Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

Wczoraj czarna sunia i dwa szczeniaki zostały zaszczepione p. chorobom  wirusowym. Sunia będzie jeszcze miała sterylizację,  gmina pokruje koszt zabiegu, ale tylko wykonanego tutaj na miejscu. Rodzinka będzie gotowa do wyjazdu tuż po 20.09.  Rozmawiałam już z Hanią - przyjmie wszystkie sunie, ale wracają z urlopu 25.09. i dopiero po tym terminie Piotr może przyjechać po dziewczyny. Sunia z łańcucha i maluch czują się  dobrze,  w następnym tyg. mają wyznaczone szczepienie. Nadal ich właściciele nie skontaktowali się ani ze mną ani z TZem. Trzeba więc chyba powoli planować transport na Śląsk. Tak jak pisałam wcześniej, bardzo chciałabym, aby z Zamościa wszystkie psy wyjechały razem, bo potem trudno mi będzie znaleźć kolejny transport no i go opłacić. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.09.2022 o 20:54, Tola napisał:

Pięknie wyrosły wszystkie te maluchy 🥰 Gdyby nie pomóc tutaj Was z dogo, to byłoby  ciężko. Jestem bardzo wdzięczna.♥️

 

Martusiu, to ja jestem wdzięczna, że tam na miejscu ratujecie tak wiele biednych, udręczonych, bezdomnych stworzeń. Dzięki temu mam Leosia i Karmelka. Gdyby nie moje futrzaki nie wiem, jak bym przetrwała kilka ostatnich miesięcy. To one mi dają siłę i motywację do życia.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.09.2022 o 23:33, Poker napisał:

Anecik trzyma miejsce, ale liczyłam, że uda się szybszy transport. Musze z nią porozmawiać czy może tak długo czekać. poza tym wyjeżdżam na urlop 18 ,a wracam 30. Z doskoku będę zaglądać.

Po rozmowie z anecik,  z Poker i z szafirką udało się ustalić więcej szczegółów w sprawie wyjazdu z Zamościa suczek że szczeniakami.  Miejsce u anecik jest i cały czas czeka na sunię z łańcucha i jej maluszka. Aneta przyjmie też czarną suczkę i szczeniaki na parę dni czyli na czas oczekiwania na transport do szafirki. Najlepiej więc byłoby zaplanować wyjazd psów z Zamościa na Śląsk tuż po 20.09. I tu zaczynają się jednak problemy☹️ Piotr szafirek może przyjechać do anecik po psy 26.09 lub bardziej 27.09. , a anecik wyjeżdża rano 26.09. i trzeba byłoby najpóźniej 26.09. zabrać suczkę i 2 szczeniaki do Nowej Soli☹️. Najprawdopodobniej więc  czarna suczka  z maluchami będzie potrzebowała innego miejsca na Śląsku na te parę  dni, żeby poczekać na wyjazd do hoteliku w Nowej Soli☹️. Czy ktoś może pomóc ?  Potrzebne też fundusze na cały ten przejazd, będziemy  prosiły kogoś o bazarek transportowy, bo to ponownie daleka trasa. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.04.2021 o 15:57, Tola napisał:

Pies, któremu jakiś czas temu próbowała pomóc Jaaga, ale zabrała tego w większej potrzebie. 

Wydaje się dostojny, spokojny, unika innych psów, najczęściej chowa się do budynku.

Dzisiaj podszedł do siatki,  ale  znowu nic nie mogłam mu obiecać:(

IMGP2970.JPG

IMGP2971.JPG

IMGP2972.JPG

IMGP2973.JPG

IMGP2975.JPG

IMGP2976.JPG

Szukajac zdjęć takie niewielkiego pieska znalazłam też taką bidę ..

x1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.04.2021 o 20:49, Tola napisał:

Asia, ja nazywam ich muszkieterami, bo jest 4  podobne do siebie, nieduże  pieski w jednym boksie. Pytałam o nie w styczniu - 3 spokojne, jeden lękliwy.

IMGP2895.JPG

IMGP2892.JPG

IMGP2890.JPG

A tutaj ten piesek wygląda na niewielkiego, i nie wiem czy to ten co był obok Wiktorka na zdjęciach czy inny ale bardzo podobny psiaczek.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.04.2021 o 20:49, Tola napisał:

Asia, ja nazywam ich muszkieterami, bo jest 4  podobne do siebie, nieduże  pieski w jednym boksie. Pytałam o nie w styczniu - 3 spokojne, jeden lękliwy.

