Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

Dnia 12.11.2022 o 17:14, Bogusik napisał:

Jestem Martuniu i na pewno wzięły byśmy i pieska i sunię pod opiekę ale do Hani . Nie wiem czy ma miejsce no i ten transport na cito skoro mogą być w tej szopie  tylko do poniedziałku.To raczej nierealne....

 

Dnia 12.11.2022 o 17:15, Poker napisał:

Jak patrzę na białego, to ryczeć mi się chce tak mi przypomina moje ukochane piesie sprzed 100 lat, Kikunię i Kubusia.

Jeżeli Bąbelek pojedzie do domciu, to wezmę go pod opiekę finansową tylko jak zwykle problem z miejscem.

Na ogłoszenie Beżu brak odzewu:(

17 listopada Asa7 ma wieźć 2 psy z Zamościa do pod Katowice, to może i te 2 biedy by się zabrały.

 

Dnia 12.11.2022 o 17:24, malagos napisał:

Że też zanikły te bezpłatne domy tymczasowe...jeszcze 15 lat temu to była normalka 😞

 

Dnia 12.11.2022 o 17:24, Poker napisał:

A Murka już  przyjmuje?

 

Dnia 12.11.2022 o 17:25, Poker napisał:

No właśnie.

Ja w ogóle przestałam być BDT. Żałuję, ale 3 psy to optymalna dla nas ilość.

 

Dnia 12.11.2022 o 19:50, Bogusik napisał:

Rozmawiałam z Hanią, muszą to na spokojnie przemyśleć i da mi znać jutro.Raczej to byłby cud gdyby decyzja była pozytywna ponieważ jeszcze jest u nich Kalmarek z Kefirkiem i nie wiadomo kiedy znajdą dom.No ale jak to mówią:..Nadzieja umiera ostatnia...

 

Dnia 12.11.2022 o 19:56, elik napisał:

Jeśli Szafirka nie przyjmie, to jeśli chcesz Boguniu, mogę zapytać p. Kasi z Bieszczad czy ich przyjmie.

Bardzo żałuję, ale  mam obecnie 4 psiaczki w hotelach i jednegoi na BDT więc nie jestem w stanie podjąć się opieki nad kolejnymi psiaczkami.

 

Dnia 12.11.2022 o 20:51, Bogusik napisał:

Eluniu bardzo dziękuję za oferowaną pomoc😘 Właśnie otrzymałam od Martuni wiadomość,że p.Agnieszka zabiera oba psy do Warszawy

Bardzo dziękuję wszystkim za chęć pomocy. Oba psy jadą pod opiekę  Agnieszki z FB🙂 Szukamy transportu do Warszawy.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.11.2022 o 20:51, Bogusik napisał:

Eluniu bardzo dziękuję za oferowaną pomoc😘 Właśnie otrzymałam od Martuni wiadomość,że p.Agnieszka zabiera oba psy do Warszawy.

 

Dnia 12.11.2022 o 21:08, Tola napisał:

Bardzo dziękuję wszystkim za chęć pomocy. Oba psy jadą pod opiekę  Agnieszki z FB🙂 Szukamy transportu do Warszawy.

Super szybko i b. dobrze dla psiaczków  🙂

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.11.2022 o 15:57, Poker napisał:

O ludzie!!! Jak uciekły? Przebywały razem? Koszmar. Wszystko było dograne, a tu bach 😞

Mam nadzieję, że własciciele je odnajdą. Pewnie je zachipowali i zgłosili numery chipów na Safe animal, mają opisy psów na świadectwach przeciw OBOWIAZKOWEMU szczepieniu przeciwko wściekliźnie, swoje zdjecia, żeby porobić im ogłoszenia. Taka afera, nachodzenie w domu osoby, która je zaopiekowała tymczasowo i szukała im schronienia i wszystko na nic, bo znowu uciekły.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.11.2022 o 14:08, Jaaga napisał:

Nie wszyscy już pewnie pamiętają, ale od 3-mies. jest u nas na BDT zamojska Arabika. Zrobiłam jej nowe ogłoszenie, może ktoś będzie tak dobry i je wyrózni?

