Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

40 minut temu, Tola napisał:

Na forum wciąż smutek przeplata się z radością; więc teraz trochę radośniejszych  wieści.

Pamiętacie na pewno owczarkowatą sunię, bardzo zaniedbaną, którą pokazała tutaj Alaskan. Pojechała potem razem do Warszawy z tym krzywołapkiem, miała operację guza na listwie mlecznej.

20201129_120011.jpg.b13dc981ff1648a921379e1944f2499f.jpg

Dzisiaj dostałam od Ewy zdjęcia z nowego domu.

IMG-20210421-WA0004.jpg

IMG-20210421-WA0005.jpg

            Matko ziemio cud cud 
Niechaj sie wiedzie ruduni i panciom z calego serca 
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To ta sunia, która tak mi leżała na serduchu. Cudna jest, i uśmiech na pysiu :))))

Te dwa psiaki ze zdjęć powyżej, pręgowany tygrysek i czarny, też powodują ściskanie w dołku. Pręguska żal strasznie, taki biduś nieszczęśliwy, ale ten czarny jakoś tak bardziej mi w serce zapadł :( Lubię duże psy. On wygląda na bardzo spokojnego psiaka, jak Czester.

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, Isiak napisał:

To ta sunia, która tak mi leżała na serduchu. Cudna jest, i uśmiech na pysiu :))))

Te dwa psiaki ze zdjęć powyżej, pręgowany tygrysek i czarny, też powodują ściskanie w dołku. Pręguska żal strasznie, taki biduś nieszczęśliwy, ale ten czarny jakoś tak bardziej mi w serce zapadł :( Lubię duże psy. On wygląda na bardzo spokojnego psiaka, jak Czester.

Jest bardzo spokojny przy siatce. A jest dawnym w boksie Runo, Czestera, Pongo, Quatro i Szamana, Borysa, bardzo zaludniony jeszcze niedawno boks, łatwo nie było...

Link to comment
Share on other sites

Ja też od dłuższego czasu patrzę na tego czarnego. I dalej mam zagwozdkę czy brać czarną sunię czy tego czarnego psa. Myślę nawet nad tym niby agresorem- on zawsze przy siatce był i patrząc na zdjęcia to wyglądał, jakby machał ogonem. 

Jego też mi bardzo żal, z taką łatką domu nie znajdzie... 

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, lunarmermaid napisał:

Ja też od dłuższego czasu patrzę na tego czarnego. I dalej mam zagwozdkę czy brać czarną sunię czy tego czarnego psa. Myślę nawet nad tym niby agresorem- on zawsze przy siatce był i patrząc na zdjęcia to wyglądał, jakby machał ogonem. 

Jego też mi bardzo żal, z taką łatką domu nie znajdzie... 

Mari prosiła, abym  zapytała o wiek tego agresora i ile jest w schronisku...

Dam znać.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tola napisał:

Na forum wciąż smutek przeplata się z radością; więc teraz trochę radośniejszych  wieści.

Pamiętacie na pewno owczarkowatą sunię, bardzo zaniedbaną, którą pokazała tutaj Alaskan. Pojechała potem razem do Warszawy z tym krzywołapkiem, miała operację guza na listwie mlecznej.

20201129_120011.jpg.b13dc981ff1648a921379e1944f2499f.jpg

Dzisiaj dostałam od Ewy zdjęcia z nowego domu.

IMG-20210421-WA0004.jpg

IMG-20210421-WA0005.jpg

Ależ wypiękniała. Wspaniała metamorfoza!  Super, że się suni tak poszczęściło  :)

Link to comment
Share on other sites

Przychodzę z zapytaniem czy może szykuje się transport na Śląsk? Wiem, że teraz sporo psów wyjechało, ale może coś ktoś slyszał?
Fundusz Migotkowy ma przyjąć dwie suczki wyrzucone do lasu, które trafiły do gminnego kojca pod Tomaszowem, nic o nich nie wiadomo, bo  suczki nie wychodzą z budy, wiek też jest mocno "pi razy oko" . Problem to tylko transport (ok. Częstochowy), więc pomyślałam, że jeszcze napiszę na wątkach z Lubelszczyzny... może coś się szykuje i można by połączyć.

