Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

Dnia 21.09.2022 o 11:52, Gabi79 napisał:

Dzisiaj w parku spotkałam panią z pieskiem, który w Sosnowieckim schronisku był 2 lata . I to był długi staż że względu na fakt, iż był odebrany interwencyjnie i ciagnęly się sprawy z byłymi właścicielami. A tu.... brak słów. Trzeba działać. Jeśli my nie pomożemy nikt tego nie zrobi 

Cóż, są schroniska i schrony. Ninek w schronisku w Pawłowie, przesiedział 6 lat, bo niestety, nie jest psem zwracającym uwagę, a zwykłym,średnim, ciemnym kundelkiem. Ponieważ psy go gryzły, mieszkał w boksie z suczkami. Jest w dobrej kondycji, żadnych pcheł, pasożytów jelitowych, biegunek; zęby i sierść super. Uszy zdrowe. Oczywiście, wykastrowany. To wszystko dlatego, że schronisko przez 10 lat, prowadziła Pani Dyrektor Milena Niesiobędzka, która naprawdę kochała psy i dbała o ich dobrostan. Każdego psa znała i mogła o nim wiele powiedzieć. Niestety, w tym roku zmieniono dyrektora......😢

Wszystko zależy od tego, jaki człowiek kieruje  schroniskiem. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.09.2022 o 11:50, elik napisał:

Kto zadeklarowałby stałe lub jednorazowe wsparcie dla tego psiaka?

IMG-20220920-WA0026.thumb.jpg.3604a4b333c6d8d97bfcafa070d45017.jpg.9a15e3e9854dff62a1b167a58f2f03b7.jpg

Podliczę się jeszcze bo wkrótce Jo37 i ja bierzemy do spółki czarną suczkę na utrzymanie, ale na pewno będzie ode mnie deklaracja. Żeby jakiś konkret to na pewno 50,00 zł stałej przynajmniej do połowy przyszłego roku.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.09.2022 o 17:22, Grażka123 napisał:

Podliczę się jeszcze bo wkrótce Jo37 i ja bierzemy do spółki czarną suczkę na utrzymanie, ale na pewno będzie ode mnie deklaracja. Żeby jakiś konkret to na pewno 50,00 zł stałej przynajmniej do połowy przyszłego roku.

Bardzo serdecznie dziękuję     2096251626_kwiatki6.gif.27c5f41b0227c2ebadec315f87b53a18.gif

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.09.2022 o 18:09, Nadziejka napisał:
Dziewczyny od Nadziejkowa 20 zl deklaracja przez 3 miesiace i bazareczki sercem calem dla tego rudzika zabiedzonego ...z wszelka modlitwą
Oczywiscie wiecej pieniazkow moze bedzie ale narazie deklaruje 20

Ciociu Nadziejeczko bardzo serdecznie dziękuję    1862244448_kwiatki6.gif.7b12be52da34fe3123bf379f2ccc5854.gif

Jak zwykle w najbardziej niewłaściwym momencie lajki znikają  😞

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy to ja załatwiłam miejsce u katakka, ale chyba tak, bo pierwsza napisałam do katakka, potem jak odpisała, że ma miejsce to już kontaktowała się z nią telefonicznie Onaa. Mnie też kiedyś katakka podawała swój nr (preferuje tel bo na forum bywa rzadko), ale nie zapisałam... Tam głównie są staruszki. Poproś Onaa o numer (może Aska7 też ma, bo wiozła Shilunię?) i zadzwoń.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.09.2022 o 19:31, Jaaga napisał:

Elu, musialabys zaglądnąć na jej wątek, ale wiem ze Limonka80 ma telefon do tego hoteliku. Zapytaj ją, tylko teraz moze jeszcze byc w przychodni z Dżekusiem.

 

Dnia 21.09.2022 o 19:42, Tyśka) napisał:

Nie wiem czy to ja załatwiłam miejsce u katakka, ale chyba tak, bo pierwsza napisałam do katakka, potem jak odpisała, że ma miejsce to już kontaktowała się z nią telefonicznie Onaa. Mnie też kiedyś katakka podawała swój nr (preferuje tel bo na forum bywa rzadko), ale nie zapisałam... Tam głównie są staruszki. Poproś Onaa o numer (może Aska7 też ma, bo wiozła Shilunię?) i zadzwoń.

 

Dnia 21.09.2022 o 19:57, Jo37 napisał:

Ja mam telefon do Kasi. Komu podać?

