Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

15 godzin temu, Tola napisał:

Eluś - bardzo dziękuję, rozmawiałam z b- b - może dołączy do Ciebie...

Malutka powinna szybko znalezc domek...

Dobrze ,że mogłam odebrać no i ,że słyszałam telefon. Bo w pracy to różnie bywa.

Miałam do powrotu do domu czas na przemyślenia :)

39 minut temu, elik napisał:

 

Św. Franciszek pomógł malutkiej :)

b-b podjęła się wspólnie ze mną zaopiekować biszkoptową szczeniorką znalezioną wczoraj na ulicy,

part000001.thumb.jpeg.7814179a07043d1f8a60c179def8c72e.jpeg

a jagaa przyjmie malutką na PDT....

No bo nie ma jak nocne rozmowy Polaków. Dobrze,że wiem,że Eluś nie chodzi wcześnie spać ;)

Fajnie,że mała jedzie do jaggi . Szczeniaczki będą miały raźniej razem :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, b-b napisał:

No bo nie ma jak nocne rozmowy Polaków. Dobrze,że wiem,że Eluś nie chodzi wcześnie spać ;)

Fajnie,że mała jedzie do jaggi . Szczeniaczki będą miały raźniej razem :)

Chcę Cię lajknąć, ale jak zwykle, lajki mi wyszły :)

Cieszę się, że nasza nocna rozmowa była tak owocna  1212174986_serce3.gif.ff5cc0d2d7dd32cea5cd3fb8c8e10509.gif

Link to comment
Share on other sites

Gorąco zapraszam na wątek Zuzi, jak roboczo nazwałam sunieczkę.

Każda pomoc będzie ratowaniem życia suni. Przecież ona ani na ulicy, na jaką skazał ją jakiś gnojek, ani w schronie, nie ma szans na przeżycie.

Podarujmy jej start w nowe, godne psie życie u boku Człowieka.

 

 

Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, Jo37 napisał:

Słuchajcie - wezmę czarnulkę pod swoją opiekę tylko będę potrzebowała pomocy bo 

już finansowo ledwie zipię. Ale to jedyna szansa dla małej.

Samba, Klara i inne deklaracje powodują, że nie mam rezerw.

Jo37 - Tobie tez ogromnie dziękujękwiat-emotikon-ruchomy-obrazek-0069

TZ był dzisiaj w schronisku i czarnulka tez już jest w oddzielnym pomieszczeniu.

Opłacimy karmę dla wszystkich wyjezdzajacych z Zamoscia w sobotę psiaków.

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.12.2018 o 14:17, Tola napisał:

Dzisiaj TZ miał dowiedzieć się, kiedy  była  sterylizacja suczek w schronisku no i usłyszał, ze małe są już do odbioru!

Pojechał  no i na decyzję nie miła zbyt wiele czasu.

W wyniku parominutowych ustaleń zarezerwował:

  • szczeniaka do Jaaga (drugiego już nie było)
  • biało ruda suczkę do Jaaga
  • dwie kudłatki do szafirki ( pod opiekę Anuli i Bogusik)

Transport umówiłam z Szafirkiem na sobotę. Tym samym transportem zabrałaby się prawdopodobnie "moja" Kremóweczka, jak do soboty nie znajdzie domu.

Od wczoraj trochę  się zmieniło i to na lepsze!

Pisałam wczoraj,  zę mała Karmelka/Kremówka do soboty została w dt naszego kocurka Adasia.

No i dzisiaj p. Olga zadzwoniła, ze mala jest cichutka, przytulasna, ze szkoda takiemu maleństwu znowu zmieniac miejsce no i ze zostawi sunieczkę w BDT do chwili znalezienia jej domciu. :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Wszystko już ustalone -  w sobotę raniutko wyjezdza z Zamościa 6 psiaków:

  • dwie kudłatki do szafirki ( pod opiekę Anuli i Bogusik)
  • biało ruda suczkę do Jaaga (pod opiekę Tola)
  • szczeniak ze schroniska do Jaaga (pod opiekę Tola)
  • czarna sunia ze schroniska do Jaaga (pod opiekę Jo37)
  • szczeniak z ulicy Zuzia do jaaga (pod opiekę elik i b-b)

Po psy przyjeżdża szafirek, bo nie udało się zorganizować łączonego transportu.

