Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

Wczoraj wieczorem jeszcze rozmawialam z Tolą odnośnie tych dwóch malych chudzinek. Niestety w zagrodzie jest dużo psów i Tola nie ma ich lepszych zdjęć. Szafirka jest na urlopie, wiec Tolą nie ma jak zapytać o miejsce.

One do wiosny nie dotrwają. Nie wiem, czy to w ogóle realne i czy Aska7 wzięłaby dodatkowego psa, ale gdyby znalazł się opiekun, to jeszcze ostatecznie taki maluch moglby do nas przyjechać. To ten czarno-bury maluch przyklejony na siatce i brazowo-rudy patyczak z białym pierścieniem na pysiu.

20220921_085103.jpg

20220921_085122.jpg

20220921_085018.jpg

20220921_085149.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.09.2022 o 22:45, Jaaga napisał:

To jest pies, którego juz kilka razy pokazywała tutaj Tola w ciągu ostatnich miesięcy. Teraz wygląda juz jak żywy szkielet.  Wczesniej biegał niestrudzenie wzdłuż siatki, dzis juz nie byl w stanie. Pewnie ma lamblie, bo stopniowo chudł i "wysychał" i może cos jeszcze. To duży, raczej młody pies. Dzis wlasnie o nim znowu mowilysmy z Tolą.  Moim zdaniem, jeśli schronisko nie leczy go czy nie oddziela, to powinni humanitarnie uśpić.  Niestety, ale on bardzo cierpi umierając na raty, a będzie jeszcze bardziej, kiedy osłabnie na tyle, ze go psy zagryzą. Straszny los go czeka 😥

 

Dnia 20.09.2022 o 22:08, elik napisał:

A temu biedakowi co, że jest taki przełamany w kabłąk?

IMG-20220920-WA0026.thumb.jpg.3604a4b333c6d8d97bfcafa070d45017.jpg.929529230b0cbc5300ad8a245bef7712.jpg

Może dałoby się coś zrobić dla niego. Trudno tak przejść obojętnie. Czy ktoś ma jakiś pomysł?

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.09.2022 o 10:08, Grażka123 napisał:

 

Może dałoby się coś zrobić dla niego. Trudno tak przejść obojętnie. Czy ktoś ma jakiś pomysł?

 

Przydałoby się znaleźć dla niego miejsce w hotelu, ale nikt mi nie przychodzi do głowy.

Jeśli on tam zostanie już na zawsze będę miała jego obraz w pamięci....

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.09.2022 o 10:08, Grażka123 napisał:

 

Może dałoby się coś zrobić dla niego. Trudno tak przejść obojętnie. Czy ktoś ma jakiś pomysł?

 

On już tu byl tyle pokazywany, wiec pewnie nie ma miejsca lub nikomu nie wpadł w oko. Gdyby ktoś go chcial uratować, to myślę, że Tola zgodziłaby się zrobić zbiórkę na diagnostykę i leczenie. Na psa w takim stanie ludzie wplacaliby. U nas zawsze ze zbiorek udało się nazbierać w przypadku psów, gdzie na zdjęciach widać, że są w prawdziwej potrzebie. Potrzebne tylko dobrej jakości zdjecia.

Ze swojej strony oferuje reklamowanie zbiórki na FB.

Może ktoś tez poszukać dla niego pomocy w organizacjach, które dysponują swoimi miejscami. Tylko trzeba pisać, pokazywać i prosić. 

Mysle, ze dla niego nawet maly kojec z ciepla budą, karmą i leczeniem byłyby wybawieniem.

Wielu psów  żal bardzo, bo widac, że są w złym stanie.

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.09.2022 o 10:59, Jaaga napisał:

On już tu byl tyle pokazywany, wiec pewnie nie ma miejsca lub nikomu nie wpadł w oko. Gdyby ktoś go chcial uratować, to myślę, że Tola zgodziłaby się zrobić zbiórkę na diagnostykę i leczenie. Na psa w takim stanie ludzie wplacaliby. U nas zawsze ze zbiorek udało się nazbierać w przypadku psów, gdzie na zdjęciach widać, że są w prawdziwej potrzebie. Potrzebne tylko dobrej jakości zdjecia.

Ze swojej strony oferuje reklamowanie zbiórki na FB.

Może ktoś tez poszukać dla niego pomocy w organizacjach, które dysponują swoimi miejscami. Tylko trzeba pisać, pokazywać i prosić. 

Mysle, ze dla niego nawet maly kojec z ciepla budą, karmą i leczeniem byłyby wybawieniem.

