Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

Takie spotkania powinny odbywać się we wszystkich przedszkolach,szkołach w Polsce.Być może młodych ludzi by było nastawienie inne niż dotychczas.Dotyczy to głównie wsi,młodzi może by nie pozwolili na trzymanie psiaków na łańcuchu przy budzie.Może by młody człowiek naciskał na rodziców i starał się poprawić warunki swojemu psu.

Piękna akcja i warta rozpropagowania.Tak sobie myślę,że w takich akcjach powinien mieć udział kierownik schronu ale to raczej jest marzenie.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

46 minut temu, Jaaga napisał:

Tak w schronisku, przed przyjazdem do mnie. Tola też tu wspominała. 

No to faktycznie przegapiłam. Ostatnio tak właśnie czytam wątki - wpadam, czytam kilka ostatnich postów i lecę na następny wątek. Nie mam czasu na, jak dawniej, czytanie postu od ostatniego na nim pobytu :(

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.03.2018 o 17:13, Jaaga napisał:

 

Jaka biedna. Wzięłabym ją, ale Olly na razie bez ogłoszeń, więc nie mam co liczyć na jego szybką adopcję. Ma cały czas świad, wydrapuje w włosach dziury, testujemy rózne antyalergiczne diety, kupiłam mu tez Foresto na wszelki wypadek. Do tego jeszcze ma zapalenie ucha. Myślałam po przyjeżdzie, że go boli po tym, jak był odratowywany przy zadławieniu się. Jednak okazało się, ze to ucho chore.

Ona sobie tam nie poradzi  w takim stanie :(

Bardzo dziękuję za zainteresowanie :)

Dzisiaj znowu pojechałyśmy do schroniska, chciałyśmy sprawdzić jak ona sie miewa. W międyczasie znalazłysmy dt w Zamościu, ale okazało się, że ludzie nie podołają, boją się. Nie zmuszam nikogo na siłę, to musi byc świadoma i odpowiedzialna decyzja.

Dzisiaj dzieki Bogu, jest juz cieplej, ogolne wrażenie nie było aż tak przygnebiające jak tydzień temu :( Niemniej jednak sunia bardzo potrzebuje, jest staruszką, ma ok 15-tu lat. W schronisku przebywa bardzo długo.Wg nas ma problemy ze stawami, tylne nogi ustawia jakbu jej cos dolegało....jest bardzo spokojna i kochana. Dalej intensywnie szukamy czegoś dla niej, bedziemy zakładac wydarzenie na fb. Nie chcemy pieniędzy, nie szukamy jakiegoś kolejnego hotelu z kojcami, gdzie sunia nadal bedzie siedziała za kratami. Marzymy o stałym domu, takim z prawdziwego zdarzenia, na jesień jej zycia. Nie możemy przestac o niej mysleć...

29066766_1636799419735635_3082695721388867584_o.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg.3235cecedeefa8fdddaca7e20d6ba553.jpeg

29067366_1636798779735699_5255041590740647936_o.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg.a571eeb89602591195038e69d22a79f8.jpeg

29136345_1636799179735659_7189854147758260224_n.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg.bab46f59b96b7e7ca464911c81cae9ad.jpeg

29176917_1636799243068986_2252909908112441344_o.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg.9c7c1de6b7bc9257e1cd32b29ded23b6.jpeg

Link to comment
Share on other sites

U nas zapowiada się piękna pogoda, jutro albo pojutrze będę w schronie, to porobię nowe zdjęcia, psy na pewno będą wygrzewały się na zewnątrz.

Jak ten czas leci...

Jeszcze niedawno szukałam domu dla malutkiej porzuconej Stefanii, a wczoraj dostałam o pani zdjęcie suni już po sterylizacji ( Stefania zamieszkała w Warszawie:)

V__AC5F.jpg

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Anula napisał:

Takie spotkania powinny odbywać się we wszystkich przedszkolach,szkołach w Polsce.Być może młodych ludzi by było nastawienie inne niż dotychczas.Dotyczy to głównie wsi,młodzi może by nie pozwolili na trzymanie psiaków na łańcuchu przy budzie.Może by młody człowiek naciskał na rodziców i starał się poprawić warunki swojemu psu.

Piękna akcja i warta rozpropagowania.Tak sobie myślę,że w takich akcjach powinien mieć udział kierownik schronu ale to raczej jest marzenie.

U nas w Zamościu coraz więcej przedszkoli zaprasza przedstawicieli fundacji do siebie na takie spotkania, nauczyciele realizują różne projekty o tematyce prozwierzęcej, bardzo to cieszy. Mam nadzieję, ze i na wsiach takie zajęcia o pomocy bezdomnym zwierzętom staną się  tradycją; w ubiegłym roku TZ był  na jednym spotkaniu wyjazdowym na wsi, a w tym roku ma już zaproszenia do 3 przedszkoli i szkół w okolicach Zamościa.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, Tola napisał:

U nas w Zamościu coraz więcej przedszkoli zaprasza przedstawicieli fundacji do siebie na takie spotkania, nauczyciele realizują różne projekty o tematyce prozwierzęcej, bardzo to cieszy. Mam nadzieję, ze i na wsiach takie zajęcia o pomocy bezdomnym zwierzętom staną się  tradycją; w ubiegłym roku TZ był  na jednym spotkaniu wyjazdowym na wsi, a w tym roku ma już zaproszenia do 3 przedszkoli i szkół w okolicach Zamościa.

Świetna sprawa!

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Tola napisał:

U nas w Zamościu coraz więcej przedszkoli zaprasza przedstawicieli fundacji do siebie na takie spotkania, nauczyciele realizują różne projekty o tematyce prozwierzęcej, bardzo to cieszy. Mam nadzieję, ze i na wsiach takie zajęcia o pomocy bezdomnym zwierzętom staną się  tradycją; w ubiegłym roku TZ był  na jednym spotkaniu wyjazdowym na wsi, a w tym roku ma już zaproszenia do 3 przedszkoli i szkół w okolicach Zamościa.

Dzięki takim spotkaniom edukacyjnym, nowe pokolenie będzie bardziej wrażliwe na krzywdę zwierząt. I to cieszy najbardziej, bo daje nadzieję na zmianę ciężkiego losu wielu psów, czy kotów. Brawo ZEA !!!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, b-b napisał:

DSC08352.JPG

Śliczny psiaczek z niego!

Oby tylko udało się zdiagnozować te jego problemy ze skóra.

Juz jest o niebo lepiej po założeniu obroży Foresto. Zastanawiam się czy to nie była cheyletiella, skoro pomogła obroza.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...