Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

1 godzinę temu, Tola napisał:

Takiej ilości telefonów dawno nie miałam; ludzie dzwonią właściwie z całej Polski i wszyscy chcą kotkę z heterochromią!

Dzwonią tez osoby, które nie widziały ogłoszenia, pytają o kotkę van lub angorę turecką!

Masz to, co ja z moimi ukraińskimi. Dlatego zdecydowałam się kastrować kociaki. Ciekawe, ze takich normalnych ludzie nie chca zupelnie, ale "angorę' to juz wszyscy. O Alexika miałam jeden głupi tel, bo biało-bury.

Też kupuje już przez Fanimani, ale udało mi się nazbierać dopiero 21 zł ;) Najmniej chyba naliczają w zooplusie. Z Allegro zauwazyłam, że większy procent idzie.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tola napisał:

Moje maile przyniosły efekt - Wczoraj dostała info, ze wreszcie połączono oba konta ZEA na FaniMani, wpłaty sa juz na jednym koncie.

Dostałam tez historię zakupów - bardzo dziękuję elik i terra za wspomaganie zwierzaków.

Jeszcze raz bardzo proszę wszystkich, którzy robią zakupy poprzez internet, zwłaszcza zamawiają karmę - wspomagajcie ZEA - to nic nie kosztuje, a  można pomóc bezdomniakom.

 

zakupy-dla-zwierzaka.jpg

Będę pamiętać przy następnym zamówieniu karmy :)

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, agat21 napisał:

Moje maile przyniosły efekt - Wczoraj dostała info, ze wreszcie połączono oba konta ZEA na FaniMani, wpłaty sa juz na jednym koncie.

Może warto byłoby opracować ulotkę informacyjną o tej możliwości i zamieścić ją na stronie Fundacji. Może nawet rozesłać przez PW dogomaniakom, którzy sympatyzują z Fundacją.  Niewiele osób wie o tym, że robiąc zakupy może przekazać część kwoty dla wybranej organizacji. Dopiero włączenie :Przypominajki" faktycznie przypomina i pokazuje, które sklepy przystąpiły do tej akcji.

Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, Tola napisał:

Ogromnie dziękuję Wam wszystkim za te wpisy, wiele dla mnie znaczą, być może wspólnie uda się znalezc psu dom na resztę życia.

Nie będzie łatwo, bo pies stary, duży no i chory, ale najważniejsze, ze nie jest już sam!

Zastanawiam się tylko, czy tutaj na zamojskim nie zginie wsród wciąż nowych postach o innych zwierzakach...

Czy warto zakładać jednak wątek, na którym informacji będzie niewiele, funduszy nie potrzeba zbierać, bo psu potrzebna tylko a raczej aż pomoc w znalezieniu domu.

Jak myślicie?

Myślę, że warto. Mimo wszystko zawsze będzie można go odnaleźć. Poza tym nie wiadomo czy nie trafi się "dożywotni BDT" to jednak pieniądze będą potrzebne.

Przez to spojrzenie ma się ochotę go przygarnąć z myślą, że coś się wykombinuje i zmieści się kolejny pies itd:( Żeby to było takie proste...:(

P.S. Też udostępniłem...

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.07.2019 o 09:48, Tola napisał:

 

 

 

 

 

 

Bardzo  dziękuję za piękne teksty, za ogłoszenia, pokazanie Małego na FB no i za udostępnianie!

Masz rację  Elu, świat musi zobaczyć małego, a FB to siła!

Ja tez spróbuje dzisiaj wieczorem zrobić OLX , może na Wrocław?

Cały czas mam nadzieje, ze znajdzie się ktoś, kogo wzruszy ten tak strasznie wyniszczony pies; jestem pewna, ze odżywiony, wyleczony, wygłaskany rozkwitnie,  zachwyci charakterem i wyglądem.

Wiem, ze duży, ze stary, ale....

