Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

2 minuty temu, Tola napisał:

Beaglusia ze schroniska, która teraz nazywa się Mokka, jest w DT w Łodzi, a ta sunia z ogłoszenia zaginęła  w okolicach Radecznicy (30 km od Zamoscia).

Mokka ma się dobrze, miała USG, badanie krwi i wszystko jest w normie. ma jednak zmiany grzybicze, przechodzi kurację.

 

No tak, to na pewno nie ta sama. Podobne, a ja nie wiedziałam, gdzie tamta sunia pojechała.

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Tola napisał:

Beaglusia ze schroniska, która teraz nazywa się Mokka, jest w DT w Łodzi, a ta sunia z ogłoszenia zaginęła  w okolicach Radecznicy (30 km od Zamoscia).

Mokka ma się dobrze, miała USG, badanie krwi i wszystko jest w normie. ma jednak zmiany grzybicze, przechodzi kurację.

Mam obiecane zdjęcia:)

 

A wiadomo dlaczego ten brzuszek taki wzdęty? 

Link to comment
Share on other sites

IMGP2186.JPG

Biszkopcik kudłatek (teraz Wafel) już poza schroniskiem. Do niedzieli jest w awaryjnym DT, w niedzielę jedzie do hoteliku w Lublinie.
W niedzielę też z Warszawy przyjeżdża Pan zainteresowany jego adopcją- jest jeszcze przed wizytą, ale Marzena, która przejęła odpowiedzialność za Wafelka (wypatrzyła go z mojego ogłoszenia na FB) rozmawiała już kilka razy z Panem (bo Pan był zainteresowany już pierwszego dnia jak psiak pojawił się na facebook'u i chciał osobiście podjechać do zamojskiego schroniska - właśnie w niedzielę, a tak odwiedzi Wafelka już w hoteliku w Lublinie), dostała też od niego ankietę adopcyjną i obie mamy  cichą nadzieję, że psiak tam trafi. Domek brzmi cudnie.
Jeżeli na spotkaniu zaiskrzy, to będę szukała kogoś z Warszawy do wizyty przed/a :)

Dziękuję Toli za zarezerwowanie Wafelka w schronisku, i mocno i szczerze przepraszam za zamieszanie z telefonem (nie wiedzieć czemu miałam błędny nr zapisany, zamiast do Toli, to do Toli TŻta - przepraszam, nie chciałam wprowadził w błąd i mi głupio za tę pomyłkę!) i Marzenie, która osobiście przyjechała po Wafelka dzisiaj i  w ogóle - baaaardzo zaangażowała się od początku w uratowanie Wafla (to ona pokazała go światkowi retrieverów, skąd wypatrzył go Pan :) )


Psiak podobno na razie zapowiada się psem o złotym charakterze. Baaaardzo proludzki, spokojny, ale ciekawski. Podaje łapkę. Widać, że miał dom.
Stan sierści koszmarny, ciężkie kołtuny, zapach, milion pcheł, ale psiak już po pierwszych zabiegach pielęgnacyjnych.
Potrzebne kciuki za całokształt: aby psiak w dalszym ciągu był psim aniołkiem, aby na spotkaniu niedzielnym zaiskrzyło i aby wizyta przed/a wypadła pozytywnie. :)

  • Like 1
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

20 minut temu, Tyś(ka) napisał:

IMGP2186.JPG

Biszkopcik kudłatek (teraz Wafel) już poza schroniskiem. Do niedzieli jest w awaryjnym DT, w niedzielę jedzie do hoteliku w Lublinie.
W niedzielę też z Warszawy przyjeżdża Pan zainteresowany jego adopcją- jest jeszcze przed wizytą, ale Marzena, która przejęła odpowiedzialność za Wafelka (wypatrzyła go z mojego ogłoszenia na FB) rozmawiała już kilka razy z Panem (bo Pan był zainteresowany już pierwszego dnia jak psiak pojawił się na facebook'u i chciał osobiście podjechać do zamojskiego schroniska - właśnie w niedzielę, a tak odwiedzi Wafelka już w hoteliku w Lublinie), dostała też od niego ankietę adopcyjną i obie mam  cichą nadzieję, że psiak tam trafi. Domek brzmi cudnie.
Jeżeli na spotkaniu zaiskrzy, to będę szukała kogoś z Warszawy do wizyty przed/a :)

Dziękuję Toli za zarezerwowanie Wafelka w schronisku, i mocno i szczerze przepraszam za zamieszanie z telefonem (nie wiedzieć czemu miałam błędny nr zapisany, zamiast do Toli, to do Toli TŻta - przepraszam, nie chciałam wprowadził w błąd i mi głupio za tę pomyłkę!) i Marzenie, która osobiście przyjechała po Wafelka dzisiaj i  w ogóle - baaaardzo zaangażowała się od początku w uratowanie Wafla (to ona pokazała go światkowi retrieverów, skąd wypatrzył go Pan :) )


Psiak podobno na razie zapowiada się psem o złotym charakterze. Baaaardzo proludzki, spokojny, ale ciekawski. Podaje łapkę. Widać, że miał dom.
Stan sierści koszmarny, ciężkie kołtuny, zapach, milion pcheł, ale psiak już po pierwszych zabiegach pielęgnacyjnych.
Potrzebne kciuki za całokształt: aby psiak w dalszym ciągu był psim aniołkiem, aby na spotkaniu niedzielnym zaiskrzyło i aby wizyta przed/a wypadła pozytywnie. :)

Tysia, zrobiłaś kawał dobrej roboty ! Wielki szacun ! Fb to jednak wielka szansa dla bezdomniaków.