Koszt to 870zł  - sporo, ale i km dużo, plus autostrada.

Havanka zrobi bazarek, może uda się coś zebrać...

Przygotowalam dzisiaj szeleczki, obroże i smyczki dla 2 kudłatek, szeleczki i smyczki dla czarnej suni i tej rudej.

 Szczeniakom,  po rozmowie z Jagną, nie   zakładam nic.

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, elik napisał:

 

Św. Franciszek pomógł malutkiej :)

b-b podjęła się wspólnie ze mną zaopiekować biszkoptową szczeniorką znalezioną wczoraj na ulicy,

part000001.thumb.jpeg.7814179a07043d1f8a60c179def8c72e.jpeg

a jagaa przyjmie malutką na PDT za 6,00 zł/dobę, chyba, że Fundacja ZEA da karmę, to wówczas będzie 5,00 zł/dobę. Myślę, że dla malutkiej to będzie tylko 30,00 zł różnicy w opłatach, a może Fundacja za te pieniądze opłaci coś jakiemuś innemu potrzebującemu psiakowi.

Porywamy się z motyką na słońce, bo ja już mam pod swoją opieką 3 psiaki i jeśli nam nie pomożecie, polegniemy!

Potrzebna kasa na PDT - 180,00/186,00 zł/miesiąc + opłaty weterynaryjne, chyba, że Fundacja ZEA pomoże w tym temacie :)

Zuzia jest odrobaczona, będzie miała książeczkę, dostała coś do uszka, bo jest świerzbowiec - to wszystko opłacimy. No i prawdopodobnie szczepienie, ale to już będę w kontakcie z Jaaga i zobaczymy.

Cokolwiek dostanie szczeniaczka ze schronu, to samo opłacimy Zuzi:)

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tola napisał:

Zuzia jest odrobaczona, będzie miała książeczkę, dostała coś do uszka, bo jest świerzbowiec - to wszystko opłacimy. No i prawdopodobnie szczepienie, ale to już będę w kontakcie z Jaaga i zobaczymy.

Cokolwiek dostanie szczeniaczka ze schronu, to samo opłacimy Zuzi:)

Tolu, to koniecznie proszę podajcie jej Advocate lub Stronghold. Nie mogę roznieść  świerzba, a wcierka działa w pełni po 48 godz. Zakraplanie uszu jest niestety mało skuteczne i długotrwałe. Można kupić jedną dużą pipetkę i podzielić strzykawką wg wagi, wystarczy na wszystkie. Ja tak robię u swoich. Będą zabezpieczone na miesiac na wszystko oprócz tasiemca, ale tabletkę i tak dostały.

Bardzo cieszę się, że Kremówka zostaje na miejscu. Dziś większość nocy nie przespałam, bo myślałam o tym stadku ;) Mam nadzieję, że starsze sunie się polubią, ale chyba już i tak są razem w schronisku?

Najbardziej martwiłam się czarną sunią, jednak najważniejsze, że opuści schronisko. 

Jeszcze mam jedzenie podarowane maluchom przez panią z FB, puszki od Was. Dlamałych na początek będzie.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Havanka napisał:

Ja też ogromnie się cieszę, ze tyle psich nieszczęść opuści schron. Zuzia ma juz wątek. Czekam na kolejne, bo na ich podstawie mogę zrobić bazarek transportowy.

