Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

Napoleonka vel Carla, która zamieszkała w Sosnowcu  jest jednak koteczką niesłyszącą; rodzina była na to przygotowana -  mała radzi sobie świetnie, jednak trzeba uważać,  aby jej nie przestraszyć.

67726132_472232490286443_458598534644498432_n.jpg

 

Kontaktowałam się z DS białego  Omlecika w Krakowie - kocurek był na badaniu słuchu -   słyszy bardzo dobrze:)

SAVE_20190808_190431.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Wiecie już, ze mamy pod opieką szczeniaka ze schroniska  - Majora...

Majorek jest w naszym kojcu, nawet rozmawiałyśmy, ze szkoda, i nie pojechałam wczesniej do schroniska, można byłoby zabrać siostrzyczkę  Majora, byłoby im raźniej...

Jednak wczoraj w nocy stan szczeniaków powiększył się - ktoś w nocy podrzucił Ewie pod drzwi szczeniaka zawiniętego w  plastikowy worekbeksa_V6_orig.gif

Gdyby nie Ewy psy, które zasygnalizowały, że coś się dzieje, maluch nie przeżyłby:(

Jest jednak problem, bo szczeniaki nie zgadzają się - ten nowy Piksel  ma ok. 3,5 miesiąca, jest zdecydowanie większy, a Majorek tez poczuł się pewnie i broni swojego miejsca.

Najgorzej byłoby w nocy, bo psiaki zostają same:( .

Ewa znalazła awaryjne miejsce dla Piksela na parę dni, ale co potembeksa_V6_orig.gif

 

Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, Havanka napisał:

Tolu, wysłałam zapytanie sms-em, bo brakuje mi kilku informacji do ogłoszenia. Kiedy je dostanę, uzupełnię je.

https://www.olx.pl/oferta/major-w-wersji-mini-szuka-domu-w-rozmiarze-maxi-CID103-IDBbxam.html

Pięknie dziękujękwiat-emotikon-ruchomy-obrazek-0069

Ja zrobiłam na Kraków

https://www.olx.pl/oferta/malutki-szczeniak-czeka-na-dom-CID103-IDBbNN8.html.

 

Zrobiłam tez OLX Chałwie, bo czas do własnego domu, pobyt w lecznicy jest płatny...czy ktoś mógłby pomóc i zrobić OLX na Kraków?

https://www.olx.pl/oferta/biala-koteczka-do-adocji-CID103-IDBbOac.html

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Tola napisał:

Pięknie dziękujękwiat-emotikon-ruchomy-obrazek-0069

Ja zrobiłam na Kraków

https://www.olx.pl/oferta/malutki-szczeniak-czeka-na-dom-CID103-IDBbNN8.html.

 

Zrobiłam tez OLX Chałwie, bo czas do własnego domu, pobyt w lecznicy jest płatny...czy ktoś mógłby pomóc i zrobić OLX na Kraków?

https://www.olx.pl/oferta/biala-koteczka-do-adocji-CID103-IDBbOac.html

 

 

Zrobiłam Chałwie olx na Kraków: https://www.olx.pl/oferta/slodka-jak-chalwa-i-biala-jak-snieg-piekna-koteczka-do-adopcji-CID103-IDBc7Bg.html

Oby ktoś szybko się w niej zakochał i dał dom !

Szafranek, to już kot pełną ... mordeczką ! Wygląda wspaniale i bardzo się zmienił. Widać, ze ma się świetnie.

Omlecik, Napoleonka i Bagietka też wiodą bajkowe życie. Cieszę się, że udało się znaleźć takie super domki !

Pikselkowi zrobię ogłoszenie, kiedy będzie o nim trochę informacji. Mam nadzieję, ze i jemu się poszczęści.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Tola napisał:

Tak sobie myślę, ze gdyby Majorek szybko znalazł dom, to zwolniłby miejsce dla Pikselka...

Pomarzyć można...

U Jaaga nadal 2 suczki szczeniaki czekają na dom,  trzecia w DT w Mysłowicach:(

Zgłosił się dobrze zapowiadający się domek z Krakowa, ale niestety z Majorem jest b. źle, ma mykoplazmozę beksa_V6_orig.gif

Wczoraj było ok, dzisiaj rano też, a około południa zaczął nagle słabnąć, nie chciał chodzić.

Badanie krwi wykazało sporą anemię i mykoplazmozę.

