Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

Dnia 30.03.2023 o 15:41, Poker napisał:

Całe szczęście, że znalazła się właścicielka. Stare psy, niewidome też potrafią uciec

 

Dokładnie, już tu pisałam o pani, której uciekł ledwo człapiacy chyba stuletni 😉 pies na spacerze, bo tak zagadała się z koleżanką. Andrzej wtedy pracował w schronisku i go przywiózł do nas po pracy, bo nie nadawał się na schronisko. Byliśmy pewni, że ktoś go wyrzucił, a jednak miał dom i pani go odebrała po kilku dniach. Zagadała się, pies zniknał w trawach.  ledwo poruszał się, ale twierdziła, że to była chwila nieuwagi. Ktos go wypatrzył i odwózł do schroniska. Czasem tak się zdarza.

Ostatnio widziałam na FB, że dziewczyny ogłaszały szczeniaczka. Pojawiło się info, ze odebrany przez własciciela. Tego tez nie jestem w stanie pojąć, jak można zgubić ok. 7-8 tyg. szczenię.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.03.2023 o 15:41, rozi napisał:

Ale rozglądała się, odebrała. Kto inny byłby zadowolony, że się pozbył kłopotu.

Jak właściciele naszego Kreta. Przyznam, potrafi byc wkurzajacy, ale moje plakaty biły po oczach w wielu miejscach, a oni pewnie się cieszyli, że pozbyli się problemu.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.03.2023 o 16:32, Jaaga napisał:

Jak właściciele naszego Kreta. Przyznam, potrafi byc wkurzajacy, ale moje plakaty biły po oczach w wielu miejscach, a oni pewnie się cieszyli, że pozbyli się problemu.

Nie gadaj mi na Kreta!

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.03.2023 o 16:46, rozi napisał:

Nie gadaj mi na Kreta!

A co ja Ci zrobię, jak on taki upierdliwy 😂😂😂 Andrzej powiedział, że po nim to już mi się nie zatrzyma, jeśli znowu wypatrzę jakiegoś zwierza. Szczególnie o 5.30 rano, kiedy stawia cały dom jazgotem na nogi, to psioczy, że po co się zatrzymał wtedy 😉 a Kret ma go gdzieś i ucisza się dopiero, kiedy się go wypuści. Po 5 min.  powtorka, tylko w druga stronę. Jednak Roberto jest jeszcze gorszy od Kreta. Ten to cały czas się wścieka. Już mnie uwalił, bo go pogłaskałam, kiedy złościł się. 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.03.2023 o 15:08, Jaaga napisał:

Dostałam 70% zniżki na OLX, dajcie prosze znać, które psy mam wyróznić: Wena, Wiktor,Zew i Dylan? Poprzednio wyrózniałam z pieniędzy Elik Szymka, więc on ma jeszcze wyróznienie.

Poproszę Wiktora, Zewa i Dylana. I podaj łączną kwotę.

Link to comment
Share on other sites

Dla Mary, tej suni z gminnego kojca, będę miała miejsce po 15.04. w hotelu gdzie był Agat, ale potrzeba 500,00 zł/m-c. To cena szansy na poprawę życia tej suni. Bardzo proszę o pomoc dla niej.
Mam wielką prośbę do deklarowiczów Agata, aby przenieśli deklarowane na niego kwoty na tą sunię. Postaram się założyć jej jutro wątek, ale bardzo proszę, kto ma chęć pomóc suni i może to zrobić o deklarowanie tego już na tym wątku. Z góry serdecznie dziękuję.

Jest szansa, że w późniejszym terminie może będzie miejsce także dla jej synka, ale ja już nie dam rady prowadzić kolejnego psa.  Mogę tylko załatwić dla niego miejsce w hotelu.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.03.2023 o 19:42, Tola napisał:

Prośba o pomoc dla psów z okolic Parczewa: 

Patrzcie jak jest za oknem.
A one tam bez żadnego schronienia, żyjące we własnych odchodach z biletem do mordowni, gdzie 60% psow umiera. Pojadą do Barosa😭Do miejsca gdzie umieralność jest ogromna. Tanio, szybko, płatność jednorazowa..

No i z głowy. 

I nie wiem co gorsze czy ten kojec 1.5m×2m czy tamta mordownia.
Jak widzicie zero schronienia, czy deszcz czy mróz.
Oblepione odchodami po uszy.
Jeden wielki smród i głód.
Szlak mnie zaraz trafi, serio..

