Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

A dzisiaj kolejna  bezdomna sunia ze wsi 3 szczeniaki, same dziewczynki.

Maluchów było 5,  dwa ktoś zabrał, mam nadzieję, ze dobrze trafiły:(.

Suczka ma ok. 3 lat, waży 12 kg, bardzo spokojna, łagodna; we wsi błąka się od wiosny:(.

Cała rodzinka została przebadana, odrobaczona, kupiliśmy karmę, ale psy musiała wrócić na wieś do tej stodoły:(

 

IMG-20220819-WA0019.jpg

IMG-20220819-WA0018.jpg

IMG-20220819-WA0020.jpg

IMG-20220819-WA0021.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.08.2022 o 13:14, Tola napisał:

Straszne😢 Porobiło się, nie ma gdzie zabrać tak malutkiej suni😢  Wciąż szukam, teraz już na miesiąc, bo pod koniec września mogłaby jechać do Hani. 

Faktycznie z miejscem teraz jest ciężko.Sporo psiaków wyjechało ze schronu i jeszcze nie znalazły domu.Za krótki czas aby zwolniło się miejsce.

Bardzo szkoda suni i maluszka.Może zrobić na szybkiego ogłoszenie,że szuka się pilnie DT na miesiąc.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.08.2022 o 13:02, Alaskan malamutte napisał:

Sunieczka..😢

IMG-20220818-WA0002.jpg

IMG-20220818-WA0001.jpg

IMG-20220818-WA0000.jpg

 

Dnia 18.08.2022 o 15:49, Poker napisał:

Oszaleć można. Pewnie je zlewki ,a malucha karmi. Co z nią zrobić?

 

Dnia 18.08.2022 o 22:13, Bogusik napisał:

Na widok budy,łańcucha i uwiązanej do niego suni serce rozrywa....😥

 

Dnia 19.08.2022 o 14:55, Gabi79 napisał:

Czy da się sunię i maluszka stamtąd zabrać?

 

Dnia 19.08.2022 o 21:04, Tyśka) napisał:

Nie mogą wyjść mi z głowy:( 

 

Dnia 19.08.2022 o 22:11, togaa napisał:

Super pomysł z tymi szufladami.Mam identyczne ze starej biblioteczki.

Sunia z maluszkiem łamie serce.Straszne.

 

Dnia 20.08.2022 o 18:06, Anula napisał:

Faktycznie z miejscem teraz jest ciężko.Sporo psiaków wyjechało ze schronu i jeszcze nie znalazły domu.Za krótki czas aby zwolniło się miejsce.

Bardzo szkoda suni i maluszka.Może zrobić na szybkiego ogłoszenie,że szuka się pilnie DT na miesiąc.

Zabraliśmy dzisiaj sunię i maluszka z tego łańcucha, niedawno wróciliśmy.  Jak to dalej będzie nie wiem😢 Mamy miejsce na 3 - 4 tyg.w kojcu na posesji pod Zamościem. Mam nadzieję, że gdzieś znajdzie się dla niej miejsce za ten czas, proszę o pomoc. Maluszek podróżował na moich kolanach, sunia w kontenerku, panicznie reaguje na mężczyzn. Mam tylko takie zdjęcie na razie, już było ciemno.

IMG-20220821-WA0012.jpg

IMG-20220821-WA0013.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nie bardzo wiem, gdzie pisać,ale chyba tu będzie najlepiej. Sytuacja u nas jest ciężka. Sypiam czasem po 3 godz na dobę i tak drugi tydzień.Chcialam wszystkim podziękować za wsparcie i ciepłe myśli. Podnosi na duchu mysl, ze w tak trudnym momencie nie jesteśmy sami.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sunia po pierwszej nocy bez łańcucha. Wciąż proszę o pomoc w szukaniu dla niej miejsca, czas szybko plynie...Ten miesiąc potrzebny nam na załatwienie  spraw z byłymi właścicielami no i na zaszczepienie suni i malucha.  Sunia coś nie ma apetytu☹️

FB_IMG_1661157455761.jpg

FB_IMG_1661157398710.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.08.2022 o 10:39, Tola napisał:

Sunia po pierwszej nocy bez łańcucha. Wciąż proszę o pomoc w szukaniu dla niej miejsca, czas szybko plynie...Ten miesiąc potrzebny nam na załatwienie  spraw z byłymi właścicielami no i na zaszczepienie suni i malucha.  Sunia coś nie ma apetytu☹️

FB_IMG_1661157455761.jpg

FB_IMG_1661157398710.jpg

Cudna jest!! Taka mini Quatro ❤️

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.08.2022 o 08:41, Jaaga napisał:

Nie bardzo wiem, gdzie pisać,ale chyba tu będzie najlepiej. Sytuacja u nas jest ciężka. Sypiam czasem po 3 godz na dobę i tak drugi tydzień.Chcialam wszystkim podziękować za wsparcie i ciepłe myśli. Podnosi na duchu mysl, ze w tak trudnym momencie nie jesteśmy sami.