Dostał kroplówki, 2 antybiotyki i czekamy...

Bardzo proszę o kciuki i dobre myśli, niech ten maluszek przeżyje, jesteśmy tutaj podłamani beksa_V6_orig.gif

Link to comment
Share on other sites

Ojej ! Tego się nie spodziewałam. Musiał zarazić się tym paskudztwem w schronie. Czytałam, ze szybko podjęte leczenie daje duże szanse psu. Oby się udało zwalczyć tą chorobę, tym bardziej , że na horyzoncie pojawił sie domek. Trzymam maluszku za ciebie kciuki !

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.08.2019 o 19:56, jankamałpa napisał:

Ja Was podziwiam za to  co robicie. Trzymajcie się.

 

Dnia 18.08.2019 o 20:03, Poker napisał:

Ojej, biedny maluch. A co to jest mykoplazmoza  u psa?

 

Dnia 18.08.2019 o 20:59, Havanka napisał:

Ojej ! Tego się nie spodziewałam. Musiał zarazić się tym paskudztwem w schronie. Czytałam, ze szybko podjęte leczenie daje duże szanse psu. Oby się udało zwalczyć tą chorobę, tym bardziej , że na horyzoncie pojawił sie domek. Trzymam maluszku za ciebie kciuki !

 

Dnia 18.08.2019 o 21:14, Nadziejka napisał:

Podobny obraz

 

Dnia 19.08.2019 o 16:42, Tyś(ka) napisał:

I ja trzymam kciuki.
Podziwiam, że od tylu lat wytrwale ratujecie zwierzaki i staracie się o lepsze jutro. Ja ostatnio wymiękam :(

 

Dnia 19.08.2019 o 19:52, Jolanta08 napisał:

dont_know.gif trzymaj się malutki ,musi być dobrze. Kciuki zaciśnięte ,Tolu sercem jestem z Wami

 

22 godziny temu, nulka07 napisał:

Też jestem. Bidy , bidy  straszne.

 

21 godzin temu, Poker napisał:

coś wiadomo o maluchu  ?

 

4 godziny temu, nulka07 napisał:

Zaglądam i czekam na wiadomości o maluszku. Widzę,że nie tylko ja...czekamy

Przepraszam, że jestem dopiero teraz, ale ta choroba szczeniaka trochę mnie podłamała...

Dzisiaj Majorek jakby lepiej, bo po raz pierwszy od niedzieli stanął na łapki;  mamy tutaj nadzieję, ze z każdą godzina będzie lepiej, chociaż wetka bardzo ostrożnie podchodzi do tej poprawy...

Tak jak pisałam - u Majorka, na podstawie badania krwi, stwierdzono mykoplazmozę - prawdopodobnie od tego kleszcza, chociaż to paskudztwo roznoszą również pchły, a tych maluch miał ogromną ilość. 

Choroba nie jest groźna dla dorosłych psów, przebiega często bezobjawowo, natomiast dla szczeniaków i  i staruszków bywa śmiertelna. 

A stan psiaczka był bardzo zły i gdyby nie szybka reakcja Ewy właściwie nie przeżyłby nocy, miał bardzo wysoką gorączkę.

Teraz jest na kroplówkach, ma podawane 3 antybiotyki, elektrolity;   sam nie je,  ale ma wielką wolę życia! 

Bardzo dziękuję za kciuki, bądźcie tutaj nadal, bo Majorkowi wciąż jest  potrzebne wsparcie, on nadal walczy o życie.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.08.2019 o 16:42, Tyś(ka) napisał:

I ja trzymam kciuki.
Podziwiam, że od tylu lat wytrwale ratujecie zwierzaki i staracie się o lepsze jutro. Ja ostatnio wymiękam :(

Tyś, ja też wymiękam, zdziwiłabyś się, jak często...

Oboje z TZem nie jesteśmy już młodzii, mamy swoje problemy, często jesteśmy po prostu zmęczeni.

Mnie bardzo często wydaje się, ze już nie dam rady, ze za dużo wokół tego nieszczęścia i ludzkiej bezmyślności, że tym razem nie pokonamy problemów.

A potem kolejny zwierzak jest w potrzebie, trzeba po raz kolejny mobilizować siły  i tak to się kręci...

Mam nadzieję, że i tym razem się uda i  Major pokona chorobę; Ewa czuwa nad nim całe noce, a w dzień po parę godzin jest w lecznicy.

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...