Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

Dnia 11.06.2022 o 13:30, Tola napisał:

Do Jagny pojechała też dzisiaj duża ocieplana buda - dzięki Aśka 7, która przyjechała z przyczepką! Ogromne podziękowania za transport kolejnych psów a teraz i budy♥️♥️🌹🌹Szerokiej, bezpiecznej drogi!

IMG-20220611-WA0065.jpg

Aśka, jest pewnie Joanną, a wszystkie są dzielne, sprawne organizacyjnie, przebojowe i idealistki. Taka była moja Mama, taka jest moja Córka i wszystkie Aśki, które znam 🙂

Wielkie podziękowania dla "naszej" Aski  ❤️

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • Tola changed the title to NOWE ZDJĘCIA ZE SCHRONISKA Zamojskie psiaki szukają domów i miłości
Dnia 11.06.2022 o 21:56, Tola napisał:

Nie ma już Dexa😭 Dzisiaj skończyłby 8 lat...

 

Taki kochany przez ludzi psiak, zadbany, tyle zdjęć na których było widać miłości.  Bardzo mi żal Dexa i jego rodziny.

Myśmy dopiero skonczyli pracę przy psach. Wikary wyspacerowany, najedzony, dałam mu tabletkę na odrobaczenie. Cuchnie niemożliwie i  ma zlepioną sierść. Niestety, nie mam umówionego fryzjera dla niego, bo nie spodziewałam się dużego kudlacza. Zaskoczył mnie wielkością,  jest masywny i znacznie większy od Zewa.

Jest lękliwy, ale łagodny. Bardzo ostrożnie chodził po ogrodzie, wszystko sprawdzał zadziwiony przestrzenią. Tyle lat zamknięty w schroniskowym kojcu, to już zapomnial jak swiat wygląda.  Podchodzi do człowieka i daje się głaskać. Bardzo agresywnie na niego zareagował Zew. Jest trudno, bo z Andżelą jazgotali bez przerwy na niego kilka godzin. Psuli nerwy i sobotnie popołudnie nie tylko nam, ale chyba trzem wsiom wokół.

Bardzo chciałabym pomóc rudemu, sfilcowanemu szkieletowi, który miał przyjechać zamiast Dylana. Dzis tez Wikary przyjechal, a on musiał zostać. Na razie jestem psychicznie wymęczona i fizycznie zresztą też czuje się jak wypluta. Nie wiem jak coś dla niego zorganizować. Aktualna sytuacja z Zewem utrudnia pomoc innym dużym samcom. Wszystkie psy są zgodne oprócz niego.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.06.2022 o 22:25, Jaaga napisał:

Bardzo chciałabym pomóc rudemu, sfilcowanemu szkieletowi, który miał przyjechać zamiast Dylana. Dzis tez Wikary przyjechal, a on musiał zostać. Na razie jestem psychicznie wymęczona i fizycznie zresztą też czuje się jak wypluta. Nie wiem jak coś dla niego zorganizować. Aktualna sytuacja z Zewem utrudnia pomoc innym dużym samcom. Wszystkie psy są zgodne oprócz niego.

Przejrzałam zdjęcia ze schronu i z Rudym jest coraz gorzej. Trzeba albo Zewa ogłaszać natychmiast, bo on w polskim "kulcie psa Cywila" i ładny jest bardzo i pewnie dom się znajdzie szybko albo znaleźć mu tymczas, żeby Rudego dać do Jagny.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.06.2022 o 11:55, Aska7 napisał:

Przejrzałam zdjęcia ze schronu i z Rudym jest coraz gorzej. Trzeba albo Zewa ogłaszać natychmiast, bo on w polskim "kulcie psa Cywila" i ładny jest bardzo i pewnie dom się znajdzie szybko albo znaleźć mu tymczas, żeby Rudego dać do Jagny.

Dziś popołudniu  postaram się go wziąć na sesje, tylko stale rozkleja się mój zlepiony plastrem aparat. Teraz juz zastoj wakacyjny, to nie wiem czy tak szybko uda się znaleźć  mu dom. Do ludzi jest bardzo fajny, spokojny, uległy. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.06.2022 o 11:57, Jaaga napisał:

Dziś popołudniu  postaram się go wziąć na sesje, tylko stale rozkleja się mój zlepiony plastrem aparat. Teraz juz zastoj wakacyjny, to nie wiem czy tak szybko uda się znaleźć  mu dom. Do ludzi jest bardzo fajny, spokojny, uległy. 

