Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

57 minut temu, lunarmermaid napisał:

Wczoraj rozmawiałyśmy z Tolą i musimy sprawę przemyśleć. Czy ten pies mógłby być u mnie czy lepiej nie ryzykować. Nawet gdyby był w domu nic to nie daje, bo u mnie jak tylko jest ciepło to drzwi są cały czas otwarte i zwierzaki wchodzą i wychodzą kiedy chcą. 

Zwłaszcza po zachowaniu Suvi mamy obawy, czy ten pies też nie będzie tak się zachowywał, ponieważ też jest długo w schronisku. 

Co o tym myślicie? 

Pomysły i podpowiedzi bardzo pożądane. 

Byłoby dobrze, gdyby ktoś mógł spróbować wziąć go na spacer poza boks i zobaczyć, czy to w ogóle jest możliwe. Tyle, że ktoś już kiedyś pisał, że powrót takiego psiaka z powrotem do boksu może być niebezpieczny, bo psy rzucą się na niego z zazdrości. Bardzo trudno doradzać nie mając pojęcia o charakterze psa. 

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Ewa Marta napisał:

Byłoby dobrze, gdyby ktoś mógł spróbować wziąć go na spacer poza boks i zobaczyć, czy to w ogóle jest możliwe. Tyle, że ktoś już kiedyś pisał, że powrót takiego psiaka z powrotem do boksu może być niebezpieczny, bo psy rzucą się na niego z zazdrości. Bardzo trudno doradzać nie mając pojęcia o charakterze psa. 

Tak jak Suvi nie będzie się zachowywał, bo pracownicy nie mówią, że jest dziki.  Jednak myślę, że nie można go zostawić w budzie bez kojca, bez kontroli. Trzeba znaleźć inne wyjście, tylko jakie. Bardzo chciałabym, aby i on dostał szansę, ale trudno jest planować warunki dla psa,o którym wie się niewiele. 

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Ewa Marta napisał:

Byłoby dobrze, gdyby ktoś mógł spróbować wziąć go na spacer poza boks i zobaczyć, czy to w ogóle jest możliwe. Tyle, że ktoś już kiedyś pisał, że powrót takiego psiaka z powrotem do boksu może być niebezpieczny, bo psy rzucą się na niego z zazdrości. Bardzo trudno doradzać nie mając pojęcia o charakterze psa. 

 

14 minut temu, lunarmermaid napisał:

Tolu a czy byłaby możliwość przeniesienia go w schronisku do kojców "wolontariackich"? Byłoby to już jakieś wyjście i jest możliwość poznania psa. Spróbuję zapytać, ale 

Spróbuję dzisiaj zapytać,ale nie gwarantuję, że to będzie możliwe. Dam znać. 

Link to comment
Share on other sites

26 minut temu, Tola napisał:

 

Spróbuję dzisiaj zapytać,ale nie gwarantuję, że to będzie możliwe. Dam znać. 

Tolu popytaj też o inne psy,które mogłyby do mnie przyjechać w razie problemów z tym czarnuszkiem. Myślałam np. o tym niby agresorze, jest teraz z nowych chyba psów Oreo, taki chyba bardzo adopcyjny i ładny, ale duży, oby nie trafił na łańcuch :(

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, lunarmermaid napisał:

Tolu popytaj też o inne psy,które mogłyby do mnie przyjechać w razie problemów z tym czarnuszkiem. Myślałam np. o tym niby agresorze, jest teraz z nowych chyba psów Oreo, taki chyba bardzo adopcyjny i ładny, ale duży, oby nie trafił na łańcuch :(

Oreo już ma dom, z tego co widzialam na fb.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, seramarias napisał:

Feliks od razu skojarzył mi się  z Feniksem. Ma niesamowicie przejmujące spojrzenie :(

Coś więcej o nim wiadomo? To duży psiak?

Mnie też to jego spojrzenie bardzo poruszyło...

27 minut temu, Tyśka) napisał:

Juz ma dom, z tego co widzialam na fb.

Który ma dom? Myślę, że Oreo. A ten "niby agresor" już długo czeka :(

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, seramarias napisał:

Feliks od razu skojarzył mi się  z Feniksem. Ma niesamowicie przejmujące spojrzenie :(

Coś więcej o nim wiadomo? To duży psiak?

Dla mnie to też klon Feniksa (*)

Cytuję:
"Nieśmiały Feliks szuka domu na ostatnie lata swojego życia!

Feliks, to niewielki ok. 12 kg dziadziuś

To psiak łagodny, ale bardzo nieśmiały i delikatny

Feliks potrafi chodzić na smyczy, bardzo lubi miękkie smaczki i gryzaki

Jest wykastrowany, zaszczepiony przeciwko wściekliźnie i zachipowany"

Może być zdjęciem w zbliżeniu przedstawiającym pies i na świeżym powietrzu

Może być zdjęciem przedstawiającym pies i na świeżym powietrzu

Link to comment
Share on other sites

47 minut temu, Tyśka) napisał:

Dla mnie to też klon Feniksa (*)

Cytuję:
"Nieśmiały Feliks szuka domu na ostatnie lata swojego życia!

Feliks, to niewielki ok. 12 kg dziadziuś

To psiak łagodny, ale bardzo nieśmiały i delikatny

Feliks potrafi chodzić na smyczy, bardzo lubi miękkie smaczki i gryzaki

Jest wykastrowany, zaszczepiony przeciwko wściekliźnie i zachipowany"

Może być zdjęciem w zbliżeniu przedstawiającym pies i na świeżym powietrzu

Może być zdjęciem przedstawiającym pies i na świeżym powietrzu

 

Dnia 9.05.2021 o 10:52, Tyśka) napisał:

Wciąż uśmiecham się od ucha na myśl o szczęściu TITO :)

=========

Tymczasem w Zamościu pokazali nowe staruszki :((( Mam nadzieję, że ktoś ich wypatrzy.

