Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

Dnia 29.05.2022 o 08:53, Jaaga napisał:

Ty klipo, dlaczego do mnie nie zadzwoniłaś? Wzielabym go do córki na ten czas. Nie mogę wziąć kociaka do niej na dłużej, ale przetrzymalabym go, byle byl bezpieczny. Tola nic mi nie wspominała, że Ty chcesz, bo zadzwoniłabym sama do Ciebie.

Kochana,ale decyzja zapadła w piątek. Na szczęście Asia (Alaskan) weźmie go do siebie jutro po lekarzu i przetrzyma do wyjazdu Aśka 7 do Ciebie ( 10 czerwca). Wtedy będzie Michał i przyjedziemy po niego ❤️

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.05.2022 o 09:05, Jaaga napisał:

Współczuję groomerce i jemu, bo nie wiem jak to futro ogarnąć. Na zdjeciach nie widać, ale po tych 17 mies. każdy kosmyk jest sfilcowany i zlepiony na twardo, a od dołu to juz same filce z kałem. Nie wiem, czy po rozmoczeniu bez wielogodzinnego wyszarpywania zlepionych koltunow uda się coś zrobić. Zaproponuję ostrzyzenie psa w razie gdyby nie poszło po namoczeniu.

Jak juz pisalam na wątku Cudnego, Zew ma giardiozę. Jest w trakcie leczenia. Dostaje juz tez antybiotyk, bo kupa nadal leje się mimo metronidazolu.  Miał robione oprócz testu badanie kału flotacyjne i nic innego nie wyszło.  Poszedl na wybieg, wiec teraz kuracje na lamblie musza przejść tez Andżela i Wena, bo po nocy cala zagroda jest nakapana rozdeptaną biegunką.

Na razie nie kontaktowałam się z Aska7,  co do wątku czy skarbnika. Jego przyjazd nastąpił tak nagle, ze nic nie było zaplanowane. Damy znać wiec co do konta, bo sama nie wiem.

Myślę, że raczej trzeba będzie ogolić, a Zewowi zafundować kubraczek, żeby słońce ( no bo kiedyś chyba będzie) i muchy oraz komary nie dokuczały. On zaraz inaczej się poczuje, jak tę skorupę z niego zdejmą. 

Z lambliami marnie, bo trudne do wybicia i mocno zaraźliwe i chyba to nie pierwszy pies z tego schroniska z lambliozą. Ale będzie dobrze, bo nie ma innej opcji 🙂

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.05.2022 o 09:13, kado napisał:

Kochana,ale decyzja zapadła w piątek. Na szczęście Asia (Alaskan) weźmie go do siebie jutro po lekarzu i przetrzyma do wyjazdu Aśka 7 do Ciebie ( 10 czerwca). Wtedy będzie Michał i przyjedziemy po niego ❤️

To super, nawet nie wiedziałam, że Aska7 10.06 przyjeżdża 😉

 

Link to comment
Share on other sites

Kurcze, coś zaszwankowalo 🥵 Rozpisałam się o Zewie i Andżeli, wstawilam fotki, a pojawiła się tylko jedna bez tekstu. Potrzebna będzie zbiórka na Zewa, mam nadzieje, ze Tola na fundacje zgodzi się zrobić? Oboje nie są latwi przy psach, do ludzi ok. Nie dam rady od nowa pisać, bo musze iść na zastrzyki u moich. Poczułam się dzis jak dobra wrozka z bajek, kiedy Zew pierwszy raz zaczął tarzać się w trawie. Aska7,  to tarzanie było dedykowane Tobie, bo bez Ciebie leżałby dalej na betonie w swoich kupach 

Resized_20220529_091926.jpeg

Resized_20220529_092428.jpeg

Resized_20220529_092438.jpeg

Resized_20220529_092338.jpeg

Resized_20220529_091752.jpeg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Najlepiej ogolić, nie będzie się męczył a futro odrośnie i będzie piękny Pan Pies 😁.

Kilka lat temu zabrałam ( niestety znajomej) bardzo zaniedbanego hovawarta . Miał podobne futro co Zew a pod nim mnóstwo pcheł, które go żywcem zjadały. Do tego nowotwór na łapie. Oczywiście żadnych szczepień i zabezpieczenia przeciw kleszczom nie było.  W lecznicy dziewczyny powycinały po kawałku dredy, cześć rozczesały, pies wyglądał masakrycznie. Na spacerze nie było jednego człowieka, który by się za nami nie obejrzał  i nie skomentował wyglądu psa. Tym bardziej, że obok szła moja piękna nowofundlandka. Po kilku miesiącach w hoteliku pod Warszawą , u nieocenionej Izy , sierść pięknie odrosła , łapę zoperowaliśmy i żył sobie jeszcze prawie trzy lata w domu u Izy wśród licznego stadka pobratymców. 
Dodam tylko, że u znajomej nigdy nie bywałam w domu i nie widziałam wcześniej psa. Chciała go uśpić bo zmieniała miejsce zamieszkania . Wiadomość o uśpieniu dotarła do nas i pojechaliśmy z mężem zabrać psa. 
W każdym razie hovawartowi wycięcie i częściowe ogolenie nie zaszkodziły a wręcz przeciwnie, futro miał imponujące i polubił czesanie ( byle nie koło łapy😜). 
Trzymam kciuki za Zewa na dalszej, dobrej już drodze życia. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.05.2022 o 13:49, wiolhelm170 napisał:

To ile teraz kotów zostanie u tej kobiety?

