Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

2 godziny temu, Bogusik napisał:

Tak, też sprawdziłam jej  profil od razu i jest ok. Na razie poczekajmy do jutra na wiadomości czy w ogóle doszło do zabrania suni.

Ojej to może warto się skontaktować i powiedzieć o tym, że jest lękliwa i trzeba ja dobrze zabezpieczyc. To naprawdę ważne. Napisz proszę do tej Pani żeby wiedziała jak postępować. Ludzie często nie mają pojęcia jak może zachować się pies, który się boi. Przecież mądra Osoba to zrozumie i z pewnością doceni takie rady. 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.10.2020 o 21:06, Tola napisał:

Kolejne psie tragedie, może ktoś może pomóc,  może ma jakiś pomysł,

beksa_V6_orig.gif

Na jednym z osiedli od 3 dni pod balkonem śpi ten piesek:(

U nas dzisiaj bardzo pada, kto się zlitował i otworzył klatkę

IMG-20201013-WA0012.jpg

IMG-20201013-WA0012.jpg

Może warto napisać do Fundacji Koci Śwat. Kiedyś ratowali nas z takimi plaskatymi psiakami.

Link to comment
Share on other sites

Ewu napisała:

Ojej to może warto się skontaktować i powiedzieć o tym, że jest lękliwa i trzeba ja dobrze zabezpieczyc. To naprawdę ważne. Napisz proszę do tej Pani żeby wiedziała jak postępować. Ludzie często nie mają pojęcia jak może zachować się pies, który się boi. Przecież mądra Osoba to zrozumie i z pewnością doceni takie rady

 

Basiu pisałam dzisiaj rano przed pracą z p.Pauliną.Miała do czynienia z psami lękliwymi i wycofanymi jeszcze na studiach w Poznaniu,ponieważ  działała w jednej z tamtejszych fundacji.Dowiedziałam się też dzisiaj od Toli,że to znajoma jej znajomej i wyrażała się bardzo pozytywnie o rodzinie.

Po południu otrzymałam wiadomość od p.Pauliny,że sunia jest już u niej.

Może wstawię to co mi napisała aby wszystkich nieco uspokoić.

Jest bardzo przyjazna, daje buziaki, jest już zaczpiowana, kupiłam preparat na pchły, odrobaczenie (ale to za jakiś czas), dopasowane szelki. Za jakiś czas reszta. Ma podwójna smycz, do obroży i szelek, na wszelki wypadek. Na razie chodzenie po schodach, przez drzwi i na smyczy to nowość i stres, ale się nauczy. Kupkę zrobiła w domu zaraz po przyjściu, siku jeszcze nie, ale powolutku, będzie dobrze.:)

 

  • Like 6
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

15 minut temu, Bogusik napisał:

Basiu pisałam dzisiaj rano przed pracą z p.Pauliną.Miała do czynienia z psami lękliwymi i wycofanymi jeszcze na studiach w Poznaniu,ponieważ  działała w jednej z tamtejszych fundacji.Dowiedziałam się też dzisiaj od Toli,że to znajoma jej znajomej i wyrażała się bardzo pozytywnie o rodzinie.

Po południu otrzymałam wiadomość od p.Pauliny,że sunia jest już u niej.

Może wstawię to co mi napisała aby wszystkich nieco uspokoić.

Jest bardzo przyjazna, daje buziaki, jest już zaczpiowana, kupiłam preparat na pchły, odrobaczenie (ale to za jakiś czas), dopasowane szelki. Za jakiś czas reszta. Ma podwójna smycz, do obroży i szelek, na wszelki wypadek. Na razie chodzenie po schodach, przez drzwi i na smyczy to nowość i stres, ale się nauczy. Kupkę zrobiła w domu zaraz po przyjściu, siku jeszcze nie, ale powolutku, będzie dobrze.:)

 

No to kamień z serca.... Bo ta psia bidusia bardzo zapadła mi w serce. Myślę, ze pani Paulina odmieni całkowicie życie tej suni.

  • Like 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Świetne wieści. Elik dzwoniła do mnie w tej sprawie, chciała się dowiedzieć o sunię. Od 8 rano  stoi w samochodowej kolejce po zrobienie testu na covid. Początkowo w Krakowie, później pojechali do Bochni i ma nadzieję, że tam uda jej się zrobić. Tylko nie wiadomo o której. W Krakowie stała 2 km kolejka samochodów, o 14 skończyli pracę i reszta ich nie obchodzi.  

