Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

Dzisiaj jeszcze jedna bieda trafiła do lecznicy - kocurek znaleziony na Starym Mieście w Zamościu.

Maluch ma ok.5 miesięcy, objawy kk, osłabiony.

Dostał antybiotyk, leki wzmacniające i też odwieźliśmy do dt, który jakimś cudem wcześniej udało się znależć.

IMGP5628.JPG

IMGP5620.JPG

IMGP5622.JPG

IMGP5623.JPG

IMGP5624.JPG

IMGP5626.JPG

Link to comment
Share on other sites

Na koncie Zea są nowe wpłaty, wszystkim ogromnie dziękuję bo102-120d.jpg

50 zł - DS Kimbo (10.02.)

50 zł - MikAga (13.02.)

500 zł  - elik - podział środków po adopcji zamojskiego Michua, dla suni z chorą lapką (13.02.).

Wpłaty DS Kombo i MikAga trzymam dla suni z zamojskiego schroniska, może wreszcie i jej uda się wyjechać.

Link to comment
Share on other sites

Dziękujemy Wam za aktywowanie darowizn z FaniMani.pl
Darowizny od zakupów online za kolejny kwartał w kwocie 364 zł trafiły już na nasze konto.

To dla nas wiele znaczy, więc prosimy o dalsze wsparcie przy okazji codziennych zakupów online.
Razem z FaniMani.pl możecie pomagać nam przy okazji i w bezpłatny sposób ❤️
https://fanimani.pl/aplikacje/
Link do naszego profilu: 👉 https://fanimani.pl/fundacjazea/

dziekujemy-kolo-ratunkowe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.02.2023 o 21:57, Tola napisał:

500 zł  - elik bazarek dla suni z chorą lapką (13.02.).

Martusiu to jest wpłata z podziału środków finansowych pozostałych po adopcji Micha i bardzo proszę potwierdź to na jego wątku < L I N K >

Z bazarku będzie ponad 500 zł, ale jeszcze czekam na 2 wpłaty. Jedna prawdopodobnie wpłynie jutro i nie będę już czekać na ta drugą, unieważnię licytację. To nie pierwszy raz ta osoba licytuje, a po zakończeniu bazarku nie wpłaca należności za wylicytowany fant.

Link to comment
Share on other sites

Znajoma wolontariuszka z przytuliska w Kozienicach poprosiła mnie  o pokazanie  ok. rocznych braci, Pixi i Dixi,  może ktoś ma jakieś wolne miejsce i zechce im pomöc. Są zaszczepieni, po kastracji i siedzą w zimnych budach.  Problemem jest nauka chodzenia na smyczy, chociaż Dixi już podobno robi postępy. -  w przytulisku nie ma na to czasu. Jasny piesek jest bardziej problematyczny, wycofany;  ciemny łagodny.  Chłopaki po ok.po ok. 8 -  10 kg. Myśmy zabrali z przytuliska 2 psy, jeden był u nas w kojcu, drugi u szafirki,  wszystko odbyło się bez zastrzeżeń. https://fb.watch/iHJMR98Wyz/

FB_IMG_1676409153689.jpg

FB_IMG_1676409148302.jpg

FB_IMG_1676409165332.jpg

FB_IMG_1676410551270.jpg

FB_IMG_1676410555356.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.02.2023 o 22:20, elik napisał:

Martusiu to jest wpłata z podziału środków finansowych pozostałych po adopcji Micha i bardzo proszę potwierdź to na jego wątku < L I N K >

Z bazarku będzie ponad 500 zł, ale jeszcze czekam na 2 wpłaty. Jedna prawdopodobnie wpłynie jutro i nie będę już czekać na ta drugą, unieważnię licytację. To nie pierwszy raz ta osoba licytuje, a po zakończeniu bazarku nie wpłaca należności za wylicytowany fant.

Elu,wybacz, już poprawiam, jestem cały czas myślami gdzie indziej😓 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.02.2023 o 22:39, Tola napisał:

Elu,wybacz, już poprawiam, jestem cały czas myślami gdzie indziej😓 

Nie szkodzi Martusiu. Rozumiem, moje myśli też cały czas są gdzie indziej   😪     

A z bazarku zaraz wpłacę, bo sprawdziłam w banku i  wpłata, na którą czekałam dzisiaj wpłynęła.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.02.2023 o 22:29, Tola napisał:

Znajoma wolontariuszka z przytuliska w Kozienicach poprosiła o pokazanie  ok. rocznych braci, Pixi i Dixi,  może ktoś ma jakieś wolne miejsce i zechce im pomöc.

Śliczne psiaczki. Czy wolontariuszki będą szukały finansów dla tych psiaczków?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.02.2023 o 23:17, Poker napisał:

Ten ciemny jest w moim typie i wybitnie w typie anecik, taki mimronkowy.

Jak oni biedni wchodzą do budy w kloszach?

Może robić im ogłoszenia ?

