Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

Dnia 23.06.2022 o 17:20, Poker napisał:

Jak im  pomóc? Kasa przecież to nie wszytko. Na ile mogliby się zaangażować sąsiedzi, gdyby zapewnić suni i maluchowi  co trzeba i szukać im domu ? ewentualnie opiekunom parę groszy.

 

Dnia 23.06.2022 o 18:36, Jaaga napisał:

Malucha mozna już ogłaszać, może tak jak poprzednia szczeniaczka,którą wydawaliśmy, trafić od razu do DS.

 

Dnia 23.06.2022 o 19:41, agat21 napisał:

Hotelik pod Skierniewicami od poniedziałku ma sporo już wakacyjnych psów, jeśli sunia jest spokojna i nie atakowałaby innych psów w obronie szczeniaczka, to mogłaby też przyjechać. Ale skąd wiedzieć jak ona się zachowa? 😕 Jeśli to w ogóle wchodzi w grę - dopytam o koszty. 

 

Dnia 23.06.2022 o 19:54, dwbem napisał:

Musimy uratować tę parkę, może uda się znaleźć jej jakieś miejsce. Ja swoją malutką też wzięłam po śmierci właściciela i też ze wsi więc już więcej nie dam rady.

 

Dnia 23.06.2022 o 20:52, Jaaga napisał:

Rozmawialam teraz z Tolą, nie da rady zaglądnąć tu, bo ma chorobę w rodzinie. Niestety, fundacja została już bez środków  i muszą czekać na wpływy pierwszych pieniędzy z 1%. Nie są w stanie zabezpieczyć i sfinansować hotelikowania kolejnych psów.

Dzis jeszcze zaopiekowali 6 tyg. kociaczka, ale za to są bezradni przy fali kolejnych zgłoszeń: pies pozostawiony sam po zmarłym, bezdomne, błąkające się po wsi dwa psy w tym jeden bez oka i piesek do interwencji, pozostawiony sam ba posesji, gdzie właściciel zaglada co kilka dni.

image000002(1).jpg

image000001.jpg

image000000(3).jpg

image000000(2).jpg

 

Dnia 23.06.2022 o 21:47, Tianku napisał:
Dnia 17.06.2022 o 22:00, Tola napisał:

 

Bardzo wszystkim dziękuję za zainteresowanie i chęć pomocy, przepraszam za brak wieści. Mój wnuczek zachorował, bardzo wysoka gorączka przeraziła nas,  chociaż przecież z własnymi dziećmi nieraz to przechodziliśmy. Suczka i szczeniak są zabezpieczone u starszej pani na wsi w kojcu, tam nie mogły zostać, bo teren nieogrodzony. Są zaopatrzone w karmę, mają wodę. Dzisiaj jak dam radę zrobię maluchowi wstępne ogłoszenia i zobaczymy, co się zadzieje, jak będzie problem poproszę o pomoc. Tak jak napisała Jagna, pomimo że staramy się tak gospodarować pieniędzmi, aby starczyło na cały rok pomagania, to jednak ten ostatni miesiąc zawsze są problemy i w tej chwili nie jesteśmy w stanie opłacać hotelowania. 

Link to comment
Share on other sites

Maleńka kocia znaleziona wczoraj na parkingu w Zwierzyńcu to dziewczynka, na ok. 6 tyg. Jest już bezpieczna, przebadana pomimo późnych godzin, odrobaczona,  testy ujemne, a co najważniejsze być może będzie miała domek stały, musimy tylko poczekać, poobserwować czy nie rozwinie się kk. 

IMG-20220624-WA0002.jpg

IMG-20220624-WA0000.jpg

IMG-20220624-WA0001.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Tola changed the title to Zamojskie psiaki szukają domów i miłości

Żal mi tego psiaka bez oka 😔 Nie ma szans na dom, a taki sympatyczny. Od razu widzę Szymka. Szymek jak będzie po zabiegu odpicowany i oglaszany, bedzie mieć nadzieję na wypatrzenie go i pokochanie przez kogoś, a los tamtego będzie nędzny. 

image000000(3).jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.06.2022 o 10:53, Poker napisał:

Tolu, podziwiam Was za Waszą działalność. Przecież Wy nie macie już czasu na prywatne życie. Dźwigacie na sobie wielką odpowiedzialność za los tylu nieboraków.

Poker, ja też Ciebie podziwiam jak i wszystkich tutaj, którzy bezinteresownie pomagają zwierzętom, poświęcają swój czas i pieniądze. W obecnej sytuacji i przy obowiązującym prawie łatwo nie jest i  trzeba nam wszystkim dużo siły i uporu, aby móc polepszać los bezdomniaków.

U nas może jest o tyle trudniej, że wszystkie te smutki, problemy przynosimy też do domu, ale inaczej się nie da. Oboje kochamy zwierzaki, chcemy pomagać chociaż z racji pogarszającego się stanu zdrowia męża i innych ograniczeń tej naszej pomocy będzie na pewno mniej, zwłaszcza wyjazdów na interwencje.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.06.2022 o 12:50, Jaaga napisał:

Żal mi tego psiaka bez oka 😔 Nie ma szans na dom, a taki sympatyczny. Od razu widzę Szymka. Szymek jak będzie po zabiegu odpicowany i oglaszany, bedzie mieć nadzieję na wypatrzenie go i pokochanie przez kogoś, a los tamtego będzie nędzny. 