Dorosłych to nie wiem,ale z maluszków 1 dziewczynka zostanie sama 😭 Piękna biało- czarna kruszynka 😭

Link to comment
Share on other sites

Tyle lat czekał... Boże, jak dobrze, że jednak zdąży pożyć godnie.

Deklaruję 30 zł miesięcznie stałej od czerwca i odwołując swoją wizytę u fryzjera kasę przeznaczę na groomera Zewa. Ile by nie kosztował, zapłacę całość, żeby jak najszybciej odczuł ulgę. Pewnie trzeba go będzie ogolić.

Jaaga za tego groomera pewnie od razu do Ciebie będzie najlepiej wpłacić, co?

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.05.2022 o 15:02, Ewa Marta napisał:

Deklaruję 30 zł miesięcznie stałej i odwołując swoją wizytę u fryzjera kasę przeznaczę na groomera Zewa. Ile by nie kosztował, zapłacę całość, żeby jak najszybciej odczuł ulgę. Pewnie trzeba go będzie ogolić.

629063220_brawoTy.jpg.c099787eec5ba8b303b65fac5dcb5df3.jpg       144730841_buziaczki2.jpg.77bad69e9761f784123d89aa890e0c4c.jpg       

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.05.2022 o 15:02, Ewa Marta napisał:

Tyle lat czekał... Boże, jak dobrze, że jednak zdąży pożyć godnie.

Deklaruję 30 zł miesięcznie stałej i odwołując swoją wizytę u fryzjera kasę przeznaczę na groomera Zewa. Ile by nie kosztował, zapłacę całość, żeby jak najszybciej odczuł ulgę. Pewnie trzeba go będzie ogolić.

Jaaga za tego groomera pewnie od razu do Ciebie będzie najlepiej wpłacić, co?

 

Wizyta dla Szymka była umówiona na jutro, więc mam nadzieję, że uda się go ogarnąć w tym czasie. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.05.2022 o 16:26, Jaaga napisał:

Wizyta dla Szymka była umówiona na jutro, więc mam nadzieję, że uda się go ogarnąć w tym czasie. 

Dla Szymka??? Może dla Zewa?

EDIT

Acha, może jednak  dla Szymka, bo to Szymuś miał przyjechać, a Zew "wskoczy" w jego termin w transporcie i u gromera 🙂

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.05.2022 o 19:03, rozi napisał:

Ja bym nie goliła.

Górę myślę,że dadzą radę ogarnąć, ale podwozie jest w tych ogromych filcach, co widać na zdjeciu, a skóra czerwona i wi kupach. Za uszami wiszą dredy i mega filce, też tego chyba nie rozczeszą. Zobaczymy jutro.

Link to comment
Share on other sites

Ja bym ogoliła. To trzeba było widzieć i od razy pomyślałam o tym. Idzie lato, nic mu nie będzie, a do jesieni odrośnie.

Szarpanie i rozczesywanie to dla niego dużo większy dyskomfort niż przelecenie maszynką.

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Tola changed the title to Zamojskie psiaki szukają domów i miłości
Dnia 28.05.2022 o 23:27, Alaskan malamutte napisał:

Koteczka, siostrzyczka Kacperka, Karmelka i Frugo (Kado, przyznaj się🥰)  do adopcji!!!

Pokochaj malutką koteczkę Marinkę! Warszawa Ochota • OLX.pl

Bardzo dziękuję za pomoc, może i do Marinki uśmiechnie się szczęście i nie zostanie tam sama.

Drugi z kocurków ma już właściwie dom w Warszawie, rodzina ma już dwie kotki, jedna z fundacji.  Teraz tylko potrzebujemy transportu do Warszawy.

Dnia 28.05.2022 o 23:44, kado napisał:

No dobra....😆Postanowiliśmy, że kotek nr 4 będzie nowym członkiem naszej rodziny. Już imienny... Mamy zaszczyt przedstawić ...Frugo Malinowski🥰

 

image.png.30ba338e0e5527c82a5a4dc02cb97638.png

Ogromnie się cieszę, ale mi sprawiłaś niespodziankę:)🥰

Dnia 28.05.2022 o 23:55, Alaskan malamutte napisał:

Może jakimś cudem będzie transport wcześniej? Tola jutro napisze na stronie fundacji.  

Na razie nic się nie szykuje; ktoś tylko zaproponował busa do Katowic, ale nie odważę się wysłać tak kocie maleństwo.

Dnia 29.05.2022 o 13:49, wiolhelm170 napisał:

To ile teraz kotów zostanie u tej kobiety?

Na razie są 3 kociaki i 8 dorosłych kotów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...