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Nesiowata napisał:

Świetne wieści. Elik dzwoniła do mnie w tej sprawie, chciała się dowiedzieć o sunię. Od 8 rano  stoi w samochodowej kolejce po zrobienie testu na covid. Początkowo w Krakowie, później pojechali do Bochni i ma nadzieję, że tam uda jej się zrobić. Tylko nie wiadomo o której. W Krakowie stała 2 km kolejka samochodów, o 14 skończyli pracę i reszta ich nie obchodzi.  

O matko , zmartwiłam się. Mam nadzieję,że Eli i Jej Mężowi nic nie dolega i robią to profilaktycznie.

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Tola napisał:

Prawdopodobnie jutro wieczorem dwie jasne sunie z zamojskiego schroniska pojada do Murki:) Ta krótkowłosa miała dzisiaj zabieg sterylizacji, sunia z pędzelkami ma jutro, prosimy o kciuki.

IMGP1935.JPG

Trzymam kciuki z całych sił, żeby wszystko poszło zgodnie z planem...

Zrobilam ogłoszenie Supełkowi: https://www.olx.pl/oferta/czy-ktos-pokocha-supelka-CID103-IDGWZyU.html

i Kłębuszkowi: https://www.olx.pl/oferta/gdy-urosne-bede-prawdziwym-tygrysem-CID103-IDGWYtB.html

Tolu, poproś o nowe zdjęcia kotków. Kłębuszek ma tylko dwa i to "mizerne".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kochane Dziewczynki bardzo Wam dziękuję za troskę  700464186_dzikujlicznie.jpg.ac61b657b4133c0c7db9fb8edcb55bb3.jpg  

Dostałam skierowanie, bo mam mocne objawy grypowe, a tak zaczyna się to świństwo.  Mam nadzieję, że to tylko mocne przeziębienie, ale na wszelki wypadek, gdyby jednak, to zostaliśmy na działce, żeby w razie kwarantanny nie groziło nam rozstanie z psiakami.
Jakby mało było problemu z moją chorobą, to jeszcze Alfinek zaczął sikać podczas snu, a że w nocy wędruje i część nocy przesypia na swoim posłaniu, a część z nami w łóżku, to mamy potop i tu i tam  :(
Już dzwoniłam do naszej wetki i mam zrobić mu badanie moczu i krwi profil podstawowy + tarczyca. Od razu zbadamy, jak z jego tarczycą. Przy okazji zrobimy też badanie krwi Masi, żeby sprawdzić jak się ma jej wątróbka po usunięciu śledziony. Mam więc powodów pod dostatkiem, żeby wynik testu był negatywny.

Link to comment
Share on other sites

Elu, za "moich czasów", rzecznik rządu mówił, że rząd się sam wyżywi, Teraz jak widać, również zdiagnozuje i wyleczy w tempie i warunkach niedostępnych dla zwykłych obywateli. 

Ściskam wirtualnie i zdrowia życzę. Dla Ciebie i całej Twojej Rodziny ludzkiej i zwierzęcej :*) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minut temu, konfirm31 napisał:

Elu, za "moich czasów", rzecznik rządu mówił, że rząd się sam wyżywi, Teraz jak widać, również zdiagnozuje i wyleczy w tempie i warunkach niedostępnych dla zwykłych obywateli. 

Ściskam wirtualnie i zdrowia życzę. Dla Ciebie i całej Twojej Rodziny ludzkiej i zwierzęcej :*) 

Pamiętam szczerą do bólu wypowiedź rzecznika rządu J. Urbana. Wydawało się wtedy, że takiej arogancji władzy nie było i nigdy już nie będzie.
Okazuje się, że były to tylko zbożne życzenia.   Dzisiaj z TVN dowiedziałam się, że warszawski szpital MSWiA miał być przekształcony w szpital wyłącznie covidowy i wyłącznie dla pewnej grupy pacjentów. Możemy się tylko domyślać o których to pacjentów chodziło. Miał być zakaz przyjmowania pacjentów i opróżnienie szpitala z dotychczasowych pacjentów. Personel szpitala był poruszony i przerażony konsekwencjami takiego działania, czym podzielił się z redaktorami. Na szczęście decyzja ta została cofnięta.
To byłoby coś więcej niż tylko arogancja.

Krystynko     445821295_dzikujzayczenia.jpg.63d9106c8cbc6fce265aae9c2b399fe3.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, elik napisał:

Martusiu dzisiaj zrobiłam przelew na konto Fundacji ZEA na kwotę 200,00 zł z bazarku.

Jak kasa wpłynie na konto bardzo proszę o potwierdzenie na tym bazarku.

Ojej Elu, pięknie dziękuję, to ogromna pomocserce-ruchomy-obrazek-0863.gif.

Oczywiście, potwierdzę niezwłocznie.

Zdrowia Eluś! Próbuję znalezc czy pisałas, kiedy wynik z testu?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...