlasną ręke szukałam wlasciciela, dzwonilam do wszystkich wetow w okolicznych miejscowosciach wysyłajac zdjecie....Nikt nie kojarzyl suni...

Nie mam pojęcia, czy w tym przypadku ktos sie dowe skąd psiak... 

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, Alaskan malamutte napisał:

Eliku, pamietasz Nutelcię, tą bez łapinki? Nie dowiedziałam się, skąd ona zostala przywieziona....Na wlasną ręke szukałam wlasciciela, dzwonilam do wszystkich wetow w okolicznych miejscowosciach wysyłajac zdjecie....Nikt nie kojarzyl suni...

Nie mam pojęcia, czy w tym przypadku ktos sie dowe skąd psiak... 

Jakże miałabym nie pamiętać  Nutelci :)   Przecież żeby sprawdzić dom, który chciał ją adoptować pojechałam aż na Mazury - 600 km z Krakowa :)

Wtedy sie nie udało, ale trzeba próbować. Może teraz się uda. To nie jest żadna tajemnica. Myślę, że schron ma wręcz obowiązek udzielić wszystkich informacji o psie.

Link to comment
Share on other sites

Elu, skoro on w boksach ogólnych, to znaczy że po kwarantannie, do adopcji...Nikt go nie szukal....ogloszeń też nie ma...sprawdzałam, no chyba że na FB

Ludzie nie zawsze szukaja w schronisku....Miałam osobiste doświadczenie, że wyadoptowanego przeze mnie husky ze schroniska rozpoznał właściciel na spacerze...zresztą pies wlaściciela również poznal....Pan wszędzie szukał tylko nie w schronisku....

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, Alaskan malamutte napisał:

Elu, skoro on w boksach ogólnych, to znaczy że po kwarantannie, do adopcji...Nikt go nie szukal....ogloszeń też nie ma...sprawdzałam, no chyba że na FB

Asiu, to, że jest  w boksie ogólnym wcale nie znaczy, że nikt go nie szukał. Może szuka, ale nie tam gdzie psiak jest.  Nie jesteśmy w stanie autorytatywnie stwierdzić, że nie ma ogłoszenia. Można tylko powiedzieć, że się nie widziało. Jest tyle miejsc, gdzie można ogłaszać, że nie jest się w stanie sprawdzić wszystkich.

Link to comment
Share on other sites

21 minut temu, elik napisał:

Asiu, to, że jest  w boksie ogólnym wcale nie znaczy, że nikt go nie szukał.

Nie znaczy, masz rację. ale u nas zanim pies trafi do boksu ogólnego to trochę czasu mija...Czasami miesiąc albo i dłużej....Obowiązkowo kwarantanna 14 dni, potem oczekiwanie na kastrację....

W przypadku niewidomego pieska nikt rozsądny nie czeka aż sam wróci, tylko natychmiast rozpoczyna poszukiwania....

Bez względu na wszystko, czy zaginął czy porzucony, ten pies potrzebuje pomocy na CITO!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, elik napisał:

 

Koniecznie trzeba go ogłosić na OLX, bo on nie koniecznie jest porzucony. Mógł się zgubić i ktoś go szuka. Może wypatrzy go na OLX.

Dobrze byłoby dowiedzieć się w schronie z jakiego terenu został przywieziony, gdzie go odłowiono i na tamten teren dać ogłoszenie. Może jakiś dogomaniak jest z tamtego terenu, mógłby porozwieszać jego zdjęcia z numerem telefonu np na Tysię.

elik, ja nie znam psa, nie widziałam go na oczy. Na fejsbuku jest podany do kontakt do Osoby z Zamościa, więc proszę podawajcie do Niej namiary, nie do mnie. Ja mam na siebie za dużo psów i nie podejmę się kolejnego. Zostałam sama z ogłaszaniem wszystkich okolicznych psów, zbieraniem pieniędzy i prowadzeniem wątku Bezy... mnie naprawdę jest ciężko.

Jeżeli ktoś chce zrobić ogłoszenie, będę wdzięczna - zdjęcia, opis i kontakt jest na fb. Będę bardzo wdzięczna z olx, bo nikt na razie tego nie zrobił...

1 godzinę temu, elik napisał:

Tysiu, wzmianka o tym biedaku na profilu Waszek Organizacji  ma mały zasięg, bo mało osób tam zagląda. Napisałam to na Waszym profilu.

Koniecznie trzeba mu zrobić osobne wydarzenie, tylko o nim. Będzie można go udostępniać, zapraszać znajomych. Będzie miał większe szanse, że zobaczy go ktoś, kto może dać mu dom, czy choćby zapewnić hotel.

elik - ja tej strony NIE prowadzę. Razem z moimi Dziewczynami prowadzimy tomaszowską stronę, a nie zamojską.
Ogłoszenie na Adopcje-Zamość jest zrobione przez zamojskie dziewczyny, wstawiam je tutaj, bo tych osób nie ma na Dogomanii.

I coś jeszcze wyprostuję, bo wierzę że nie każdy wie :) - ta strona NIE jest organizacją. Tak samo jak moja tomaszowska strona nie reprezentuje żadnej organizacji, tak i Adopcje-Zamość nie mają statutu prawnego. To tacy sami "prywaciarze" jak Dogomaniacy. Dobrze, że napisałaś swoje uwagi pod postem, bo wtedy dziewczyny odczytają. Niemniej jednak, one też mają kilkanaście psów na swojej głowie i poza zrobieniem postu nie mogą zrobić nic.

Problem więc w tym, że nie ma komu prowadzić wydarzenie i zająć się psiakiem... :( Ja poprosiłam o lepsze zdjęcia, mam nadzieję, że ktoś podejdzie tam i zrobi. Tylko tyle mogę pomóc, że pokazałam psiaka na Dogomanii, przepraszam.

1 godzinę temu, elik napisał:

Tysiu mam pewien pomysł. Napisze na PW i proszę rozważ to.

Dobrze, czekam - aczkolwiek najlepiej byłoby zadzwonić pod wskazany numer telefonu. Ja jedynie udostępniam.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Jaaga napisał:

A co z ta słodką sunieczką? Nie wiecie, czy ktoś się nią moze zainteresował? Wygląda jak krzyżowka chi z jamnikiem.

Jaaga, nikt się sunią nie zainteresował, bo suczka jest w boksie od pola - tam nikt nie zagląda raczej...
Dziewczyny oceniły sunię na mikro mikro, na oko (!!!) może waży z 3/4kg, nie więcej. I też powiedziały, że to jakiś miks chi...

Bardzo proludzka, kontaktowa i przytłoczona olbrzymim (w jej mniemaniu) schroniskiem.
Na pewno wypucowana znajdzie dom migusiem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...