Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

Dnia 5.01.2022 o 18:07, Sowa napisał:

https://nosem.pl/aktualnosci/szczekanie-na-psa-grozny-trend-na-tiktoku/

To tak o pomysłach dorosłych wydawałoby się ludzi.

Chyba wolałam żyć w niewiedzy i łudzić się że ludzie są bardziej inteligentni. Szczekanie na nasze psy przez przechodniów przerabiamy na bieżąco. Ludzie są debilami. Mialabym czasem ochotę wypuścić jednego takiemu cwaniakowi. Ciekawe czy bez metalowej bramy tez byłby dalej szczekającym chojrakiem. 

Link to comment
Share on other sites

Ja widziałam na Tik Toku jeszcze coś gorszego... prowokowanie psa do warczenia, pokazywania zębów i irytacji, i śmiechy z tego powodu. I tak dziecko zaczepia zirytowanego Wilczaka i ucieka przed jego zębami ku uciesze mamy (ona nagrywa) - wilczak kawałek goni dziecko z warkotem i zębami na wierzchu, i wraca na legowisko, gdzie go dopada znowu dzieciak.... i tak facet prowokuje swojego rottka do agresji I też ma z tego ubaw, jaki z niego macho, bo agresywnego rottka się nie boi 😞 Ludzie są zupełnie bez rozumu...

Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.01.2022 o 21:01, Tyśka) napisał:

Ja widziałam na Tik Toku jeszcze coś gorszego... prowokowanie psa do warczenia, pokazywania zębów i irytacji, i śmiechy z tego powodu. I tak dziecko zaczepia zirytowanego Wilczaka i ucieka przed jego zębami ku uciesze mamy (ona nagrywa) - wilczak kawałek goni dziecko z warkotem i zębami na wierzchu, i wraca na legowisko, gdzie go dopada znowu dzieciak.... i tak facet prowokuje swojego rottka do agresji I też ma z tego ubaw, jaki z niego macho, bo agresywnego rottka się nie boi 😞 Ludzie są zupełnie bez rozumu...

A potem psy kończą jak bity kolega Andżeli skazaniec. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.01.2022 o 12:58, Ewa Marta napisał:

Niestety też uważam, że eutanazja byłaby w jego przypadku wybawieniem, jeśli ma tam dalej być.

Nie założę wątku, bo nie możemy z Ellig wziąć kolejnego nieadopcyjnego psa na siebie. Mamy już 4 takie. Gdyby jednak ktoś się zdecydował, mogę podjąć się współodpowiedzialności za psiaka i za jego finanse. Może 3 osoby mogłyby razem wziąć go pod opiekę i zacząć szukać miejsca dla niego? Ja mogę być jedną z nich.

Bardzo Ci dziękuję za ten wpis, myślę że to duży krok do przodu.

Ze strony ZEA mogę obiecać pomoc w opłaceniu badań, szczepień, ewentualnego leczenia.

Link to comment
Share on other sites

Trochę lepsze zdjęcia wyżełka.

Pies ma 2 lata,  wychowywał się z małym dzieckiem, lubi się bawić,  dosyć energiczny -  młody, niekochany, niepotrzebny nikomu w rodzinie, nikt nie czuje żalu. 

Jakby ktoś mógł go pokazać go na FB - będę wdzięczna.

Jutro sama spróbuje też coś szukać.

1641410377886.jpg

1641410383409.jpg

1641410388727.jpg

1641410394629.jpg

1641410399923.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.01.2022 o 21:59, Poker napisał:

Biedny pies. Czy on nie ma problemu ze skórą wokół oczu ?

To samo chciałam napisać. Czy to może być nużyca?

EDIT
Na szczęście chyba nie, bo nie widać wyłysień gdzie indziej. Chroniczne zapalenie spojówek?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.01.2022 o 21:59, Poker napisał:

Biedny pies. Czy on nie ma problemu ze skórą wokół oczu ?

 

Dnia 5.01.2022 o 22:15, elik napisał:

To samo chciałam napisać. Czy to może być nużyca?

Nie wiem...

Mnie to też wygląda na zmiany spowodowane nużycą.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.01.2022 o 16:31, Mazowszanka13 napisał:

Na fb jest SOS dla wyżłów. Tam nie ma myśliwych, tylko miłośnicy rasy.