Zapraszam z Bogusik na wątek Mai i Sary.Sunie dostały imiona w spadku po moich cudownych tymczasowiczkach.Niech im przyniosą szczęście.

http://www.dogomania.com/forum/topic/348843-sara-i-maja-dwie-pudlowate-sunie-w-schronisku/

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, elik napisał:

Cieszę się, że nasza nocna rozmowa była tak owocna  1212174986_serce3.gif.ff5cc0d2d7dd32cea5cd3fb8c8e10509.gif

Nie mogło być inaczej po telefonie Toli :)

6 godzin temu, Tola napisał:

Zuzia jest odrobaczona, będzie miała książeczkę, dostała coś do uszka, bo jest świerzbowiec - to wszystko opłacimy. No i prawdopodobnie szczepienie, ale to już będę w kontakcie z Jaaga i zobaczymy.

Cokolwiek dostanie szczeniaczka ze schronu, to samo opłacimy Zuzi:)

Bardzo dziękujemy:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, Jaaga napisał:

Tolu, to koniecznie proszę podajcie jej Advocate lub Stronghold. Nie mogę roznieść  świerzba, a wcierka działa w pełni po 48 godz. Zakraplanie uszu jest niestety mało skuteczne i długotrwałe. Można kupić jedną dużą pipetkę i podzielić strzykawką wg wagi, wystarczy na wszystkie. Ja tak robię u swoich. Będą zabezpieczone na miesiac na wszystko oprócz tasiemca, ale tabletkę i tak dostały.

Bardzo cieszę się, że Kremówka zostaje na miejscu. Dziś większość nocy nie przespałam, bo myślałam o tym stadku ;) Mam nadzieję, że starsze sunie się polubią, ale chyba już i tak są razem w schronisku?

Najbardziej martwiłam się czarną sunią, jednak najważniejsze, że opuści schronisko. 

Jeszcze mam jedzenie podarowane maluchom przez panią z FB, puszki od Was. Dlamałych na początek będzie.

Jaaga - ni martw się, w tym zamieszaniu, a jest niemałe, pomyliłam szczeniaki - wet mówił o Karmelce i uszku.

Jutro podjadę do lecznicy  i jeszcze dokładnie zapytam o Zuzię i bezimienną; Advocate na pewno będzie podany, jeszcze jutro TZ będzie rozmawiał z szafirką, czy Sarze i Mai tez podać.

Ja tez się bardzo cieszę z Karmelki - ten DT to bardzo psilolubny o kociolubny domek. P. Olga martwiła się, jak mała dogada się z jej staruszką, ale zobaczcie tylko poniższe zdjęcie, a zrozumiecie wszystko.

Karmelkę bardzo chcała adoptować wetka z lecznicy,a le ma dwoje małych dzieci i rozsądek wygrał z sercem...

Wetka płakała przy rozstaniu, Karmelka dostała  wyprawkę do nowego domciu - kocyk, karmę, puszeczki.

Też martwiłam się o czarną sunię, dzisiaj nie spałam od 3 i rozmyślałam, jak to wszystko ogarniemy.

Na razie wszystko idzie w dobrym kierunku.

Starsze sunie były razem po sterylce i teraz też są zamknięte razem.

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Tola napisał:

Karmelcia w DT z rezydentką -staruszka podobno odżyła.

V__B28E.jpg

Pobeczałam się  :)   Ależ rozczulający widok :)  Zyskały obie suczynki i duża i mała. Wspaniale się ułożyło. Dla małej lepiej być nie mogło, ma mamę.  A starszej przypomniały się młode lata      743617692_serce9bijce.gif.1647280d5431f6312ff6dfffdac4a7f7.gif743617692_serce9bijce.gif.1647280d5431f6312ff6dfffdac4a7f7.gif743617692_serce9bijce.gif.1647280d5431f6312ff6dfffdac4a7f7.gif

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Tola napisał:

Karmelcia w DT z rezydentką -staruszka podobno odżyła.

V__B28E.jpg

Gdybym była włascicielką starszej suni, to małej nie oddałabym już za nic. Kontakt z człowiekiem większości psów nie zastapi relacji z innym psem, a te widać polubiły się. Sunie są tak podobne, jakby to mama z córcią były.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...