Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

Wielkie, wielkie brawa dla Dziewczyn z Zamościa (funi, handzi) za to, że wyciągnęły Robi... zapewne odeszłaby w zapomnieniu, gdyby nie One... Mocno trzymam za domek z Poznania - to jakiś cud, że kogoś wzruszył los Robi...

Boże, serce mi się łamie... 
Ta biała kudłata, te dwie czarne podpalane kudłate... i te które są od zawsze białe owczarkwoate? szpicowate duże, które trzymają się razem... :( Ryczę. :(

Link to comment
Share on other sites

A ja płaczę nad tym pieskiem.On w takich warunkach bez opieki medycznej nie przeżyje.

IMGP2396.JPG

Bogusik rozmawiała z szafirką na temat samców.Nie możemy pomóc,poniewaz szafirka ma 2 samce i są izolowane.Nie ma możliwości większej izolacji.

Link to comment
Share on other sites

18 minut temu, Anula napisał:

A ja płaczę nad tym pieskiem.On w takich warunkach bez opieki medycznej nie przeżyje.

IMGP2396.JPG

Bogusik rozmawiała z szafirką na temat samców.Nie możemy pomóc,poniewaz szafirka ma 2 samce i są izolowane.Nie ma możliwości większej izolacji.

Anulko, a brałyście pod uwagę inny sprawdzony hotelik?

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Bogusik napisał:

Martuniu, jakiej wielkości może być ta sunia? Wygląda na sporą....

 Przyjazna suczka, cały czas szukała kontaktu

IMGP2417.JPG

 

Podobna do Abi, średniej wielkości, wydaje mi się, 40 - 42 w kłębie?  trudno ocenić wielkość psa w boksie......

Była ze mną Alaskan, może coś napisze, głaskała sunię...

Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.03.2018 o 20:02, Tola napisał:

Pies w bardzo złym stanie, chory?  - stał taki zbolały  na środku przez cały czashttp://pu.i.wp.pl/bloog/84069394/51194094/beksa_V6_orig.gif

IMGP2391.JPG

IMGP2395.JPG

IMGP2396.JPG

IMGP2398.JPG

Właśnie wstawiłam tego psiaka na lubelską, zamojską i ogólnopsią grupę pomocową...

z takim opisem napisanym bez przemyślenia totalnie, tylko to, co podpowiedziało mi serce... może ktoś się zlituje?
 

Skazany na śmierć - odcinek w realu.

Czekam na śmierć. Czekam dosłownie, bo stoję na środku boksu totalnie obolały, wygłodniały i czekam z utęsknieniem na śmierć...

Och, godność... porzucony pies nie ma żadnej godności. Po co mam więc walczyć o miskę jedzenia? WSZYSTKO mnie boli. Bolą mnie łapki, stawy, WSZYSTKO. Najmocniej boli serce, bo człowiek - ten sam, którego kochałem najmocniej jak się da i ten sam, który obiecywał mi miłość na zawsze... mnie zdradził... porzucił. Jak mógł? Dlatego, że nie urosłem na owczarka? Ale przecież kocham bardziej niż sto owczarków... jestem wierny, niewielki... dlaczego człowiek przestał czekać?

W schronisku w moim boksie zapewne robią zakłady, kiedy umrę... nie jem już. Stoję. Umieram z bólu i cierpienia. I tęsknoty. Ból zewnętrzny i wewnętrzny. Chcę umrzeć... Może... może psy z boksu mi pomogą? a może mrozy?

Nikt nie wie, ile mam lat i co mi dolega. To nieważne. Czuję się w tej chwili jak staruszek, bo staruszki odchodzą szybciej... podobno... pozwólcie mi odejść z głodu, bólu, cierpienia i z dala od człowieka... jako bezimienny, niechciany i być może młody.... ale co z tego... moje życie już nie ma sensu... Nie ma, bo życie bez kochającego człowieka nie ma sensu.

Pozbawiony godności i miłości, oszukany... co się dziwić, że w tej chwili wyglądam jak kupka nieszczęść...

PS: Ten pies naprawdę cierpi i już umiera! Wygląda tragicznie, mimo że dopiero teraz pokazał się na boksach ogólnych w schronisku starej daty... on tutaj nie przeżyje... nie ma żadnych szans... nie jest rasowcem, więc czy w ogóle ktoś podejmie się trudu pomocy ? Psiak, samiec, średniej wielkości  (???) 