Dzięki!

Spróbuję się tam dostać, chociaż dla mnie FB to wciąż nieznany teren, nie czuję  zupełnie tego klimatu, więc z umiejętnościami stoję w miejscu.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.01.2022 o 16:10, Sowa napisał:

Wiem, że Panie nie kochacie myśliwych, ja też nie, ale może lepiej u myśliwego niż w azylu?  Może warto dać na jakąś stronę użytkowych wyżłów?

To może trafić z deszczu pod rynnę...

Link to comment
Share on other sites

Jestem zdecydowanie przeciwna pomaganiu w takiej formie.Ludzie wzięli psa i powinni być teraz za niego odpowiedzialni.Niech dają ogłoszenia lub opłacają hotelik.Zabierzemy jednego a oni wezmą innego, który im się znudzi a znajomych będą opowiadać że fundacja zabiera niechciane psy.Bo tak ludzie postrzegają fundację. do mojej znajomej przybłąkał się pies, znalazłam Dt , prosiłam żeby psa wzcesniej odrobaczyla.Byla oburzona , że tego nie zrobi magiczna Fundacja. ludzie są rozczeniowi a my im w tym pomagamy.Co innego choroba w rodzinie itp Pomagam tylko wtedy jeśli mam pewność że faktycznie nie ma innego wyjścia dla zwierzaka.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.01.2022 o 12:58, Ewa Marta napisał:

Niestety też uważam, że eutanazja byłaby w jego przypadku wybawieniem, jeśli ma tam dalej być.

Nie założę wątku, bo nie możemy z Ellig wziąć kolejnego nieadopcyjnego psa na siebie. Mamy już 4 takie. Gdyby jednak ktoś się zdecydował, mogę podjąć się współodpowiedzialności za psiaka i za jego finanse. Może 3 osoby mogłyby razem wziąć go pod opiekę i zacząć szukać miejsca dla niego? Ja mogę być jedną z nich.

Ja mogę wspomagać finansowo. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.01.2022 o 16:31, Mazowszanka13 napisał:

Na fb jest SOS dla wyżłów. Tam nie ma myśliwych, tylko miłośnicy rasy.

Napisałam do SOS dla wyżłów, dostałam odpowiedz, że niestety nie pomogą, nie mają miejsc.

Odradzili ogłaszanie niewykastrowanego psa, ale jak inaczej próbować szukać mu miejsca:(

Jutro zadzwonię do tanitki, może ona jednak coś wymyśli.

Kto pamięta - tanitka ma na imię Tatiana?

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 6.01.2022 o 18:05, wiolhelm170 napisał:

Jestem zdecydowanie przeciwna pomaganiu w takiej formie.Ludzie wzięli psa i powinni być teraz za niego odpowiedzialni.Niech dają ogłoszenia lub opłacają hotelik.Zabierzemy jednego a oni wezmą innego, który im się znudzi a znajomych będą opowiadać że fundacja zabiera niechciane psy.Bo tak ludzie postrzegają fundację. do mojej znajomej przybłąkał się pies, znalazłam Dt , prosiłam żeby psa wzcesniej odrobaczyla.Byla oburzona , że tego nie zrobi magiczna Fundacja. ludzie są rozczeniowi a my im w tym pomagamy.Co innego choroba w rodzinie itp Pomagam tylko wtedy jeśli mam pewność że faktycznie nie ma innego wyjścia dla zwierzaka.

Ludzie w taki sposób postrzegają fundację, bo im tak wygodniej, znam bardziej zorientowanych w temacie, którzy uważają, ze jak fundacja to musi mieć  pieniądze i musi  pomagać.

Wg mnie ten pies jest też w potrzebie, bo jak ludzie,  bez odrobiny uczucia, chcą pozbyć się psa, to za moment wymyśla coś o wiele bardziej okrutnego.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.01.2022 o 23:09, Poker napisał:

Czy  Linx pojechał do DS ?

Pojechał Pokerku, pojechał, zaraz wstawię zdjęcia.

Bardzo dziękuję  Aska7 za zabranie kociaków - kolejna wspaniała akcja,

która dała nowe życie 4 zwierzakom.

Ależ Ty Asia dajesz dużo dobra:)

koszyk z czerwonymi różami.gif

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...