  

Dnia 20.09.2022 o 22:45, Jaaga napisał:

To jest pies, którego juz kilka razy pokazywała tutaj Tola w ciągu ostatnich miesięcy. Teraz wygląda juz jak żywy szkielet.  Wczesniej biegał niestrudzenie wzdłuż siatki, dzis juz nie byl w stanie. Pewnie ma lamblie, bo stopniowo chudł i "wysychał" i może cos jeszcze. To duży, raczej młody pies. Dzis wlasnie o nim znowu mowilysmy z Tolą.  Moim zdaniem, jeśli schronisko nie leczy go czy nie oddziela, to powinni humanitarnie uśpić.  Niestety, ale on bardzo cierpi umierając na raty, a będzie jeszcze bardziej, kiedy osłabnie na tyle, ze go psy zagryzą. Straszny los go czeka 😥

    Jaga czy piszesz o psiaku, którego zakreśliłam na wspólnym zdjęciu?

Link to comment
Share on other sites

  a mnie trafia na ten schron w Zamościu... k czy wolontariusze na prawdę nic nie mogą tam zdziałać nawet prosić o przeniesienie psów w złym stanie do osobnych boksów czy o odrobaczenie wrrrr..... 

wiem że z betonem się ciężko rozmawia ale noż kurde tyle lat i nic? :((( jak mamy reklamować te psy żeby ktoś ich prosto ze schroniska adoptował jak tak naprawdę Toli zdjęcie są "nielegalne" :((   

a wiecie co jest najgorsze że jak rozmawiam z ludźmi z Zamościa "'nie w temacie" schroniska to oni myślą że tam jest super no bo jest strona i psy chodzą na spacery mają zdjęcia .... płakać się chce z rozpaczy 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.09.2022 o 11:32, Jaaga napisał:

A tam, gdzie była Shila? Psiak miałby się jak w raju. Gdyby znalazły się tu osoby do zaopiekowania nim, to moge jeszcze Doroty i Oli z fb zapytać czy znają jakieś miejsca. Wiem, ze z Ukrainy przyjeżdżały gdzieś duże psy. 

Czy ktoś, kto załatwiał tam miejsce dla Shiluni, mógłby zapytać o miejsce dla tego biedaka?  Poprosiłabym deklarowiczów Cymusia i Tobiego o przeniesienie deklaracji na niego i może jeszcze ktoś zechciałby wesprzeć psiaka i wspólnym  siłami udałoby się uratować tego psiaka.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.09.2022 o 11:43, elik napisał:

Czy ktoś, kto załatwiał tam miejsce dla Shiluni, mógłby zapytać o miejsce dla tego biedaka?  Poprosiłabym deklarowiczów Cymusia i Tobiego o przeniesienie deklaracji na niego i może jeszcze ktoś zechciałby wesprzeć psiaka i wspólnym  siłami udałoby się uratować tego psiaka.

Ja dostałam duże pudło fantów. Wesprę chociaż bazarkiem i potem kolejnymi

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.09.2022 o 11:33, Tianku napisał:

  a mnie trafia na ten schron w Zamościu... k czy wolontariusze na prawdę nic nie mogą tam zdziałać nawet prosić o przeniesienie psów w złym stanie do osobnych boksów czy o odrobaczenie wrrrr..... 

wiem że z betonem się ciężko rozmawia ale noż kurde tyle lat i nic? :((( jak mamy reklamować te psy żeby ktoś ich prosto ze schroniska adoptował jak tak naprawdę Toli zdjęcie są "nielegalne" :((   

a wiecie co jest najgorsze że jak rozmawiam z ludźmi z Zamościa "'nie w temacie" schroniska to oni myślą że tam jest super no bo jest strona i psy chodzą na spacery mają zdjęcia .... płakać się chce z rozpaczy 

Dzisiaj w parku spotkałam panią z pieskiem, który w Sosnowieckim schronisku był 2 lata . I to był długi staż że względu na fakt, iż był odebrany interwencyjnie i ciagnęly się sprawy z byłymi właścicielami. A tu.... brak słów. Trzeba działać. Jeśli my nie pomożemy nikt tego nie zrobi 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.09.2022 o 11:54, Gabi79 napisał:

Eluniu, na początek ja skromnie 10 zł do końca roku.  Mam nadzieję, że potem będę mogła kontynuować wpłaty.

Gabrysiu, bardzo dziękuję za dobry początek   2132399310_dzikuj.jpg.990fbc7b415686bc3ce2959e3f671366.jpg

Ja deklaruję 20,00 zł.        

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.09.2022 o 12:06, Gabi79 napisał:

Eluniu, czy byłabyś w stanie założyć psiakowi wątek?

 

Tak, ale muszę mieć pewność, że uda się zebrać przynajmniej 80% kosztów hotelu. Inaczej nie podejmę się przyjęcia odpowiedzialności za tego psiaka.

Link to comment
Share on other sites

Zapiszę coby nie zapomnieć  🙂  

Deklaracje stałe:

   10,00 zł  -  Gabi79  do III.2023 r.  + bazarki
   20,00 zł  -  elik  + bazarki

   10,00 zł  -  Nesiowata
   50,00 zł  -  Grażka123  do VI.2023 r.
   20,00 zł  -  Nadziejka przez 3 miesiące + bazarki
   10,00 zł  -  mari23

=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:=:
120,00 zł

 

Deklaracje jednorazowe:

   200,00 zł  -  agat21

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...