Jeszcze raz bardzo dziękuje za pomoc
 

 

Przybiegłam na zaproszenie , Nadziejki, może wyróżnię chociaż ogłoszenia na Wrocław, może tutaj złapie kogoś za serce? 

Dnia 19.07.2019 o 10:29, helli napisał:

Czy Mały ma nużycę? To da się wyleczyć, ale info o tym może powinna być w ogłoszeniu? Czy nie?

Też się zastanawiam co jest powodem, tego przełysienia? choroba czy złe odżywianie?   pewnie warto by to napisać w ogłoszeniu ? :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.07.2019 o 10:29, helli napisał:

Czy Mały ma nużycę? To da się wyleczyć, ale info o tym może powinna być w ogłoszeniu? Czy nie?

Prawdopodobnie to nużyca, być może wetka ma już wyniki Mały  na pewno jest leczony.

Ja nie jestem zwolenniczką pisania wszystkiego w ogłoszeniu, jednak w rozmowie można wiele spraw dopytać, wyjaśnić.

Ale w przypadku Małego niech decydują osoby, które robią ogłoszenia.

Dnia 19.07.2019 o 11:49, agat21 napisał:

Będę pamiętać przy następnym zamówieniu karmy :)

Bardzo dziękuję:)

Dnia 19.07.2019 o 18:14, elik napisał:

Może warto byłoby opracować ulotkę informacyjną o tej możliwości i zamieścić ją na stronie Fundacji. Może nawet rozesłać przez PW dogomaniakom, którzy sympatyzują z Fundacją.  Niewiele osób wie o tym, że robiąc zakupy może przekazać część kwoty dla wybranej organizacji. Dopiero włączenie :Przypominajki" faktycznie przypomina i pokazuje, które sklepy przystąpiły do tej akcji.

Eluś, takie ulotki wrzucam regularnie na stronę i wysyłam na FB, sporo osób korzysta z tej opcji.

Tutaj chciałam zachęcić dogomaniaków;)

Dnia 20.07.2019 o 02:15, Maciek777 napisał:

Myślę, że warto. Mimo wszystko zawsze będzie można go odnaleźć. Poza tym nie wiadomo czy nie trafi się "dożywotni BDT" to jednak pieniądze będą potrzebne.

Przez to spojrzenie ma się ochotę go przygarnąć z myślą, że coś się wykombinuje i zmieści się kolejny pies itd:( Żeby to było takie proste...:(

P.S. Też udostępniłem...

Witaj Maciek, bardzo się cieszę, ze zajrzałeś tutaj do nas:)

Dziękuję za udostępnianie, to duża pomoc,  bo ja nie jestem na FB

Dnia 20.07.2019 o 12:10, anica napisał:

Przybiegłam na zaproszenie , Nadziejki, może wyróżnię chociaż ogłoszenia na Wrocław, może tutaj złapie kogoś za serce? 

Też się zastanawiam co jest powodem, tego przełysienia? choroba czy złe odżywianie?   pewnie warto by to napisać w ogłoszeniu ? :)

Dziękuję bardzo,ze zajrzałaś i chcesz pomóc:)

Zamierzam jednak założyc wątek Małemu, bo tutaj przepadnie wsród wciąż nowych informacji.

Jak tylko będę miala więcej informacji - dam znać. 

Myślę, ze na stan Małego ma i wpływ choroba skóry i złe warunki, w jakich żył dotychczas.

 

3 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

A ja tak, ku pokrzepieniu serc... Pamiętacie?

 

Obraz może zawiera�: pies

 

Wakacje :)

Obraz może zawiera�: co najmniej jedna osoba, pies, na zewn�trz i przyroda

Obraz może zawiera�: pies

Obraz może zawiera�: pies, kot i w budynku


Zumi miał trochę problemów z agresją, ale Państwo pracują z behawiorystą i już jest lepiej :) Rodzina zakochana po uszy w puchaczu.