Z tego co wiem to ogłoszenia są na woj.  mazowieckie no i  w internecie, tam wolontariat bardzo aktywny, wyłuskują te psy w najgorszym stanie psychicznym i fizycznym i szukają pomocy. Ostatnio pokazały malutkiego psiego staruszka przywiezionego z jakiejś wsi, który cały trząsł się w tej budzie. Dzięki pomocy prywatnej osoby znalazła się dla niego pomoc w klinice warszawskiej, po badaniach od razu poszedł na stół, jednak po otworzeniu okazało się, że przerzuty są w całej jamie brzusznej, staruszka już nie wybudzano. 😓 

W przypadku tych psiaków  to chyba ten brak umiejętności chodzenia na smyczy bardzo szkodzi. One    najpierw szukały wspólnego domu  dla braci, teraz bardziej porusza o pomoc dla ciemnego, bo na większe szanse, ale myślę,  że  nie można zostawiać tego białego, bo tam przepadnie, a to młody psiak.            Tutaj ten staruszek już w klinice. 

received_536817981748110.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.02.2023 o 22:49, elik napisał:

Śliczne psiaczki. Czy wolontariuszki będą szukały finansów dla tych psiaczków?

Myślę, że nie...One pomocy szukają dla tych w przytulisku, jak nie dają rady to proszą gdzieś dalej o pomoc...

Dnia 14.02.2023 o 23:19, elik napisał:

Przelałam na konto Fundacji 610,00 zł z tego bazarku < L I N K>

Jak pieniądze pojawią się na koncie, bardzo proszę Martusiu o potwierdzenie na wątku.

Bardzo dziękuję, potwierdzę w czwartek🌹

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.02.2023 o 07:59, Tola napisał:

W przypadku tych psiaków  to chyba ten brak umiejętności chodzenia na smyczy bardzo szkodzi. One    najpierw szukały wspólnego domu  dla braci, teraz bardziej porusza o pomoc dla ciemnego, bo na większe szanse, ale myślę,  że  nie można zostawiać tego białego, bo tam przepadnie, a to młody psiak.            

Mnie się np podoba bardziej jasny, więc ich uroda jest kwestią gustu. Szkoda, że trudne, bo inaczej już pewnie oba miałyby domu. Czyli Tolu nie ma sensu bezpośrednio z przytuliska ogłaszać, jak proponowałam?

Napisałaś, że ciemny jest łagodny, czyli tamten nie? Na filmiku są obaj bezstresowi.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.02.2023 o 08:28, Tola napisał:

Mam wiadomość, że ta mała suczka, na którą czekam, dzisiaj miała zabieg sterylizacji!!! Doczekała się ona i ja!

A co jest Martusiu z tą sunią, którą ja się zainteresowałam, tą ze złamaną łapką?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.02.2023 o 08:39, Jaaga napisał:

Mnie się np podoba bardziej jasny, więc ich uroda jest kwestią gustu. Szkoda, że trudne, bo inaczej już pewnie oba miałyby domu. Czyli Tolu nie ma sensu bezpośrednio z przytuliska ogłaszać, jak proponowałam?

Napisałaś, że ciemny jest łagodny, czyli tamten nie? Na filmiku są obaj bezstresowi.

Ogłaszać zawsze warto, tylko   musiałabym zapytać, co z nr do kontaktu. Tylko czy ktoś zechce psa, który boi się smyczy? Dziewczyny dlatego proszą o pomoc, bo w tamtych warunkach nic więcej nie zrobią. Z tego co wiem, to teraz szukają oddzielnych domów dla braci, bo są już zazdrośni o siebie, ale zabrać trzeba byłoby oba, bo jak zostawić jednego bez perspektyw na zmianę😓 Oni z jakiś koszmarnych warunków. Tak piszą o Dixi: 

"Trening czas zacząć 🦴🐕
 Dixi dziś wyszedł z kojca w szelkach na smyczy. Nie taki diabeł straszny jak go malują 😂🤗🐕
Potrzebuje czasu, ale już wie że nic złego mu się nie dzieje i cały wraca do siebie. Mega uroczy😍. Delikatny, zero agesji, daje się brać na ręce, przytulać. " Pixi jest chyba trochę bardziej strachliwy. Oni nie boją się ludzi, raczej robienia czegoś przy nich...Podobno jak dziewczyny są bardziej uparte w tym zakładaniu smyczy to Pixi próbuje capnąć. zębami. Tutaj jeszcze takie zdjęcia

FB_IMG_1676451947031.jpg

FB_IMG_1676451950413.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.02.2023 o 10:10, elik napisał:

A co jest Martusiu z tą sunią, którą ja się zainteresowałam, tą ze złamaną łapką?

Elu, sunia czeka na tą, która miała dzisiaj sterylkę , teraz to powinno być już z górki... Wybieram się do schroniska pod koniec tyg.moze uda mi się ustalić więcej. W następnym tyg.trzeba będzie już powoli planować transport, szczególnie tej z łapką...

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.02.2023 o 10:23, Tola napisał:

Elu, sunia czeka na tą, która miała dzisiaj sterylkę , teraz to powinno być już z górki... Wybieram się do schroniska pod koniec tyg.moze uda mi się ustalić więcej. W następnym tyg.trzeba będzie już powoli planować transport, szczególnie tej z łapką...

Koniecznie Martusiu. Ona już tak długo cierpi. Oczy zachodzą mi łzami, gdy o niej myślę. Jeszcze bardziej pogarsza moje samopoczucie brak wiadomości o tej suni z guzem.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.02.2023 o 10:27, elik napisał:

Koniecznie Martusiu. Ona już tak długo cierpi. Oczy zachodzą mi łzami, gdy o niej myślę. Jeszcze bardziej pogarsza moje samopoczucie brak wiadomości o tej suni z guzem.

Ona mogłaby jechać już jutro, jest zaszczepiona, ale gdzie znaleźć  transport do Wrocławia dla jednej suczki😓

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...