Link to comment
Share on other sites

17 minut temu, Havanka napisał:

Tysia, zrobiłaś kawał dobrej roboty ! Wielki szacun ! Fb to jednak wielka szansa dla bezdomniaków.

Akurat wszystkie podziękowania należą się Marzenie: to Ona (nie działa w adopcjach, ale psiak ją poruszył i sama jest miłośniczką i właścicielką przedstawicieli tej rasy) poruszyła niebo i ziemię, aby psiakowi pomóc. Ruszyła z ogłoszeniami, zadzwoniła do Toli, przeprowadzała rozmowy z chętnymi, porozsyłała im ankiety adopcyjne i znalazła psiakowi awaryjny DT i hotelik - za który będzie opłacać z własnej kieszeni + z bazarków.
Ja tutaj jestem jedynie tłem:).  Mam też przyjemność obecnie współpracować z Marzeną :) (nie znałam Jej wcześniej, Wafelek nas zapoznał)

 

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Akurat wszystkie podziękowania należą się Marzenie: to Ona (nie działa w adopcjach, ale psiak ją poruszył i sama jest miłośniczką i właścicielką przedstawicieli tej rasy) poruszyła niebo i ziemię, aby psiakowi pomóc. Ruszyła z ogłoszeniami, zadzwoniła do Toli, przeprowadzała rozmowy z chętnymi, porozsyłała im ankiety adopcyjne i znalazła psiakowi awaryjny DT i hotelik - za który będzie opłacać z własnej kieszeni + z bazarków.
Ja tutaj jestem jedynie tłem:). Mam też przyjemność obecnie współpracować z Marzeną :) (nie znałam Jej wcześniej, Wafelek nas zapoznał)

Tysia, przekaż Marzenie ogromne podziękowania. Widać, to osoba o wielkim sercu dla zwierząt i choć Jej nie znam, to już Ją lubię ! Jednak to Ty pokazałaś Wafelka na fb - od Ciebie wszystko się zaczęło !

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

IMGP2186.JPG

Biszkopcik kudłatek (teraz Wafel) już poza schroniskiem. Do niedzieli jest w awaryjnym DT, w niedzielę jedzie do hoteliku w Lublinie.
W niedzielę też z Warszawy przyjeżdża Pan zainteresowany jego adopcją- jest jeszcze przed wizytą, ale Marzena, która przejęła odpowiedzialność za Wafelka (wypatrzyła go z mojego ogłoszenia na FB) rozmawiała już kilka razy z Panem (bo Pan był zainteresowany już pierwszego dnia jak psiak pojawił się na facebook'u i chciał osobiście podjechać do zamojskiego schroniska - właśnie w niedzielę, a tak odwiedzi Wafelka już w hoteliku w Lublinie), dostała też od niego ankietę adopcyjną i obie mamy  cichą nadzieję, że psiak tam trafi. Domek brzmi cudnie.
Jeżeli na spotkaniu zaiskrzy, to będę szukała kogoś z Warszawy do wizyty przed/a :)

Dziękuję Toli za zarezerwowanie Wafelka w schronisku, i mocno i szczerze przepraszam za zamieszanie z telefonem (nie wiedzieć czemu miałam błędny nr zapisany, zamiast do Toli, to do Toli TŻta - przepraszam, nie chciałam wprowadził w błąd i mi głupio za tę pomyłkę!) i Marzenie, która osobiście przyjechała po Wafelka dzisiaj i  w ogóle - baaaardzo zaangażowała się od początku w uratowanie Wafla (to ona pokazała go światkowi retrieverów, skąd wypatrzył go Pan :) )


Psiak podobno na razie zapowiada się psem o złotym charakterze. Baaaardzo proludzki, spokojny, ale ciekawski. Podaje łapkę. Widać, że miał dom.
Stan sierści koszmarny, ciężkie kołtuny, zapach, milion pcheł, ale psiak już po pierwszych zabiegach pielęgnacyjnych.
Potrzebne kciuki za całokształt: aby psiak w dalszym ciągu był psim aniołkiem, aby na spotkaniu niedzielnym zaiskrzyło i aby wizyta przed/a wypadła pozytywnie. :)

Pani Marzena odebrała Wafelka dzisiaj i chyba b. dobrze się stało, bo zrobiło się niemałe zamieszanie w związku z info na Fb - ludzie dzwonili jak zaczarowani - i do mnie, i do Tz i do p. Marzeny, która podała swój nr w ogłoszeniach.

