Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

Dnia 19.04.2022 o 22:11, Tola napisał:

On się chyba znalazł, ale już go nie chcą, musi wrócić do schronu,dlatego przydałoby się miejsce dla malusia 😞

 

Dnia 21.04.2022 o 16:58, elik napisał:

Martusiu, czy mogłabyś dać mi nr telefonu do tej wolontariuszki, albo mój przekazać wolontariuszce z prośbą o telefon w sprawie tego maluszka?  Chciałabym coś więcej się o nim dowiedzieć.

Miałam pewne zamiary wobec tego psiaczka. Jeszcze dzisiaj rano chciałam dać mu kawałek podłogi.

spacer.png

Ale jak to w życiu bywa, czasem zanim wprowadzisz plany w czyn, musisz zmienić plany. Niestety z ciężkim sercem muszę zrezygnować z pomocy temu psiaczkowi  😞

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.04.2022 o 01:21, Poker napisał:

Szkoda.

Bardzo ciężko było mi podjąć taką decyzję, ale są sprawy ważne i ważniejsze. Ta, dla której muszę odstąpić od zamiaru pomocy staruszkowi, jest z tych ostatecznych i najważniejszych. Ale wzrok tego maluszka nadal drąży moje serce  😞 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.04.2022 o 14:12, Ewa Marta napisał:

Miejsce jest! Szukamy transportu.

  •                 
     

764 Best Copic ciao images | Etykietki do prezentów świątecznych ...

Z calego serca sciskam trzymam za wszystko dobre dla psinunia 🍀
              Ewuś Martuś wezcie i mnie prosze do opieki nad piesiuniem ,
jako pomocnika  finansowego bazareczkowego i deklaracyjkowego,chocby malego
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.04.2022 o 08:24, Nadziejka napisał:
  •                 
     

764 Best Copic ciao images | Etykietki do prezentów świątecznych ...

Z calego serca sciskam trzymam za wszystko dobre dla psinunia 🍀
              Ewuś Martuś wezcie i mnie prosze do opieki nad piesiuniem ,
jako pomocnika  finansowego bazareczkowego i deklaracyjkowego,chocby malego

Nadziejko kochana, będziemy prosić o każdą pomoc, jak tylko piesuś będzie w hotelu. Do tego czasu nic nie zbieramy, bo on nie jest zabezpieczony i wszystko się może zdarzyć. Na pewno bazarki będą bardzo potrzebne, z całego serca dziękujemy za chęć pomocy ♥️

Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.04.2022 o 11:41, Alaskan malamutte napisał:

Napisałam do p. Anety, czy jest wolne miejsce i czy przyjmie psiaczka. Jeśli tak, to mogę go wziąć pod opiekę. 

Problem to zabezpieczenie na czas szukania transportu i sam transport....

 

Dnia 22.04.2022 o 12:15, Ewa Marta napisał:

Rozmawiałyśmy wczoraj z Alaskan o tym psiaku. Weźmiemy go razem pod opiekę, to znaczy Alaskan, Ellig i ja. Asia będzie odbierać telefony, my będziemy szukały razem z nią kasy na utrzymanie psiulka.

 

Dnia 22.04.2022 o 13:35, Livka napisał:

Śliczne psisko.

Czekam na wątek.

 

Dnia 22.04.2022 o 13:46, agat21 napisał:

Super wieści!

 

Dnia 22.04.2022 o 13:47, agat21 napisał:

Czyli będzie dziś wiadomo, czy jest dla niego miejsce?

 

Dnia 22.04.2022 o 14:12, Ewa Marta napisał:

Miejsce jest! Szukamy transportu.

 

Dnia 22.04.2022 o 15:50, agat21 napisał:

A, to żle zrozumiałam. Świetnie, że młody ma gdzie jechać. Transport pewnie płatny trzeba będzie znaleźć.. Dorzucę się po wypłacie.