Jaaga, nie dzwonię, bo nie chcę zabierać Ci czasu, ale razem z Ellig i Alaskan bardzo o Was myślimy i trzymamy kciuki.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.08.2022 o 11:10, Gabi79 napisał:

Przeczytałam o Marcelku i prawie pękło mi serce... Dla równowagi info o suni i maluszku. Martusiu, bardzo się cieszę, że oboje już opuścili to koszmarne miejsce. Oby udało się znaleźć hotelik. Może u Hani zwolni się miejsce.

 

Dnia 22.08.2022 o 11:11, Alaskan malamutte napisał:

Cudna jest!! Taka mini Quatro ❤️

 

 

Dnia 22.08.2022 o 11:24, Poker napisał:

Jak ona jest duża? ą informacje o wieku?

 

Dnia 22.08.2022 o 11:49, Tyśka) napisał:

Może za miesiąc szafirka miałaby miejsce? Czy wet oszacował wiek szczenięcia? Bo może za te 3 tygodnie mógłby już opuścić mamę i pojechać do ds? Będzie miał już z 7tygodni? 

 

Dnia 22.08.2022 o 11:51, Ewa Marta napisał:

Musi być mała, bo tak o niej pisała Tola: Suczka waży 5,20 , jest młodziutka, maluszek ma parę tyg.

 

 

Dnia 22.08.2022 o 11:58, Poker napisał:

No to bardzo malutka. Spytam Anecik, może będzie miała miejsce dla suni. A co wtedy z maluszkiem? Może już go ogłaszać?

Rozmawiałam dzisiaj z Hanią, po 25.09 będzie miała dwa miejsca, zarezerwowałam więc dla tej malizny i dla tej czarnej suni od 3 szczeniaków, więc mogą jechać obie.  Jak udałoby się znaleźć transport do Katowic, Piotr wyjechałbym tak jak teraz do połowy drogi lub do Katowic.  Sunia waży 5,20, ale jest bardzo chuda, na ok 2 lat. Ta czarna waży 12, też młodziutka, gmina opłaci sterylizację. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.08.2022 o 11:49, Tyśka) napisał:

Może za miesiąc szafirka miałaby miejsce? Czy wet oszacował wiek szczenięcia? Bo może za te 3 tygodnie mógłby już opuścić mamę i pojechać do ds? Będzie miał już z 7tygodni? 

Maluszek ma ok. 4 tyg.

Link to comment
Share on other sites

Anecik zgodziła się przyjąć sunię z maluchem nawet pod koniec sierpnia. Warunkiem jest zaszczepienie ich. Biorąc pod uwagę termin, myślę że realnie mogłyby pojechać za ok 2 - 3 tyg.

Koszt pobytu suni 500 zł z karmą malucha tylko za koszt karmy . No i oczywiście koszty weterynaryjne..

Utrzymanie wzięłabym na siebie, ale koszty weta i transport nie dam rady. Może da się zrobić bazarek transportowy i imienny?

Tolu, co Ty na moją propozycję?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.08.2022 o 12:41, Poker napisał:

Anecik zgodziła się przyjąć sunię z maluchem nawet pod koniec sierpnia. Warunkiem jest zaszczepienie ich. Biorąc pod uwagę termin, myślę że realnie mogłyby pojechać za ok 2 - 3 tyg.

Koszt pobytu suni 500 zł z karmą malucha tylko za koszt karmy . No i oczywiście koszty weterynaryjne..

Utrzymanie wzięłabym na siebie, ale koszty weta i transport nie dam rady. Może da się zrobić bazarek transportowy i imienny?

Tolu, co Ty na moją propozycję?

Bardzo się cieszę i dziękuję:). Zea pomoże w kosztach wet.

Na transport może uda się zrobić bazarek i zebrać kasę, bo jednak bardzo chciałabym, aby tym samym transportem wyjechała ta czarna sunia, która ma jechać do szafirki, to dla niej ogromna szansa, bo potem to już nie wyjedzie z  tej wsi.

Nadal z sunią jest dwa szczeniaki,  dziewczynki, trzecia gdzieś wydana na wsi:(.

Może ktoś zechce wykorzystać to miejsce u Hani i uratować psie życie przed łańcuchem i rodzeniem co cieczka:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...