Kicia dzieciństwo przeczekuje u nas, zamiast dorastać we własnym domu. Byłabym też wdzięczna za ogłoszenie, jakby ktoś jeszcze dał radę zrobić. Moje ogłoszenie jest na Katowice. Tola też ma i zmieni na Cieszyn.. Przydałoby się np. na Bielsko, gdzie mamy mozliwość zrobić wizytę. W sumie mamy aż 3 dodatkowe kotki, więc fajnie, jakby choć jedna znalazła dom.

https://www.olx.pl/d/oferta/rewelacyjna-mila-6-mies-kotka-szczepienia-testy-adopcja-CID103-IDRLIvf.html?bs=olx_pro_listing

DSC04093 (1).JPG

Arabika miała dzisiaj sterylkę, można więc zaznaczyć w ogłoszeniach, ze już po zabiegu. Wszystko dobrze z koteczką.

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj rozmawiałam z p. Anią od Sisi;  byli z małą w klinice, bo niepokoi ich chudość suni - ma ogromny apetyt, a nic nie przybyła od chwili adopcji,  a na miejscu u weta  okazało się,  że nawet schudła 30 dag, co przy hej wadze tuż ponad 5 kg może faktycznie  niepokoić. Suni zrobiono badania krwi - morfologia i biochemia w normie, natomiast T4 jest minimalnie podwyższone.  Państwo dostali namiary na psiego dietetyka, leków na razie nie zlecono, badania do powtórzenia za 2 tyg. Sisi sprawuje się nienagannie 🥰

IMG-20221021-WA0003.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.11.2022 o 20:05, Tola napisał:

Dzisiaj rozmawiałam z p. Anią od Sisi;  byli z małą w klinice, bo niepokoi ich chudość suni - ma ogromny apetyt, a nic nie przybyła od chwili adopcji,  a na miejscu u weta  okazało się,  że nawet schudła 30 dag, co przy hej wadze tuż ponad 5 kg może faktycznie  niepokoić. Suni zrobiono badania krwi - morfologia i biochemia w normie, natomiast T4 jest minimalnie podwyższone.  Państwo dostali namiary na psiego dietetyka, leków na razie nie zlecono, badania do powtórzenia za 2 tyg. Sisi sprawuje się nienagannie 🥰

IMG-20221021-WA0003.jpg

A co ona je? Bo może suche przez nią przelatuje, czasem tak bywa, może trzeba przejść na gotowane.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.11.2022 o 19:32, mari23 napisał:

Nie zanikły, tylko się "zapsiły" po dachy.... jak ja 😞

I za też. W Katowicach tymczasowałam po 1, góra 2 psie i adoptowałam na siebie kilka. Po przeprowadzce na wieś, dobrałam. Mieliśmy miejsce i możliwości, ale już niekoniecznie środki, bo raczej większosć ludzi  nie miałby tylu wolnych funduszy. Stąd decyzja o odpłatnej formie opieki. Skoro odpłatnie, to legalnie, co wiąże się niestety z kosztami.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.11.2022 o 17:23, mdk8 napisał:

Tola jest konkurs . Weźmiecie udział ? 

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/konkurs

Tak, właśnie założyłam Skarbonkę, czekam na akceptację.

Jestem spóżniona ponad 10 dni, zaczynamy od 0, ale wciąż brak mi czasu.

Jak będzie link to tutaj wstawię i poproszę o pomoc - tym razem w  konkursie będzie się liczyć nie kwota, tylko ilość Darczyńców, można wpłacić  1 zł i ta wpłata będzie bardzo ważna!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na portalu Ratujemy Zwierzaki pojawiła się nowa opcja pomocy zwierzakom - organizacje mogą wystawiać psy i koty do adopcji wirtualnej i w ten sposób zbierać fundusze.

Jeśli sprawdzi się ten sposób pomagania to wystawie kolejne psy.

Tutaj Wena

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/en/organizacje/zea/wirtualna-adopcja/dodaj?slider_animal_hashid=W2TJx

 

Fado na wirtualnej adopcji

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/en/organizacje/zea/wirtualna-adopcja/dodaj?slider_animal_hashid=Y9TQr

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...