 

Dnia 23.04.2022 o 08:24, Nadziejka napisał:
  •                 
     

764 Best Copic ciao images | Etykietki do prezentów świątecznych ...

Z calego serca sciskam trzymam za wszystko dobre dla psinunia 🍀
              Ewuś Martuś wezcie i mnie prosze do opieki nad piesiuniem ,
jako pomocnika  finansowego bazareczkowego i deklaracyjkowego,chocby malego

 

Dnia 23.04.2022 o 10:25, Ewa Marta napisał:

Nadziejko kochana, będziemy prosić o każdą pomoc, jak tylko piesuś będzie w hotelu. Do tego czasu nic nie zbieramy, bo on nie jest zabezpieczony i wszystko się może zdarzyć. Na pewno bazarki będą bardzo potrzebne, z całego serca dziękujemy za chęć pomocy ♥️

Bardzo dziękuję wszystkim za tak szybko odzew, ale niestety tym razem temu psu nie uda się pomoc. Wczoraj wieczorem po informacji od Alaskan, że jest miejsce w hoteliku napisałam  do dziewczyny, która zgłaszają mi psa i dowiedziałem się, że właśnie parę godzin wcześniej oddała go komuś na wieś😢 Próbowałam do niej dzwonić, napisałam ponownie, ale już nawet mi nie odpisała. Takie sytuacje bardzo przeżywam,  bo mam świadomość, jak niewiele brakowało, aby pies miał zupełnie inne życie. Nie dostałam od dziewczyny  nawet doby, aby coś mu próbować zorganizować - jednego dnia telefon z prośbą o pomoc, zdjęcia, a drugiego dnia brak nawet informacji, że komuś tego psa oddaje,  a właściwie pozbywa się spod własnej posesji. Bardzo mi przykro, ale tak wygląda podzamojska wieś. 😢

Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.04.2022 o 18:45, Tola napisał:

 

 

 

 

 

 

 

 

Bardzo dziękuję wsztstkim.za tak szybko odzew, ale niestety tym razem temu psu nie uda się pomoc. Wczoraj wieczorem po informacji od Alaskan, że jest miejsce w hoteliku napisałam  do dziewczyny, która zgłaszają mi psa i dowiedziałem się, że właśnie parę godzin wcześniej oddała go komuś na wieś😢 Próbowałam do niej dzwonić, napisałam ponownie, ale już nawet mi nie odpisała. Takie sytuacje bardzo przeżywam,  bo mam świadomość, jak niewiele brakowało, aby pies miał zupełnie inne życie. Nie dostałam od dziewczyny  nawet doby, aby coś mu próbować zorganizować - jednego dnia telefon z prośbą o pomoc, zdjęcia, a drugiego dnia brak nawet informacji, że komuś tego psa oddaje,  a właściwie pozbywa się spod własnej posesji. Bardzo mi przykro, ale tak wygląda podzamojska wieś. 😢

O matko😢 Skończy bankowo na łańcuchu 😢

Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.04.2022 o 19:24, Ewa Marta napisał:

Bardzo mi przykro, tak blisko było... A może mogłaby powiedzieć ludziom, że znalazł się właściciel?

Jej chyba nie bardzo już zależy, bo dzwoniłam, wysłalam wiadomość, że pies miałby zupełnie inne życie i nie odezwała się, nie odpowiedziała😔 

Link to comment
Share on other sites

Wredne dziewuszysko   🤬  
Przepraszam, może nie powinnam tak o niej mówić, ale jestem na tą dziewuchę wściekła. Po co dzwoniła, jeśli miała zamiar wydać psinę byle gdzie!!!  Wszystkie to teraz przeżywamy, a ona los tego psiaka ma gdzieś!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.04.2022 o 20:31, Poker napisał:

Serce mi ścisnęło. Nie ma możliwości kontaktu osobistego z tą dziewczyną? Może jednak by powiedziała gdzie jest piesio. 