Poczekam na zdjęcia i zrobię mu ogłoszenie. Na Katowice?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.06.2022 o 13:41, konfirm31 napisał:

Aśka, jest pewnie Joanną, a wszystkie są dzielne, sprawne organizacyjnie, przebojowe i idealistki. Taka była moja Mama, taka jest moja Córka i wszystkie Aśki, które znam 🙂

Wielkie podziękowania dla "naszej" Aski  ❤️

Jestem Joanną,ale to jest chyba tylko osobnicze 😁 ta przebojowość ☺

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.06.2022 o 12:14, Poker napisał:

Ludzie właśnie często adoptują podczas wakacji, ci którzy chcą poświęcić wolny czas na adaptację psa. Ogłoszenia zawsze warto robić.

Na razie to mamy ciszę z ogłoszeń, a jedyne zapytania sa o miejsca hotelowe. Rudemu zostało raczej mało czasu, więc adopcja Zewa musialaby być blyskawiczna. Tez zastanawiam się, czy nie lepiej byłoby poszukać jakiegoś miejsca Zewowi? Bez Andżeli jest z niego super pies. Już weterynaryjnie ogarnięty, ma zapas karmy.

Moglibyśmy wtedy do zagrody wstawić budę, którą wczoraj przywiozła Aska7 od ZEA. Wtedy Wena, Wikary i Rudy mogłyby bez problemu mieszkać razem. Teraz Wikary musi być zamykany w kojcu i wypuszczany na ogród, jak jesteśmy w domu. W tym czasie Zew musi być na smyczy, żeby go nie atakował.

Dnia 12.06.2022 o 12:41, Alaskan malamutte napisał:

Poczekam na zdjęcia i zrobię mu ogłoszenie. Na Katowice?

Wysle Ci na maila, a dasz rade je obrobić, tj rozjaśnić  czy wykadrować, bo nie bardzo mam czasowo możliwość? Teraz jestem w Cieszynie, postaram się dziś zrobić. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.06.2022 o 13:21, Jaaga napisał:

Na razie to mamy ciszę z ogłoszeń, a jedyne zapytania sa o miejsca hotelowe. Rudemu zostało raczej mało czasu, więc adopcja Zewa musialaby być blyskawiczna. Tez zastanawiam się, czy nie lepiej byłoby poszukać jakiegoś miejsca Zewowi? Bez Andżeli jest z niego super pies. Już weterynaryjnie ogarnięty, ma zapas karmy.

Moglibyśmy wtedy do zagrody wstawić budę, którą wczoraj przywiozła Aska7 od ZEA. Wtedy Wena, Wikary i Rudy mogłyby bez problemu mieszkać razem. Teraz Wikary musi być zamykany w kojcu i wypuszczany na ogród, jak jesteśmy w domu. W tym czasie Zew musi być na smyczy, żeby go nie atakował.

Wysle Ci na maila, a dasz rade je obrobić, tj rozjaśnić  czy wykadrować, bo nie bardzo mam czasowo możliwość? Teraz jestem w Cieszynie, postaram się dziś zrobić. 

Dam radę. Wysyłaj.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.06.2022 o 13:20, Aska7 napisał:

Jestem Joanną,ale to jest chyba tylko osobnicze 😁 ta przebojowość ☺

No, nie czaruj 😉. Żeby tyle robić dla psów bezdomnych, co Ty i tak wspaniale prześwietlać chętnych do adopcji psa, trzeba być bardzo przebojową osobą. Co nie znaczy, że w tz własnych sprawach, jesteś również obdarzona tą samą cechą 🙂

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dobre wiadomości z Bytomia z  domu Zojki - sunia co prawda troszkę przestraszona, ale dobrze reaguje na kota, sygnalizuje potrzebę wyjścia i coraz  bardziej otwiera się.  Dokumenty podpisane, zobowiązanie do wykonana sterylizacji (do 12 grudnia) też 🙂

IMG_20220612_103900.jpg

IMG_20220613_115419.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...