Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

7 godzin temu, mar.gajko napisał:

Miałam nie za dobry dzień, chora jestem, ale te dwa stare ON-ki zapędzane w kąty, mnie dobiły. One nie doczekają. Niczego nie doczekają.

Też tak czuję. ONki to moje ukochane psy.  Co mogę zrobić?  Pewnie nic.  Takich starych,  chorych,  porzuconych ONków,  pełne są wszystkie schroniska,  drogi,  lasy. Najczęściej,  są to "produkty" pseudohodowli,  bo to wciąż popularna i przez to tak bardzo skrzywdzona przez człowieka psia rasa. 

Link to comment
Share on other sites

Strasznie żal pozostałych, zwłaszcza tych starych, które nie mają szans na opuszczenie schronu i są celem psów agresorów. Ta stara oneczka z onkiem...

Tysia, czy na fb jest jakaś grupa zajmująca się pomoca dla onków? Jeżeli tak, to może pokazałabyś je tam?

Tymczasem zapraszam na bazarek transportowy dla jednego, zamojskiego szczęściarza:

 

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, Tola napisał:

Strasznie to dołujące - jest transport gratis i żaden pies nie może skorzystać, a my za moment będziemy wysyłać 3 psy i szukać kasy :(

Rozumiem,że nie ma gdzie przechować tych psiaków,czy tak?

A kontaktowałaś się z Zagrodowy pies polski,może pomoże przechować chociaż jednego?

12 godzin temu, agat21 napisał:

Podczytuję i na razie serce mi pęka, że nie mogę pomóc dopóki się nie wyleczę. Mam kłopoty z błędnikiem z powodu zapalenia uszu i nie mogę udawać się w podróże samochodem - szlag by to trafił, że akurat teraz :( Tyle psów czeka, szkoda, że tak mało osób na dogo pomaga teraz z transportem, i to za jakąś rozsądną kasę albo i za darmo :( 

Agata,kuruj się jesteś nam bardzo potrzebna.Wracaj jak najszybciej do zdrówka.

12 godzin temu, Murka napisał:

 

U nas też małe zmiany... psiak, który miał jechać do nas znalazł właśnie dom. Ma przyjechać inny, ale będzie do odbioru w Chorzowie o ile będzie możliwe przenocowanie go (bo do Chorzowa przyjeżdża w piątek). 

Także jeśli nic się nie zmieni, to w sobotę 28.01 będzie transport do Chorzowa.

To wspaniale,jeszcze bliżej niż Kraków.TZ szafirki by miał bliżej.Oby transport wypalił.Transportu potrzebują nie dwa a 3 psiaki.

Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Anula... ależ mnie uradowała ta wiadomość... :)
Pisałam wczoraj ze Znajomą z Tomaszowa, że chciałabym sunię umieścić gdzieś, jak tylko znajdziemy Mambie dom...

Chciałabym jakoś pomóc, ale niestety moje możliwości są mocno ograniczone :(

Czyli ta mniejsza zostanie sama w boksie :(, a ona jest wysterylizowana ?

Link to comment
Share on other sites

O dwóch staruszkach już owczarkowcy wiedzą. Dzisiaj dostałam wiadomość od p. Marzeny (ta która wyciągnęła belga i wyciąga dwie onki)  "a co powiesz, gdy Ci powiem, że te dwa starsze owczarki też opuszczają schron?". Psiaki podobno jadą już jutro. no i cóż... pochlipałam sobie... nie dowierzam nadal...

PS: Fejsbukowych zapraszam w imieniu p. Marzeny na wydarzenie belga: https://www.facebook.com/events/1796523743948420/
Zdjęcie użytkownika Marzena Malarczyk.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

https://www.facebook.com/groups/625814044135529/permalink/1379695518747374/?pnref=story

Tu o naszych starych ONkach na fb. Daleko jadą( z Zamościa do Gorzowa Wielkopolskiego) i organizowana jest zbiórka kasy na zwrot kosztu transportu. Ja się zgłosiłam z wpłatą na fb , ale może ktoś założy bazarek transportowy dla staruszków na dogo ?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Tyś(ka) napisał:

O dwóch staruszkach już owczarkowcy wiedzą. Dzisiaj dostałam wiadomość od p. Marzeny (ta która wyciągnęła belga i wyciąga dwie onki)  "a co powiesz, gdy Ci powiem, że te dwa starsze owczarki też opuszczają schron?". Psiaki podobno jadą już jutro. no i cóż... pochlipałam sobie... nie dowierzam nadal...