Pewnie jestem bardzo naiwna .

 

Dnia 23.04.2022 o 21:34, Ewa Marta napisał:

A może napisz jej, że pies zgłoszony do fundacji musi mieć podane miejsce przebywania, bo obowiązuje dwutygodniowy okres szukania właściciela. Albo zaproponować odkupienie osoby. Nie wiem już co wymyśleć.

Dziewczyna napisała, że ma nadzieję, że pies dobrze trafił i zamilkła.

Pisałam, tłumaczyłam, pytałam - cisza.

Zamilkła i wygląda to tak, jakby już zupełnie ją ten temat nie interesował.

Mnie też wszystko boli na myśl, że taki młody pies mógł trafić na łańcuch, ale nic więcej nie mogę zrobić, nic mi nie przychodzi do głowy.

Pisałam jeszcze do znajomej, u której wydawało mi się , ze na profilu widziałam ogłoszenie psa tego i to tego dnia, kiedy dziewczyna do mnie zadzwoniła.

Okazuje się, że były ogłoszenia psa na fb i teraz wszystko zostało usunięte,  już ich nie ma, a była tam też nazwa miejscowości. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.04.2022 o 21:23, Tola napisał:

Dziewczyna napisała, że ma nadzieję, że pies dobrze trafił i zamilkła.

Pisałam, tłumaczyłam, pytałam - cisza.

A jakby jej zaproponować jakąś kwotę np 100, czy 200 zł, że niby znalazł się właściciel i chce zapłacić za znalezienie. Może dziewucha się skusi. Dam, bo psina na bank trafiła na łańcuch, a przed nią całe życie  😞     

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tola jest bezradna  w tej sytuacji, bo kobieta nie odpowiada już i nie kontaktuje się z Nią. Osobiście nie wyobrażam sobie, ze fundacja ma proponować "okup" za psa. Kobieta zgłosiła go, beztrosko w międzczasie wydała, bo liczyła ze fundacja w  momencie zgłoszenia się do nich, po niego przyjedzie. Przykre bardzo, ale przecież Tola nie może nękać i nagabywać stale tej osoby smsami. Smutna sytuacja, bo psiak był krok od nowego życia, jednak fundacja musi działać w obrębie prawa. Niestety, to sytuacje niezależne od naszej woli i tak samo, jak Tola i wszyscy tu przeżywałam wiadomość, że psu nie da się pomóc.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.04.2022 o 11:38, Jaaga napisał:

Osobiście nie wyobrażam sobie, ze fundacja ma proponować "okup" za psa.

To nie ma być okup, tylko nagroda za znalezienie i nie Fundacja ma dać, tylko właściciel zadowolony ze znalezienia psa.

Link to comment
Share on other sites

Nic więcej nie mogę zrobić z tego powodu, ze dziewczyna zamilkła, nie odzywa się. Bardzo mi przykro.

Poproszono mnie o pomoc w  znalezieniu domu dla kota syberyjskiego, z rodowodem,  2 letni, wykastrowany, zdrowy, z książeczką.

Nie chcę na razie pokazywać go na olx, może ktoś tutaj zna miłośnika tej rasy?

raro.jpg

20220123_152859.jpg

20220408_223522.jpg

raro2.jpg

raro3.jpg

rarus.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.04.2022 o 19:31, Tola napisał:

Nic więcej nie mogę zrobić z tego powodu, ze dziewczyna zamilkła, nie odzywa się. Bardzo mi przykro.

Poproszono mnie o pomoc w  znalezieniu domu dla kota syberyjskiego, z rodowodem, ok. 2 letni, wykastrowany, zdrowy, z książeczką.

Nie chcę na razie pokazywać go na olx, może ktoś tutaj zna miłośnika tej rasy?

raro.jpg

20220123_152859.jpg

20220408_223522.jpg

raro2.jpg

raro3.jpg

rarus.jpg

Ale cuudo.♥️

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...