 

Dnia 21.09.2022 o 20:01, Gabi79 napisał:

elik

Dziękuję serdecznie, już mam, JKo37 podała mi na PW.   Zadzwonię, ale wcześniej muszę dowiedzieć się coś więcej o tym biedaczku, bo katakka zapewne będzie pytać o niego jaki jest, co mu jest...  Prosiłam już Martusię o garść wiadomości o nim. No i muszę mieć pewność, że będzie go za co utrzymać.

Link to comment
Share on other sites

Pisałam już to kiedyś przy okazji wrzucenia zdjęć tego chudzielca - to pies, który cały czas biega, od ściany do siatki, dookoła, cały czas biega i dyszy...To drugi pies w schronisku, u którego widzę takie zachowanie; jakiś czas temu była taka onka, też bardzo chuda i też tak biegała.  Nie wiem z czego wynika takie zachowanie, czy to stres?  nadpobudliwość, choroba, czy wszystko razem?  

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.09.2022 o 23:02, Tola napisał:

Pisałam już to kiedyś przy okazji wrzucenia zdjęć tego chudzielca - to pies, który cały czas biega, od ściany do siatki, dookoła, cały czas biega i dyszy...To drugi pies w schronisku, u którego widzę takie zachowanie; jakiś czas temu była taka onka, też bardzo chuda i też tak biegała.  Nie wiem z czego wynika takie zachowanie, czy to stres? ból?  nadpobudliwość?  

No właśnie co mu dolega?  Czy spotkaliście się już z takim zachowaniem?

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Gabi za zaproszenie na wątek w sprawie młodego chudziaka. Bardzo bardzo chcę pomóc, ale mam już bardzo dużo deklaracji na dogo (aż boję się podliczyć) i 4 psy nieadopcyjne z niepełnymi deklaracjami. Mam nadzieję, że skoro to młody śliczny pies, to może po ogarnięciu i odkarmieniu znajdzie dom. W tej sytuacji dam na początku października jednorazową, którą ewentualnie można podzielić na kilka mniejszych miesięcznych deklaracji przez jakiś czas - jak wygodniej. Wpłacę dla niego 200 zł. W tej chwili nie mogę obiecać więcej. Mam nadzieję, że uda się pomóc biedakowi. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.09.2022 o 23:19, agat21 napisał:

Dziękuję Gabi za zaproszenie na wątek w sprawie młodego chudziaka. Bardzo bardzo chcę pomóc, ale mam już bardzo dużo deklaracji na dogo (aż boję się podliczyć) i 4 psy nieadopcyjne z niepełnymi deklaracjami. Mam nadzieję, że skoro to młody śliczny pies, to może po ogarnięciu i odkarmieniu znajdzie dom. W tej sytuacji dam na początku października jednorazową, którą ewentualnie można podzielić na kilka mniejszych miesięcznych deklaracji przez jakiś czas - jak wygodniej. Wpłacę dla niego 200 zł. W tej chwili nie mogę obiecać więcej. Mam nadzieję, że uda się pomóc biedakowi. 

Bardzo dziękujemy Agatko za tak wielki odzew na naszą prośbę      1722300897_dzikuj21.jpg.bd70149fcd512c8a5daab8bf71412740.jpg
Na razie zbieram informacje na ile może chłopak liczyć. Bardzo chcemy z Gabrysią pomóc mu, ale będzie to możliwe tylko wtedy, gdy zbierze się odpowiednia ilość deklaracji.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.09.2022 o 23:25, elik napisał:


Na razie zbieram informacje na ile może chłopak liczyć. Bardzo chcemy z Gabrysią pomóc mu, ale będzie to możliwe tylko wtedy, gdy zbierze się odpowiednia ilość deklaracji.

Może skontaktujcie się ile kosztowałby jego pobyt? I czy w ogóle gdzieś jest miejsce. Dorota mi nie odpisała dotąd.

Może macie znajome organizacje, żeby powysyłać jego zdjecie z prośbą o pomoc? Niestety, chłopak jakoś nie przypomina żadnej rasy, ale jest w takim stanie, ze Może ktoś się ulituje.

Tola oprócz wieku, to w kwestii zdrowia nic się nie dowie. Przeciez nikt tam psa nie zbada. Poczatkowo byl bardzo aktywny i nie tak chudy, czyli jego stan pogarsza się. Skoro już nie potrafi biegać, to jest do tego stopnia wyniszczony i osłabiony. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.09.2022 o 23:25, elik napisał:


Na razie zbieram informacje na ile może chłopak liczyć. Bardzo chcemy z Gabrysią pomóc mu, ale będzie to możliwe tylko wtedy, gdy zbierze się odpowiednia ilość deklaracji.