Może być zdjęciem przedstawiającym piesMoże być zdjęciem przedstawiającym pies
Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Link to comment
Share on other sites

50 minut temu, Tyśka) napisał:

Przychodzę z zapytaniem czy może szykuje się transport na Śląsk? Wiem, że teraz sporo psów wyjechało, ale może coś ktoś slyszał?
Fundusz Migotkowy ma przyjąć dwie suczki wyrzucone do lasu, które trafiły do gminnego kojca pod Tomaszowem, nic o nich nie wiadomo, bo  suczki nie wychodzą z budy, wiek też jest mocno "pi razy oko" . Problem to tylko transport (ok. Częstochowy), więc pomyślałam, że jeszcze napiszę na wątkach z Lubelszczyzny... może coś się szykuje i można by połączyć.

Może być zdjęciem przedstawiającym piesMoże być zdjęciem przedstawiającym pies
Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Od nas nic się nie szykuje, ale podpytaj p. Maćka, on często wozi psy z okolic Lublina...

Link to comment
Share on other sites

26 minut temu, Tola napisał:

Od nas nic się nie szykuje, ale podpytaj p. Maćka, on często wozi psy z okolic Lublina...

Dziekuję :) Zapytam.

22 minuty temu, elik napisał:

Śliczne sunie. Biedactwa mocno zestresowane :(

Suczki prawdopodobnie wyrzucone po śmierci właściciela. Do lasu bo tak najłatwiej... Ładne, podkarmione, niezapchlone. W kojcu jedzą tylko jedzenie typ boczek, kanapka z masełkiem... :( no i z budy nie wychodzą, oszczekują pracowników. Pracownicy powiedzieli ze na oko to matka z córką, jedna ma kilka lat, druga około 10. Fundacja spadła im z nieba  bo kto by wziął pieski, o których nic nie wiadomo.

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, Tyśka) napisał:

Suczki prawdopodobnie wyrzucone po śmierci właściciela. Do lasu bo tak najłatwiej... Ładne, podkarmione, niezapchlone. W kojcu jedzą tylko jedzenie typ boczek, kanapka z masełkiem... :( no i z budy nie wychodzą, oszczekują pracowników. Pracownicy powiedzieli ze na oko to matka z córką, jedna ma kilka lat, druga około 10. Fundacja spadła im z nieba  bo kto by wziął pieski, o których nic nie wiadomo.

Niechby jak najszybciej znalazł się transport.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.04.2021 o 18:25, Tola napisał:

 

To jest ten sam pies - on zawsze podchodzi do siatki, tyle lat... Ma tak przejmujący,  smutny wyraz pyszczka. jest w drugim boskie, więc jego widzę zawsze na początku i potem już idę ze ściśniętym sercem, że znowu tym razem to nie on... Szukam dla niego pomocy już długo, wysyłam zdjęcia. Nie ma urody, jest duży, starszy, czarny i przeniknięty ogromnym smutkiem, takie psy są w schronisku niewidzialne.

 

Dnia 21.04.2021 o 18:30, Tola napisał:

To nie jest Bonus, to podobny biedak, pokazywałam go na wątku Feniksa, jak wstawiałam psy wymagające pomocy. jest tylko podobny do Bonusa; jest trochę wyższy, ale drobniejszy.

IMGP2406.JPG

Dzisiaj za Tęczowy Most  odszedł staruszek Aureliusz[*]

Może jego miejsce u kikou zająłby któryś z tych biedaków....

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, malagos napisał:

Ten smutasek - pręgusek?.......strasznie biedny, na nic już nie liczy :(

Ja też kiedyś myślałam, że to Bonus. Bardzo mnie chwyta za serce ten pręgusek. Czy coś o nim wiadomo Tolu? On ewidentnie unika kontaktów z innymi psami:(

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.04.2021 o 09:44, elik napisał:

Niechby jak najszybciej znalazł się transport.