Olaf

Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, pies i na świeżym powietrzuMoże być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, pies i na świeżym powietrzu

 

Feliks :(
Może być zdjęciem przedstawiającym pies i na świeżym powietrzu Może być zdjęciem przedstawiającym pies i na świeżym powietrzu

 

Czy to ten sam piesek ? - chodzi mi o FELIKSA ? Na tym z wcześniejszego postu wygląda na średniaka a z opisu to niewielki piesek jeśli faktycznie ma  ok 12kg. Bardzo smutny biedak :(.

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, Onaa napisał:

 

 

Czy to ten sam piesek ? - chodzi mi o FELIKSA ? Na tym z wcześniejszego postu wygląda na średniaka a z opisu to niewielki piesek jeśli faktycznie ma  ok 12kg. Bardzo smutny biedak :(.

Ten sam, skopiowałam z fb ;)

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Moli@ napisał:

 

Czarny maluch jak Tuptuś :) może to on ,)

IMG-20210509-WA0005_resize_69.jpg

Miluś na tym zdjęciu bardzo podobny do Tuptusia rzeczywiście :) nawet za bardzo nie widać, że nie ma lewego oczka :)

a Kubunio dokładnie taki, jak go określiła Alaskan dzwoniąc do mnie, gdy go zobaczyła: pomarańczowy piesek ;) ;)

Może być zdjęciem przedstawiającym pies i na świeżym powietrzu

Feliks na tym zdjęciu nie wygląda na maluszka....i tak bardzo przypomina kochanego Feniksa(*)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.05.2021 o 10:52, Tyśka) napisał:

Feliks :(
Może być zdjęciem przedstawiającym pies i na świeżym powietrzu Może być zdjęciem przedstawiającym pies i na świeżym powietrzu

Czy to ten sam piesek ? - chodzi mi o FELIKSA ? Na tym z wcześniejszego postu wygląda na średniaka a z opisu to niewielki piesek jeśli faktycznie ma  ok 12kg. Bardzo smutny biedak :(.

 

Moja Masieńka [*] ważyła 14,1 kg, a była i mniejsza i chudsza.  Myślę, że Feliks waży ponad 15 kg.

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, elik napisał:

Czy to ten sam piesek ? - chodzi mi o FELIKSA ? Na tym z wcześniejszego postu wygląda na średniaka a z opisu to niewielki piesek jeśli faktycznie ma  ok 12kg. Bardzo smutny biedak :(.

 

Moja Masieńka [*] ważyła 14,1 kg, a była i mniejsza i chudsza.  Myślę, że Feliks waży ponad 15 kg.

elik, nie wiem. Opis jest o Feliksie, czyli o tym psiaku ze zdjęć. Wolontariusze podają zapewne wagę na oko, a i Feliks może jest długołapny. Ciężko mi zgadywać, ale każdy może wejść na FB i zapytać jeszcze.

Link to comment
Share on other sites

Chciałam znowu pokazać Budynia, tym razem był ze swoją rodziną na morzem:).

Budyń był w tym boksie, w którym był też Amber, zabrała go Agnieszka z FB (ta od owczarka Freda, a teraz zamojskiej Fiszki i Leo) i znalazła wspaniały dom.

IMGP1708.JPG

1620756550443.jpg

1620756556801.jpg

1620756562644.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.05.2021 o 20:56, Ewa Marta napisał:

Byłoby dobrze, gdyby ktoś mógł spróbować wziąć go na spacer poza boks i zobaczyć, czy to w ogóle jest możliwe. Tyle, że ktoś już kiedyś pisał, że powrót takiego psiaka z powrotem do boksu może być niebezpieczny, bo psy rzucą się na niego z zazdrości. Bardzo trudno doradzać nie mając pojęcia o charakterze psa. 

12 godzin temu, lunarmermaid napisał:

Tolu a czy byłaby możliwość przeniesienia go w schronisku do kojców "wolontariackich"? Byłoby to już jakieś wyjście i jest możliwość poznania psa. 

Mam bardzo dobrą informację  - w sobotę piesio trafi do pojedynczego boksu wolontariackiego, będziemy mieć info o  charakterze i stosunku do smyczy:)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

15 minut temu, Tola napisał:

Mam bardzo dobrą informację  - w sobotę piesio trafi do pojedynczego boksu wolontariackiego, będziemy mieć info o charakterze i stosunku do smyczy:)

Ja też bardzo się cieszę!

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tola napisał:

Mam bardzo dobrą informację  - w sobotę piesio trafi do pojedynczego boksu wolontariackiego, będziemy mieć info o  charakterze i stosunku do smyczy:)

Super wiadomość. Wtedy dopiero będą jakieś konkrety odnośnie psiaka. Bardzo się cieszę z takiego obrotu sprawy. 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Tyśka) napisał:

elik, nie wiem. Opis jest o Feliksie, czyli o tym psiaku ze zdjęć. Wolontariusze podają zapewne wagę na oko, a i Feliks może jest długołapny. Ciężko mi zgadywać, ale każdy może wejść na FB i zapytać jeszcze.

Brak mi na to czasu. Ledwo starcza mi go na dogo :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...