Właścicielem psów jest starszy człowiek, który większość czasu spędza w domu opieki. 
Podobno wraca do domu na noc. Jak da radę to je karmi jak nie to czekają aż w końcu coś dostaną. Odda je oczywiscie bez problemu, dla niego to balast.

Jest ich 5.

Jak widzicie.
4 młode w jednym, staruszek oddzielnie w drugim.
I co cholera mam zrobić? 
Potrzebuję wsparcia.
Gmina wyproszona by dali trochę czasu.
A ja zwyczajnie błagam. 
One tam nie przeżyją.

Lubelskie/okolice Parczewa

FB_IMG_1680111562384.jpg

FB_IMG_1680111564633.jpg

FB_IMG_1680111567460.jpg

FB_IMG_1680111569934.jpg

FB_IMG_1680111572053.jpg

 

Dnia 29.03.2023 o 20:03, Nadziejka napisał:
  😥       Tolu placzemy razem z Tobą ... o matko ziemio nasza..czy dasz rade zalożyc watek ?

 

Dnia 29.03.2023 o 20:46, Poker napisał:

Super, że Sisi dobrze zniosła sterylkę.  Ma naprawdę kochającą ją rodzinkę.

Nie mogę już patrzeć na te wszystkie psie/kocie  i ludzkie nieszczęścia. Chyba wpadam w stan depresyjny.

Co z tego, że kasa może i by się znalazła, ale gdzie te biedy umieścić?

Czy coś pomoże chociaż na chwilę kasa na jedzenie?

Oby mróz już nie wrócił i sunie nie były zaciążone.

 

Dnia 29.03.2023 o 20:47, elik napisał:

O matko   😭    i co z tymi psami???  Co robić, gdzie je dać? 

 

Dnia 29.03.2023 o 21:06, Ewa Marta napisał:

Czy wśród tej czwórki są sunie? 

Sytuacja psów jest tragiczna,one  rzucają się na jedzenie, są bardzo wygłodniałe, karmione chyba raz na parę dni , pozlepiane z brudu 😢.  Okazało się, że jest 3 suczki i jeden samiec no i ten starszy psiak. Suczki gmina wysterylizowała, jest zrzeczenie się właściciela.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 31.03.2023 o 20:46, Tola napisał:

Sytuacja psów jest tragiczna,one  rzucają się na jedzenie, są bardzo wygłodniałe, karmione chyba raz na parę dni , pozlepiane z brudu 😢.  Okazało się, że jest 3 suczki i jeden samiec no i ten straszy psiak. Suczki gmina wysterylizowała, jest zrzeczenie się właściciela.

Tolu, napisałam Ci właśnie PW. Rozmawiamy właśnie z dziewczyną w sprawie zabrania dwóch suczek i może (jeśli będzie miejsce) chłopaka. Trochę upadłyśmy na głowę, ale jak przeczytałyśmy, że jedzą co 4-5 dni i rzucają się na siebie przy jedzeniu, to wymiękłyśmy. 

Na filmik bardzo czekam...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 31.03.2023 o 20:55, Ewa Marta napisał:

Tolu, napisałam Ci właśnie PW. Rozmawiamy właśnie z dziewczyną w sprawie zabrania dwóch suczek i może (jeśli będzie miejsce) chłopaka. Trochę upadłyśmy na głowę, ale jak przeczytałyśmy, że jedzą co 4-5 dni i rzucają się na siebie przy jedzeniu, to wymiękłyśmy. 

Na filmik bardzo czekam...

Nie mogę zgrać filmiku, niestety 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.03.2023 o 12:43, Gabi79 napisał:

Jestem rozwalona psychicznie. Eluniu zapytasz kikou? Trzeba by zacząć szukać deklaracji, bo Fundacja ma pod opieką dużo zwierzaków.

Gabryniu przepraszam, zanim zauważyłam Twój post, to już się wyjaśniło, że psiak się zagubił, ale odnalazł go właściciel i hotel nie jest potrzebny.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 31.03.2023 o 21:27, elik napisał:

Czy będzie miał kto podać tą karmę rozsądnie w miarę potrzeby, a nie 10 kg na raz?

Elu, karma została zamówiona na adres kobiety, która jako pierwsza pokazała warunki i  poprosiła o pomoc dla tych biedaków.  Błagała o pomoc i karmę; nim będzie można  zorganizować inną pomoc niech chociaż mają co jeść....Nie znam tam nikogo, nie potrafię powiedzieć nic więcej 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...