Suczki jadą do hoteliku (k/Czestochowy) w przyszłym tygodniu i wiezie je Pan Maciej. Gmina opłaci transport i sterylizacje wszystkich suniek :) Wszystkich, bo... poza tym duetem jedzie jeszcze jedna sunia z tej gminy, taka około 6kg Beza (ona wysiada pod Krakowem). Fundacja wzięła wszystkie trzy pod swoją opiekę:) Uff. Nie pisałabym tutaj tego, ale wiem ile ostatnio na forum jest zmartwien i smutków. To taki maly pozytyw mam o gminie Jarczów i Fundacji i 3 uratowanych psich życiach. :)

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

51 minut temu, Tyśka) napisał:

Suczki jadą do hoteliku (k/Czestochowy) w przyszłym tygodniu i wiezie je Pan Maciej. Gmina opłaci transport i sterylizacje wszystkich suniek 🙂 Wszystkich, bo... poza tym duetem jedzie jeszcze jedna sunia z tej gminy, taka około 6kg Beza (ona wysiada pod Krakowem). Fundacja wzięła wszystkie trzy pod swoją opiekę:) Uff. Nie pisałabym tutaj tego, ale wiem ile ostatnio na forum jest zmartwien i smutków. To taki maly pozytyw mam o gminie Jarczów i Fundacji i 3 uratowanych psich życiach. 🙂

Wspaniale! 🙂

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.04.2021 o 18:30, Tola napisał:

 

 

 

To nie jest Bonus, to podobny biedak, pokazywałam go na wątku Feniksa, jak wstawiałam psy wymagające pomocy. jest tylko podobny do Bonusa; jest trochę wyższy, ale drobniejszy.

IMGP2406.JPG

Tego psiaka wypatrzyłam na zdjeciach Toli w tym czasie, co zdecydowałam się na Borysa. Wtedy był taki mróz, a on z króciusieńką sierścią jak bokser. Przyjechał Borys, bo ledwo stął na łapach.

Czarny, którego pokazuje Tola dla mnie jest ładny. Wyraz pysia ma jak buldożek francuski, tylko rozmiar inny. Widac, że to ten sam pies, tylko się postarzał. Dla psa ok. 3,5 roku to naprawdę sporo w takich warunkach :( gdybym wyadoptowała Borysa, to pewnie wzięłabym go, ale to raczej tylko moje gdybanie, bo trudno liczyć na adopcję Borysa.

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, malagos napisał:

Ten smutasek - pręgusek?.......strasznie biedny, na nic już nie liczy :(

 

7 godzin temu, Ewa Marta napisał:

Ja też kiedyś myślałam, że to Bonus. Bardzo mnie chwyta za serce ten pręgusek. Czy coś o nim wiadomo Tolu? On ewidentnie unika kontaktów z innymi psami:(

 

Nic o nim nie wiem oprócz tego, ze widzę go za każdym razem, jak jestem w schronisku.

Wybieram się w poniedziałek lub wtorek, mam zapytać o tego agresora, o czarnego to i o niego zapytam.

Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, Jaaga napisał:

Tego psiaka wypatrzyłam na zdjeciach Toli w tym czasie, co zdecydowałam się na Borysa. Wtedy był taki mróz, a on z króciusieńką sierścią jak bokser. Przyjechał Borys, bo ledwo stął na łapach.

Czarny, którego pokazuje Tola dla mnie jest ładny. Wyraz pysia ma jak buldożek francuski, tylko rozmiar inny. Widac, że to ten sam pies, tylko się postarzał. Dla psa ok. 3,5 roku to naprawdę sporo w takich warunkach :( gdybym wyadoptowała Borysa, to pewnie wzięłabym go, ale to raczej tylko moje gdybanie, bo trudno liczyć na adopcję Borysa.

Tak, te zdjęcia robiłam mu w czasie tych mrozów:(.

Czarny też ma taką króciutka sierść.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...