 
  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, Alaskan malamutte napisał:

Ta sunia drobniejsza od Abi, średnia. Tak jak napisała Tola, też obstawiam ok 40 cm w kłębie...

Dziękuję Asiu za info. :)

3 minuty temu, Poker napisał:

Psy z zamojskiego schronu mają niebywałe szczęście ,że utworzyła się grupa wspaniałych osób niosących im pomoc.

Jak pomyślę o tych psach , gdzie nikt nie zagląda , nie pomaga, to serce mi pęka.

Jakiś czas temu i tu psiaki nie otrzymywały pomocy....:( Dzięki temu,że jest ten wątek i były/są wstawiane zdjęcia,utworzył się właśnie taki łańcuszek dobrych serc,które chcą im pomóc :) Nie wiele też to by się zdało,gdyby nie pomoc w rezerwacji i transporcie psiaków ze strony Fundacji ZEA,a także przychylności kierownictwa schroniska.Na FB kilka razy odpowiadałam na apel wolontariuszy z innych schronów o pomoc dla psiaków, ale niestety jak sama nie pojedziesz i nie zaadoptujesz /o ile się jeszcze to uda.../ to nie ma szans abyśmy mogły pomóc :(

Taka to właśnie smutna, ale prawdziwa rzeczywistość....

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

27 minut temu, Alaskan malamutte napisał:

To maleńkie cudo, taki mikro Tofik w damskim wydaniu!! Bardzo przyjazna, nastawia brzusio do glaskania!! 

IMG_20180323_124232.jpg

Myślę o niej, odkąd ją zobaczyłam... i o tej białasce długowłosej :( a możliwości tak ograniczone...

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Alaskan malamutte napisał:

To naprawdę mała sunia, taka zgrabna, proporcjonalna. Na zdjeciach wychodzi na wiekszą a to kruszynka jest!! Ta bialaska zreszta też...

Myślę, że białaska jak się ją wykąpie i odpicuje to raz-dwa znajdzie domek. Byleby okazała się tylko nieśmiałą suczką, a nie lękliwą... Ludzie lubią jasne psy...
Z tą podpalaną już trudniej, bo jest taka zwyczajna i czarna... 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Tyś(ka) napisał:

Myślę, że białaska jak się ją wykąpie i odpicuje to raz-dwa znajdzie domek. Byleby okazała się tylko nieśmiałą suczką, a nie lękliwą... Ludzie lubią jasne psy...
Z tą podpalaną już trudniej, bo jest taka zwyczajna i czarna... 

 

a skąd pomysł, że bialaska lękliwa??? Ona lizała moja rękę dzisiaj, pchała się, wsadzala nosek przez siatke...

Najbardziej proludzka jest ta ciemna...nie zgadzam sie z Tobą, że jest zwyczajna...JEST CUDNA!!! zdjęcia nie oddaja jej urody...no i brudu tak nie widać jak na białej :-))

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, Alaskan malamutte napisał:

a skąd pomysł, że bialaska lękliwa??? Ona lizała moja rękę dzisiaj, pchała się, wsadzala nosek przez siatke...

Najbardziej proludzka jest ta ciemna...nie zgadzam sie z Tobą, że jest zwyczajna...JEST CUDNA!!! zdjęcia nie oddaja jej urody...no i brudu tak nie widać jak na białej :-))

A to nie ta, która wcześniej tylko przemykała - sunia, o której pisała Tola?
Ależ dla mnie nie jest zwyczajna - spójrz na mój avatar :) Moja "rasa". I z racji, że "moja" to takie psiaki rzucają mi się w oczy szybko - i niestety widzę, że czarne podpalane z reguły długo czekają na dom... 

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, Tyś(ka) napisał:

A to nie ta, która wcześniej tylko przemykała - sunia, o której pisała Tola?

w tym boksie sa trzy biale sunie. jedna bardzo szczekliwa, gladkowłosa z zadziwiająco bielutkim futerkiem. Taka czyścioszka!! Druga tez krótkowłosa, taka troche przemykajaca po boksie i ta trzecia kudłata, taka subtelna, ale przychodzi sie miziać!!!Wpycha pysio aby polizać rekę

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...