Piękne, wzruszające zdjęcia szczęśliwego psa:)

Link to comment
Share on other sites

Mam zdjęcia koteczki, która już tutaj pokazywałam, znaleziona na terenie Koszar, ale dopiero teraz udało mi się podjechać i zrobić zdjęcia.

Noa ma ok. 7 mies. jest odrobaczona, testy ujemne, koteczka jest bardzo miziasta, przebywa w DT.

Starałam się uchwycić jej budowę, ale chyba nie bardzo widać - koteczka jest długa, ma długie łapki i wydłużony pyszczek jak u kota egispkiego, w rzeczywistości jej umaszczenie jest jeszcze bardziej oryginalne.

Wielka prosba o ogłoszenia...

IMGP9561.JPG

IMGP9562.JPG

IMGP9563.JPG

IMGP9565.JPG

IMGP9567.JPG

Link to comment
Share on other sites

Wieści z nowych domów rewelacyjne, ale największy sentyment mam do Dexa. Pamiętam jego zdjęcia w roli niani swojego, małego pana. Dziś wciąż pełni tę rolę, chociaż chłopczyk bardzo urósł od tamtego czasu.. Dex ma piękne oczy i wielkie serce dla swej ludzkiej rodziny.

 

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

W sprawie  tych ostatnio zaopiekowanych miotów z kulinarnymi imionami  telefon wciąż dzwoni,  a zapytania dotyczą właściwe tylko Napoleonki z heterochromią.

Udało mi się wytypować dwa domy - w Hrubieszowie i w Sosnowcu, postaram się podjechać najpierw do Hrubieszowa...

Dom w Sosnowcu daleko, ale  na przełomie lipca i sierpnia  w nasze strony wybiera się Iwona z Sosnowca, więc zorganizowanie  transportu nie byłoby takie straszne.

Jest chętny dom w Rembertowie dla Bagietki, a w Krakowie dla Omlecika. Próbuję zorganizować wizyty.

Bardzo dziękuję za ogłoszenia, bo nie byłoby tych domów bez Waszej kochane pomocy!

 

 

Link to comment
Share on other sites

No i na koniec wieczoru bardzo dobra informacja - wczoraj do DS do Myślenic pojechała Kalinka:).

Państwo są nią zachwyceni, wypatrzyli koteczkę w ogłoszeniu, bo jest bardzo podobna do ich rezydentki, znalezionej na działkach.

Kalinka dzisiaj  w DS

SAVE_20190721_203203.jpg

SAVE_20190721_203151.jpg

SAVE_20190721_203146.jpg

SAVE_20190721_203132.jpg

SAVE_20190721_203124.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minut temu, Havanka napisał:

Noa na Warszawę: https://www.olx.pl/oferta/noa-piekna-kotka-o-oryginalnej-budowie-ciala-CID103-IDAPct5.html

Elu, kotek śliczny. Pomogę w ogłoszeniach, jak już dojdzie do siebie.

 

Bardzo dziękuję, nie wiem,co zrobiłabym bez tej pomocykwiat-emotikon-ruchomy-obrazek-0129

Elik - kociak cudny, oby szybko kogoś zauroczył, trzymam kciuki.

Na naszym terenie dawno nie było tylu bezdomnych, porzuconych maluchów, oby te Wasze tereny były łaskawsze dla zwierząt!

Link to comment
Share on other sites

20 minut temu, Tola napisał:

Elik - kociak cudny, oby szybko kogoś zauroczył, trzymam kciuki.

Na naszym terenie dawno nie było tylu bezdomnych, porzuconych maluchów, oby te Wasze tereny były łaskawsze dla zwierząt!

Ty działasz na bardzo dużym terenie. Ja tylko na terenie naszych działek, a już jest to trzeci kotek w tym roku :( Jednego kocurka wykastrowałam, jednemu niestety trzeba było skrócić cierpienia - zapadnięte płuco i zapalenie otrzewnej  :(  Ta malizna to już trzeci kociak. A ile jeszcze będzie do października?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...