Tyska, plissuję, dowiedz się gdzie jadą i pod czyją kuratelę. Jakiś link czy co? Wygospodarujemy z chłopakami moimi jakiś grosik.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

34 minuty temu, Tyś(ka) napisał:

O dwóch staruszkach już owczarkowcy wiedzą. Dzisiaj dostałam wiadomość od p. Marzeny (ta która wyciągnęła belga i wyciąga dwie onki)  "a co powiesz, gdy Ci powiem, że te dwa starsze owczarki też opuszczają schron?". Psiaki podobno jadą już jutro. no i cóż... pochlipałam sobie... nie dowierzam nadal...

PS: Fejsbukowych zapraszam w imieniu p. Marzeny na wydarzenie belga: https://www.facebook.com/events/1796523743948420/
Zdjęcie użytkownika Marzena Malarczyk.

Potwierdzam - dzisiaj w nocy wyjeżdzaja 2 osoby z Gorzowa po zamojskie staruszki.

To zdjęcie wciśniętego w kąt starego onka krąży podobno  internecie, zbierana jest kasa na transport - jakby ktoś znał link to czekamy, ja nie jestem na FB, nie pomogę.

Może pomoglibyśmy w zbiórce na paliwo...

Od paru godz. trwa gorąca linia  z Marzeną, DONką i ludźmi z Gorzowa, trzeba było "sprawdzić" tych gorzowiaków, Sara2011 - dzięki za pomoc!

Oby tylko ten jeden staruszek doczekał.

 Jutro dam znać, jak wyjadą z Zamościa.

 

 

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Tola napisał:

Potwierdzam - dzisiaj w nocy wyjezdzaja 2 osoby z Gorzowa po zamojskie staruszki.

To zdjęcie wciśniętego w kat starego onka krąży podobno  internecie, zbierana jest kasa na transport - jakby ktos znał link to czekamy, ja nie jestem na FB.

Moze pomoglibyśmy w zbiórce na paliwo.

Od paru godz. trwa gorąca linia  z Marzeną, DONką i ludźmi z Gorzowa. Oby tylko ten jeden staruszek doczekał.

 Jutro dam znać, jak wyjadą z Zamościa

 

Tolu, dzięki Waszej wizycie w schronie i temu zdjęciu uratuje się życie i godność tych starowinek. Niech dotrwają do jutra.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, mar.gajko napisał:

Tolu, dzięki Waszej wizycie w schronie i temu zdjęciu uratuje się życie i godność tych starowinek. Niech dotrwają do jutra.

Dzisiejsza noc to kolejna z serii tych nieprzespanych, mam nadzieję, ze onek pozna, co to godna starość.

Link to comment
Share on other sites

38 minut temu, konfirm31 napisał:

https://www.facebook.com/groups/625814044135529/permalink/1379695518747374/?pnref=story

Tu o naszych starych ONkach na fb. Daleko jadą( z Zamościa do Gorzowa Wielkopolskiego) i organizowana jest zbiórka kasy na zwrot kosztu transportu. Ja się zgłosiłam z wpłatą na fb , ale może ktoś założy bazarek transportowy dla staruszków na dogo ?

OO, jest link, dopiero zauwazyłąm, dzięki konfirm!

Link to comment
Share on other sites

Jutro będzie podane konto na zwrot za transport. To nie będzie konto P. Marzeny M., ale Dziewczyny, która będzie wiozła ONki - zwrot za paliwo. Ponad 700 kmx2. Jak będą miały wydarzenie na fb, to pewnie będzie podane konto. Takie wydarzenie już ma Belg, o czym wyżej napisała Tyś.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...