IMGP2895.JPG

IMGP2892.JPG

IMGP2890.JPG

A tutaj ten piesek wygląda na niewielkiego, i nie wiem czy to ten co był obok Wiktorka na zdjęciach czy inny ale bardzo podobny psiaczek.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.12.2021 o 23:01, Tola napisał:

Nowy staruszek - spokojny, poczciwy; na pewno jeszcze nie rozumie, ze prawdopodobnie zostanie tutaj do końca swoich dni

1639324240552.jpg

1639324246370.jpg

 

Dnia 14.02.2022 o 22:02, Tola napisał:

Bardzo sympatyczny malutki piesek z 1 boksu

1644846426585.jpg

1644846437032.jpg

1644846450953.jpg

1644846715035.jpg

1644846722181.jpg

Jeszcze takie znalazłam :(.

Link to comment
Share on other sites

Tego malca z ostatnich zdjęć nie ma już w schronisku. Ten większy to Stefan, nie dawał sobie rady w boksach ogólnych, był przez jakiś czas w boksie staruszków.  Wiem, że w ubiegłym tygodniu pojechał do swojego domu, rodzina wypatrzyła go na Fb.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.09.2022 o 18:49, Tola napisał:

Elu,w hoteliku będzie opieka, ale problem jest nie w wydaniu  tylko w opiece nad kolejnymi psami i to nowoprzybyłymi. 

Z tego co piszesz

Cytat

Najlepiej więc byłoby zaplanować wyjazd psów z Zamościa na Śląsk tuż po 20.09. I tu zaczynają się jednak problemy Piotr szafirek może przyjechać do anecik po psy 26.09 lub bardziej 27.09. , a anecik wyjeżdża rano 26.09. i trzeba byłoby najpóźniej 26.09. zabrać suczkę i 2 szczeniaki do Nowej Soli☹️.

wynika z tego, że psy mogą być przywiezione do hoteliku tuż po 20.09. a odebrane będą 26 lub 27 czyli 6, 7 dni po przybyciu, tonie będą nowoprzybyłe i w zasadzie byłyby odebrane w dniu wyjazdu anecik, najpóźniej w dniu następnym. A może ja coś źle zrozumiałam.

Link to comment
Share on other sites

Jutro wracam do domu, ale gdyby było bardzo źle z miejscem na te kilka dni, to dajcie znac. Jeżeli dacie karmę, podkłady i ktoś dowiezie je na Dąbrówkę Małą, to poproszę córkę o przetrzymanie. tylko ona bardzo późno wraca, więc psy większość czasu musiałyby być same. musiałyby być razem w jednym pokoju, bo już zostawiam u niej kota , a ona ma swoje króliki.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.09.2022 o 18:57, elik napisał:

Z tego co piszesz

wynika z tego, że psy mogą być przywiezione do hoteliku tuż po 20.09. a odebrane będą 26 lub 27 czyli 6, 7 dni po przybyciu, tonie będą nowoprzybyłe i w zasadzie byłyby odebrane w dniu wyjazdu anecik, najpóźniej w dniu następnym. A może ja coś źle zrozumiałam.

Szczeniaki w schronisku😥https://www.facebook.com/173203336132025/posts/pfbid0vJ6KACpoNZfw9H6TxPKm8ttUfpNtvaL2hULAL6AUH9ebnWsxBFDshfZ9ABTkqfKzl/

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.09.2022 o 15:49, Onaa napisał:

A tutaj ten piesek wygląda na niewielkiego, i nie wiem czy to ten co był obok Wiktorka na zdjęciach czy inny ale bardzo podobny psiaczek.

To nie ten pies. Ten ma stojące uszy i chyba jest mniejszy. Już były tu pokazywane kiedyś jako dwa inne. 

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj dostałam prośbę o pomoc z jednej z gmin: Zwracam się z ogromną prośbą o pomoc.  Został
porzucony młody pies -  jest młody, nieduży, nie sięga do kolana. Jest ufny, podszedł do mnie bez wahania.
Jest bardzo wychudzony, ja go dziś nakarmiłem, rano pojadę go nakarmić.
Niestety przebywa na poboczu szosy😥
Czy ktoś może pomóc ? 

IMG-20220905-WA0009.jpg

IMG-20220905-WA0008.jpg

IMG-20220905-WA0007.jpg

IMG-20220905-WA0006.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...