Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

Jak to zwykle w życiu bywa smutki przeplatane są radościami, w pomocy zwierzakom jest podobnie.

Wczoraj pod naszą opiekę trafiło kocie maleństwo znalezione w rowie w okolicach Gorajca, maluszek był wyziębiony, zgłodniały.beksa_V6_orig.gif

Jego stan pogorszył się w ciągu godziny na tyle, że TZ umówił  się z wetem na wizytę (u nas najdłużej otwarta lecznica  to ta do 19.00, potem tylko nocne wizyty.).

Kocię zostało w lecznicy, przeżyło noc, walczy.

1631631697990.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dobra wiadomość dotyczy Kawusi - w sobotę zgłosiła się rodzina z Chorzowa,  są właścicielami kliniki weterynaryjnej Fabisz&Stefanek. Dzisiaj odwiedzili Kawę w u p. Justyny w Mysłowicach, podtrzymali chęć adopcji:). Bardzo się ucieszę, jeśli to dojdzie do skutku, bo na badaniu u dr Olender okazało się, że kotka może mieć jakieś problemy z zębami, a tutaj miałaby "pod ręką"opiekę weterynaryjną.

Elik - nie usuwaj proszę jeszcze ogłoszenia na Kraków do poniedziałku, u p. Justyny jest jeszcze jedna czarna koteczka Luna...

Kawusia jeszcze  nie wie, co się szykuje;)

1631468775911.jpg

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.09.2021 o 22:37, Tola napisał:

Na konto fundacji wpłynęło 100 zł od Figuni, pięknie dziękujękwiat-emotikon-ruchomy-obrazek-0069.gif.

Podzieliłam je dla Sali, która jest u Jagny (50 zł) i dla Gutka na rezonans (50 zł), na który jedzie 08.10 i którego koszt jest bardzo wysoki, bo to dwa punkty - 1200 zł

Na konto ZEA wpłynęło 30 zł (13.09) od malti - pięknie dziękuję (rezonans kota Gutka)kwiat-emotikon-ruchomy-obrazek-0069.gif

 

Link to comment
Share on other sites

23 minuty temu, Tola napisał:

Dobra wiadomość dotyczy Kawusi - w sobotę zgłosiła się rodzina z Chorzowa,  są właścicielami kliniki weterynaryjnej Fabisz&Stefanek. Dzisiaj odwiedzili Kawę w u p. Justyny w Mysłowicach, podtrzymali chęć adopcji:). Bardzo się ucieszę, jeśli to dojdzie do skutku, bo na badaniu u dr Olender okazało się, że kotka może mieć jakieś problemy z zębami, a tutaj miałaby "pod ręką"opiekę weterynaryjną.

Elik - nie usuwaj proszę jeszcze ogłoszenia do poniedziałku, u p. Justyny jest jeszcze jedna czarna koteczka Luna...

Byłoby fantastycznie gdyby Kawusia miała weta pod ręką, znaczy się pod łapką  🙂

Ogłoszenia nie zamierzam usuwać, bowiem jest wyróżnione do 13.10. Może znajdzie się zwierzątko do podmiany 🙂 

Link to comment
Share on other sites

23 godziny temu, elik napisał:

Byłoby fantastycznie gdyby Kawusia miała weta pod ręką, znaczy się pod łapką  🙂

Ogłoszenia nie zamierzam usuwać, bowiem jest wyróżnione do 13.10. Może znajdzie się zwierzątko do podmiany 🙂 

Martusiu może masz innego kotka do wstawienia do ogłoszenia wyróżnionego do 13.10.

Link to comment
Share on other sites

Kocie maleństwo okazało się dziewczynką, to pierwsza tak ubarwiona nasza koteczka!. Mieliśmy biało - rudą, ale takiej jeszcze nie, to rzadkie ubarwienie u kotek, najczęściej mają je kocury. 

Pippi ma 6 tyg. kryzys jakby minął, malusia dostaje antybiotyk i coś na wzmocnienie, jest cały czas w lecznicy.

Jak wszystko będzie dobrze za tydzień będziemy odrobaczać...