W pewnym momencie byłam już zaniepokojona, bo większość dzwoniących chciała zaraz, na drugi dzień przyjeźdzać do schroniska i zabierać Wafelka, a wsród dzwoniących były np/osoby, które nigdy wcześniej nie miały psa, albo takie, które juz w rozmowie nie wzbudzały zaufania...

 Jak w takiej sytuacji trafić na osobę odpowiedzialną...

Całe szczęście, ze na drodze Wafelka stanęła p. Marzenia, która wydała mi się najbardziej odpowiednią osobą no i zdążylismy :)

Dziękuję też Tyś za pokazanie psa na Fb, to był początek dobrych zdarzeń:)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, elik napisał:

Tyle fantastycznych wiadomości :) Tolu wielkie dzie4ki. T  Dla tylu psiaków odmienił się los :) Wspaniałe zakończenie tygodnia :)

To jeszcze nie nie wszystko:)

Dzisiaj do domu do Krakowa pojechał Szafranek - czekał na dom od lipca!

IMGP1192.JPG

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Tola napisał:

To jeszcze nie nie wszystko:)

Dzisiaj do domu do Krakowa pojechał Szafranek - czekał na dom od lipca!

IMGP1192.JPG

To wspaniale :) Coś mi się musiało poplątać, bo w głowie mam, że Szafranek już jest w DS, a on dopiero pojedzie :) Moje myśli wyprzedziły rzeczywistość :)

Link to comment
Share on other sites

To ja jeszcze parę słów o Wafelku...

Zdj�cie użytkownika Super PSY Dogoterapia Lublin.

 


Wafelek ma wydarzenie na FB, więc można go śledzić na bieżąco: https://www.facebook.com/events/171900950113490/ 


A facebookowych gorąco zachęcam do polubienia strony Marzeny, która Wafelka uratowała.
Strona to  Super PSY Dogoterapia Lublin: https://www.facebook.com/Super-PSY-Dogoterapia-Lublin-527405630619537/?hc_ref=ARQfqE0GjukijBt6UJqBOJmQApvgx6JHxy3OPuD5A2bzibp8_heJLkkveutGkM-3djs - bo Marzena na co dzień ze swoimi psami pracuje z dziećmi, czyli wspiera je uwsprawnianiu...i je motywuje do pracy... i prowadzi kynolekcje w szkołach i przedszkolach :)

Słowem: kawał DOBRA.

Dobro warto doceniać i promować dalej, więc zachęcam raz jeszcze do polubienia strony :)

 

A tu filmik z naszym Wafelkiem:

 

Link to comment
Share on other sites

A Wafelek jednak pojechał do hoteliku, szukamy dalej mu domu... 
Spokojny, kochany, łagodny psiak... ale totalny wrażliwiec... nie wiadomo, jak sobie radził w schronisku, ale wystarczy złe spojrzenie i psiak przeprasza za to, że żyje... na dniach założę mu wątek. Do końca marca ma opłacony hotelik, a co dalej? - nie wiadomo... przydałby mu się domowy DT, bo pies spragniony kontaktów z człowiekiem.
Psy ignoruje, koty zdarza się, że goni, ale to do wypracowania - on czasem zignoruje koty, a raz zabawowo pogoni... ok. 3letni... W domu zachowuje czystość, w mig się uczy.

wafel6.jpg.222582607a8ada31e1503d4074c8fd32.jpg

wafel7.jpg.e7ccde9443f5f96b26f658885a7488d2.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, Tyś(ka) napisał:

I się z rezydentem dogaduje, no pięknie :)

Szafranek (teraz Bob - jak  Bob Marley;) ma bardzo pozytywny wpływ na rezydenta;).

I okazało się, że kocia nieśmiałość została w Zamościu;)

V__8E90.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, Poker napisał:

Co za szczęśliwy dzień dzisiaj !!!!

 

6 godzin temu, Jo37 napisał:

Faktycznie. Ostatnie dni bardzo udane dla zamojskich zwierzaków. A to wszystko

dzięki zgodnemu współdziałaniu wielu osób.

Zgoda buduje, w przyjaznej atmosferze również zwierzętom pomaga się o wiele łatwiej, sprawniej.

Niech ta współpraca trwa i trwahttp://pu.i.wp.pl/bloog/84069394/51194094/b564398b82f9_w2_orig.gif

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pisałam parę stron wcześniej o gratisowym transporcie w okolice Wrocławia - transport będzie tuz po świętach.

Jakby ktoś chciał uzyskać jakieś informacje o konkretnym psie, to bardzo proszę o kontakt,  bo święta tuż, tuż, a ja do schroniska mogę jechać tylko w tym nadchodzącym tygodniu (piątek, sobota lub niedziela).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...