Jak tylko zobaczyłam tego psiaka, też od razu pomyślałam o moim Szymusiu.... 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.06.2022 o 10:41, Onaa napisał:

Ten foksterierek  - może by go pokazać na fb na terierkowie i innych grupach terierów, tylko lepsza fotka by się przydała.

TZ wybiera się tam w przyszłym tyg. Na razie jesteśmy w kontakcie z właścicielką ośrodka,  który sąsiaduje z posesją, na której pozostawiony jest pies. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.06.2022 o 12:50, Jaaga napisał:

Żal mi tego psiaka bez oka 😔 Nie ma szans na dom, a taki sympatyczny. Od razu widzę Szymka. Szymek jak będzie po zabiegu odpicowany i oglaszany, bedzie mieć nadzieję na wypatrzenie go i pokochanie przez kogoś, a los tamtego będzie nędzny. 

image000000(3).jpg

 

Dnia 25.06.2022 o 09:34, limonka80 napisał:

Jak tylko zobaczyłam tego psiaka, też od razu pomyślałam o moim Szymusiu.... 

Żal obu psiaków😢 Nikt z nas tam nie był na miejscu, ale mam kontakt do dziewczyny, która zgłosiła psy. One są podobno z jednej posesji, ktoś najprawdopodobniej wywiózł je i porzucił. Żeby  pomóc trzeba zabrać oba😢

Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.06.2022 o 20:58, Poker napisał:

Mogę finansowo pomóc, ale co dalej.

Może lepiej, żeby znalazły się w schronie, niż mają się tułać głodne i przeganiane.

Może faktycznie lepszy los w schronie niż tułaczka bez jedzenia  😞    Przynajmniej może te, które są 2 razem.
A wiadomo coś o tym, który pozostał po śmierci opiekuna? Jest jego zdjęcie?

Link to comment
Share on other sites

Pozostało nam trochę pieniędzy po psiakach,które zostały wyadoptowane.Jeżeli ktoś by się podjął pomocy jakiemuś psiakowi to jest możliwość z naszej strony wzięcia go pod całkowitą opiekę finansową.Proszę dać znać na pw.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.06.2022 o 12:26, Anula napisał:

Pozostało nam trochę pieniędzy po psiakach,które zostały wyadoptowane.Jeżeli ktoś by się podjął pomocy jakiemuś psiakowi to jest możliwość z naszej strony wzięcia go pod całkowitą opiekę finansową.Proszę dać znać na pw.

Wspaniała propozycja! 😍 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.06.2022 o 12:35, agat21 napisał:

Wspaniała propozycja! 😍 

Tak, wspaniała i grzech byłoby ją zmarnować. Dlatego napisałam do Anula, że chciałabym pomóc tym dwóm psiakom, które trzymają się razem, ale rozumiem, że to może być za duże obciążenie, albo temu biedakowi,  którego co kilka dni przychodzi karmić właściciel. Może Anula podejmie temat  🙂                  

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.06.2022 o 12:26, Anula napisał:

Pozostało nam trochę pieniędzy po psiakach,które zostały wyadoptowane.Jeżeli ktoś by się podjął pomocy jakiemuś psiakowi to jest możliwość z naszej strony wzięcia go pod całkowitą opiekę finansową.Proszę dać znać na pw.

 

Dnia 26.06.2022 o 12:35, agat21 napisał:

Wspaniała propozycja! 😍 

 

Dnia 26.06.2022 o 16:23, elik napisał:

Tak, wspaniała i grzech byłoby ją zmarnować. Dlatego napisałam do Anula, że chciałabym pomóc tym dwóm psiakom, które trzymają się razem, ale rozumiem, że to może być za duże obciążenie, albo temu biedakowi,  którego co kilka dni przychodzi karmić właściciel. Może Anula podejmie temat  🙂                  

Wspaniała, mam nadzieję, że dzięki niej  uda się pomóc jakiemuś bezdomniakowi.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.06.2022 o 12:50, Jaaga napisał:

Żal mi tego psiaka bez oka 😔 Nie ma szans na dom, a taki sympatyczny. Od razu widzę Szymka. Szymek jak będzie po zabiegu odpicowany i oglaszany, bedzie mieć nadzieję na wypatrzenie go i pokochanie przez kogoś, a los tamtego będzie nędzny. 

image000000(3).jpg

nie jest chyba starym psem... 

Link to comment
Share on other sites

Mały Rendi i jego mama Sara czują się dobrze, maluch potrzebuje domu na już, prosi o pomoc w ogłaszaniu.  Ja dzisiaj wieczorem zrobię na Katowice, jakby ktoś mógł na Kraków i Warszawę to będziemy bardzo wdzięczni. Maluch i suczka są odpchleni, odrobaczeni, zabezpieczeni od kleszczy, suczka będzie wysterylizowana.  

received_4927356504058883.jpeg

received_753369335812488.jpeg

received_740975277100124.jpeg

received_353827520042384.jpeg

received_563481332077567.jpeg

received_427509299240972.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...