1631631697990.jpg

Link to comment
Share on other sites

20 minut temu, b-b napisał:

Marto czy te kociaki jeszcze szukają domów?

 

Pastelka

Młoda kicia szuka domu

 

Hanka

Hanka czeka może właśnie na Ciebie?

 

Hektor

Hektor a może to Twój kot?

 

Dom ma Hebe i Hektor, Hebe znalazła z Twojego ogłoszenia, bardzo dziękuję Ci za pomoc

kwiat-emotikon-ruchomy-obrazek-0157.gif

Na dom nadal czeka Hanka i Pastelka.

Hanka jest już po sterylizacji.

 

Link to comment
Share on other sites

48 minut temu, Poker napisał:

Mogę zrobic kiciom ogłoszenia .Mam 50 % zniżki na OLX.

szkoda, że nie wyczyszczonych oczek . Wyglądałaby lepiej.

No wiem, te zdjęcia Pastelki są też niezbyt ostre, ale jakoś nie wychodzą pani Justynie, już parę razy mi wysyłała i nic. Bardzo Ci dziękuję za chęć pomocy, to może zrobisz Negri, która jest u Murki, czeka też już chyba drugi miesiąc. Ja jej robiłam na Warszawę i nie pamiętam, czy ktoś robił na Kraków...Jutro podam strony, na której są jej zdjęcia i link do warszawskiego olx. 

 

Link to comment
Share on other sites

Mam już  więcej informacji o małej suni, dla której szukam pomocy.

Wraz z 5 innymi psami mieszka na posesji ludzi niepełnosprawnych umysłowo. Nie dają rady zajmować się sobą, można więc wyobrazić sobie, co dzieje się z psami. Gmina pokryła koszt szczepień (wścieklizna), czipowania i zabiegów,  dwójka rodzeństwa suni już ma nowe rodziny - została malusia Jężynka, jej matka i dorosły pies.

Sunia jest młodziutka, nie ma chyba jeszcze roku, ale jest bardzo wycofana, podobno nie wychodzi z budy, w lecznicy załatwiła się ze strachu, a przy próbie wyjmowania z kontenerka próbowała gryżć. Monika z tamtego terenu szuka dla niej ratunku, bo jakie życie czeka to prawie psie dziecko tam na tej posesji:(.

Wstępnie zarezerwowałam miejsce u szafirki po 20.09. ale nie wiem, czy zachowanie Jeżynki nie będzie problemem... Pokryliśmy też koszt szczepienia p/wirusówkom, żeby była już zabezpieczona. 

Zastanawiam się, co strasznego musiało się zadziać, że sunia jest tak bardzo spanikowana:(. Tam podobno faktycznie nikt nie przychodzi na tą posesję, ale jednak nie żyje bez ludzi, jej siostra podobno bez problemów dała się zabrać do lecznicy.

 Bardzo żal mi małej, chciałabym zmienić jej życie, pokazać lepszą jego stronę, czy się to uda:(

1631547292164.jpg

1631547304364.jpg

1631547310868.jpg

Link to comment
Share on other sites

Zagladam i tu. Pippi (imię idealnie dopasowane) jesli bedzie po teście, to jak rozmawiałysmy, moze do nas trafić na BDT, gdyby nie udało się jej od razu na miejscu znaleźć DS. Zaopiekuje się nia moja córka, a ja pomogę w godzinach szkoły. Przy wiosenno/letnim wysypie kociąt nie dała rady, bo odchowywała pisklaki. Kociaki i kurczaki to niezbyt fortunne połączenie. Teraz Betty i Rudzik sa już wielkości dorosłych kur i przyzwyczajone życia w domu z kotami i psami. Jesli Pippi znalazłaby dom, to Paula moze zaopiekowć się innym kociakiem.

Sunia cudna, wygląda jak mix maltańczyka.  Gdyby miała jakies "domowe" fotki, to ją poogłaszam n grupach maltusiowych i u siebie. Ładne strzyżenie i "fontanna" z kokardką zamienią ja w księżniczkę.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...