Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

Dnia 29.12.2019 o 19:52, Sowa napisał:

Ja też nie potrafię wstawić filmu, ale można wejść na stronę schroniska  - są na facebooku, filmik Adoptuj, nie kupuj; imiona tych malinois - Muminek i Florka. Te psy chodzą na smyczach, wracają na zawołanie, siadają przed człowiekiem wpatrując się z nadzieją, a nawet aportują znalezione przedmioty. Florka została na pewno wywalona na zbity pysk od małych szczeniąt - dojki miała prawie po kolana; Muminek prawdopodobnie jest za łagodny dla ludzi oczekujących na dzień dobry agresji u malinois. Malinois to moja ukochana rasa - ale w 77. roku życia, mieszkając w bloku i nie prowadząc już auta, nie odważam się na adopcję psa.  Mogę tylko obiecać dołączenie się do wyjazdu po Florke czy Muminka, pomoc w drodze, bezpłatne szkolenie w Krakowie.  Ja w Krakowie - a moje dobre znajome trenerki z Rzeszowa i z okolic Rybnika też udzielą kilku bezpłatnych lekcji  dla kogoś, kto z tamtych stron zdecyduje się dać dom Florce lub Muminkowi - gwarantuję to na swoją odpowiedzialność.

Telefon do wolontariuszki opiekującej się  psami - 507-266-636,pani Lidia.

Proszę bardzo o przekazywanie tej informacji tym, którzy chcieliby mieć wrażliwego psa, gotowego w każdej chwili do pracy z właścicielem.

 

Dnia 29.12.2019 o 20:05, elik napisał:

Proszę to jest link do tego filmiku.

zamojskie maliniaki

 

Dnia 29.12.2019 o 21:38, Tola napisał:

Ja też bardzo chciałabym, aby trafiły do odpowiedzialnych ludzi, ale nie jestem w stanie inaczej pomóc.

Jeszcze przyszła mi do głowy Tyśka, ona sprawnie działa na Fb, jeszcze do niej za chwilkę napiszę....

I może poproszę jeszcze Agnieszkę od Freda i beka,  żeby pokazały u owczarków...

Dopiero odczytałam wiadomość od Toli, przepraszam. Oczywiście mogę psiaki pokazać na fejsbuku, choć jak tylko filmik pojawił się na FB to podesłałam na różne grupy... ale sprobuję raz jeszcze :( W zamojskim działa pseudo maliniaków, bardzo prężnie, bezdomnych maliniaków multum. Ale nie traćmy nadziei.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.01.2020 o 21:02, Sowa napisał:

Kolejny maliniak, tym razem szczeniak kilkumiesięczny, trafił do zamojskiego schroniska...

Widziałam dzisiaj młodzieńca, jest w  złym stanie, wychudzony, sierść koszmarna, ból i smutek w oczach;  prawdopodobnie długo błąkał się bez opieki.

Link to comment
Share on other sites

U nas dzisiaj bardzo ponury, smutny  dzień, silny wiatr, wilgoć w schronisku smutek podwójny, tyle par oczu czekajacych na cud:(.

 U szczeniaków w zagródce nowa dziewczynka,  taka trochę miniaturka naszego Kenzo, bardzo płacze:(

cc9c5296aa7a10damed.jpg

2bd3c068a56a279amed.jpg

b0a7eefcb8a65a0emed.jpg

f1674be7c365412amed.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tola napisał:

Maleńka, parokilogramowa suczka, tez 2016 rok urodzenia

1dd2936234d0ae6dmed.jpg

a2fcab75a66cb0a6med.jpg

 

Przyjazna sunia, ale taka bardzo zwyczajna, przewija się na moich zdjęciach od lata:(

efca9e3f3bf9279fmed.jpg

 

Pierwsza bardzo ładna i malutka, a druga mogłaby być siostrą Megan. Wtedy, przy tamtych burych dziewczynach byłam sceptycznie nastawiona, a przecież pierwsze znalazły domy. Czyli i zwyczajne buraski ludziom się podobają.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tola napisał:

Końcowe boksy, nikt tu nie zagląda, tu diabeł mówi dobranoc...

 

e1c0d7476e99525bmed.jpg

bada0106e9efef8fmed.jpg

To niemozliwe, że wilczaczka nadal tam siedzi :( Sunia na pierwszym planie, kremowa taka towarzyska. Zawsze z przodu, widziałam ją na zdjęciach  na profilu schroniskowym. Łaciata śliczna, zresztą co jedna, to fajna. Szkoda, że tak umieszczone, że nikt ich nie widzi.

Link to comment
Share on other sites

Tak musiała wyglądać moja Tolka, jak była szczeniakiem...

Zabraliśmy ją z zamojskiego  schroniska, jak miała ok. 1,5 roku.

Szkoda, ze te sunie kolejny miesiąc spędzają w schronisku, szkoda kolejnego psiego dzieciństwa:(

b0a7eefcb8a65a0emed.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Tolu, na wybiegu z kilkoma dużymi zwierzakami, takze z ON-ami, stoi przy siatce bardzo ładny malinois - to też suka?  

Dowiedziałam się, że w okolicach Hrubieszowa jest ogromna fabryka malinois. Rozmnażane "na eksport", do zagranicznych ośrodków szkolących psy do służb. Te, które nie zostaną sprzedane zagranicę, oferowane są po 200 zł lub wywalane na zbity pysk, podobnie jak suki, które miały już wiele miotów. 

Tianku, jeśli znasz kogoś chętnego na szczeniaka maliniaka z zamojskiego schronu,  poinformuj, że ja oferuję bezpłatną pomoc w podstawach szkolenia. Nie tylko w okolicach Krakowa - mam przyjaciól trenerów na Śląsku, w Rzeszowie i w Gdańsku. Maliniaki bardzo potrzebują od pierwszego dnia ukierunkowania na współpracę z człowiekiem, potem już wszystko jest łatwe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, Sowa napisał:

Tolu, na wybiegu z kilkoma dużymi zwierzakami, takze z ON-ami, stoi przy siatce bardzo ładny malinois - to też suka?  

Dowiedziałam się, że w okolicach Hrubieszowa jest ogromna fabryka malinois. Rozmnażane "na eksport", do zagranicznych ośrodków szkolących psy do służb. Te, które nie zostaną sprzedane zagranicę, oferowane są po 200 zł lub wywalane na zbity pysk, podobnie jak suki, które miały już wiele miotów. 

Tianku, jeśli znasz kogoś chętnego na szczeniaka maliniaka z zamojskiego schronu,  poinformuj, że ja oferuję bezpłatną pomoc w podstawach szkolenia. Nie tylko w okolicach Krakowa - mam przyjaciól trenerów na Śląsku, w Rzeszowie i w Gdańsku. Maliniaki bardzo potrzebują od pierwszego dnia ukierunkowania na współpracę z człowiekiem, potem już wszystko jest łatwe.

mam taką dalszą znajomą która ma malinę i jej znajomi też maja jeżdżą na szkolenia zawody itd. jedyne co mogę to prosić ją o pokazanie malucha ...

może na fb wrzucą jakieś zdjęcie..

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...