Niewiele mogę, same wiecie.... ale chociaż przeniosę deklarację Timusia [*]

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, że zapytam, ale czy nie będzie łatwiej zbierać dla niego deklaracje pomocy jeśli będzie miał osobny wątek? Tutaj nawet, żeby znaleźć informację ile psiak ma ewentualnych deklaracji trzeba wiedzieć gdzie szukać, a na wątku byłoby na pierwszej stronie i każdy od razu by widział.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.09.2022 o 10:16, agat21 napisał:

Przepraszam, że zapytam, ale czy nie będzie łatwiej zbierać dla niego deklaracje pomocy jeśli będzie miał osobny wątek? Tutaj nawet, żeby znaleźć informację ile psiak ma ewentualnych deklaracji trzeba wiedzieć gdzie szukać, a na wątku byłoby na pierwszej stronie i każdy od razu by widział.

Zbiórka deklaracji idzie mozolnie i Ela pewnie boi się załozyć wątku, że się nie uda.  Moze wziać psa pod opiekę, jesli będzie w miarę zabezpieczony finansowo. Pies ma dni policzone ze względu na swój stan.  Jesli nic nie ruszy, to Ją rozumiem. Pies nie ma też nawet miejsca.

Rozmawiałam z Dorotą, byłą opiekunką ukraińskiego Maxima i będzie chudziaka wysyłać do paru znajomych organizacji, ale ponoć wszedzie adopcje stoją, organizacje zapsione i zadłużone. Szanse więc marne. podobno ludzie teraz masowo oddają psy do schronisk. Prosiła o zdjecia, bo na tym jednym trudno go samego jej wykadrować. Niestety, nie mamy aktualnych innych zdjęć.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.09.2022 o 10:16, agat21 napisał:

Przepraszam, że zapytam, ale czy nie będzie łatwiej zbierać dla niego deklaracje pomocy jeśli będzie miał osobny wątek? Tutaj nawet, żeby znaleźć informację ile psiak ma ewentualnych deklaracji trzeba wiedzieć gdzie szukać, a na wątku byłoby na pierwszej stronie i każdy od razu by widział.

 

Dnia 22.09.2022 o 10:30, Jaaga napisał:

Zbiórka deklaracji idzie mozolnie i Ela pewnie boi się załozyć wątku, że się nie uda.  Moze wziać psa pod opiekę, jesli będzie w miarę zabezpieczony finansowo. Pies ma dni policzone ze względu na swój stan.  Jesli nic nie ruszy, to Ją rozumiem. Pies nie ma też nawet miejsca.

Rozmawiałam z Dorotą, byłą opiekunką ukraińskiego Maxima i będzie chudziaka wysyłać do paru znajomych organizacji, ale ponoć wszedzie adopcje stoją, organizacje zapsione i zadłużone. Szanse więc marne. podobno ludzie teraz masowo oddają psy do schronisk. Prosiła o zdjecia, bo na tym jednym trudno go samego jej wykadrować. Niestety, nie mamy aktualnych innych zdjęć.

Agatko, Jaaga w zasadzie odpowiedziała za mnie. Faktycznie nie chcę zakładać wątku, bo może się okazać, że pomoc dla tego psiaka nie będzie możliwa z powodu zbyt małej kwoty wsparcia.

Ja nie znam żadnej organizacji, która przyjęłaby pod opiekę tego pisaka.

Zadzwonię do katakka i zapytam o miejsce.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.09.2022 o 11:00, elik napisał:

 

Agatko, Jaaga w zasadzie odpowiedziała za mnie. Faktycznie nie chcę zakładać wątku, bo może się okazać, że pomoc dla tego psiaka nie będzie możliwa z powodu zbyt małej kwoty wsparcia.

Ja nie znam żadnej organizacji, która przyjęłaby pod opiekę tego pisaka.

Zadzwonię do katakka i zapytam o miejsce.

Elu, rozumiem, ale bez wątku jest trudno uzbierać odpowiednią pomoc i koło się zamyka. Jeśli się nie uda mu pomóc, to trudno, ale wątek i tak może być - przecież założenie wątku nie zmusza nikogo do działań niemożliwych.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...